Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: EOS II
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 21:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.6.2013
Příspěvky: 71
Bydliště: Pardubice
kovyr píše:
V podstatě téměř identické :P
Všeobecně se pro ně doporučuje programovací karta, jinak je to prý opruz nastavovat :!:


Kartu mám. Mám od nich 30A regly na 100 palcovky. :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: EOS II
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Otázka do pranice: Doporučené vybavení od výrobce potřebuje tuning? Zvažuji, že EOSe II objednám komplet i s výbavou. Bude to dobrá volba? A ještě mi není jasné. Potřebuje motor převodovku? Někdo to řeší, někdo ne, tak nevím :-(

děkuji

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EOS II
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 8:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
Luboš ZLÍN píše:
Otázka do pranice: Doporučené vybavení od výrobce potřebuje tuning? Zvažuji, že EOSe II objednám komplet i s výbavou. Bude to dobrá volba? A ještě mi není jasné. Potřebuje motor převodovku? Někdo to řeší, někdo ne, tak nevím :-(

Doporučená výbava dle stránek výrobce je téměř určitě OK (ale nemohu potvrdit z vlastní zkušenosti - mám to osazené úplně jinak). Z čeho mám já jistou obavu jsou ty BMS 105 na klapkách. Parametrově a funkčně do lehouše asi OK ale bál bych se životnosti. Předpokládám že budou i unvitř stejná jako MKS 6100 - 6110 a ta mají poslední převodové kolo s výstupní hřídelí z hliníku a kamarád poslední dobou pomalu nestačí měnit převody. Na druhou stranu servo za cca 500,- můžu po sezoně beze studu hodit do koše.
Pokud to bude lehouš tak převodovky netřeba, ta doporučená oběžka stačí. Navíc s těžším pohonem bys řešil vyvážení - buď v gondole vše dozadu, nebo krátit čumák.

_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EOS II
PříspěvekNapsal: úte 27.02.2018 19:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
kovyr píše:
Předpokládám že budou i unvitř stejná jako MKS 6100 - 6110 a ta mají poslední převodové kolo s výstupní hřídelí z hliníku a kamarád poslední dobou pomalu nestačí měnit převody.


Za tři soutěžní sezóny jsem MKS6100 ani Bluebird neočesal ani jeden - fakt ani jeden! Jeden Bluebird jsem dokázal odpálit likvidací elektroniky, ale i v něm přežily převody.
Pokud někdo očesává opakovaně, tak je někde chyba - přistává jak prase bez zavírání klapek, používá to do moc těžkého a rychlého modelu, kde už je lepší větší servo, mlátí s tím při přistání opravdu do extrému, atd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EOS II
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 8:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2011
Příspěvky: 219
Bydliště: Teplice
Při posledních startech jsem ještě měřil odběr pohonu z čerstvě nabitých Aku:
850mAh = 35,5A = 42C
500mAh = 28,5A = 57C

K té 500 ještě poznámku, jedná se o V2 na kterou nejsou úplně nejlepší reference.

_________________
Létat je tak snadné.........ale padat je snažší !
FrSky Taranis X9E / Django I / EOS II / Xantipa II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EOS II
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2018 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Tak tohle vlakno jsem zrovna potreboval - odhodlavam se zacit letat F5J a EOS mi padlo do oka :)
Jen aktualne jsem poptaval cenu a on uz je EOS III (trojdilne kridlo). Provedeni pry to co je na webu v novinkach (tzn. zadny full carbon)?

Co me trochu zarazi na fotkach, tak ze trup za gondolou vypada vroupkovany - to je doufam je "klam" na fotce a v realu to tak odstupnovane neni. Dalsi vec co me zarazi ze barevne rozliseni na kridle je folie :/ A predstava, ze ma stejny ero na soutezi jako dalsi mi na klidu moc urcite neprida.

Prosel jsem si i tech par stranek ze "stavby". Nemate nekdo zkusenost, ze by se ty klapky ovladane horem dali udelat uz z vyroby, tzn. aby se nemuselo do klapky rezat a byla tam paka zalepana rovnou nejaka uhlihova?

Jinak mi to zatim ze vseho pripada jako "nej" ero na zacatek. Zkousel jsem poptat i Storka, ale zatim bez odezvy (navic web silne neaktualni). Samba model jina (cenova a terminova) liga, nektere vyrobce modelu se mi nepodarilo ani dohledat ani na webu :)

Ale vyrobce EOSu komunikuje rychle, vecne a termin dodani za me super. Jen to jestli ten EOS III je mozny i FC (a ty barvy).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EOS II
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 7:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
creagel píše:
Co me trochu zarazi na fotkach, tak ze trup za gondolou vypada vroupkovany - to je doufam je "klam" na fotce a v realu to tak odstupnovane neni. Dalsi vec co me zarazi ze barevne rozliseni na kridle je folie :/ A predstava, ze ma stejny ero na soutezi jako dalsi mi na klidu moc urcite neprida.


Za gondolou je spirálově vinutá uhlíková trubka, vroubky tam jsou. Reálně naprosto ničemu nevadí, růst odporů daný tímto je fakticky nulový. Technicky by šly odbrousit, ale vypadá to ve výsledku spíš hůř, kdysi jsem to na jiné stejně dělané trubce zkusil (nechme stranou pevnost).

Ta fólie je můj nápad, který se prostě osvědčil. Já mám ultralehkého EOSe v carbonu bez barvy a spíš pro zajímavost jsem přidal na ucho pruh samolepícího Oratrimu a ejhle - ono to dobře vypadá a je to praktické. Tak to začal doporučovat i výrobce...
Ad soutěž - rozlišení modelu podle barvy je dobrý vtip, tak to prostě nefunguje. Tohle hlídání si modelu si člověk musí navyknout, v praxi s tím není až takový problém. Pokud někdo poplete modely, tak je to vesměs už ve vzdálenosti, kde barvy stejně nerozlišuješ ani náznakem.

Ad Stork - chce to spíš telefonovat, mailová komunikace není nejlepší. S P. Heinrichem jsem mluvil před týdnem, potřebuji nějaké díly a je zrovna dost zahlcený, nicméně odhaduji, že při objednání nového modelu teď by to nebyl problém někdy na podzim mít, proti cca roku u Samba to celkem jde. S dodáním do cca 1-2 měsíců bych ale moc nepočítal ani u Storka, bude to více.

Jinak vykecám jednu plánovanou novinku - aktuálně se pro mne rodí EOS3, ale ve verzi s motýlem, jsem na to dost zvědavý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EOS II
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 8:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
S tema barvama teda nevim - ja i kolegove kdyz tocime ve vyskach a dal od sebe, tak si modely i vizualne pozname (at uz pruhy vs plna barava nebo svetle vs tmave barvy). Podle vseho lze smerovku udelat v barve (od dboxu k odtokovce). Videl jsem nekolik fotek, kde je cela smerovka v barve - takze asi jedine cele polepit folii (fakt drzi?).

S vroubkama mam jediny problem a to vizualni. Vliv na me letani to opravdu mit nebude :D

Jinak jsem vcera procital jeste nejake dalsi zkusenosti a vypada to ze ten EOS III to asi vyhraje :) Pro zacatek asi slusny ero a co se tyka terminu dodavky, tak pocitam ze i v zacatcich budu potrebovat obcas neco novyho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EOS II
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 9:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Pokud vím, tak se barvení rovnou při výrobě domluvit dá, zrovna ta varianta "celá směrovka v barvě" si o to přímo říká, tam by fólie byla blbost, to by už tvar nestačilo kopírovat.
Fólie je dobrá na pruhy na křídle, kde s lepením problém není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EOS II
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2018 8:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Doplňuji, že EOS III je realitou, o víkendu ověřen hodně natvrdo na finále Eurotour ve Weilheimu. Na to, že jsem zalétal večer před akcí, to vůbec nebylo špatné - jako speciál do klidu fakt zajímavé. Hmotnost zatím 1200g.


Přílohy:
FA37A584-A966-496B-9D37-80F713078781.jpeg
FA37A584-A966-496B-9D37-80F713078781.jpeg
[ 242.51 KiB | Zobrazeno 1315 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz