Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 13:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
tomashr píše:
... Tady kdekdo pise, jak je OpenTx skvele, jenze se pak ukaze, ze dotycny skoncil u neceho fakticky trivialniho :-(

Problém píííp je cena. Rádio za 100 či 200E si kúpi dosť ľudí a ... potom sa čuduje, keď to nemá šablóny. A nechce sa im čítať , či pozerať na nete, radšej sa pýtajú na fóre :?
Takéto prestrelky tu boli viackrát a nie raz tu spomenuli ľudia, ktorí majú šablónové rádio, že chodia lietať s manuálom, lebo bez neho by to nenastavili. Mám kolegu, čo má "svätú horu" a vždy, keď ho chcem zavolať lietať, musím mu to povedať aspoň deň dopredu, aby si mohol zase prečítať manuál :mrgreen:
Holt, keď niekto chodí lietať trikrát do roka...
Ak ti OpenTX nesedí, zadováž si iné rádio.
Keďže lietam OpenTX ešte od doby, keď bol Open9X, je mi jasné, že som pozitív. Každý nie je a každému sedí niečo iné...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Panove, je patek a kouknete ven. Uz neprsi a dokonce sviti slunicko. Preji pekne poletani at uz s cimkoli :)

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 15:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Jo a zavládne konečně mír . A tak mě napadá že TOLSTÉHO ,,Vojna a mír,,má 824 stran a Jankův pdf návod v češtině k Open Tx jen 202 stran . :lol:
A když to nenosí můžete si na letišti počíst než dojdou na sklad další
Taranisky Q X7.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 15:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
XX
tomashr píše:
Lidi, kteri maji toto moznost porovnat z vlastni praxe a (coz je zasadni!!!) maji zkusenost s modelem s opravdu vyssi urovni programovani je minimum...
Tady kdekdo pise, jak je OpenTx skvele, jenze se pak ukaze, ze dotycny skoncil u neceho fakticky trivialniho :-(


treba moje malickost
Pipal jsem F3F po vecerech pres tejden, predtim jsem mel jen ER9X s TH9X.
Takze to tezky nebylo, navic jinej HW v ruce. Nejakej vecer padne taky na seznameni s Companionem.
Futabista by model komp. vetrone napipal dle sablon za zlomek dne. Nevaham to zvyraznit.
Vim to, ale pranic to se mnou nedela. Svahaka v trojnasobku ceny radia nepipam denne.
Bude pipat stylem, ze si otevre glider setting a jen si vybira z nabidnuteho menu.
Ja to delam jinak, dopredu presne vim co chci aby ero delalo a pak zacnu stavet mixy. Holt jina filosofie.
Jak jsi zminoval opentx F3F setup od Mika Schellina. Ja bych na to teda neprisel. Na rizeni vahy pouzit pomocnej kanal. Jinak ma vetron setupy bezny, ale komplexni. Takze jsem si z jeho real time volume adjust vypreparoval co se mi hodilo a dosadil do svyho setupu.
Ta absolutni svoboda, ze si muzu dat vsechno na vsechno kam se mi zamane...to nejde prekonat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 15:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
skybreaker píše:
XX

treba moje malickost
Pipal jsem F3F po vecerech pres tejden, predtim jsem mel jen ER9X s TH9X.
Takze to tezky nebylo, navic jinej HW v ruce. Nejakej vecer padne taky na seznameni s Companionem.
Futabista by model komp. vetrone napipal dle sablon za zlomek dne. Nevaham to zvyraznit.
Vim to, ale pranic to se mnou nedela. Svahaka v trojnasobku ceny radia nepipam denne.
Bude pipat stylem, ze si otevre glider setting a jen si vybira z nabidnuteho menu.
Ja to delam jinak, dopredu presne vim co chci aby ero delalo a pak zacnu stavet mixy. Holt jina filosofie.
Jak jsi zminoval opentx F3F setup od Mika Schellina. Ja bych na to teda neprisel. Na rizeni vahy pouzit pomocnej kanal. Jinak ma vetron setupy bezny, ale komplexni. Takze jsem si z jeho real time volume adjust vypreparoval co se mi hodilo a dosadil do svyho setupu.
Ta absolutni svoboda, ze si muzu dat vsechno na vsechno kam se mi zamane...to nejde prekonat.

Efko som naposledy pipapal pred tyzdnom. Tri letove rezimy, otazka 30minut. A tiez si mozem dat cokolvek kamkolvek a s cimkolvek.. Preto piiip nie.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 15:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Ja uz ted taky nebudu pipat vecery, kdyz vim.
A Futaba nebude nikdy tak volna jako OpenTX.
Nikdy..uz principu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 16:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Skybreakere tohle musi cloveka nejen bavit, ale i zaroven tomu musi rozumet.Citim z tveho popisu radost. Mohu se te zeptat cim jsi v civilu? Jsi ajtak? Mas k tomu blizko?Ja jsem tady kratce, byl jsem spise stavec a ted bych chtel byt vic litac, ale programator? Na to mi jiz casu nezbyva abych si vytvořil nejakou uroven. Tak proto stale MC 24.
Nejaky,, opensetixodmika,, bych si ani neprecetl natoz z neho neco vysosal :mrgreen:
Ja jen cekam az se upne ztrati z vysilacek kniply a budou jenom ikony ma dotykacich. Ach jo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 16:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Ano, bavi me to.)) .
Delam do automatizace - rizeni jednoucel. stroju- sbernicovy systemy.
nejsem programator a neprogramuju, zastupujeme jednu znacku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
skybreaker píše:
Ja uz ted taky nebudu pipat vecery, kdyz vim.
A Futaba nebude nikdy tak volna jako OpenTX.
Nikdy..uz principu

Ale ja nechcem byt uplne volny. Ja som modelar a lietac. Ja si chcem zvolit typ modelu, kridla a chvostu a vysielac mi automaticky vyhodi vsetky mixy ktore mozem a nemusim pouzit. Alebo si mozem vsetko vymysliet sam. Naco.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 16:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
skybreaker
Tak to jo, vzdyt vlastne automatizujes rizeni jednouceloveho stroje i po praci. :mrgreen:
Ja mel jenom fortran nebo jak se to jmenuje a na fakulte krabici od bot na derne stitky.
S vypocty metodou konecnych prvku.Sice se mi nelamou kridla, ale tukat tyden program v OpenTx bych si netroufl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 16:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
To chce Gaupnera OpexTX nebo Modelu. :lol: :lol: :lol: Futabou nemůžu sloužit, nikdy jsem ji neměl a tudíž nebyla k dispozici ani krabice. :lol:


Přílohy:
Modela.jpg
Modela.jpg
[ 116.7 KiB | Zobrazeno 1088 krát ]

Gr OpenTX.jpg
Gr OpenTX.jpg
[ 143.12 KiB | Zobrazeno 1088 krát ]


_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
fokker1 píše:
To chce Gaupnera OpexTX nebo Modelu. :lol: :lol: :lol: Futabou nemůžu sloužit, nikdy jsem ji neměl a tudíž nebyla k dispozici ani krabice. :lol:

Mohol si povedat jednu som pred casom vyhodil. A mohol si mat Futabu open. 5

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
fokker1 píše:
To chce Gaupnera OpexTX nebo Modelu. ...
No máš to hezký. Taky mám občas chuť vyřádit se na Modela T6 ale asi ji nechám do muzea.

Jinak koukám, jak lidi srovnávají systém který neznají s tím svým a je jim jasný, že ten jejich je lepší. Holt někdo ví i když neví :) .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
ellet píše:
No máš to hezký. Taky mám občas chuť vyřádit se na Modela T6 ale asi ji nechám do muzea.


Tahle Modela už byla vykuchaná předtím. Takže žádná škoda na historickém unikátu nevznikla. :lol: Měla vyměněné potenciometry pro připojení k gameportu a dodělaná tlačítka. Když na PC zmizely gameporty, šla v krabici na půdu. :D Tam jsem ji pak vyhrabal a postavil tohle. Ale něco od Frsky tam přece jen je, HF modul. :lol: Narozdíl od Graupnera, tam je Spektrum.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.05.2018 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Jak tak sleduji toto vlákno, tak zjišťuji, že někteří zastánci šablon nikdy nepřipustí, že pomocí openTx je možné vytvořit minimálně stejně dobré ovládání modelu jako u šablon. Přitom openTx apriori odmítají. Jak teda vědí, co openTx umožňuje a neumožňuje ?

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz