Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FPV race drone mixy
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 7:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2015
Příspěvky: 158
S drony v podstate zacinam. Mel bych dotaz ohledne nastaveni. Kluci co litaji Race, pouzivate v nastavenich vysilace nejake mixy, nebo to vsechno packujete? Myslim treba mixovani (pridavani)"Thr" pri ostrych zatackach a pod.
Dik L.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV race drone mixy
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 8:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
vysilace jsou nastavene uplne tupe, zadne mixy, ani Expa se nepouzivaji. Vsechno se nastavuje v jednotkách kde jsou moznosti ala Antigravity nebo kompenzace uhlu kamery ale myslim ze to pouziva minimum lidi a vetsina packuje. Ani ja to nemam nastavene a to letam hodne amatersky. Zkousel jsem jedno takovedle nastaveni a bylo to spis k zlosti nez ze by to pomáhalo

moje doporuceni je jednoduche - koupit odolny ram (4mm uhli, poradna, siroka ramena) i kdyz bude tezkej a k tomu obyc 2205 motory. To je stroj ktery je sice autobusojdni ale prezije většinu ran a motor bude za par kacek. A pak uz jen litat a litat. Nekteri lidi si mysli ze kdyz si koupi zavodni ram a super motory tak budou litat top class ale pak s tim jedno slehnou a ramena jsou v kyblu, motory maj vytrzene privody a borec ceka na dily místo aby lital

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV race drone mixy
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 9:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2015
Příspěvky: 158
Super odpoved a doporuceni. Alespon vim, ze mixy nemusim resit. Davam do kupy malou Q100-ku, jestli me to chytne, nebo ne. Pak bych se vydal smerem Tveho doporuceni a ostanich doporuceni.
Diky.
L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV race drone mixy
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 11:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Dobrá varianta pro začátek je také copter v trochu menší velikosti kolem 180mm - vrtule 4 palce, motory 1306/kv3100, baterie 3s850mAh.
Tato velikost už celkem zvládá i vítr, ale přitom je menší a lehčí, což logicky zmenší setrvačnost a riziko poškození, rám se přitom neliší, běžně 3-4mm uhlík, takže relativní pevnost hodně naroste (také mají kratší ramena menší páku). Kladem je i určitá finanční úspora na baterkách.

Do ještě menších velikostí bych pro začátek nešel, tam už roste citlivost na vítr, což omezí použitelnost a pro začátečníka zvýší nároky na pilotáž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV race drone mixy
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 14:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2015
Příspěvky: 158
Jj i to je cesta. Chtěl jsem jít původně do 250-ky, ale třeba mě to nechytne, tak jsem nechtěl příliš investovat. L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV race drone mixy
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2018 8:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2016
Příspěvky: 264
Bydliště: Kutná Hora
Nebo ještě na začátek nějaké 90mm Elf88 třeba. S protectorama, je do dost odolné na to, aby to sneslo první cvičné pády a jak se naučíš, tak 250ku.
A dost pomůže simulátor.

Maco33 píše:
Jj i to je cesta. Chtěl jsem jít původně do 250-ky, ale třeba mě to nechytne, tak jsem nechtěl příliš investovat. L.

_________________
LionE, 5" Mefisto, 3" Meffie, Taranis T9, X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV race drone mixy
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 10:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jak je to s řízením FPV? Třeba na tomhle videu jsou buď kompenzace výkonu náklonem velmi velmi malé, nebo je to nějak kompenzované elektronikou.
Jak moc řídí FPV drony elektronika? Teď nemyslím std stabilizaci, ale kompenzace výšky na základě náklonu a změny výkonu. Resp náklon na základě výkonu a pod...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV race drone mixy
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 2:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Nejsem si jistej jestli chapu otazku, ale pokud vim, tak pokud naklanim kopteru, tak to s plynem a tedy ani s vyskou nic nedela. Pokud nepouziju nejaky mod v kombinaci s barem, tak by kopter sklouzl do zeme a nebo proste musim rucne pridat plyn pri naklonu, abych kompenzoval stratu vysky.
Ten typek to jen tak lechta, protoze to leti na 6s baterku a tak se muze zdat, ze to nejak samo drzi vysku ale ridi to on.
Standartne se pouziva air+antigravity, kde air vlastne drzi naklon dokud pilot neudela zmenu a antigravity dela nejake upravy pid, ktere sam uplne nechapu. Prej se koptera netrese pri rychlem dobrzdovani padu a tak.
Pokud teda vim, tak v fpv zavodni/freestyle koptere neni bezne nic, co by kopmenzovalo vysku pri naklonu a neznam nikoho, kdo pouziva nejake mixy na radiu v kombinaci s fpv kopterou.
Pokud je teda otazka, zda se prida plyl po zvetseni naklonu, tak ne.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV race drone mixy
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 12:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
BANE píše:
Nejsem si jistej jestli chapu otazku, ale pokud vim, tak pokud naklanim kopteru, tak to s plynem a tedy ani s vyskou nic nedela. Pokud nepouziju nejaky mod v kombinaci s barem, tak by kopter sklouzl do zeme a nebo proste musim rucne pridat plyn pri naklonu, abych kompenzoval stratu vysky.
Ten typek to jen tak lechta, protoze to leti na 6s baterku a tak se muze zdat, ze to nejak samo drzi vysku ale ridi to on.
Standartne se pouziva air+antigravity, kde air vlastne drzi naklon dokud pilot neudela zmenu a antigravity dela nejake upravy pid, ktere sam uplne nechapu. Prej se koptera netrese pri rychlem dobrzdovani padu a tak.
Pokud teda vim, tak v fpv zavodni/freestyle koptere neni bezne nic, co by kopmenzovalo vysku pri naklonu a neznam nikoho, kdo pouziva nejake mixy na radiu v kombinaci s fpv kopterou.
Pokud je teda otazka, zda se prida plyl po zvetseni naklonu, tak ne.


Mám takovou samo-domo kopteru s prehistorickým (jednoduchým) kontrolerem. Tedy když já kopteru nakloním, tak vzhledem ke konstantnímu výkonu se začne pohybovat požadovaným směrem a snižovat výšku, tedy při náklonu musím kompenzovat výkon, aby mi držela výšku.
U BeeCore (jiná koptera) jsem právě našel spoustu režimů letu, kterým nerozumím. Vyzkoušený mám "horizon", "level" a "nic", jako použitelné, ostatní režimy se mi zdály, že nedělají nic (ale nezkoušel jsem se v místnosti moc rozvášnit - zkusím venku).

To že na videu řídí výšku pilot je mi jasné, ale když relativně prudce přidal, tak jsem žádné velké korekce náklonu neviděl (to samozřejmě neznamená, že je neudělal) a koptera držela výšku celkem dobře. O tohle mi původně šlo.

Nemyslím, si, že by se dělaly nějaké mixy v rádiu. Spíš, jestli to není nějaká běžně používaná kompenzace elektronikou koptery.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV race drone mixy
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 2:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tusim, ze tam nejaky mod na toto byl, ale bylo nutne mit baro a nepouzivalo se to, protoze to bylo spis na skodu.
V betaflight se nic takoveho nepouziva.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz