Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 18:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Děkuju všem za názory, nápady a tipy.
Rád bych se pohyboval k kategorii +- 15.000,- Kč.
Koukám na porovnání:
https://www.cena-vykon.cz/porovnani-tel ... ue50mu6172
a nějak se mi nezdá v tom testu uváděných těch 800 Hz "Dynamická frekvence" u Samsungu UE50KU6072. Možná ale že těch 100 Hz tam je?
https://www.arecenze.cz/test-televizoru ... e50ku6072/

Nicméně, ta KU6072 vypadá že už se stejně neprodává :?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 21:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Obě mají 60Hz VA panel. Jedna s Direct-LED a druhá s Edge-LED technologií podsvícení. Ty dynamické frekvence jsou jen frekvence dopočítávání obrázků.

ingwarr píše:
ak to bude LCD podsvietene z z LED tak pozor na direct posvietenie aspon u LG na bielej alebo svetlej obrazovke to robi jemne flaky ako by bola obrazovka od prachu!
Inak je LG v pohode, ma všetky možne tuneri

Si v podstatě moc nevybereš, u "Edge-LED" zase TV trpí neduhem zvaným "light bleed".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: úte 16.01.2018 12:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Bylo tady už zmíněno, že moderní ploché televizory mají všeobecně horší zvuk. I z tohoto důvodu jsem při nedávné koupi nového televizoru vybíral i podle možnosti připojení zesilovače. Hodně přístrojů dnes nedisponuje analogovým výstupem zvuku, dokonce ani pro sluchátka. Jedinou možností je potom optický výstup nebo HDMI. Mám docela solidní starší stereo bez optického vstupu a měnit zesilovač nebo přidávat nějakou krabičku jsem nechtěl. Ve většině případů mi zvuk přímo z reproduktorů televizoru stačí, protože mi jde hlavně o srozumitelnost, a ta je díky "smart zvuku" velmi dobrá, ale například poslech hudby bez přídavných reproduktorů je nepříjemným zážitkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: úte 16.01.2018 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ten zvuk je bída hlavně u menších plochých tv, co mám ted už větší sony--uhlopříčka 110cm, tak to už docela jde, domácích kin mám několik ruzné kvality a že by to byl nějaký všelék bych rozhodně netvrdil, na muziku třeba koncerty tak to ano, ale na běžný provoz tv--zprávy, dabované filmy--dokumenty mi to přez domácí kino teda zvukově moc nesedí a plošší zvuk mi sedí víc.

jednu menší tv kde mi opravdu zvuk trhal uši jsem pořešil na běžný provoz usb bedýnkama k pc , takže zvuk jsem mohl pořád ovládat tv pouze dálkou k tv--akorát přez sluchátkový výstup nefunguje ekvalizér tv, ale pouze hlasitost.

na další opravdu malé ploché tv jsem zvuk po záruce pořešil tak, že jsem ji rozcvakal a k repro tv připojil do serie malé externí repro, tam už funguje i ekvalizer--korekce tv.

Rozhodně si ale opravdu nemyslím, že kvalitní domácí kino, nebo hifi reprobedny od 20 ti do 20 ti jsou na cokoli vysílaného z tv nějaký všelék a záruka příjemného zvuku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: úte 16.01.2018 16:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Jistě že ne, ale pokud si pustíš nějaké dobře udělané DVD, tak ten zvuk je o něčem úplně jiném. Pokud stojí zdroj zvuku za houby, tak sebelepší domácí kino z něj nic pořádného nedokáže vykouzlit. Ale třeba Jurský park nebo Master & Commander pak kvalitní obraz výrazně doplní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2018 22:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Já mám k LG 55´ připojenou sestavu Genius - rozhodně udělá hodně muziky za málo peněz.
A díky korekcím lze zvuk i "zploštit" jak požaduje pepin, a pořád to bude daleko lepší než původní repráčky - ty z principu nemůžou splnit požadavky na kvalitní, plný zvuk.
Je to jako s auty - objem ničím nenahradíš ;-)
No a pokud chci slušný zvuk samostatně, mám tady slušné klasické komponenty - žádnou pidivěžičku (jsem ze staré školy :-) ) včetně kvalitních beden.
A jen tak mimochodem - kvalitní zvuk může být kupodivu méně hlasitý a hlavně je příjemnější a neunavuje... ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2018 22:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Jo, s Jurským parkem má dunět nábytek a mají se třást skleničky (dupot predátorů) a ne že nejvíc bude rezonovat místo bránice skříň televize :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 17:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Tak od včera mám 50" Samsung UE50MU6172.
Doteď jsem měl 30" Sony, rozdíl ve velikosti je obrovský.
Na HD programy se dá koukat, SD je už horší, telka sice dopočítává, ale prostě ty detaily z těch obyč programů neudělá...

Zajímavé je dálkové ovládání jen s několika tlačítky, zato s hlasovým ovládáním - to jsem si myslel že je blbost, ale nějak se mi to zalíbilo a asi to budu používat. Poslouchá to zcela neomylně, ještě se mi nestalo že by se "přeslechlo".

Než jsem překlikal takové to počáteční nastavení (jazyk, wifinu atd), tak telka sama v tichosti tajně ladila, takže bylo takové milé překvapení - když jsem se v rámci prvotní instalace dostal k ladění kanálů, tak telka místo aby několik minut ladila, tak na mě rovnou vybalila všechny kanály (cca 60 - 70 televizních). To si mi líbilo.
Satelitní anténu jsem ještě nepřipojil (kdoví jestli jí budu připojovat).
Dokonce mi to ukazuje několik (cca 10?) stanic T2, to mě taky překvapilo, protože bydlím v Písku a signál by měl končit snad někde u Příbrami? I když ty T2 stanice nejdou dokonale, občas hodí kostičky, takže používám klasické stanice DVB-T.

Mám připravené externí repráčky (nějaké JBL od Applu), měl jsem je k minulé telce. Zvuk z nich je skvělý a je krásně rozumět (nehuhlají jako většina integrovaných). Docela bych je rád připojil i k téhle telce, ale chybí mi sluchátkový výstup (to jsem věděl a počítal s tím při zakoupení). Počítám že bych mohl použít nějakou redukci z HDMI nebo tak něco...
(Tedy - ten zvuk z integrovaných repráčků není nijak vyloženě špatný - je lepší než z mé minulé 80cm Sony Bravia.)

Ještě se mi líbí že se telka opravdu bleskurychle zapíná (tak 1/10 vteřiny a už běží), a při vypínání udělá takový roztomilý retro efekt - obraz se stáhne do vodorovné linky, jako když se vypínaly staré lampové telky. To se jim docela povedlo, je to takové milé :D

Je vidět že telky udělaly velký pokrok za poslední dobu, třeba při rychlém přepínání kanálů (držím tlačitko Channel Up), tak rychle listuje po stanicích a přitom stačí psát nejen název stanice, ale i název pořadu. To je taky fajn...

Takže - v podstatě spokojenost, umím si na tom najít spoustu detailů co se mi líbí. K obrazu není co dodat, znáte to z prodejen elektroniky - vedle sebe řada televizí a všechny ukazují hezky - počítám že dneska už snad žádná nemá vyloženě špatný obraz (a jak jsem to koukal, tak naopak všechny mají obraz opravdu fanový). Takže jsem si vybíral mj. i podle tvaru "podvozkové nohy" a podle velikosti, aby se mi to domů vešlo. :D

Takže teď už jenom se těšit na to, až se bude vysílat v lepším rozlišení, nebo koukat na filmy z USB...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Woita píše:

Mám připravené externí repráčky (nějaké JBL od Applu), měl jsem je k minulé telce. Zvuk z nich je skvělý a je krásně rozumět (nehuhlají jako většina integrovaných). Docela bych je rád připojil i k téhle telce, ale chybí mi sluchátkový výstup (to jsem věděl a počítal s tím při zakoupení). Počítám že bych mohl použít nějakou redukci z HDMI nebo tak něco...
(Tedy - ten zvuk z integrovaných repráčků není nijak vyloženě špatný - je lepší než z mé minulé 80cm Sony Bravia.)
.


zvuk pujde nejspíš vytáhnout pouze z digitálního výstupu a přez převodník ho pak připojit klasicky analogově.

https://www.euronics.cz/fiio-d03k-taish ... RkQAvD_BwE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 22:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Ta televize má údajně ještě HDMI-ARC. Akorát by sis musel sehnat převodník a vyzkoušet(některé TV s touto funkcí přes převodník fungují, některé to pošlou jen do receiveru a podobného).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 22:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
A není lepší si rovnou koupit televizor s analogovým výstupem? Nebo je jich opravdu tak málo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 12:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Nekoupíš novou TV s analogem, tuto tv mám: https://www.alza.cz/49-lg-49sj810v-levne-d5096871.htm :tak se podívej co vše má za výstupy.Na nových výrobcích nejsou žádné scarty, jen HDMI,USB, a optický výstup. Zvukový doprovod mám Panasonic SA-PM86D přes HDMI.Jinak TV má různé druhy zvukového nastavení,tak jako to mají všechny TV.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 13:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Ta samozřejmě analogový výstup má :wink: . Mám skoro stejnou, kterou jsem kupoval před Vánocemi a byl to parametr, který jsem požadoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 14:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Ja som to riešil cca. pred rokom. Mám LG 50UF8307 4K. Zvuk mám cez Soundbar LG-SH4 (výkon do bytu viac než dosť. Už boli u mňa boli kvôli hluku dvakrát policajti :lol: ) Je pripojený bezdrôtovo BT a aj subwoofer je cez BT. Je to zo synchronizované s TV a ovláda sa to magickým ovládačom. (dá sa tym ovládať aj napr. setobox cez funkciu Simply link) takže nepotrebujete viac ovládačov a všetko ovládaš jedným magickým od TV. Dnes by som už išiel do uhlopriečky 55 4K (cenovo dostupné, ako pred rokom 50) a značku by som volil iba Samsung, LG alebo Sony. Treba si hlavne naštudovať parametre obrazu (vela LG obr. panelov používa aj konkurencia). 100 Hz sú ešte stále o dosť drahšie, ale myslím, že tak za rok to bude štandart. Mal by mať technológiu Upscaler (konvertuje HD na UHD) a dnes aj HDR pro. Potom je ešte dôležitý OS. Mne vyhovuje LG má WebOS (som už naň zviknutý, mám už druhý TV s týmto systémom) Sony má Android a Samsung Tizen. Každí má svoje + aj -.
Za rok budem aj já riešiť ďalší TV a ak my neodíde ten čo mám pôjdem asi zase do LG, ale to už bude uhl. 65. (budú stáť, ako dnes 55) a určite iba 4K Smart TV. Sú už aj 8K, ale to je ďaleká budúcnosť vysielania u nás. Ale myslím, že 4K sa blízkej dobe dočkáme. Ak tunery tak DVB-T2 H265 - HEVC (anténa), DVB-S2 (satelit -HD), DVB-C (káblovka) Dnes sa terstrálne na Slovensku vysiela DVB-T2 HEVC H-264, ale má sa to meniť na H-265 (Tak treba byť prichystaný) Ako to je v ČR neviem.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne pát 19.01.2018 15:15, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Televizor 49 - 50"
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 14:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Kreyson píše:
A není lepší si rovnou koupit televizor s analogovým výstupem? Nebo je jich opravdu tak málo?

Analogový výstup nebyla nejvyšší priorita (i když bych ho uvítal). Když jsem si vyfiltroval všechny dostupné televize, které splňovaly ostatní mé požadavky, tak z nich žádná analogový výstup zvuku (v podobě sluchátkového jacku) neměla.
Jestli tenhle televizor ho má jak píšeš že máš skoro stejný, jak to mám sakra poznat? V základních parametrech o něm není ani zmínka, a pak se ještě v popisu dají rozkliknout "rozšířené parametry":
Ostatní vstupy/výstupy
USB 2.0, USB 3.0 (3.1 gen1), Digitální optický/Digitální audio výstup, LAN, CI / CI+ slot

a tam taky analog nevidím...

Možná ale že před rokem byla jiná situace. Zkus dneska najít 4k televizor 50" s cenou 15.000, schválně kolik jich najdeš s a kolik bez analogu.
*******************

Jo a děkuji všem za tipy na převodníky, něco určitě vymyslím. Teď jsem chvíli porovnával zvuk z těch Appláckých repráků co jsem používal (mají subwoofer a satelity) x zvuk přímo z televozoru a opravdu to stojí za to prohnat přes ten převodník.

Třeba tady jsem zahlídnul na první pohled něco za 2 stovky :wink:
https://www.czc.cz/premiumcord-prevodni ... 25/produkt

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kocour a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz