Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 1:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.12.2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Žulová
Čau borci,

potřebuju poradit jakej vysilač pro elektrovětroň. Před 3 lety mě ulítlo letadlo a letos se vrátím k lítání. Vždy jsem lítal jen s větroni na svahu nebo na guměa chytal termiku ale chci se posunout k termickému elektrovětroni. Vybral jsem vektor 3m od LS model. Chci dát do letadla výškoměr a chci aby mi to hlásilo výšku a případně i zaznamenalo. Já mám futabu co jsem kupoval asi před 15 lety. Jaký vysilač by jste mi doporučili? Budu tedy lítat jen s elektrovětroněm a pokoušet se v termice co nejvýš. Díkec


Přílohy:
Poznámka: Poslední fotka mého letadla :-D
cigánka letadlo ořez.jpg
cigánka letadlo ořez.jpg [ 5.82 KiB | Zobrazeno 12965 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 8:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Záleží v jaké cenové realaci. Já bych doporučil Graupner MZ-12PRO nebo MZ-18(24PRO).
Mají telemetrické regulátory a vario v přijímači, takže není třeba instalovat další čidla. Vysílač zaznamenává všechny veličiny co dávají čidla a umí je hlásit hlasem z reproduktoru.

Dále potom TARANIS X7s apod.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 10:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Podle toho kolik do toho chceš dát. Osvědčené značky jsou Graupner, JETI, Futaba, Multiplex... levnější je Frsky, ale třeba ve srovnání s Graupnerem ne o moc, přitom Graupner nabízí lepší přijímače s gyrem, a lítají s tím i kluci s hodně drahýma jetama, ti peníze neřeší, ti chtějí kvalitu.

Já lítám s Jeti, je to fakt hezký, spolehlivý, a neměnil bych, ale cenově to může být moc vysoko, to chápu. Ale občas najdeš nějakou málo lítanou na modelbazaru (většinou od lidí co je mají pro radost, lítaj málo, ale přechází na vyšší model).


Přílohy:
IMG_20170603_132527-01.jpeg
IMG_20170603_132527-01.jpeg
[ 168.54 KiB | Zobrazeno 12761 krát ]

IMG_20170917_131817-01.jpeg
IMG_20170917_131817-01.jpeg
[ 188.08 KiB | Zobrazeno 12761 krát ]

IMG_20170823_194307-01.jpeg
IMG_20170823_194307-01.jpeg
[ 103.67 KiB | Zobrazeno 12761 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 10:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
Jen tak pro upřesnění,lítat co nejvýš znamená povolených 300m!Takže opravdu doporučuji vario a telemetrii napětí aku,ideální Taranis-FrSky.Perfektní podpora u http://www.rcstudio.cz/.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 11:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
kozlik327 píše:
Jen tak pro upřesnění,lítat co nejvýš znamená povolených 300m!Takže opravdu doporučuji vario a telemetrii napětí aku,ideální Taranis-FrSky.Perfektní podpora u http://www.rcstudio.cz/.


Jen ze zvědavosti, jaké další vysílače jsi používal a jak dlouho?

Díky.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 12:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
Honzo S. nic jiného jsem od Tebe ani nečekal,ale zadání znělo:jaký vysílač by jste mi doporučili.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 12:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ja bych to vlakno koncipoval do otazky : Nejprivetivejsi vysilac a prijimac pro vetrone, pilota a letovou pohodu. Dovetek:,,,,, nechci studovat mnoho mesicu videa a informacni technologii, skripty ci stostrankove elaboraty majitelu Frsky s podobnych superkonfigurovatelnych sestav. Ale v klidu si politat. A TAM JE CO SE CENA -Vykon pomeru jevi zcela jiste zmineny Graupner. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 12:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2013
Příspěvky: 353
Bydliště: Kroměříž
Tak za mě, a jak zaznělo výše, ideál je asi JETI (ale ta cena...), FrSky (ale to bastlení...) a pak už Graupner:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 12:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Pokusím se zde napsat svůj nestraný názor, jak to aktuálně vidím já, bez protěžování konkrétních výrobců se závěrem co mne osobně vychází funkčnostně/cenově nejlépe.
Tazatel zde neuvedl dvě důležité věci a to finanční stránku věci, kolik do toho hodlá investovat a druhá věc je ta, že neuvedl, jak sotisfikovaně by si přál svůj model ovládat a tedy jaké možnosnti programování by požadoval. Tyto dva parametry jsou navíc na sobě (až na vyjímky jako jsou Open-Tx) velmi závislé... Jediný parametr který tazatel udává je vcelku nic neříkající - dosah, protože dostatečný dosah mají rádia všechny.

- pokud nechce investovat moc, nepoužívat letové fáze, tak pro hodně nenáročné létání stačí jakýkoliv alespoň 7mi kanál
- Pokud chce mít možnost sotisfikovaného nastavení modelu, tak tam se už bude pohybovat nad částkou 10000Kč a přichází v úvahu rádia jako Futaba T-14SG, Multiplex řady EVO, Graupner MZ-24PRO (18), Rádia Jeti, Spektrum DX8(9) asi i Aurora 9x, FrSky Horus a jiné rádia v této třídě a pak samozřejmě vše výkonější.

- na závěr bych si nechal rádia FrSky
Pokud by jsi chtěl rádio s Open Tx, tak se na sotisfikované ovládání modelu dostaneš i za 5000 Kč, ale pozor, Open Tx není pro každého. Pokud si chceš napípat jeden model a jednou za rok v nastavení něco změnit, tak pokud nejsi opravdu zdatný v programování a nemáš na to čas, tak se OpenTx vyhni. Pokud máš čas, baví tě se v podobných věcech vrtat, tak tak je to taky cesta. Hlavně jestli si myslíš, že si pomůžeš Horusem, který má šablonový software, tak si moc nepomůžeš, protože tento software není doladěn pro sotisfikované ovládání větronů, protože mixy nejsou dotažené, jsou nekompletní a vzávěru aby to fungovalo, tak stejně budeš mixovat vše ve volných mixech (což si poněkud odporuje se šablonovým software). Tedy Horus je dle men použitelnej pro opravdu sotisfikované ovládání větroňů, ale opět jen s Open Tx a to potvrzjí i užvatelé na RCgroups, tedy je tam stále otázka jak se na to OpenTx cítíš.

Za mne mi aktuálně v poměru cena výkon vychází nejlépe Graupner MZ-24PRO s jasně daným a dotaženým softwarem, který se dá v čechách sehnat už od 13300 Kč (když se ví kde :-) ), v ceně je parádní hliníkový kufr, kam se vejdou třeba i baterky či jiné potřebné příslušenství pro létání a v ceně je už i přijímač obsahující Vário. Třeba pro porovnání aktuálně hodně protěžovanej Horus X10 stojí 11300, přijímač s váriem 1200 a do toho plastového kufru už se toho moc nevejde. Navíc další přijímače Graupner už nejsou o tolik dražší než Frsky, 6ti kanály se dají zrovna sehnat za 800, osmikanály (bez varia)1600...

Zkušenosti mám s vlastníma rádiama Hitec, JR9XII, Futaba T8FG a zrovna nedávno jsem měl možnost si vyzkoušet i FrSky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 12:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ja bych si netroufl neco tak souhrneho napsat.Neb bych si ucpal mobilek ze ktereho pisu. BEZVA NAZOR. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 13:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
Osobně mám Taranis-D již několik let první verze za nějakých 5500,- a jsem maximálně spokojen stejně jako další moji kolegové z klubu.Máme i verzi E a Horus X 12. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 13:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
kozlik327 píše:
Honzo S. nic jiného jsem od Tebe ani nečekal,ale zadání znělo:jaký vysílač by jste mi doporučili.


Já proti tvému názoru nic nemám! Jen mě zajímalo třeba jestli máš zkušenosti s tím graupnerem, a Frsky u tebe vede, nebo prostě máš frsky, jsi s ním spokojený, a s ostatníma nemůžeš moc srovnávat. Snad jsem tolik neprovedl? Ale chováš se jako dost pilotů s Frsky, jakmile se jen náznakem člověk dotkne jejich modly, je zle :?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 13:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Tazatel se k ceně nevyjádřil :(
Kdyby měla rozhodovat, tak si myslím že kombinace FrSky Taranis Q X7 a FrSky G-RX8 (poskytne vysílač 16ch, přijímač 8ch, integrované vario + česká hlášení atd. v celkové ceně něco málo přes 4 tisíce) nemá konkurenci.

OpenTX má možnosti nastavení bez omezení. Obtížnost pochopení je jen obvyklý strašák. Navíc stačí najít nějakého uživatele v okolí, kdo v krajním případě model nastaví.

P.S. Srovnávat můžu zkušenosti s několika modely Spektrum a Taranis X9D+ :)

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 13:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jo jestli bude limit treba 5000czk tak jasne. Ale pokud vys, asi bychsel treba do graupnera. Me spis desi mechanicky/elektricky provedeni... Viz screenshot. Dalsi yzivatel psal ze meni prepinace za kvalitnejsi od JR ze ten rozdil v kvalite poznas hned. Jako low cost reseni je to ale supr, jen od toho nesmis cekat, ze to bude srovnatelny s necim z drazsich radii. Nic vic nic min.


Přílohy:
Screenshot_20180110-182202.png
Screenshot_20180110-182202.png
[ 221.73 KiB | Zobrazeno 12528 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 13:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
HonzaS píše:
... jakmile se jen náznakem člověk dotkne jejich modly, je zle :?

Jako bych to už dřív mnohokrát zažil ... A taky je to na "F" :lol:

A hlasuju za Graupnera protože ho mám.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz