Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 02.05.2018 22:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Zrovna to rozlišné seřízení řidiček a speedu bych neviděl jako žádný technický problém, ve vysílači je spousta nevyužitých prázdných pamětí na nové modely... Zapomenout si přepnout model nebo vybrat špatný model už pak není problém techniky, ale selhání lidského faktoru :) . Spíš mě zaujalo a kroutím hlavou nad tím, že se objevují nebo teprve objeví a hlavně proč, nové single skiny (Skyman Sir Edmund sezónu po Skyman Crossalps atd.) To bude něco jako Jeti DS-12 aby značka oslovila i méně movité zájemce?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 5:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ano ve vysílači není problém vytvořit další model, ale tady bych to vyděl jako mechanický problém u serv a jejich kinematiky. Podle obrázku odhaduji že by rozdíly v délkách byly i 5 cm což neuděláš.
Singel skin padáky bych neviděl jenom pro méně movité, většina modelářů začíná právě na singlu a také se používají jako acro vrchlíky. Zrovna u toho Sir Edmunda lidovou cenu nečekám. DS-12 je určitě cílena pro méně movité, ale také pro ty co jim funkčně stačí takové rádio a nechtějí platit za něco co nevyužijí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 22:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Podobnost čistě náhodná..


Přílohy:
lightness2-960x670-3-02.jpg
lightness2-960x670-3-02.jpg
[ 28.18 KiB | Zobrazeno 2155 krát ]

kkol_kavan_150.jpg
kkol_kavan_150.jpg
[ 59.69 KiB | Zobrazeno 2155 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 23:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Tohle není vůbec špatný nápad :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 04.05.2018 17:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Já jsem na tyto kryty kol (jsou to z jejich nabídky ty největší, pro kola Kavan 150) vznesl dotaz k výrobci/prodejci, čistě ze zvědavosti, poprosil jsem o rozměry. A dnešní odpověď byla následující:

rozměry: délka 390 mm, výška 140 mm, šířka 80 mm
http://www.dpmodel.com/stranky/eshop/in ... -kavan-150


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 12.05.2018 0:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Pustil jsem se do stavby lehačky s použitím výše zmíněné bačkory na kola obřích modelů. Nebudu tomu ani říkat lehačka, protože nebudu tam mít hlavu pilota, ruce, ani to nebude oblečené do látky, prostě to bude účelová laminátová gondola se sklopkou vepředu a budu jí lítat s vrchlíkem Hybrid 3.0. Pokud se mi při stavbě nebo zkušebním provozu něco fatálně nepovede, tak mám v zásobě ještě jednu bačkoru protože se to za těch cca 500,- prodává po párech. Zatím jsem jen od oka uříznul čumák abych si ověřil, že tam půjde vnutit kruhová motorová přepážka. Zdeformovat to do kulata jde, takže pak celou gondolu vylaminuju několika vrstvama tkaniny, protože na rozdíl od výrobce bačkor nemusím šetřit s váhou :). Rozvržení umístění serv, aku a ostatního vybavení doladím až pak, ale už teď vím, že dlouhé páky serv řízení budu oproti lehačce s pilotem situovat dozadu. Přijde mi to vhodnější než když pilot svýma rukama tahá řidičky před sebe. Přídavnou zátěž asi pojmu jako polštářky s brokama ála dub a snad půjdou nějak rozumně připlácnout na dno gondoly na suchý zip. Jako hrazdu chci využít polotovar duralového podvozku, nohy vyztužím spojením hliníkovou trubičkou a závitovkou. Motor vyosím hodně dolů už při stavbě. Na celkový vzhled dbát moc nebudu, účelovost bude mít tentokrát přednost. Nějaký poutko dolů, abych to měl za co házet, vymyslím až nakonec.


Přílohy:
P1120405.JPG
P1120405.JPG
[ 85.48 KiB | Zobrazeno 1967 krát ]

P1120406.JPG
P1120406.JPG
[ 94.63 KiB | Zobrazeno 1967 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Obracím se zde s nadějí že mi někdo poradí :)

mám ušitý vlastní singleskin padák, velikost jako Oxy 0.5 už jsem to nějakým stylem "rozlítal" v kluzu není moc problém (kromě toho že klouzák je mizerný, ale vzhledem k velikosti a typu myslím přiměřený), ale při motorovém letu "tahám" padák za sebou. Lítal jsem velké padáky, ale s malým ještě ne (kromě pokusů před 15-ti léty) moje teorie je trochu snížit úhel náběhu, tj, zkrátit A,B šňůry. Návrh byl dělaný v programu singleskin.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já ti sice neporadím i když bych rád, ale mám prosbu k tobě. Už delší dobu si pohrávám s myšlenkou že si nějakého menšího singla zkusím ušít. Hledal jsem nějaký střih na netu, ale nic nenašel můžeš dát odkaz na ten program, díky. A ještě jeden dotaz jakou jsi to šil nití? Materiál už mám, sehnal jsem neopravitelně poškozený skutečný vrchlík.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
program tento:

https://sourceforge.net/projects/singleskin/

ušité to mám ze skytexu bez atestu, to ale na naše hobby nevadí :) a šil jsem to nějakou polyesterovou nití normálně z galanterky. Jen ty malé potvory se blbě šijou, plánuju něco většího až toto malé aspoň trošku naučím lítat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Díky přesně něco takového jsem hledal, znám jenom SurfPlan ale tam to není zaměřené na singleskiny. Ještě se teď vyznat v těch parametrech :D. Na začátku tam je naprogramovaný padák, ale velký s plochou 16m2, nejde to jenom nějak % zmenšit aby se dal použít ten návrh.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak upravit to jde jednoduše, stačí jenom změnit plochu křídla na požadovanou a je to v podstatě hotové.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018 21:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Mě se dělají mžitky před očima, když si jen představím, že bych se do šití vrchlíku pustil. To radši otevřu peněženku... :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
blesku, kde jsi sehnal ten skytex bez atestu? Já jsem měl domluvené za flašku neopravitelně poškozené para křídlo, ale s pánem byla nakonec taková domluva že jsem to už vzdal a tak sháním materiál jinde. Nejlépe co nejlaciněj, nebo mám pochybnosti jestli to bude létat. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Beru tady :) https://www.mk3k.cz/shop.php?article=1317


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Díky moc, cena je v pohodě akorát je to tedy těžší uvádí podle barev 40-90g/m2. Takže to chce jednoznačně tu 40. Ty jsi bral ty zbytky?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz