Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
tak konektor micro ufl má koaxial asi 8 cm(ke konektoru sma) tam je to jedno

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 17:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
www.vseprowifi.cz/koaxial-kabelaz-w-sta ... gKJ7vD_BwE

jde o to abych mohl připojit ten panel musel jsem sehnat 2.4 bič na normální lítání a tenhle pigtail kerej sem na desku lípl tavkou dle kolinsovo rady

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 17:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
U zajištění konektoru nemůže lepidlo nijak vadit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 18:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
Držák tam žádný není, protože jsem žádný neměl, je to jen posichrované tavkou, trubička ve které mám antény je plastová, z nějakého auta, tam je taky na "vyvýšení" anteény. Tak jsem dal dvě baterky s tím že jsem lítal podstatně dál než dříve a bez pádu. I když Range check mě moc nepotěšil, respektive dal jsem nějakých 35 kroků než rádio začalo hlásit nízké RSSI (40). Nicméně při letu to bylo v pohodě a myslím, že minimálně 400 m jsem dal, možná i více, zkusím to čeknout na mapě. Ta telemetrie je dobrá věc, neb když jsem byl už celkem daleko tak m ito jednou taky zahlásilo nízké RSSI tak jsem se otočil a vrátil, vysílačka je super, za ty prachy úplná pecka.

Ještě dotaz, nějak jsem nepochopil příspěvek: "K tomuto účelu se používá stahovací páska jako držák a přes ni a anténu je převlečená bužírka." - Nějak si to vůbec neumím představit, nebyl by obrázek pls?

POčítám s tím že při crashi to nevydrží, ale nic to nestojí takže mě to nějak netrápí, useklé antény vrtulema by byly horší, ale ta trubička je celkem pevná a myslím že by se to v tom tavném lepidle jen "vyvrátilo a trubička by snad anteny uchránila (proto tam je). Ale těžko říct, je to jen teorie...

Těžiště vysoko je, ale je totak přemotorované že je to jedno (jako u většiny kopter), ani vítr tomu v podstatě nevadí. Jediný problém je když to spadne, pak to letí vzhůru nohama, ale kdyby baterku dal dolů, tak to stejně zase poletí za ní, takže je to jedno, tak jako tak topadá na baterku ;-) Aspoň taková jsou zatím moje pozorování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 19:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Už jste někdy viděl, jak ve fabrice ajťáci roztahají dráty, přitáhnou je stahovacími páskami a ani potom neodstřihnou ty čouhající zbytky stahovačky? Prasata :x . A tak nějak potom vypadá ta anténa. (Si teda myslím)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 20:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
Jo aha, už to asi chápu, to mi to moje řešení přijde kapku více user friendly ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 21:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Wertykal píše:
Jo aha, už to asi chápu, to mi to moje řešení přijde kapku více user friendly ;-)


Ahoj,

tak jak Marek_Km píše se to u racer copter dělá. Je to vyzkoušené, funkční a stojí to prd. Tady máš obrázek, který jsem namátkou vytáhl od sebe. Ještě dole u "stažení" pásky by se hodila další smršťovačka, ale nemám jí tam schválně, abych v pohodě vytáhl antény, když potřebuji sundat vršek a i z toho důvodu mám tepelně smrštěn jen kousek vršku. V pohodě tak bužírku stáhnu a dám zase zpět a to i několikrát.

Jinak pro doplnění. Konkrétně u téhle coptery mám RC přijímač (Frsky XM+) přilepený oboustrankou přímo na VTX (TBS Unify PRO HV) a žádný problém s dosahem jak vysílače, tak ani videa nemám, ani když lítám na 25, 500 nebo 800 mW. Přes 200m v pohodě. Chci tím říct, že ani vzdálenost mezi anténami přijímače a VTX nemusí být tím problémem. Přeci jen mluvíme o pásmu 2.4 a 5 GHz.


iF


Přílohy:
2018-02-17 20.08.12.jpg
2018-02-17 20.08.12.jpg
[ 98.23 KiB | Zobrazeno 2255 krát ]


_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 21:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
Aha, tohle nevypadá zle, uvidím jak dlouho vydrží to moje řešení a když tak to pak předělám na něco takového, díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 23:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
Ještě mě napadl takový dotaz, nemůže do jisté míry rušit signál Bluetooth mezi hodinkama co mám na ruce a mobilem v kapse? Jede to podle všeho taky na 2,4GHz, takže by se to mohlo hádat, nějaké zkušenosti s tímto?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
Samozřejmě je to rušička. Asi byvh to po dobu letu vypl

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 10:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Podle mě to nebude hrát téměř žádnou roli.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 10:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
Tak ráno jsem to testnul bez hodinek a velký rozdíl v tom alespoň podle RSSI není.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz