Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 20:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Jo na 600 by to bylo dost :) Já ho mam ale prodlouženýho na 700 listy,takže si myslim,že je to akorát.A navíc nevim jestli ta váha nekecá.Může ukazovat klidně +-2kg,takže je to takový vážení nanic.Musim si sehnat nějakou lepší,protože by mě to samotnýho taky zajímalo.
Baterky by to uvezlo pořádný,ale ty by se mi už nevešly na původní místo.Pokud budu ale kupovat ty 8s,tak koupim alespoň 5500mAh.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: stř 02.05.2018 22:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Tak jsem se konečně dostal na vyzkoušení toho 8s,a vypadá to dobře.Otáčky na 45% otevření jsou cca 1400.
Regulátor se už tolik nehřeje.Po letu je jenom teplej(chladič) a ruku na něm udržim bez problému.Když lítam bez kabiny,tak je jenom vlažnej.Zatim teda nebylo takový horko,jako posledně co mi to kleklo,ale snad to bude dobrý.Možná by bylo ještě lepší ho přemístit někam,kde by byl ofukovanej proudem vzduchu od rotoru(teď ho mam schovanej vpředu nahoře pod kabinou).
Výkonu je tam taky pořád ještě dost.Heli se díky nižším otáčkám ještě víc zklidnila(hlavně na kolektivu).Sneslo by to ještě možná i menší,ale vrtulka už přestává stíhat a to tam mam polosymetrický listy 105.Přemejšlim že bych zkusil třílistou vrtulku.
Baterky sem koupil 2x Gens 4s 5500 mAh 25C.Letovej čas je 10 min a dobíjim cca 4400mAh.Jaký tam tečou proudy netušim,ale vzhledem k tomu,že se regl ani baterky nehřejou,tak je to asi v normě.Dá se to nějakým způsobem za letu změřit?Z Castlu,co sem měl předtim,šel vytáhnout graf,ale u Jive to asi nejde.
V každým případě děkuju za rady a že jste mě nasměrovali správným směrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 7:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
prumerny proud mate 6 x 4,4 = 26,4 A
to opravdu na takovy stroj neni mnoho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 7:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Z Jive lze telemetrické data dostat přes jLog. Starší verze 2.6 se dělala ve více provedeních, nejdražší uměla zapisovat na kartu i posílat přes telemetrii. Levnější buď jedno nebo druhé. Novější verze jLog 3 (nebo taky S32) je jenom jedna varianta a umí vše:
http://j-log.eu/s32/s32-en/

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 7:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Jo, a některé FBL z Jive umí číst data a posílat taky, např. Spirit a myslím, že i Brain 2

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 8:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
mulda píše:
Tak jsem se konečně dostal na vyzkoušení toho 8s,a vypadá to dobře.Otáčky na 45% otevření jsou cca 1400.
Regulátor se už tolik nehřeje.Po letu je jenom teplej(chladič) a ruku na něm udržim bez problému.Když lítam bez kabiny,tak je jenom vlažnej.Zatim teda nebylo takový horko,jako posledně co mi to kleklo,ale snad to bude dobrý.Možná by bylo ještě lepší ho přemístit někam,kde by byl ofukovanej proudem vzduchu od rotoru(teď ho mam schovanej vpředu nahoře pod kabinou).
Výkonu je tam taky pořád ještě dost.Heli se díky nižším otáčkám ještě víc zklidnila(hlavně na kolektivu).Sneslo by to ještě možná i menší,ale vrtulka už přestává stíhat a to tam mam polosymetrický listy 105.Přemejšlim že bych zkusil třílistou vrtulku.
Baterky sem koupil 2x Gens 4s 5500 mAh 25C.Letovej čas je 10 min a dobíjim cca 4400mAh.Jaký tam tečou proudy netušim,ale vzhledem k tomu,že se regl ani baterky nehřejou,tak je to asi v normě.Dá se to nějakým způsobem za letu změřit?Z Castlu,co sem měl předtim,šel vytáhnout graf,ale u Jive to asi nejde.
V každým případě děkuju za rady a že jste mě nasměrovali správným směrem.


Tak ted bych jeste vyzkousel zapnout ten KSA mod pokud ho firmware ve tvem regulatoru umi. To by mohlo dal snizit teplotu regulatoru. Pokud nemas moznost telemetrie v radiu, tak jedine ten zminovany JLog, ktery zapisuje data behem letu a pak si je vytahnes do programu LogView. Z Jive se da vycist nasledujici : Proud, napeti, spotrebovana kapacita pohonnych baterek, proud a napeti BECu, teplota BECu a vykonove casti, otacky motoru, otacky rotoru, otevreni kanalu plynu jak ho vidi regulator, PWM krivka (jak je skutecne regulator otevren) a jeste jsem mozna na neco zapomnel... :-)
JLog se da koupit tady:
https://www.mhm-modellbau.de/part-R2-S32-304.php

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 13:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Zdravím ... Podle diskuse je klepání a nervozita stroje vyřešena .. přesto bych rád podal krátkou informaci .. měl jsem stejný problém a taky jsem ho vyřešil .. alespoň jsem měl ten pocit..psal jsem v tomto vlákně .. ovšem teď při kontrole mechaniky před záletem a vestavnou do makety jsem odhalil další možnou příčinu .. vadné ložiska hřídele přepákování .. způsobené zřejmě špatným sestavením uhlíkových bočnic proti sobě a opotřebováním věkem .. ty moje ložiska .. bavíme se o dvou ložiscích v pouzdru průchodky bočnicí .. byly v tak žalostném stavu .. no zkrátka mám pocit že jejich stav .. hrozný v klidu .. mohl být pod zátěží znásoben a výsledek je nestabilita přes výškovku neboť otáčení přepákování bylo u mně v podstatě nefunkční .. snad se v tom někdo pozná já osobně bych tady chybu nehledal .. a byla tam.. měním všech 6 ložisek protože i ty osazené v pákách "koušou" .. tak asi tolik
Letu zdar
R

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 14:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Dobra poznamka. Ukladam si do pameti. :D

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 21:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Tak to je super věcička ten JLog.Asi ho pořídim,ať můžu bejt klidnější.Koukam,že u nás ho má v nabídce i Pecka https://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mo ... ive-kosmik.
KSA mod určitě ještě vyzkoušim zapnout.Podle manuálu by ho měl umět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 600efl-pomoc s doladěním
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 21:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Renda píše:
Zdravím ... Podle diskuse je klepání a nervozita stroje vyřešena .. přesto bych rád podal krátkou informaci .. měl jsem stejný problém a taky jsem ho vyřešil .. alespoň jsem měl ten pocit..psal jsem v tomto vlákně .. ovšem teď při kontrole mechaniky před záletem a vestavnou do makety jsem odhalil další možnou příčinu .. vadné ložiska hřídele přepákování .. způsobené zřejmě špatným sestavením uhlíkových bočnic proti sobě a opotřebováním věkem .. ty moje ložiska .. bavíme se o dvou ložiscích v pouzdru průchodky bočnicí .. byly v tak žalostném stavu .. no zkrátka mám pocit že jejich stav .. hrozný v klidu .. mohl být pod zátěží znásoben a výsledek je nestabilita přes výškovku neboť otáčení přepákování bylo u mně v podstatě nefunkční .. snad se v tom někdo pozná já osobně bych tady chybu nehledal .. a byla tam.. měním všech 6 ložisek protože i ty osazené v pákách "koušou" .. tak asi tolik
Letu zdar
R


Díky za info,dobré vědět.
Tak mi napadá,že ložiska v přepákování jsou asi jediný,co jsem ještě neměnil,takže se na ně asi pro jistotu vrhnu. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz