Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Nepíšeš o jakou pryskyřici jde, ale mám podobnou zkušenost s L285 lepil jsem ve sklepě, kde přitápím a je tam stejně chladněji 17°C , vytvrzení trvalo asi dva dny. Vše dopadlo dobře. Tak jak píšou ostatní počkej.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Naposledy upravil sramy dne úte 27.03.2018 20:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 23:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Je to L285. Nevydržel jsem to a na křídlo jsem se podíval. Po sundáni strhávačky to snad vypadá dobře-nic nelepí, záplata drží, křídlo se zdá být pevné. Jen mi přijde ta pryskyřice zatím jakoby nevyzrálá. Vždycky,když jsem laminoval, tak po tahle dlouhé době už povrch skoro "zvonil". Tak jsem v pracovně zatopil a uvidím. Ale zdá se to být na dobré cestě. Nicméně ten zbytek v kelímku pořád nevytvrdnul.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Vypadá to, že příběh má šťastný konec. Dal jsem křídlo nad zapnuté topení a dneska ráno jsem ho zkontroloval. A záplata je pěkně vytvrzená. Ještě že jsem dal na rady a nezačal jsem to zbrkle rvát z křídla dolů :-). Takže díky za všechny tipy a rady. Ale zbytek v kelímku (kde je větší vrstva) ještě dnes ráno vytvrzený nebyl (ale ten nebyl nad topením). I když je pravda, že to houstne víc a víc, takže to časem asi taky vytvrdne. Pro mne z toho plyne jedno poučení-už nikdy nezkoušet barvit pryskyřici náplní do propisky. Sice je to prý ověřená metoda, ale výsledek je (v mém případě) velmi podivný a ještě ta anabáze s vytvrzením pryskyřice....

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 12:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Když se do epoxidu přidají nějaké tekutiny, tak je to vždy sázka do loterie a chce to napřed vyzkoušet na vzorku. Kdysi jsem barvil CHs 1200 černou razítkovou barvou a při míchání to chytlo trocu mléčný odstín, ale pak to byla taková černozelená, ale tvrdlo to dobře. Odléval jsem z toho patice na digitrony a zaléval konektory. Když to netvrdne, je ale lepší zkusit to nechat třeba i několik dní, než to začít strhávat. Čistit nevytvrzené zbytky je většinou velký probrél.
Tak ať se daří.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Aktivace L285 začíná u teploty 20°C, ideál pokojová teplota a pro rychlejší tvrdnutí i vyšší.
Ale bohužel jak jsem psal mám podobnou zkušenost, taky jsem propadal panice, jak to budu sundávat atd.
Nakonec vše vyřešil čas, jako u tebe.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2018 8:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Jakym stylem michas pryskyrici? Ja jsem míchal na objem a kolikrat to tvrdo dele, nyni uz jen na vahu, je to rychlejsi a nemas sanci se upatlat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2018 10:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Já míchám na objem, mám systém "veka1" :) - tj. to, co jsem odkoukal u Petera v dílně - ve víčkách lahví s pryskyřicí a tužidlem mám natrvalo zapíchnuté stříkačky, natáhnu potřebný objem a míchám... Nemáš šanci se při tom upatlat. A až do teď jsem nikdy neměl problém s vytvrzením. Čím dál víc jsem přesvědčený, že důvod horšího vytvrzování je ten experiment s barvením pryskyřice.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2018 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Taky míchám váhově 100:40, ale není problém ani objemově 100:50. Pro objemové se výborně hodí injekční stříkačky, a pak se taky neupatláš. Veka1 tu o tom psal už několikrát i se spoustou fotek. Stříkačky má trvale "ustájené" v lahvích takže je to pořád čisté a připravené k použití. Fotku najdeš třeba tady: http://www.vekamodel.cz/oprava-laminatoveho-trupu/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2018 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Kope byl rychlejší. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz