Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 19:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
skybreaker píše:
Tady bude veselo..jdu si pro popkorn :mrgreen:
Hlavně žádnou čínu...jen džaponsko nebo západoněmeckou!

Jakozto v kazdem podobnem vlakne 8) :lol: 8)

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 19:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
Ahoj, jen k tomu klasickemu problemu s napipanim opentx. Lze si logiku vyzkouset stahnutim OpenTx Companion (programator pro PC, kde si lze model nachystat a pak uploadovat do vysilacky). Prijde mi to jako jednoduchy zpusob zdarma, jak zjistit zda logika vyhovuje.
Za me, mel jsem hitec optic, pak DX6i a prechod na open tx byl pro mne vysvobozeni(ale litam jednoduche modely, max iona s flaperony, koptery, samokridla...).

Odesláno z mého P9000 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Já bych ještě připomenul u Graupnera ty telemetrické regulátory, vědět spotřebovanou kapacitu je výborná věc, v podstatě už létám jenom podle toho. Ano, je možné si koupit Unisens (používám, protože mám Jeti), ale je to dalši elektronika, kabely (pájení), nastavování a je třeba na to místo v trupu navíc.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 19:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
skybreaker píše:
Tady bude veselo..jdu si pro popkorn :mrgreen:
Hlavně žádnou čínu...jen džaponsko nebo západoněmeckou!

To půjde i bez polyše. :wink:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 19:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
HonzaS:Zapomněl jsem Ti odpovědět na otázku s jakými dalšími vysílači a jak dlouho jsem létal.Takže začal jsem někdy v 70.létech s neproporcionální a později prop.amatérské WP-23,dál to byl tuším Fajtoprop,později jsem sehnal nějaký Robbe Futaba 2-4 kanál.Pokračovalo to koupí Acoms FM,dále jsem měl Conrad 7 FM, F-14,FC 16,FC 18,FX 18,v posledních pár letech DX7 ,T9X,Radiolink AT-10, a nakonec zatím Taranis 2x.Zřejmě jsem na některé asi zapomněl, ale tohle budou asi ty hlavní.Jak dlouho se kterou již nevím,Taranis mám co vyšla první série a ještě jsem si koupil před rokem Taranis plus.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 20:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
HonzaS píše:
Podívej se na takový ty věci, jestli umí všechny ty RCEV mixy i na 7 kanálovým přijímači. Jesli nemá na pevno přiřazený klapky třeba na osmý kanál. Vím, že starší spektra něco takovýho měly, ale dneska už to asi nebude problém.

Zpomalení serv ani nemusí být potřeba, záleží jak máš rád letadlo nastavený.


Návod k DX8 jsem proletěl tak měsíc zpátky a tohle už umí. Zaujalo mě to právě jako obrovský pokrok proti DX6i (jasně vím, ta je hodně osekaná). Tam mě to štvalo u F3K, kdy by stačil čtyř kanálový Rx, ale všechny mají natvrdo přiřazené kanály pro VOP, SOP, křidélka a motor. Takže jsem do trupu musel narvat šesti kanál . . . :?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 20:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
smyk1111 píše:
Jednoznačně kup Taranis.


Ó bože prosím ne. :roll: Do teď to bylo celkem rozumné vlákno. :twisted:

A to píšu jako člověk, který o FrSky hodně uvažoval a určitě nejsem zahleděný do jedné značky. Jenomže k tomu, aby mě někdo přesvědčil, potřebuji slyšet argumenty a ne blbé výkřiky.

Já si výhody Taranise uvědomuji (když to srovnám třeba s tou DX8). 8 kanálů navíc, prakticky nekonečné možnosti nastavení. Jenomže co když mi stačí kanálů 7 a i na tom Spektru nastavím vše co potřebuji? Pak tady mám čínu s dost diskutabilním designem (sorry, mi se Taranis fakt nelíbí), kdovíjakým zpracováním a komplikovanějším nastavení. Jen k tomu nastavení - nejde o to, že bych si myslel že to nedám. Jsem IT a jsem zvyklý přicházet věcem na kloub, dokonce mě to i baví. Ale tady mi to pro mě (zdůrazňuji pro mě) přijde jako zbytečná komplikace.

Někdo jiný na to může mít opačný názor, ale házet tady slova jako "jednoznačně Taranis" apod. by mělo smysl jen ve chvíli, kdy by tazatel napsal, že potřebuje 10+ kanálů, tuny speciálních nastavení a cenový limit má 6 tisíc. Jinak je to blábol.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
Jsem zvědavý co si vybere!
Ten nejdražší co si mužeš dovolit :D
zamě graupner nebo jeti jestli chce drahou cihlu.
Ty spektra už fungujou nebo jeto furt na servise


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 20:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
hanyking píše:
Čau borci,

Já mám futabu co jsem kupoval asi před 15 lety. Díkec


Zdravím, co takhle začít od toho co máš doma. Jaký typ Futabáckého vysílač máš? Má vyměnitelný VF modul? Třeba FC 18 V3plus , ostatní prominou, na 4 servové křídlo stačila. Pak by ti do začátku stačil 2,4 modul a přijímač.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 20:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
kozlik327 píše:
HonzaS:Zapomněl jsem Ti odpovědět na otázku s jakými dalšími vysílači a jak dlouho jsem létal.Takže začal jsem někdy v 70.létech s neproporcionální a později prop.amatérské WP-23,dál to byl tuším Fajtoprop,později jsem sehnal nějaký Robbe Futaba 2-4 kanál.Pokračovalo to koupí Acoms FM,dále jsem měl Conrad 7 FM, F-14,FC 16,FC 18,FX 18,v posledních pár letech DX7 ,T9X,Radiolink AT-10, a nakonec zatím Taranis 2x.Zřejmě jsem na některé asi zapomněl, ale tohle budou asi ty hlavní.Jak dlouho se kterou již nevím,Taranis mám co vyšla první série a ještě jsem si koupil před rokem Taranis plus.


Dobrý! Dík! :wink: A taranise jsi měnil za plus kvůli hall gimbalům?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 21:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
Neměnil,mám dva bez hall gimbalů.Jednoho mám na létání s obry a s druhým létám elektry ,eppéčka a pod.


Naposledy upravil kozlik327 dne sob 13.01.2018 21:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Pokud se nějak zásadně nezměnil způsob programování Graupnerů řady MZ oproti řadě MX a MC, tak tvrzení o jednoduchosti programování složitějších funkcí u této značky je úsměvné. Na druhou stranu, kdo jednou naprogramoval Graupnera, ten se nemusí bát žádné další značky, ani OpenTx. Btw, nejkomplexnější je OpenTx, nejpřirozenější programování bylo u mě zatím Jeti.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 21:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Mam zkušenost s MC-22s / MC-12 od Gr, X9E od Frsky a Dc-16 od jeti

Softwarove poradi je Frsky, jeti, gr s tim ze ale opentx je občas mindfuck a to jsem programátor

Hardwarove je poradi jeti, gr, frsk (asi by to poresili hall gimbaly ale pak se člověk dostava bliz k cene jeti 14tek)

Takže pokud na to člověk ma tak jeti. Pokud mam méně a vim ze nechci coptery tak graupner. Pro coptery je nejlepší frsky kvůli integraci a sw


Jo a aktuálně lítám nejvic jeti a frsky - ten ale uz jen pro coptery, u letadel me fakt vadila mechanika, je horsi nez u letite mc-22. U copter to problem není - ale netuším proc, je to subjektivní pocit na kniplech. Tu mc22 mam furt, jako žákovskou. Tak doufám ze mne někdo neobvini ze zaujatosti :D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 21:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
kozlik327 píše:
Neměnil,mám dva bez hall gimbalů.Jednoho mám na létání s obry a s druhým létám elektry ,eppéčka a pod.


A to je lepší než lítat všechno s jednou? Ptám se, protože mám letadla dohromady na třech vysílačkách (z různých důvodů - něco je na graupneru, abych mohl lítat současně s tátou, něco na flysky, aby mi nevadilo když to upustí dítě, ...) a děsně se mi nechce vozit si na letiště dvě vysílačky :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 21:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.12.2013
Příspěvky: 565
Bydliště: okr.Vyškov
Já bych v tom nehledal žádnou logiku,prostě to tak je. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz