Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: sob 23.12.2017 22:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
A kontroloval jste uhlíky? U některých motorů po zahřátí zůstává uhlík viset. Stačí obrousit, aby chodil pěkně suvně bez zadrhávání.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: sob 23.12.2017 23:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
...tak kdyby uhlík snad "visel" tak by nebyl okruh a nejelo by to vubec nikdy.... ale k motoru jsem se ještě nedostal, to chce celé rozebrat a mám obavu, že i rozhodit tu turbinu... resp. stáhnout ji z hřídele a tim se ty "vnitřní" kola sesunou... no prostě vopruz to dávat dohromady. Tak zatim si to nechám, až bude víc času... :(
edit: jo píšeš po zahřátí.... no každopádně je potom zkontroluju, aby chodily hezky volně...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2017 10:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Měřil jsi napětí jdoucí na motor když to nejde , nemáš vadný naviják? Byla to dost častá vada.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2017 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Možná bych to vážně tipoval na přerušený vodič šňůry na navijáku jak píše STROUHR, ženský to rády vytahují až na doraz :-), na konci bubnu se tak časem přeruší (ani to nemusí být vidět), bacha na rozebírání a na povolení pružiny!

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2017 11:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
rakos píše:
..Po třech minutách ta bestie ztichla :o ... žádný smrad se nekonal ..... a zase asi po deseti minutách naskočil na další "chvilku" ani né minutu.

Jelikož už tam není ten triak, který se dal ovládat elektronicky, tak tam ještě někde až na motoru musí být nějaký primitivní bimetalový spínač,
který vypíná po ohřátí celý el. přívod. Na to se podívám, až bude víc času a hlavně proměřím proudy, které tam tečou... vidim to černě. :roll:

Podľa mňa vcelku jasná diagnostika ktorá kábel vylučuje - vypína po čase, zapína sa samo po vychladnutí a zas vypne..
Len to žiaľ nemusí byť bimetal, prípadne aj ak ano tak nemusí byť prístupný bez toho aby sa zničila nejaká mechanika.. a dokonca možno by to dočasne zvládol aj nejaký studený spoj.
Pozri poriadne, môže to vyzerať aj ako držiak káblov na šroube pod maticou alebo ako zem na železo motora- len z toho vedú dva káble a nie jeden..

Zaujímavosťou je že premostením triaku sa situácia zlepšila (asi len čiastočne ale aspoň to tak vyzeralo ako si sa tešil..). Žeby fakt v plnom výkone tiekol "hladší" prúd a menej hrial na odpore, než na znížený výkon?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2017 12:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Na vysavači ETA Trino nám zatím odešly jen dvě věci. 1) navíječ síťové šňůry = tahá se plná délka za vysavačem
2) plastová západka aretace teleskopických nerez trubek = pevné nastavení, přelepeno lepicí páskou.
Z minulých dob kdy navijáky vysavače neměly, vyrvaná šňůra nebo "nalomená" žíla šňůra byly nejčastější závady.
Značné množství záhad (obvykle s "generálským efektem") způsobuje VACKEL KONTAKT.
==edit02
Trino příkon 2000 W/ sací výkon 430 W / 78 dB - SE DNES UŽ NEPRODÁVÁ
ETA Trino 7454 90008
U jednoho z jeho možných nástupců (Canto) mne zaujalo !:
" O bezpečnost se postará ochrana proti přehřátí motoru, která zamezí jeho poškození a udrží ho v kondici" !
Canto příkon 1400 W/ sací výkon 530 W / 74 dB / díky efektivnímu motoru ušetřit až 30 % energie
ETA Canto 1481 90000


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2017 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Etu Canto mám, (kúpil som ho mamke a keď mne neskôr roztrhalo nejaký šmejdový bezsáčkový na kusy (použi som "stlačený vzduch "Clean-IT" pri vysávaní PC a ten plyn blafol...roztrhalo ho na kúsky, tepelná poistka akosi nestihla :) ), bez váhania som išiel kúpiť aj sebe taký, Ťahá parádne - a v podstate preto som sa zapojil do diskusie že sa bojím, že keď tento odíde, budem šolichať koberce nejakou hračkou čo nebude mať ťah.. O dlažbu sa samozrejme nebojím, to stačí zotrieť... Aj keď máme mačku.
- a teda aj keď píšu že tam tepelná poistka je, nevypína ani keď ho manželka nechá naplno a pricucnutý že počuť ako naprázdno kvíli a nemá vzduch, a niečo pár minút zbiera.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: pon 25.12.2017 16:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Trino už nějaký ten pátek běhá. Byl pořízen hlavně kvůli rotačnímu elektrickému kartáči(pes = dlouhé chlupy).
I jeho ETA předchůdce (celokovový obal) slouží už od roku 1974. A jediná oprava za 44 r. byla vytržená šňůra.
Místo původních(praskaly) novodur. trubic byly použity instalatérské novodurové. Hrdla vytvarována nad teplem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: pát 29.12.2017 23:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
.... tak to prozatim vyřešil Ježíšek, nový vysavač na povánočních slevách, tak ten ke zkoumání je v krabici :-) tak snad na něj někdy dojde...
dík za rady a porady.... a všechno nejlepší do nového roku ... rakos :)

Tak přátelé, nastal posun v problému vysavače :roll:

Manželka po přečtení návodu k vysavači si vzpoměla, že vysávala co neměla a na co důrazně upozorňuje návod. Před cca půl rokem jsme obkládali kuchnskou linku i sporák dlaždicema. Ten umělec, krom toho, že to zaspároval silikonem a pak to dva dny nemohl vyčistit ty dlažky okolo, tak ještě pracoval poměrně dlouho s rozbruskou, místo aby ty dlažky lámal. Byly jakoby plastické a řezačka na dlažbu mu to nebrala. Tak brousil a brousil.... samozřejmě v kuchyni (že jsem ho nevyhodil) a ten prach, co byl všude, žena dva dny vysávala tim starym vysavačem. A návod vyloženě zakazuje vysávat tento jemný prach, jakož i cement nebo mouku... Takže žádné kurvítko ale manželka :D :D

No stejně to rozeberu do mrtě a uvidim, jak to uvnitř vypadá :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 23:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Když už jsme u těch vysavačů, neporadí někdo s TYČOVÝM (takový co jde uklidit do kouta) lépe 230 V AC než accu.
Měl by být lehký a snadno ovladatelný. Rozumný sací výkon. Hlavně spolehlivost. Velké kobercové hubice netřeba.
Stačí malá hubice, jen holé ústí trubky, případně kulatá hubice se štětinami po obvodu, na hrbaté zaprášené věci. (Ta jde i udělat.)
- Měl by být běžně na trhu.
- Když ne TYČOVÝ tak něco malého lehkého (cca 600 W). Kdysi se dělaly takové, co měly i popruh přes rameno.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 1:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Ještě jeden nejspíš blbý nápad: nemůže být někde (nejspíš u motoru) napůl uklepaný drát? Už se mi jednou stálo, že jsem řešil "ducha ve stroji", vyměnil jsem snad všechno co šlo i nešlo a závada se projevovala pořád, až jsem našel tohle... Stačilo proletovat a funguje dodnes.

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 7:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
guchar píše:
Když už jsme u těch vysavačů, neporadí někdo s TYČOVÝM (takový co jde uklidit do kouta) lépe 230 V AC než accu.
Měl by být lehký a snadno ovladatelný. Rozumný sací výkon. Hlavně spolehlivost. Velké kobercové hubice netřeba.
Stačí malá hubice, jen holé ústí trubky, případně kulatá hubice se štětinami po obvodu, na hrbaté zaprášené věci. (Ta jde i udělat.)
- Měl by být běžně na trhu.

Podmínk, podle mne, splňuje třeba Vorwerk - je skladný, lehký, na 220V, v diskuzích jej uživatelé většinou hodnotí jako spolehlivý. Může mít několik nástavců - od elektrického kartáče až po vytírač podlah. Bohužel, jeho cena je relativně vysoká - IMHO daň za přímý prodej a pravděpodobně za snahu o spolehlivost. Zase díky ceně jsou zase na trhu k dispozici náhradní díly a servis.
U nás si ho nejdříve pořídila tchýně, která na něj nedá dopustit. Když jsem ho otestoval sám, musel jsem uznat, že některé maličkosti mají příjemně vychytané, ale za ty peníze jsem to odmítal koupit nové. A tak jsem ho nakonec pořídil na bazaru a jsme spokojeni.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 11:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Jindra_S Na Vorwerk_y jsem se díval(přihrál mi je specifikovaný dotaz Google). Stejně jako u tebe mne odrazuje cena. Uvidím.
Možná zkusím něco z bazaru. (I když tuhle variantu nerad, solidnost se nedá předvídat. Případná ztráta cca 10 litrů je dost.
sbazar.cz (vorwerk)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
rakos píše:
.
Tak přátelé, nastal posun v problému vysavače :roll:
.. a ten prach, co byl všude, žena dva dny vysávala tim starym vysavačem. A návod vyloženě zakazuje vysávat tento jemný prach, jakož i cement nebo mouku...

Ale ak si vymenil filtre (či sáčok alebo čo to má) tak by mal fungovať zase normálne..
Na tak veľa jemného prachu nie sú bytové vysávače stavané - nemajú takú plochu filtrov, zanesie sa to a už nejde vzduch - človek by to mal počuť aj vidieť že už to neťahá. Väčšinou stačí trochu, napríklad tri diery príklepom do betónu, a už to nevysáva.. U sáčkového to znamená vyhodiť prázdny (ale už "zalepený") sáčok, u cyklónu nejaký filter.. býva aj v sáčkových a niekde je možno až na výstupe (tak jemné častice sa asi nemusia oddeliť..)..
Ale každopádne ak to je vymenené (bez výmeny "spotrebáku" neni o čom hovoriť), a aj tak stále vypína, malo by tam byť niečo poškodené - možno fakt len nejaký bimetal že ak sa už raz upiekol tak začal vypínať predčasne. Len aby to nebol medzizávitový skrat (žeby vznikol pri prehriatí) alebo niečo mechanické čo sa abrazívnym prachom naozaj zničilo (neviem si moc predstaviť čo, ložiská, uhlíky? len nechcem opomenúť možnosť). Zistilo by sa možno podľa toho či sa naozaj motor prehrieva alebo ani nie.
Prípadne pustiť ho bez filtrov (samozrejme nič nevysávať rovno do motora..)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurvítko ve vysavači ??
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
guchar píše:
@Jindra_S Na Vorwerk_y jsem se díval(přihrál mi je specifikovaný dotaz Google). Stejně jako u tebe mne odrazuje cena. Uvidím.
Možná zkusím něco z bazaru. (I když tuhle variantu nerad, solidnost se nedá předvídat. Případná ztráta cca 10 litrů je dost.
sbazar.cz (vorwerk)


Pokud máš šanci si ho vyzvednout osobně (popřípadě na fotkách zkontrolovat nezlomení plastů), tak případná ztráta by nebyla 10 tisíc, ale méně - vevnitř se může IMHO pokazit pouze motor a elektronika. Elektronika stojí cca 1500 Kč, motor nebude IMHO stát více. (konkrétně pro typ 140). Navíc díly jsou opravdu k sehnání - a asi ještě nějakou dobu budou.
Jen se člověk nesmí zamýšlet nad zvráceností celé situace - kupování staršího vysavače za cenu několika nových. :)

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz