Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 347 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 21:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
jyrry píše:
No jo ale on se jenda12 ptá na úplně jiný modul... :|
Kód:
https://prislusenstvi-k-rc-modelum.heureka.cz/krick-zvukovy-modul-lehky-letecky-motor/
...

Mě tam právě není jasné,proč ten modul nemá kablík do přijímače,se kterým bych řídil "otáčky motoru",dále píšou o reproduktorech a na obrázku je jen jeden.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 3:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mně to přijde že prodejci (podavači přes pult) kopírují jeden a ten samý popis včetně fotky a při tom jde o dezinformace.
Na stránkách výrobce (???) je ten popis daleko rozsáhlejší i když fotka je pořád ta samá. Ten mikrospínač ale podle toho popisu slouží ke spuštění zvuku:
Krick píše:
...Při každém stisknutí mikrospínače se z reproduktoru ozve naprogramovaný zvuk.
... Pro ovládání mikrospínače prostřednictvím volného kanálu dálkového ovládání je vyžadováno standardní servo.
To je podle mně o ničem, když zvuk nereaguje na plyn a popisy českých podavačů lžou, i o počtu repdoduktorů :? Pokud tomu tak je tak ten modul je za tu cenu (i u výrobce) nesmyslně předražený.

Ani na RCGroups jsem nic o těchto modulech nezaznamenal. Asi bych se spolehnul na osvědčené a více rozšířené typy modulů. Já zatím vystřídal asi 4 nebo 5 a jen ten MrRCsound mi přijde jako dostatečně dopracovaný aby to znělo a fungovalo uspokojivě. Ještě jsem neměl Benedini ale reference jsou jasné, také OK. Ano, jsou drahé (MrRC i Benedini) ale zatím mám osobně ověřeno že za méně peněz jsem vždy dostal méně muziky.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 16:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
jyrry píše:
Mně to přijde že prodejci (podavači přes pult) kopírují jeden a ten samý popis včetně fotky a při tom jde o dezinformace.
Na stránkách výrobce (???) je ten popis daleko rozsáhlejší i když fotka je pořád ta samá. Ten mikrospínač ale podle toho popisu slouží ke spuštění zvuku:
To je podle mně o ničem, když zvuk nereaguje na plyn a popisy českých podavačů lžou, i o počtu repdoduktorů :? Pokud tomu tak je tak ten modul je za tu cenu (i u výrobce) nesmyslně předražený.

Ani na RCGroups jsem nic o těchto modulech nezaznamenal. Asi bych se spolehnul na osvědčené a více rozšířené typy modulů. Já zatím vystřídal asi 4 nebo 5 a jen ten MrRCsound mi přijde jako dostatečně dopracovaný aby to znělo a fungovalo uspokojivě. Ještě jsem neměl Benedini ale reference jsou jasné, také OK. Ano, jsou drahé (MrRC i Benedini) ale zatím mám osobně ověřeno že za méně peněz jsem vždy dostal méně muziky.

Rozumím,přečetl jsem specifika od výrobce a ve všem s tebou souhlasím. Tak to nechám ještě uzrát a Čáp bude dále létat bez zvukového efektu.Děkuji za tvou odpověď. Honza


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 20:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dneska přišla nová hračka od MrRCsound:
Příloha:
MrRC_ASPIRE.jpg
MrRC_ASPIRE.jpg
[ 69.83 KiB | Zobrazeno 10357 krát ]

Zkoušel jsem to na různých repráčcích ale jen tak položených na stole, až tohle přineslo trochu výsledky. Testuju to zatím doma, na nejnižší hlasitost ale i tak jsem byl od toho vyhnán, že už toho je dost :mrgreen:
Mám tam vícemotorové zvuky, pěkně jsou slyšet starty jednotlivých motorů, zvlášť u B-25 a P-38.
Zkusím to nacpat zatím do B-25 až ji potřetí zalétám.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 21:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Jyrry, tu novou verzi Aspire, co máš ty, jsem neznal. Koukám a píšou, že je 5 x silnější než předchiozí verze 4.1 (kterou mám já).
Je to skutečně takový nářez? Ta 4.1 umí řvát dost, poslouchat se to dá jenom venku, nikoliv v místnosti (samosebou, ozvučnice v podobě materiálu letadla apod. je nutná, jak píšeš výše).
Máš možnost porovnání Aspire a 4.1?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 21:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mám 2x 4.1 a tohle je už na stole podstatně hlasitější a to mám staženo na minimum. Na té reprobedně to ale není až tak ono, ty samotné transducery moc huhlají a zvuky startování druhého motoru jsou přehlušené chodem toho prvního.
Zkoušel jsem přidat ale to už na mně přišla manželka ovšem než přišla, byl to docela nářez :mrgreen:
Ale ono se to venku utlumí, to znám i z té 4.1 - na akcích si nechávám vypínat hudbu aby to bylo slyšet :|



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Huhlá to, chce to normální repro (tyhle vibrátory jsou určené primárně na ozvučení bublin, ty to tak nerozhuhlá, mám vyzkoušeno) a dál od sebe, vyzkoušeno mám v každé gondole reprák do strany a šikmo dolů.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 21:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Já mám právě tu v 4.1 tady v tom Bulldogovi:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Mám tam 2 transducery v té velké kruhové laminátové haubně a docela dost s ní lomcujou. Haubnu mám připevněnou přes gumové silentbloky, aby jednak mohla dobře vibrovat a také aby to netřáslo s celým letadlem. Ty vibrace si nezadají se spalovákem, haubna viditelně vibruje, až se na pohled rozmazává.
Tak si říkám, že pokud ta Aspire by měla být 5 x silnější, že by to snad i rozebralo éro ve vzduchu :lol:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2018 2:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dneska proběhla zkouška s normálními reproduktory (Tesla, vykuchané z Felicie, 4Ohm / 15W):
Příloha:
Aspire_2.jpg
Aspire_2.jpg
[ 105.65 KiB | Zobrazeno 10218 krát ]


Konfigurace bez omezovače (čti sám doma) dovolila připepřit výkon. Jsem spokojen, ba skoro nadšen.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2018 9:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@jyrry Díval jsi se na "Sound" pro auta 1:1(s transduktory)?Myslíš, že by šly do velkých RC letadel?
Re: Zvuk do auta - Soundaktor (Sound Actuator)
"Martun" zvuk z SD karty, těžko říct jak a zda tam je od plynu "změna otáček".Přepínání souborů?
V tom KOMBAJNU jsem určitě poznal 2 transduktory a nejspíš nějaký digi zesilovač před nimi.
Pak ještě napájení = klec s 6 ks AA, typ článků už ne.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 15:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zatím po pokusech s MrRCsound Aspire myslím že cesta vede přes větší reproduktory (>6"). Aspire na to výkon má (4" 20W hravě usmažil). Ale chce to fakt větší éro.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 13:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
... jsem se zase jednou nechal nachytat... ale myslel jsem že trochu v těch levných modulech pokročili... ale moc tomu teda nedali:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
a) při plynu nad 2/3 rozsahu začne prdět, přebuzením to ale není, prostě mizerný zvuk
b) plynem nejde vypnout, musí se mu sebrat šťáva
Píšou to tam i v recenzích.
https://hobbyking.com/en_us/fixed-wing- ... yking.html

Mělo to být do malého F8F ale půjde do světa, kdyby ho někdo chtěl i přes ty nedostatky, bude v inzerátech :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 18:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 141
Bydliště: Trenčianske Teplice
jyrry píše:
... jsem se zase jednou nechal nachytat... ale myslel jsem že trochu v těch levných modulech pokročili... ale moc tomu teda nedali:

a) při plynu nad 2/3 rozsahu začne prdět, přebuzením to ale není, prostě mizerný zvuk
b) plynem nejde vypnout, musí se mu sebrat šťáva
Píšou to tam i v recenzích.
https://hobbyking.com/en_us/fixed-wing- ... yking.html

Mělo to být do malého F8F ale půjde do světa, kdyby ho někdo chtěl i přes ty nedostatky, bude v inzerátech :|

Aj ja som ho mal. Fungoval asi 5 minút. Po reklamácii vrátili asi tretinu ceny. Zostal mi aspoň repráčik, je celkom slušný.

_________________
Graupner mx-20, pohony elektro, pohodové lietanie


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019 21:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.4.2014
Příspěvky: 37
Obrázky: 0
Zdravím, najde se někdo, kdo poradí se zapojením zvukového modulu ESS-Air verze V2 ? Chci ho napájet
z vlastního zdroje, ne z pohonné baterie, nerad bych ho nedopatřením odpálil.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.01.2019 0:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co si pamatuju tak při zkoušení jsem ho napájel taky "externě".
Příloha:
b_0_0a97c.jpg
b_0_0a97c.jpg
[ 62.98 KiB | Zobrazeno 8907 krát ]

Prostě tam co je modrý kolečko přivedeš "svoje" napětí, to oranžový zastrkáš do přijímače.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.01.2019 20:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.4.2014
Příspěvky: 37
Obrázky: 0
jyrry: dík za odpověď, ještě pro upřesnění, ty vývody v tom oranžovým kroužku trížílový + BEC z regulátoru připojit přes V-kablík do kanálu plynu a ten samostatný (žlutý) ten je na co na ovládání střelby palubních zbraní? Alespoň tak jsem to pochopil z návodu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 347 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz