Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: čtv 22.03.2018 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2010
Příspěvky: 629
Bydliště: Praha 4 - Budějovická
Obrázky: 2
Ahoj, vzhledem k dobré zkušenosti bych vás rád podruhé v tomto týdnu poprosil o radu. Předem díky.

Na chalupu bych chtěl pořídit traktor na sekání trávy - 2500 m2, sklon 10%. Servis Al-ko je asi 10 km daleko, tak koukám především na tuhle firmu. Myslíte si, že 1válec, 344 cm3 a 6,2 kW bude stačit, nebo by to chtělo silnější stroj? Jaký? Cenový limit 65 tis. Kč.

https://www.elektro-garden.cz/produkt/solo-by-al-ko-t-13-937-hd-127416-zahradni-traktor-na-travu-s-kosembs-powerbuilt-3130.html?gclid=EAIaIQobChMIlp-Cz5r-2QIVsDLTCh0cKQMuEAQYASABEgLJBPD_BwE


Přílohy:
AL-KO T 13-93.7 HD.jpg
AL-KO T 13-93.7 HD.jpg
[ 126.58 KiB | Zobrazeno 1398 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 6:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Obávám se, že to bude slabý. Mohu porovnávat s podobným strojem, který má (měl, už nežije) soused na zahradě.
Navíc když se podívám na kolečka na žacím ústrojí, tak to vypadá, že nejsou volně, nezatáčí. Představ si, co to udělá, až se někde budeš otáčet s volantem na plný rejd. Buď to kolečko bude rýt, nebo se ulomí.
Kouknul bych po něčem s cca 20 koníky, ale tam asi strop 65kKč už bude překročený.
Desetileté zkušenost s tímto výrobcem http://traktory.karsit.cz/?s=produkty/t102
Cena od prodejce z Holandska byla na 2/3 ceny od výrobce 8O kterého máme 15km daleko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 7:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
A ještě jednu připomínku. Přední náprava. Pokud nemáš trávník jako na golf, tak bych rozhodně vynechal nápravy typu "ohnutý plech" a podíval se po něčem, co má kus pevného železa, odlitek.
220kg váží traktor, něco chlap na něm (80+) a něco váží plný koš trávy. Zátěž jde hlavně na zadní nápravu, ale i tak to ta přední "plechová" náprava nemůže dlouho vydržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2010
Příspěvky: 629
Bydliště: Praha 4 - Budějovická
Obrázky: 2
Nepotěšil jsi mě ;) Kolečka na žacím ustrojí u těchto menších traktorů jsem snad zatáčecí nikdy neviděl. Oni vlastně ani po zemi nejedou, tedy pokud je sekaná plocha rovná. Měl jsem od kamaráda půjčený ten největší Al-ko (2válec, 9,6 kW) a ten byl dobrý. On s ním seká 5000 m2 a docela kopce. Nějaká ojetina by asi byla sázka do loterie, že?

edit: ještě k tomu Holandsku... Asi tam 3 dny v létě budu, ale do letadla mi traktor nevezmou a nějakou spedicí by se to strašně prodražilo.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 11:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
My už několik let máme tohle.
https://www.mountfield.cz/zahradni-traktor-select-96-130-t-1tkk0100

A bez problému.
Sekám s tím cca 5000m2 zahradu.
Zvládá kopce až 30 stupňů.
Běžně mám za něj udělaný vozík kdy s ním vozím dřevo a kamení. Cca 200-300kg zátěž.
Několikrát jsem s tím tahal i auta.

Jediný problém je trakce. Prostě se občas stane že nevyjedu kopec protože se začne protáčet jedno kolo. Probllém bude ve vzorku pneumatiky. Ale nikdy se mi nestalo že by mě nějak omezoval výkon.

A odolnost. Zatím jsem měnil jen nože do sekačky protože byly omlácené od kamenů.
Nevím k čemu bych měl mít v zajradním traktoru 20hp?

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2010
Příspěvky: 629
Bydliště: Praha 4 - Budějovická
Obrázky: 2
Tebou postovaný traktor má stejný motor jako ten malý Al-ko, hmmm. Nicméně sekačka má 150 cm3 a občas se dusí. Teď je favorit tenhle Stiga 3098 (500 cm3 a má sběr do koše - to asi nějaký výkon navíc potřebuje).

http://www.garteko.cz/zahradni-traktor-stiga-estate-3098-h/


Naposledy upravil mikymik dne pát 23.03.2018 13:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 13:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
HavelAircraft píše:
My už několik let máme tohle.
https://www.mountfield.cz/zahradni-traktor-select-96-130-t-1tkk0100

A bez problému.
Sekám s tím cca 5000m2 zahradu.
Zvládá kopce až 30 stupňů.
Běžně mám za něj udělaný vozík kdy s ním vozím dřevo a kamení. Cca 200-300kg zátěž.
Několikrát jsem s tím tahal i auta.

Jediný problém je trakce. Prostě se občas stane že nevyjedu kopec protože se začne protáčet jedno kolo. Probllém bude ve vzorku pneumatiky. Ale nikdy se mi nestalo že by mě nějak omezoval výkon.

A odolnost. Zatím jsem měnil jen nože do sekačky protože byly omlácené od kamenů.
Nevím k čemu bych měl mít v zajradním traktoru 20hp?


A je pravda, že to neseče na zpátečku? Někde jsem to četl, nevím, ptám se. Zrovna to by mi dost vadilo.
A proč 22 koní v zahradním traktůrku? Protože nemá boční výhoz, trávu (a na podzim třeba i listí) sbírá do 300l koše a veze si s sebou.
A i 22 koňový dvouválec se dá celkem jednoduše při sekání zadusit. Ucpe se vyhazovací kanál, který vede od nožů mezi koly do koše. Neumí si představit jezdit s polovičním výkone a sbírat do koše. Vlastně umím, viděl jsem to u souseda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 13:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zadusím i 30 koní, od toho tam je převodovka a jinak tvoje představa o polovičním výkonu poměřovaná znalostí a umem souseda není zrovna to správné měřítko,mluvím z vlastní dlouholeté zkušenosti z oboru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2010
Příspěvky: 629
Bydliště: Praha 4 - Budějovická
Obrázky: 2
A když investuji 60 tis. Kč, budu mít traktor s cca 500 cm3 a 8 kW. Je nějaká lepší a jiná horší firma, nebo to je šumafuk?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 14:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
dratek píše:
Zadusím i 30 koní, od toho tam je převodovka a jinak tvoje představa o polovičním výkonu poměřovaná znalostí a umem souseda není zrovna to správné měřítko,mluvím z vlastní dlouholeté zkušenosti z oboru.


To není důležité :) Když už si z oboru, porovnej tedy stejný výkon s bočním výhozem a se sběrem. O tom tady je řeč.
A že dvě mašiny stejného systému budou sekat a sbírat trávu stejně při o polovinu rozdílném výkonu mi snad tvrdit nebudeš, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 14:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2010
Příspěvky: 629
Bydliště: Praha 4 - Budějovická
Obrázky: 2
Pánové, hlavně konstruktivně :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 17:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Proč by neměly sbírat trávu stejně? Jde jen o rychlost pojezdu ale trávu seberou stejně,nebo myslíš že po slabším motoru zůstává tráva na zemi???.Mám letitého MURRAYE z r.1986,výhoz bokem do koše,koupený cca před 12cti lety jako použitý.Když porovnám dnešní traktory ve stejné motorické třídě tak se změnilo co??Jen kravinky za které člověk musí hodně připlatit a k sečení je nepotřebuje,(mohu jmenovat)jinak se nic nezměnilo,motor BS ,1-3 nože,převodovka mech nebo hydro,a samozřejmě 4 kola.Snese zahradní traktor v hodnotě cca60-120000 Kč srovnání s osobním autem ??? Ani náhodou,na použití 10-20hod. ročně celkem (ne) účelná investice ale to je spíše v oblasti přijmů tazatele,pokud na něj vydělá za 1nebo 2 měsíce tak nebude na účelnost hledět.Opoměl jsem podotknout že zpočátku jsem sekal něco málo přes 1ha v podhůří KRKONOŠ nyní už jen cca 3000m2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 18:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
mikymik píše:
Ahoj, vzhledem k dobré zkušenosti bych vás rád podruhé v tomto týdnu poprosil o radu. Předem díky.

Na chalupu bych chtěl pořídit traktor na sekání trávy - 2500 m2, sklon 10%. Servis Al-ko je asi 10 km daleko, tak koukám především na tuhle firmu. Myslíte si, že 1válec, 344 cm3 a 6,2 kW bude stačit, nebo by to chtělo silnější stroj? Jaký? Cenový limit 65 tis. Kč.




Tak já bych, s dovolením, začal ještě jednou a od začátku :lol:
Jakou trávu potřebuješ sekat, jak často (čti jak je vysoká)? Máš nějaký šlechtěný trávník, nebo přírodní louku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 19:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Běžně neseče na zpátečku.
Stačí vytáhnout konektor z převodovky. Cca 5vteřin úpravy. Ale chce se to ohnout a podívat se. Jen to je dneska nadlický výkon.

Zadusit se dá i kombajn s několika stovkami koní. To opravdu není argument. Jde o to co a jak chce uživatel sekat.
Já jen poskytl informace o traktoru který sám vlastním a provozuju.


novfra píše:

A je pravda, že to neseče na zpátečku? Někde jsem to četl, nevím, ptám se. Zrovna to by mi dost vadilo.
A proč 22 koní v zahradním traktůrku? Protože nemá boční výhoz, trávu (a na podzim třeba i listí) sbírá do 300l koše a veze si s sebou.
A i 22 koňový dvouválec se dá celkem jednoduše při sekání zadusit. Ucpe se vyhazovací kanál, který vede od nožů mezi koly do koše. Neumí si představit jezdit s polovičním výkone a sbírat do koše. Vlastně umím, viděl jsem to u souseda.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký zahradní traktor
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 21:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
HavelAircraft píše:
Běžně neseče na zpátečku.
Stačí vytáhnout konektor z převodovky. Cca 5vteřin úpravy. Ale chce se to ohnout a podívat se. Jen to je dneska nadlický výkon.


Takže něco jako DD? (dodělej doma?)
Děkuji, nechci. Mám rád věci, které dělají to, co od nich požaduji. Zapnu sekání seká, vypnu sekání neseká.

HavelAircraft píše:
Já jen poskytl informace o traktoru který sám vlastním a provozuju.



A teď naprosto vážně. Motor 6,3kW, taháš za tím 300kg těžký náklad, dokonce auta, sekání vyhovuje, trakce už má problém...
Není ten motor zbytečně výkonný? Nestačil by na samotné sekání motor o 3-4kW?

Někdo tady napsal, že kupovat si sekačku (traktůrek) na 10-20 hodin práce je ročně "neekonomické". To je každého věc. Na 20 hodin práce ročně si naklepu kosu a protáhnu si záda. Sekačku, nebo zahradní traktor si lidé kupují na práci, nebo pro radost. A pak by to mělo fungovat tak, jak si kdo umane. Proto každý máme to, co máme. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz