Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 10:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Od TT (Thunder Tiger) žádný vrtulník nebrat. Nejsou na to díly !!!


PS: jinak to byli naprosto exelentní stroje.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 13:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 736
Bydliště: Velvary
A o tom to je. Když se náhodou objeví něco, co je pro mě finančně schůdné, tak už se to buď nevyrábí, nebo na to nejsou náhradní díly, případně obojí. Pomalu se začínám smiřovat s tím, že buď skončím u něčeho opravdu malého, nebo levného kitu z Číny ( Tarot ), vybaveného pro mě dostupným vybavením. S náhradními díly bude zřejmě tak jako tak problém.

_________________
Tak teda dobře, já vám na to letiště chodit budu, ale běda vám, běda vám! jestli mi to nepude!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 19:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
S těmi náhradními díly je to spíš o tom, jaké máš možnosti a schopnosti . Kovové díly přežijí , hřídele se dají narovnat , šrouby doženeš a plastové díly se dají vytisknout . Uhlíkové desky lze opravit . Ocasní trubky lze kolikrát použít z jiných helin . Nejčastěji odejdou listy vrtulky, nebo hlavní listy . Jediný problém může být s ozubením, ale i to lze tisknout, nebo použít z jiné heliny . Mám ECO 8 a už je celé předělané na mnou vyrobitelné díly . Nechci se ho vzdát, protože je to neuvěřitelně lehkej vrtulník ( takovej větroň mezi helinama ) 3D s ním létat nejde , ale takový pohodový lítání v pohodě .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2018 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 736
Bydliště: Velvary
Tak možnost 3D tisku bohužel nemám, ani vybavení na to, abych dokázal srovnat ohnutou hřídel do původního stavu. Myslím ale, že pokud si chci polítat pro radost, nemusím být zrovna strojní inženýr, i když je to samozřejmě velká výhoda.

_________________
Tak teda dobře, já vám na to letiště chodit budu, ale běda vám, běda vám! jestli mi to nepude!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 6:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
strojní inženýrství bych tady neřešil :D . Sám jsem stavař . Ale dokud jsem neměl tiskáru, tak jsem ji nepotřeboval . Teď se bez ní neobejdu a modelařinu si už bez ní nedokážu představit . Ale u těch helin se člověk spoustu věcí naučit prostě musí .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 16:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
jinak nahon ss moturkem bych taky nezatracoval.....mam takto odlitanych asi 150 vzletu.....a kdyz si vemu ze ten moturek stoji 100 kc a navic ti pri padu nema co odejit.
Takze za me klido zadni ss moturek ale od kvalitni znacky.....resp.cely vrtulnik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 736
Bydliště: Velvary
Když mě stejnosměrný motory v modelařině už přijdou jako přežitek. V plošníku už opravdu málo kde najdeš DC motor, to už je opravdu silný retro.

_________________
Tak teda dobře, já vám na to letiště chodit budu, ale běda vám, běda vám! jestli mi to nepude!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2018 20:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pozor , coreless motory malí lehoučkou kotvu a tím pádem vysokou akceleraci . Takže jsou velmi vhodné na ocas heliny . Mimochodem v dražších servech jsou výhodou proti standartním motorkům . Většina lidí má obavy o stroj, ale kamenem úrazu pak bývá spíš vlastní pilotáž. Pokud není na ocase motor, pak je ss motor v servu, které jede na ocase jak fretka :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.05.2018 17:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
to mas recht.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.05.2018 19:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Je zásadní rozdíl jestli ten motůreček motá s obrovskou vrtulí nebo si spokojeně sedí schovanej v servu kde sice hýbe s pákou, ale zatížení motorečku je úplně někde jinde...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.05.2018 21:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Arcicorsa píše:
Je zásadní rozdíl jestli ten motůreček motá s obrovskou vrtulí nebo si spokojeně sedí schovanej v servu kde sice hýbe s pákou, ale zatížení motorečku je úplně někde jinde...


No myslím, že není, protože na vrtuli je taky převod a jsou to vysokootáčkové motory , takže velký moment se od nich očekávat nedá na rozdíl od stříďáků . Na mikrocopterách se používají běžně . Dyť to víš přece dobře a tam dostávaj větší záhul než na ocase heliny ( pokud zrovna nelítáš 3d :D)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz