Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2018 15:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Zdravím, po přečtení kladné recenze konektorů EC3 na RC Zoom jsem si řekl, že je zkusím a objednal je na Aliexpressu. Přišly, ale když jsem je chtěl vyzkoušet a napájet tak se mi za boha nepovedlo narazit ty goldy do pouzdra. Opravdu hrubou silou jsem tam jeden zacvakl, ale to se už zase doformovalo pouzdro. Koupil jsem šmejd, kde je pouzdro zbytečně tvrdý a nejde tudíž zacvaknout do něj gold, anebo mám špatně postup? Rval jsem to tam šroubovákem, ale měl jsem už pak strach, že s ním odseknu ten naletovaný drát...
A když už jsem u toho,jaký konektor používáte, s jakým jste spokojeni? Já prozatím lítám s XT60 a nakonec u něj asi zůstanu...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2018 16:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Ahoj, jo EC3 se velmi spatne nacvakuje, taky jsem od nich upustil. Mem trosku vetsi odber na letadle a tak pouzivam XT-90, jen vetsi verze XT-60. Pokud ti 60 staci, jsou nejpouzivanejsi :)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2018 16:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
S EC3 mám obdobnou zkušenost, dělám to tak, že do pouzdra nacvaknu za pomoci normalizovaného úderu neosazené piny, úderem z opačné strany je opět vyklepnu, a poté za pomoci šroubováků nacvaknu naletované piny. Zatím vše drží, tak jak má. S EC5, které mám, se to nedá srovnat.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2018 16:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Tak jak vidím chyba nebyla úplně u mě. Zkusím ještě popisovaný postup s dvojitým nácvakem a když to nepůjde tak asi opravdu zůstanu u XT60...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2018 16:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
No, tak to budem "proti všem", ja som naopak utiekol od XT60 k EC3 ( prípadne EC5 pre väčšie prúdy) a nacvakávajú sa v pohode. Ale niečo sa mi zdá, že raz som kúpil nejaký zmetok, ktorý sa musel nacvakávať naopak, tak putoval do koša. Daj link na ten aliexpres :roll:
Nejaké moje domáce merania:
https://www.rcmodelytt.sk/modelarske-ko ... rud-ohrev/

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2018 16:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
No já jsem je chtěl zkusit právě proto, že je hodně chválili v té recenzi - menší odpor, volně de protáčející goldy, pájení mimo pouzdro.
[url]10sets EC3 Female Male Bullet Connector Plugs Battery
http://s.aliexpress.com/MrU3qIVR?fromSns=Copy to Clipboard/url]

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2018 19:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
do halovek lítám Potensky a červený JST, do větších XT30, XT 60, na úplně velký JETI 5,5mm + Antispark nebo nějaký 5,5mm z hobbykingu. Přemýšlím o XT150 kvůli zjednodušení zapojování oproti 5,5mm goldům, ale předělávat tolika baterek, nabíjecích kabelů, reglů,... ? Nechce se mi, co vám budu povídat.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2018 22:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Tlapa píše:
Opravdu hrubou silou jsem tam jeden zacvakl, ale to se už zase doformovalo pouzdro.
Rval jsem to tam šroubovákem, ale měl jsem už pak strach, že s ním odseknu ten naletovaný drát...
Ahoj,
no to moc dobře znám :? Zjistil jsem (bohužel až po nákupu objemnějšího pytlíku), že není EC3 jako EC3. Liší se i cenou a od některých výrobců jde narážení fakt blbě :( Nepříjemné je, že vodič dostane taky úder a někdy se naruší.
Přednaražení je asi dobý nápad. Já někdy používám předehřátí pouzdra fénem nebo horkou vodou, pouzdro trochu změkne a jde to líp, ale nemůžeš to toho tolik třískat.

Kámoš používá XT60 a někdy mu závidím. Pájení v pouzdře s trochou rutiny není problém, pár jsem jich někomu dělal.
Když je v trupu fakt málo místa, nejlepší jsou asi dva volné goldy, ty se poskládají líp než jeden tlustý konektor.

Blbé je, že se člověk musí rozhodnout brzo = bez zkušeností, protože měnit to dodatečně na reglech a kupě baterek se asi už nikomu nechce :(

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 4:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Já jsem odchovaný na goldech a jejich mutacích, ale postupem času mám něco na Potenského konektorech, JST, XT30, XT60, XT90, EC5 a teď i EC3. Většinou to mám dle druhu poletuch - větší heliny EC5, pětikilo goldy 4mm , malé koptéry JST, XT30, větší XT60 a gold 5,5 mm, halovky Potenského konektory, bublinolety goldy, konvertorplán EC3. A k tomu řada redukcí.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 6:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 141
Bydliště: Trenčianske Teplice
Používam všade EC3. Aj preto, ako tu bolo už povedané, že majú menší prechodový odpor, ako XT60. Ale aj preto, lebo prvé modely boli s EC3 a potom sa mi už nechcelo prerábať všetky káble.
Existujú aj EC3, ktoré sú už nacvaknuté a pájajú sa v konektore. Len tam treba dať aj protikus pre odvod tepla, aby sa neroztavilo puzdro. Takéto používam a bez problémov.
Napr. z tadeto https://hobbyking.com/en_us/ec3-connectors-male-5pcs-bag.html

Mám aj tie nacvakávacie a tie nacvakávam pomocou ostrého špicatého nástroja. Šrobovákom sa dosť deformuje puzdro.


Přílohy:
EC3.jpg
EC3.jpg
[ 50.96 KiB | Zobrazeno 4765 krát ]


_________________
Graupner mx-20, pohony elektro, pohodové lietanie
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 9:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ddano007 píše:


Co to bylo za XT60 ? Protoze ja jsem zjistil ze je opravdu zasadni rozdil mezi originalem XT60 od Amassu a jinym cinskym vyrobcum. Uz pri pajeni kdy je to asi jako rozdil mezi originalem a klonem MPX. Proste na klona se krive podivas a uz tece, Amass se da v pohode zaletovat a ani se nehne.

Jinak kdyz uz se to resilo tak ja jsem po letech pouzivani MPJet 3.5 zdrhnul k XT60 (tak nejak me nebavilo ze musim furt vsechno predelavat nebo ze na ISDT nabijeci je XT60 rovnou v nabijeci) a z 5mm jsem presel na XT90tky (ale to jde pomalu, zatim jen na coptere)


Objednal jsem 10 paru original Amassu z BG (fakt dorazili originaly alespon podle toho co se da najit na netu jako rozpoznavaci znaky) a musim rict ze zatim spokojenost

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Vzhledem k tomu, že jsem baterie začal brát opravdu jako spotřebku a beru převážně modré Turnigy, které kompletně přešlo na originální XT, tak jsem po mnoha letech unifikoval vše trochu větší na originální XT60 a XT90. A neplánuju to měnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Moc EC3 už nepoužívam. Je dôležíté čiste napájkovanie vidiča, aby nikde nepretekal, nevičnieval. Snažiť sa vodič umiestniť do stredu konektoru (to je samozrejmosťou aj u iných konektoroch). Potom strčiť vhodný predmet medzi káble (ja používam nieaký plochý kľuč), skrátka čo tam vojde a nieje moc ostré, úzke. Potom na tvrdšej drevennéj podložke úderom kladiva po prečnievajúcom predmete naraziť kryt konekteru. To je moja skúsenosť, ale základ je to čisté pájkovanie (keď nieje, tak aj mne sa nepodarilo raz to naraziť).

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 14:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
No tak jsem si schválně pustil ještě nějaké to video na YouTube abych si byl jistý a kdybych měl taková pouzdra jaká tam oni narážejí tak jsem v klidu.
Pájím čistě, v tom problém není.
Ale i když použiju fakt brutální sílu a gold nezacvakne je něco špatně. Ve videu naprostá pohoda.
Zůstávám u XT60.
Pokud se chce někdo z vás kolegů pokusit o nemožné jsou k mání, za poštovné, už je nechci ani vidět :-) Mám jich 10ks komplet.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký silový konektor
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 15:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Hlasuju taky za XT (/resp. MT).
:idea:
V různém provedení, XT-30 - XT60 - XT90 - XT150, včetně třípólových pro serva nebo motory.
Dělají se v otočitelném (třeba pro motory - otočením se přehodí směr otáčení bez pájení) tak v neotočitelném (používám pro serva do křídel) provedení. Např.:
https://hobbyking.com/en_us/nylon-xt60- ... nuine.html
https://hobbyking.com/en_us/mt60-3-pole ... 2-set.html
https://hobbyking.com/en_us/mr30-2-0mm- ... r-bag.html
https://hobbyking.com/en_us/r30-fh-2-0m ... -only.html
https://hobbyking.com/en_us/xt30u-m-f-m ... r-bag.html

U těch 30A mě překvapilo, jak jsou maličké.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz