Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 19:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
mimochodem - koukam na toto video a vypada to ze s tim elektroakustickym combem to bude asi pouzitelne



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Koupil jsem ji jeste piezo snimac na kytaru za par stovek z Conrada. Az se to nauci tak si muze nechat zabudovat lepsi

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 19:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
pepin píše:

...
samozřejmě jsem ho hned vyzkoušel,tisíckrát lepší než ten z alzy, ..


Ten, co jste minule uváděl (z Alzy) byl SM57 a to je nástrojový mikrofon. Na zpěv (a taky akordeon) se nehodí.
Osobně bych doporučoval každému, kdo to se zpěvem myslí trochu vážně, originál SM58.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 0:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Kreyson píše:

Ten, co jste minule uváděl (z Alzy) byl SM57 a to je nástrojový mikrofon. Na zpěv (a taky akordeon) se nehodí.
Osobně bych doporučoval každému, kdo to se zpěvem myslí trochu vážně, originál SM58.


už jsem se z prvotního nadšení z toho soundkingu EH 002 probral, recenze sice na tu kopii shure super, první dojem taky v pohodě, ale nakonec mi na něm začalo čím dál víc vadit i když né tak výrazné zahuhlání a korekcema to dohnat--vyhnat nejde, kdybych neměl nic, tak dobrý, ale ten klopový sony je na doma zvukově lepší, v podstatě jediný, co mi na něm trochu vadí, bere i vzdálený zvuky, což je přecijenom trochu opruz.

ještě zkusím přímo v prodejně vyzkoušet ten kondenzátorový soundking EH 203, případně i jiné, ale tak max do 1500kč, ale pokud nedostane žádný z levnějších ten klopák na kolena, tak na mikrofon prdim, na doma ten klopák opravdu docela jde a pokud by sme se se starou partou nostalgicky sešli, tak basák pořád aktivně hraje a funkční mikrofony má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 0:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Amper píše:
mimochodem - koukam na toto video a vypada to ze s tim elektroakustickym combem to bude asi pouzitelne

Koupil jsem ji jeste piezo snimac na kytaru za par stovek z Conrada. Az se to nauci tak si muze nechat zabudovat lepsi


ono to elektroakustické bude mít určitě jinou konstrukci--možná uzavřenou ozvučnici a reproduktor s jinou charekteristikou než klasické tranzistorové kytarové kombo--mám dvě, zase jsem to zkoušel, ale doma mi to rve uši a jedu přez ty sluchátka.

s tím piezem v tom nemám uplně jasno--teda pokud jde o piezo kobylku, že slušný piezo snímač hraje skvěle vím, ale nejsem si jistej, jestli oni na ty loopery kuli tomu bubnování do těla kytar nepoužívají akustické snímače--ten co mám v akustice já tak funguje, ale obávám se, že piezo kobylkový tak fungovat nebude.

https://www.muziker.cz/schaller-oyster-s-s-nickel

tak sorry, on je taky piezo :lol:

já mám jako piezo zafixovaný ten kobylkový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 10:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tak jsme to vyzkouseli a vypada to super - looper si pamatuje nahravku i po vypnuti takze pohoda.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Amper píše:
tak jsme to vyzkouseli a vypada to super - looper si pamatuje nahravku i po vypnuti takze pohoda.


no tak super, mě to včera nakonec nedalo a ještě jsem v noci poruznu trápil ten mikrofon 002,třípásmové korekce na mixu mi nic moc nepomohli, ale když jsem přez kytarový ekvalizer trochu stáhnul pouze 200hz, tak jsem se toho zahuhlání zbavil, pak jsem ještě zkusil zapojit ten mikrofon přímo přez ten zoom 1201 a v jedné rewerbové pozici se zdá, že to pujde i bez toho ekvalizeru, tak zatím počkám, až mi dorazí ten druhý zoom 1201--tady ten mám na kytaru.

prostě se obávám, že když nechci dát za mikrofon víc, jak 1500kč, žádný zázrak se konat nebude, navíc kondenzátorovým si to jen a pouze zkomplikuji 48v phantomovým předzesilovačem, kondenzátorový 48V vstup pro mikrofon na looperu je mi prd platnej, když mezi looper a mikrofon chci dát ten zoom.

ještě jsem koukal na slušnější mikrofonní předzesilovač,
https://www.muziker.cz/behringer-mic-100-tube-ultragain

ale to případně až dorazí ten zoom a pouze v případě, že se v prodejně domluvím, že pokud mi nic moc nevyřeší, tak ho vezmou zpět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 16:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jsme to s manzelkou trochu prohnali a dospeli jsme k nazoru ze aktualni sada jim staci. Az uvidime rozumne vysledky tak se uvidi co dal.

Myslim ze kdyz vytahnou komplet sadu (kytary, akordeony, mandolina, bonga a velke klavesy) tak se bud zblaznim nebo si koupim opravdu velka sluchatka, narazim VR helmu a zavru se do sklepa. Pochybuju ze bych byl schopen v tom kravalu treba neco presnejsiho delat :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 16:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Jo a rozhodne dikec za podporu a rady

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Amper píše:
Jo a rozhodne dikec za podporu a rady


hlavně ty mé rady ber s rezervou , jak si to poskládal to použitelný bude a čím víc ze začátku knoflíků a kroutítek, tím větší zmatek a chaoz.

Já už se ted taky snažím vyhnout propojení přez ten Yamaha md4 mix a pokud možno to mít zapojené co nejjednodušeji a přehledně, i když s elektrickou kytarou se těm krabičkám a efektum nevyhnu, ale zatím se zdá, že se mi to celé mimo bezdrátových sluchátek, nebo magnetáku vejde na dřevěnou polici, což je fajn, že se to dá celé odsunout, nebo odnést a vyhnout se neustálému zapojování, rozpojování a zamotaným kabelum , navíc s těma domácíma mazlíčkama je to občas boj, minulý týden mi kočka vylezla na klávesy a jak jí to na nich uklouzlo, tak mi vyrvala drápama jednu klávesu , sem myslel, že mi šlehne, nojo no, co nadělám :lol:
Příloha:
IMG_0037.JPG
IMG_0037.JPG
[ 72.52 KiB | Zobrazeno 1907 krát ]



Příloha:
IMG_0029.JPG
IMG_0029.JPG
[ 58.21 KiB | Zobrazeno 1907 krát ]



Příloha:
IMG_0027.JPG
IMG_0027.JPG
[ 102.84 KiB | Zobrazeno 1907 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Ahoj, zase jsem se v návodu trošku posunul dopředu, tady na tom, možná a nejspíš to pujde i na tom levnějšim jednošlapkovym typu, do pozic--pamětí si mohu postupně nahrát fráze v ruzných toninách a ty si pak měnit stylem--sloka--refrén.

základ je si nejdřív skladbu rozkouskovat do frází a ty postupně uložit v paměti do pozic, pak si je mohu během hraní přecvaknout vždy na další potřebnou pozici--vždy ale dohraje nejdřív do konce celá přehrávaná fráze.

zatím v tom mám opět hokej, navíc přez externí šlapku tam je opruz a nezvyk, že musím držet sešlápnuto 2 vteřiny, aby to přeskočilo o pozici bud nahoru--druhou šlapkou dolu, ovšem pokud to podržím trochu dýl, přeskočím o víc pozic :evil: :lol:

možná je to ale pouze problém té samo domo externí šlapky, nebo zase pujde jen o to, si na to zvyknout.

natočil jsem jednoduchý demo, aby to bylo jasnější, s chybama jsem si hlavu nelámal, ty videa stejně po nějaké době zase mažu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Oni se holky i s tím looperem co jsi koupil taky dostanou v podstatě na stejný výsledek, ale musejí ten základ nahrát jako celou skladbu a teprve ta bude pak rotovat ve smyčce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 8:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
todle by mel umet ten stredni jednoslap ale ten nejlevnejsi to nema.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Amper píše:
todle by mel umet ten stredni jednoslap ale ten nejlevnejsi to nema.


to jsem ti právě psal, že ten tvuj tady to neumí.

nic méně o co bych tě poprosil--jaký to akustický kombo ti doporučili a koupil jsi ho ?

já jsem zkoušel ty dvě klasický kytarový komba co mám doma a to je fakt divný, to jedno, co jsem dal mladejm jako zesik na mobil , vyměnil v něm repráky za klasický hifi a uzavřel ozvučnici, to by bylo ted po tý překopávce vcelku v pohodě , ale to druhý má asi i nějak ořízlý kmitočet na zesilovači, páč i když z něj vylezu externě na jinou bednu, basy fuč, výšky fuč--jsou určitě ořízlý nějakou výhybkou už na zesilovači.

co jsem ale koukal na akustická kytarová komba--to bys měl mít ty, sice mají uzavřenou ozvučnici, ale pod cca 20k je tam vždy jen a pouze širokopásmový reproduktor, nechci remcat, ale širokopásmáč tam to syknutí--cinknutí nikdy nedá---když to řve, tak vcelku v pohodě zkousnutelný, ale když je to potichu--volume na urovni klasické akustické kytary, tak je to utopený.

já ted zase ztrochu experimentuji, bo ty komba co mám, to je fakt divný, mě jde o kytaru-- abych k akustický kytaře mohl předehrát smyčku--hlasitostí a zvukem co nejpodobnější druhé akustické kytaře, jako když dva hrajou u ohníčku na kytary.

zatím jsem vcelku v poho když jsem použil sračkoidní centrální bednu sony z domácího kina, tu honí usb zesilovač z pc bedýnek, jen jsem do bedny prdnul ještě k širokopásmovým reprákum přez kondík výškáč.


je mi jasný, že to pusobí ujetě, ale zvukově je to zatím opravdu nejblíž zvukově z toho co jsem zkoušel dvěma akustickým kytarám.

včera jsem objednal sranda zesilovač

https://aukro.cz/hi-fi-stereo-zesilovac ... 6911268857

chci mít něco přezpolní napájitelné třeba lipolkou , tak uvidím, výkonově ale v podstatě opravdu stačí i ten usb pidi zesik, jen už není jak případně ještě přidat volume .

když tu bednu ale honím klasickým zesilovačem, tak to taky není uplně ono.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 11:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Vzali jsme todle - https://www.muziker.cz/kustom-sienna-16-pro ale ty vetsi jsou to same. Ma to taky jen jeden reprak a bedna je v zadu otevrena (jako ne cela ale dole je proste dira pres celou sirku bedny, vejska cca 5cm)

Manzelka trochu brblala ze kdyz do toho strcila svoji jumbo kytaru tak je to takove plechovejsi ale chvilku si hrala s eq na kytare (ma klasicky snimac a kovove struny) a pak uz byla v pohode. Takze asi dobry :-D Kdyz jsme zkouseli kytaru na mikrofon pres looper tak me to prislo v pohode.

Ale ja jsem fakt hudebni poleno a manzelka na snimac hrala naposled kdyz byla v country kapele coz je skoro 20 let zpatky, to si budes muset zkusit sam. Ale muziker me prisel v tomdle super, borec sundal kytaru ze zdi, pripojil a predvedl. Obcas je proste vyhoda kupovat v kamenem krame a ne na webu :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Amper píše:
Vzali jsme todle - https://www.muziker.cz/kustom-sienna-16-pro ale ty vetsi jsou to same. Ma to taky jen jeden reprak a bedna je v zadu otevrena (jako ne cela ale dole je proste dira pres celou sirku bedny, vejska cca 5cm)



díky, vypadá dobře, až se přeženou svátky, zajdu do muzikeru, určitě jsou ty akustický komba zvukově jinak laděný než klasika na elektrickou kytaru.

měl jsem kdysi pujčený kombo ke klávesám a to taky hrálo v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo zesik vs looper vs mikrofon
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 21:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Kytarové kombo je nedílnou součástí řetězce, který tvoří zvuk elektrické kytary. Hlavně reproduktor (třeba Celestion Vintage 30). Proto se elektrická kytara vždycky do PA snímá přes mikrofon. Dnes existují i různé elektronické napodobeniny legendárních komb, ale to nikdy není ono. Takže zpívat nebo hrát na klávesy přes kytarové kombo je v podstatě nesmysl, barva zvuku bude pořád kytarová. Naopak pro zpěv či klávesy jsou komba s neutrálním zvukem, podobným běžným reprosoustavám. Dobře na nich bude samozřejmě fungovat i to jumbo se snímačem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz