Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Trošku jsem vychladl. Těch 300 hlášek je povětšinou telemetrie. Ono se totiž může nastavit jen maximálně 5 poloh přepínačů, což mi třeba pro F3K skoro nestačí. Ale aspoň něco a je pravda, že nevím jestli jsem to nastavoval správně. Žádnej návod jsem k tomu nečetl a úplně triviální to není. Nicméně dnes vyzkoušeno v praxi a je to každopádně přínos.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 19:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Taky jsem na zkoušku před pár dny updatoval MX-20. Jak píše Slowake, tak v Německu je velká spokojenost. Ona ještě přijde finální verze a ta nejspíš znepřístupní výběr základních hlášek k přiřazení. Bylo to tak i u MZ-24PRO.
Bohužel taky mám telemetrické hlášky v angličtině. Snad se dočkáme i češtiny.

Určitě jde přiřadit víc poloh než pět. Mám jich devět. Tři letové fáze a šest poloh dalších přepínačů. U nastavení fází přibyla další stránka vpravo pro nastavení hlášky. České hlášky jsem si dělal v TTSautomate. Tu Balabolku plánuju někdy vyzkoušet.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 21:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zdeňku, má mně to 2V017 zajímat? Obvykle poznám jestli mám podvozek venku nebo ne, stejně tak klapky, otevřenou pumovnici nebo zda střílí kulomet...
Jinak to nic nepřináší?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak jsem si tu betu taky stáhnul, ale jak je to s tou aktualizací? Stačí jí nahrát na SD kartu jako předchozí, nebo je to nějak komplikovanější, jak se o tom dřív psalo?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 23:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Já to dělal přes kartu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 6:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 141
Bydliště: Trenčianske Teplice
janva9 píše:
České hlášky jsem si dělal v TTSautomate. Tu Balabolku plánuju někdy vyzkoušet.

Nemci popisujú aj výrobu hlášok v Balabolke. Lenže tieto hlášky nemajú dostatočnú hlasitosť, tak tú upravujú v Audacity. Treba ale dať pozor na premodulovanie, doporučujú tuším max 105 dB.
Hlášky z TTSautomate vyhovujú?

_________________
Graupner mx-20, pohony elektro, pohodové lietanie


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.07.2017 11:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
:) Joo, hlášky z TTSautomate fungují bez úprav. V MX-20 i MZ-24PRO.
-------------

Nahrával jsem vše pomocí kabelu, akorát v tom byl trochu problémek. Bylo potřeba po každém kroku restartovat FUS(Firmware upgrade studio). Jinak nechtěl FUS komunikovat s vysílačem. V mém případě ručně vybrat verzi FW a nahrát do vysílače. Zavřít a znovu spustit FUS a nahrát anglické hlášky. Zavřít a znovu spustit FUS a nahrát vlastní hlášky. Mám FUS V4.7, možná je chyba u mne ale i na GHLounge si někdo stěžoval na podobný problém. Ralf Helbing od Graupnera doporučoval nahrávat pomocí karty, prý je to rychlejší ale kabelem mi to nepřišlo nijak zdlouhavé. A měl jsem přehled o průběhu.
------------

Jirko, ten kdo létá pravidelně jen s několika modely a má vždy stejné osazení přepínačů, tak hlášky ani nepotřebuje ale kdo toho létá více a nepravidelně, tak se to dost hodí. Vyzkoušeno kolegou ve dvou případech. Stálo ho to pěkných pár tisíc. Hlášky pro blokování a odblokování motoru, zapnuté zapalování a učitel-žák beru jako prioritní. (Akorát ta moje MXka pořád mluví jenom do sluchátka. Musím to už nějak pořešit.)

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 17:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 36
Trochu jsem si pohrál, a díky informacím od Malcolmx jsem dodělal hlasy 251 - 284 se stejným hlasem. Pokud chce někdo vyzkoušet - výsledek zde


Naposledy upravil pilot07 dne pát 19.01.2018 10:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Diskuze o hláškách byla v jiném vlákně. Asi by měl být odkaz hlavně tady. České hlášky jsou od 12.12.2017 ke stažení tady.
Ale jak teď vidím, už jsou ke stažení i na stránkách Graupner.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 10:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 36
ellet píše:
Diskuze o hláškách byla v jiném vlákně. Asi by měl být odkaz hlavně tady. České hlášky jsou od 12.12.2017 ke stažení tady.
Ale jak teď vidím, už jsou ke stažení i na stránkách Graupner.


Máš pravdu, vím že už je.Nicméně Nna stránkách Graupner je ke stažení sice čeština ale hlasy 251-284 jsou anglicky. Začal jsem to dělat už dříve ale až teď dokončil. Cílem bylo dodělat hlášky k těm od Malcomx se stejnými parametry aby to bylo jednotné. Nikoho nenutím to stahovat a používat, jen si říkám, ře se to někomu může hodit :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
pilot07 píše:
...na stránkách Graupner je ke stažení sice čeština ale hlasy 251-284 jsou anglicky....
Teď jsem to kontroloval a slyším češtinu i u hlášek 251 - 284 :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 20:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.12.2013
Příspěvky: 17
Nejprve jsem si stáhl češtinu zde. Nainstaloval, vše OK. U češtiny od Graupnera nebylo hlášení: Podvozek zatažený (vytažený).
Je tam něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 20:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak si ty hlášky předělej ve VDF Editoru. Je to tady už několikrát popsané. Prostě tu co nepotřebuješ nahradíš svojí. Vytvořit jí můžeš v TTS Automate.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.02.2018 7:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.12.2013
Příspěvky: 17
Díky.
Nějak jsem nezaregistroval ten prográmek. Už to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.02.2018 13:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jak už tu psal Janva9, ještě je dobré po vygenerování hlášky, upravit v nějakém audio editoru její hlasitost a ořezat ticho na začátku a konci hlášky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz