Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Čidlo 5,8 Ghz ve svítidle
PříspěvekNapsal: pát 29.12.2017 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Zdravim,

musím zajistit výměnu osvětlení vč. nové kabeláže v paneláku, pět pater, cca 35 svítidel. Chci nechat vyhodit stávající spínače, staré SA10
a osadit svítidla s čidlem, každé se svým samostatně. Klasická pir čidla ale někdy zlobí a zalíbily se mi čidla mikrovlná na 5,8 Ghz. Cena je srovnatelná se svítidly s pir čidlem, tak předpokládám, že tyto by mohly být bezproblémové. Kabely nechám "zadlabat" do panelu, tak at to nějak vypadá...

Otázka zní -máte někdo zkušenost s těmito čidly? Co se týká bezporuchovosti a životnosti. Děkuji za názory - rakos :idea:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Čidlo 5,8 Ghz ve svítidle
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 8:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Máme tyto: https://www.t-led.cz/p/pohybove-cidlo-m ... gKcHPD_BwE: už několik let všechna fungují bez problému.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čidlo 5,8 Ghz ve svítidle
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 10:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Vy máte v paneláku 7 světel na patro? U nás jich snad není ani těch 7 na celej barák... ;)
Jinak když koupíš kvalitní PIR čidla a ne nějakou čínu/polsko za 3,50/ks, tak fungují taky bezvadně.
A také hodně závisí na umístění svítila aby mělo dobrý výhled na místo kde má snímat.

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čidlo 5,8 Ghz ve svítidle
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 13:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
U tohoto typu čidla bych se bál že ti bude spínat i pokud někdo projde za dveřmi v bytě , např na záchod . Čidla této konstrukce v zabezpečovací technice bývají ještě jištěny /potvzovány /signálem z pir senzoru ,Čidlo je mikrovlnné a zároven pir.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čidlo 5,8 Ghz ve svítidle
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 14:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
U těch čidel se většinou dá nastavit citlivost/dosah, takže se člověk nemusí falešného spínání bát. A taky si myslím, že jsou daleko spolehlivější než PIRka a navíc zabudovatelné, takže i čistě vypadající.

Já mám zkušenost s asi 25ks Panlux PN71000001(stará verze s nádorem) a za tři roky chcípl jeden samovolně a jeden protože byl vystaven vyšší teplotě(nemohu zazlívat výrobci). Původně jsem před instalací měl nakoupeny "prémiovější" modely Panlux SV3002 a Panlux SV3003, ale ty strašně lehce podléhaly rušení(asi ze sítě) - alespoň k takovému závěru jsem došel poté, co jsem testoval asi desáté čidlo, které náhodně spínalo stejně jako předchozí.

Nyní jsem doinstalovával 7ks novější verzi(bez nádoru) Panlux PN71000001 na další místa a zatím opět nedělají svému předchůdci ostudu. :)


EDIT: Každopádně závěr myšlenky je, že už PIR čidla absolutně nepoužívám. :mrgreen: (snad jedině v případě, že bych vysloveně na něco potřeboval tuto technologii)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čidlo 5,8 Ghz ve svítidle
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
....díky za odkazy. Ten počet je v pohodě. Pět pater, + suterén + další patro ke strojovně. Taky ze schodiště jsou chodby k bytům....
takže to tak nějak vyjde.

Jinak já měl na mysli ta čidla uložená uvnitř svítidla (+ledky) takže odkazy byly hlavně na samostatná čidla mimo svítidlo. To nevím, kam by se montovalo?? Vedle svítidla? Nebo na nějaké ideální místo pro více svítidel. Takové právě tady moc není, chodba dvakrát zalomená, snad jedině na schodišti jedno čidlo pro dvě světla, ale jinak to vidím na co světlo - to čidlo (uvnitř) a na to jsem se právě ptal. :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čidlo 5,8 Ghz ve svítidle
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 15:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Však, já tedy ať koukám jak koukám, všechna konkrétně zmíněná čidla jsou vestavná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čidlo 5,8 Ghz ve svítidle
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 15:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
... no právě....hned dám odkaz na hotová svítidla s tímto vestavěným senzorem...

http://www.hadex.cz/t268-stropni-svetlo ... ym-cidlem/

je jich tam několik, a i jiní prodejci to nabízí, cena od 500 až 1200 korun (hlavně to prodražuje skleněný (opálový) kryt,
pokud plast, tak je to o dost levnější.
Tak právě tato svítidla by mě zajímala...

edit : jo myslíš, že jsou vestavná do svítidla? Tak to jsem asi nějak nepochopil, prohlédnu to znovu

....tak ta hotová vestavná čidla nevím teda, jak bych vestavěl do stávajícího svítidla, myslím mechanicky. V těch hotových svítidlech už s čidlem jsou teda také "vestavná" čidla už od výrobce, takže ok.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čidlo 5,8 Ghz ve svítidle
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 22:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Tak samozřejmě se nabízí použití i takových svítidel. Já většinou nenarážím na vhodnou kombinaci(čehokoliv), tak jdu cestou slož si sám. Navíc, po chodbách jsem již světla rozmístěná měl a design mi vyhovoval(navíc mají zabudovaný nouzový zdroj), takže já se jal vestavovat. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz