Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2016 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
ellet, ale uvedom si že ide o naozaj malé rozdiely napätia a ak nejde o spojenie s minimálnym odporom, a meranie jedine klešťákom, tak tie prúdy dramaticky klesajú. To znamená že nie 1 Ohm, ale bočník nejaého ampérmetru, (a podľa mňa aj ten samotný káblik a pidikonektor), znamenajú obrovskú zmenu.

S výnimkou, že ak zapojíme niečo nesprávne (posunuté o článok=4,2V do skratu, prepólované = 2x celkové napätie do skratu) a najslabšie miesto vyšumí a preruší to - v podstate ako poistka, samozrejme žiaľ nevratná.
Preto má zmysel zapojiť najprv servisný konektor, to ano - je to ako cez rezistor aj keď tvrdíš že má malú hodnotu. Schválne, zmeraj stratu pri 1A (v milivoltoch ak bude stačiť rozsah = miliohmy) napríklad ak tam dáš žiarovku.

Ani spojenie silových konektorov, ako merali už mnohí a napríklad o ňom je aj ten článok, by nemalo (pri správnom zapojení) prekročiť prípustné prúdy. Ale v porovnaní s prepojom servisných konektorov, budú výrazne vyššie, až sa neubránim napísať že neporovnateľné.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2016 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
coro píše:
a podľa mňa aj ten samotný káblik a pidikonektor), znamenajú obrovskú zmenu.
Ano ale nedefinovatelnou a to se mně nelíbí.
No mohla by ta diskuze asi dlouho pokračovat ale už to vzdávám. Myslím si, že hlavní myšlenku jsem vyjádřil a jako podnět k zamyšlení by to mohlo stačit.
Přeji všem hezký den :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Paralelní nabíjení LiPolek
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 12:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Koupil jsem si tohle: https://www.banggood.com/4CH-Parallel-C ... rehouse=CN
Návod k tomu není a ani ke stažení jsem nic nenašel. Jak správně nabíjet 2 a víc sad baterek najednou? Na co si dát pozor a co ohlídat? Děkuji za odpovědi.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paralelní nabíjení LiPolek
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Musíš si jenom zkontrolovat, jestli máš na všech baterkách stejně zapojené silové i balanční konektory, a pak balanční i silové konektory zastrkáš do sousedních konektorů. Ve finále připojíš silový i balančák na nabíječku. Jediný zádrhel, neměly by se takhle propojovat baterky s velkým rozdílem vybití, případně velkým rozbalancováním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paralelní nabíjení LiPolek
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 14:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Teoreticky jen a pouze stejny pocet clanku. Prakticky je asi bezpecnejsi nabijet dve a vice stejnych sad podobne vybitych. Letam dve sady spojene v serii a ty dve stejne sady nabijim paralelne. Takhle to provozuji nekolik roku bez zadneho problemu. Pri nabijeni dvou paralelne spojenych sad nastavuji dvojnasobny nabijeci proud oproti proudu jen pro jednu sadu.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paralelní nabíjení LiPolek
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 14:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten stejný počet článků jsem doufal, že je to snad samozřejmost. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Tak jsem to vyzkoušel a hnded na začátek to rozhodilo baterky z původních 3mV na (podržte se) 300mV. To je normální? Nevydržel jsem to nechat dokonce a obě sady jsem nabil standartně samostatně.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Golfista píše:
Tak jsem to vyzkoušel a hnded na začátek to rozhodilo baterky z původních 3mV na (podržte se) 300mV. To je normální? Nevydržel jsem to nechat dokonce a obě sady jsem nabil standartně samostatně.

To led zobrazovadlo tam je preboha načo? Myslím že sa nemýlim ak predpokladám že ho napájajú z prvých dvoch článkov (ak nie jedného) a tým to všetko hnusne rozhodia (môže žrať desiatky mA trvale)...
Keby si to čínske "vylepšenie" šroubovákom nožnom či pilkou odfaklil (hlavne všetky prepoje od článkov), nič by sa nerozhodilo....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz