Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1694 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 113  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
TomasN: dik za odpoved. Ze nema tento regulator senzor na meranie prudu som nevedel.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: stř 02.05.2018 21:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.5.2018
Příspěvky: 5
Zdar všem. Mám T-Rex 450 v maketě MD-500. Vysílačka je Hitec Aurora 9X.
Jelikož nejsem zkušený, heli jsem zdědil, tak se chci zeptat, jestli by mě takové zařízení usnadnilo létání a pokud ano,
tak jestli by šlo na moji heli.

Chlapi, co vy na to? Co potřebuji ke stabilizaci heli ke snadnějšímu letání prosím?
Díky moc.

Zdeněk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: stř 02.05.2018 21:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
y2000rtc píše:
Chlapi, co vy na to? Co potřebuji ke stabilizaci heli ke snadnějšímu letání prosím?
Díky moc.

Zdeněk



No já myslím, že ti stačí, mít chuť.
Bude to fungovat.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 6:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.5.2018
Příspěvky: 5
Kdyby to nebyla maketa, tak bych se tolik nebál. Nechci to rozmlátit.
Pomohl by mi ten Spirit FBL?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 6:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Určitě pomůže. Mám ho rexovi 550, měl jsem v rexovi 250. Ušetřil mi mnoho,mnoho peněz. Jestli chceš klidně ukážu co to umí. Napiš odkud jsi.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 7:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
urcite pomuze ale i s fbl musite umet model helikoptery dobre ridit
maketa neni zrovna nejlepsi na uceni se sestikanalem
technicky je to skoro stejne ale psychicky horsi a taky pripadne skody vetsi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 7:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
urcite pomuze ale i s fbl musite umet model helikoptery dobre ridit
maketa neni zrovna nejlepsi na uceni se sestikanalem
technicky je to skoro stejne ale psychicky horsi a taky pripadne skody vetsi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 10:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
vitahavlicek píše:
urcite pomuze ale i s fbl musite umet model helikoptery dobre ridit
maketa neni zrovna nejlepsi na uceni se sestikanalem
technicky je to skoro stejne ale psychicky horsi a taky pripadne skody vetsi


Jestli se nepletu, Spirit má také mód stabilizace ala koaxiál, takže by to asi šlo ....

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 10:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
y2000rtc píše:
Zdar všem. Mám T-Rex 450 v maketě MD-500. Vysílačka je Hitec Aurora 9X.
Jelikož nejsem zkušený, heli jsem zdědil, tak se chci zeptat, jestli by mě takové zařízení usnadnilo létání a pokud ano,
tak jestli by šlo na moji heli.

Chlapi, co vy na to? Co potřebuji ke stabilizaci heli ke snadnějšímu letání prosím?
Díky moc.

Zdeněk


Stabilizace pro makety nebo koaxial funguje u Spirita dobre, ale stejne bych si netroufl jit s maketou do vzduchu bez alespon minimalnich predchozich zkusenosti. Chtelo by to umet helinu bezpecne zvladat na simu a potom letat jen mechaniku bez trupu. Pripadna oprava nebude tak bolestiva.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
pkotatko píše:

Stabilizace pro makety nebo koaxial funguje u Spirita dobre, ale stejne bych si netroufl jit s maketou do vzduchu bez alespon minimalnich predchozich zkusenosti. Chtelo by to umet helinu bezpecne zvladat na simu a potom letat jen mechaniku bez trupu. Pripadna oprava nebude tak bolestiva.


Na dotaz, zda mu Spirit usnadní létání jsem odpověděl , že ano. Ale bohužel tazatel neuvedl, co znamená "nezkušený". Pokud nikdy nelétal s helinou ani koptérou, tak je to koledování si o drahý crash, takže v tomto případě nelze nic jiného, než doporučit simulátor, nebo alespoň nějaký koaxiál či koptérku provozovanou v Horizon módu. Ideální ovšem je simulátor, a potom naučit se létat s FBL helinou, a pak teprve přejít na maketu.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 16:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.5.2018
Příspěvky: 5
Díky za odpovědi.
Nezkušený úplně nejsem. Už jsem s ní několikrát letěl, bez crash-e.
Lítám s ní v simulátoru běžně, ale venku si to neužiju, protože mám strach, že se moc nakloní, foukne vítr,...
a rozbiju ji.

S pomocným systémem bych si to asi více užil. :)
Proto se ptám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Jenom že ty to vidíš z pohledu že si koupím zázračnou krabičku a už to nerozbiji. No a to je zásadní omyl. Udělat z vrtulníku - koaxiál - tedy nikoliv opravdový ale myšleno umrtvit jeho vrtulníkový projev. Je sice možnost ale pořád to neřeší tu potřebu umět řídit vrtulník ve všech jeho nejzákladnějších polohách vůči sobě. Sice těď si myslíš že přece i u umrtveného vrtulníku jsou stejné základní 4 povely které se neliší. Ale oni se liší. A třeba taková rychlost reakce která nesmí být přehnaná ..... je něco co na tom "koaxiálu" nepoznáš. Protože tam vždycky bude něco, co omezí tvoji přehnanou péči. A zase si říkáš fajn .... vždyť o to mi jde - abych to přece nerozbil - jenže je to ovládání něčeho co nechceš rozbít ale nemáš to pod 99% kontrolou. Představ si, že by ta krabička "přestala fungovat" a stal se z toho normální FBL vrtulník. Budeš i nadále v klidu při řízení? Když vrtulník najednou místo toho aby se srovnal do polohy začal svou odchylku zvětšovat nebo v ní pokračoval? Nebo ve zmatku já nevím co s tím to zazdíš .... protože se to najednou začalo chovat jako vrtulník?

Pokud píšeš, že již létáš. Létej dál. A nejlépe si pořiď nějaké bazarové HK nebo tarot 450 - něco v tom smyslu a trénuj na tom. Na bazau se to prodává i s nějakým vybavením cca okolo 4tisíc. Myslím, že to je daleko lepší investice jak se naučit "bezpečněji" létat. Než se učit ovládat něco co je přizabité, a má to vlohy být vrtulníkem.

Vím, že si myslíš své a chápu strach aby jsi to nerozbil. Jenže maketama se nazačíná. Maketou se pokračuje až po tom, co se naučíš lítat.

Já bych létal makety jak vzteklej, ale ještě taky neumím létat a musím ještě chvilku počkat :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 18:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.5.2018
Příspěvky: 5
Chápu co píšeš a máš pravdu. Ale já jsem heli zdědil a přeji nebudu kupovat další heli za další tisíce
jen pro trénink. Chtěl jsem létat pro radost a ne s vědomím, že se snadno dostanu do situace, že to rozmlátím. :(

Beru tuto krabičku jako ulehčení ovládání a malou pojistku, která heli vyrovná, když jsem v nouzi.
Pletu-li se, opravte mě.

Jinak děkuji za postřehy. :)

Z.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: pát 04.05.2018 5:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
y2000rtc píše:
Chápu co píšeš a máš pravdu. Ale já jsem heli zdědil a přeji nebudu kupovat další heli za další tisíce
jen pro trénink. Chtěl jsem létat pro radost a ne s vědomím, že se snadno dostanu do situace, že to rozmlátím. :(

Beru tuto krabičku jako ulehčení ovládání a malou pojistku, která heli vyrovná, když jsem v nouzi.
Pletu-li se, opravte mě.

Jinak děkuji za postřehy. :)

Z.


Krabička ti létání opravdu usnadní, ale nevyřeší vlastní řízení heliny. Lehce se může stát, že se i přes pomoc krabičky dostaneš do polohy, kterou vyřeší pouze nacvičená reakce. Pokud ji nebudeš mít, tak helinu neudržíš např. v dohledu, a spadneš. Ono i použití záchrany v určité poloze může udělit helině značnou horizontální rychlost, a tam je to opět o nacvičené reakci, jak helinu přivést zpět.
Takže má rada je stejná jako ostatních - než zničit maketu, tak raději pořídit cvičný stroj a trénovat, poté začít létat s maketou.

Jinak s helinou je poměrně snadné dostat se do krizové situace, myslím si , že mnohem snadnější než s plošníkem. Jak mě kdysi vysvětlil jeden můj kolega modelář - u vrtulníku se musí myslet o několik obratů dopředu, jinak se z letu může stát řetěz zachraňování krizových situací - s odstupem času mu dávám plně za pravdu - u heliny musí být člověk stále na pozoru, chvilka nepozornosti, a už se ta potvora sune někam, kam nemá.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spirit FBL - bylo 4Dstabi
PříspěvekNapsal: pát 04.05.2018 7:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
FBL jednotka Ti pomůže, ale nenaučí. V tom musím s OPR souhlasit. Na maketu to chce hodně trénovat, záleží jak často budeš chodit lítat, ale spíš počítej roky. Jestli to jde můžeš maketu svlíknout a dát tam obyč kabinu, ta je tam jen proto, aby jsi heli lepší viděl.
Ovšem musím s OPR taky nesouhlasit. On určitě umí hodně dobře lítat a na makety má. Už myslím i s jednou červenou lítal, jen lituju, že jsem to neviděl.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1694 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 113  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz