Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 13.05.2018 21:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tak speed vyzkoušen v letu. Dobrá zpráva je, že serva takto u motoru necukají, špatná, že funkce speedu se neprojevuje pozitivně. Na poloviční výchylku žádný viditelný výsledek a na plnou (cca 4-5 cm) se už zaklapne náběžka ve střední části vrchlíku a i jeho půdorys se po chvíli postupně zdeformuje. Napadlo mě i to, že Hybrid 3.0 možná ani s funkcí speedu nepočítá (v návodu se o něm nijak nepíše) a očka na A popruzích jsou jen proto, že tyto popruhy Opale používá i u jiných vrchlíků. Napíšu jim dotaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 15:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Napsal jsem večer do Opale dotaz, dnes čtu odpověď, že můžu stahovat o jeden centimetr. Tak o víkendu vyzkouším 1 centimetr a pak dost možná serva speedu zase odmontuju.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 19:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Co se týká rychlosti,tak to se moc speed u Hybrida neprojeví. Nejvíce znatelné to je na svahu, kde se pomocí speedu dá trochu korigovat pronikavost. Když máš na speed 2serva, tak se s ním dá i zatáčet, ale jsou to hodně ploché zatáčky s velkým zpožděním. Zatím nejlepší funkce speedu u Hybrida je právě to pomalé borcení náběžky. Při svahovačce, když přifouklo víc a začalo to padák táhnout přes kopec, stačilo přidat na speedu a tím řízeně bortit padák. Pak stačí jen postupně přitahovat odtokovku a průběžně dofukovat vrchlík. Tohle je zatím nejspolehlivější způsob,jak dostat padák na zem bez nějaké rány . Další varianta je pak už jen naprat to do země ve spirále a nebo se nechat přefouknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 21:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Kolego moc děkuju za zkušenosti z praxe. Přitahovat odtokovku při zborcené náběžce jsem si už taky vyzkoušel a protože se vrchlík opět nafouknul, tak mi připadalo, že se povely pro přední a zadní část tímto vyruší a dál to už nepokoušel.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 26.05.2018 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Po delší době jsem konečně nahrál videa s létání. Všechno je to točeno telefonem v jedné ruce a druhou jsem řídil. Zimní létání má horší kvalitu bylo už hodně šero.
https://www.youtube.com/watch?v=BXAingkAIr8
https://www.youtube.com/watch?v=GtpCiQJR-_Y&t
https://www.youtube.com/watch?v=Ws_DLhTVx3g&t


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2018 21:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tak jsem na Hybridu vyzkoušel funkci speedu s cca 2cm výchylkami a nakonec to něco platné je, v silnějším protivětru to s motorem přece jen nějak letí dopředu, náběžka se zároveň ještě nebortí. Taky se mi povedlo se udržet v termice okolo 10 minut, to je můj asi dosavadní rekord, dokonce jsem pak řídil vleže v trávě ve stínu, to už byla úplná nirvána. Trochu mě zaskočilo, že po 27 minutách poletování a plachtění mi zapípáním kamera na čepici oznámila, že je vybitá a vypnula se (byl to ten den už třetí start), takže další minuty a krásné přistání na nohy už natočené nemám. Zrovna jela na kolech okolo nějaká rodinka a protože jsem přistál 20 metrů před nima, tak z toho byli na větvi. Několikrát mi zopakovali, že si mysleli, že to před nima na padáku přistává nějaký dítě! :lol: :roll:

K termice: Když není, tak člověku nepomůže ani svěcená voda či CrossAlps. Když je, tak lítá všechno (dva předchozí starty jsem odlítal bez větších známek termiky a zadařilo se až při poslední třetí baterce). Přistihl jsem se, že už i s paraglidingem lítám jako s elektrovětroněm, vylítnu nahoru, vypnu motor a plachtím až dolů do přízemní výšky a pak pod motorem zase nahoru. Snad sebou nějak pohnu a účelovou gondolu ještě během léta dám dohromady. Tenhle Hybrid 3.0 na rozdíl od Flair 4.5 nemá rád v bezmotorovém kluzu přitáhnutou odtokovku, zdá se mi, že nejlíp prostě klouže s řidičkama úplně navolno, vodit ho pak vysoko v termice je pěknej zážitek (nebylo to zas tak vysoko, začal jsem plachtit někde ve 160 m a během těch 10 minut to vyšrouboval někam do 240 m), to se pak v tom stínu krásně leží a poslouchá vřeštění varia... :D Až mě napadlo jak by asi v těhle podmínkách lítal nějaký taky 4metrový, ale předpokládám že rychlejší double skin... :?:

Dobu provozu kamery na čepici prodloužím malou lehkou powerbankou, jen mě mrzí, že i když nahrávám v rozlišení 1080p/30fps a obraz je slušný, tak nemá cenu video z termiky vystavovat na trubce, když divák vidí na monitoru jen malou světlou skvrnu na modré obloze. Po zvětšení obrazu vidí větší světlou skvrnu. Snad by bylo něco platný pořídit kvalitnější kameru v rozlišení 4K a obraz pak oříznout atd. Občas si aspoň vystřihnu ze zastavenýho videa přes printscreen nějakou hezkou fotku.. (u mě na monitoru vypadá takový printscreen hezky, tady jako příloha je to spíš jen ilustrační protože na objem zcvrklé)


Přílohy:
přistání hybrid2.jpg
přistání hybrid2.jpg
[ 73.06 KiB | Zobrazeno 2156 krát ]

P1120440.JPG
P1120440.JPG
[ 105.37 KiB | Zobrazeno 2156 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2018 18:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2017
Příspěvky: 6
Zdravím všechny. Dnes jsem si šel po šesté ráno po delší pauze zalítat s Flairem 2,4. Byl mírný vánek. Šel jsem na kopec za Žďárem nad Sázavou, nachystal si vše a první start jsem si dal bez motoru, abych viděl, co mi to dělá. Druhý start už s motorem a opět to nebylo ještě ono. Při dalším startu jsem se ještě víc natočil (už přesně proti vánku, co byl na kopci) a už šel do vzduchu. Dělal jsem si osmičky před sebou směrem k cestě. Po chvilce jsem ale zjistil, že Flaira nemůžu dostat zpět proti kopci. Šel jsem s ním vlevo i vpravo, ale nic. Zkoušel jsem mu přitáhnout i povolit, ale nic. Nebudu ten boj dlouho popisovat, ale nakonec jsem s nim udělal spirálu (poprvé ani nevím jak, ale pak už jsem na to přišel). Popošel jsem si, abych viděl kam letí a chtěl jsem jej posadit za cestu. Další spirála dolů a dával jsem bacha na dráty. Když jsem si už myslel, že jsem za cestou a mimo dráty, udělal jsem další spirálu a posadil jej do pole. Stáhl jsem úplně plyn a jak sedl zůstal vrchlík rozložený a já z hrůzou zjistil, že je to pěkná kus od kraje pole, no ale co. Sbalil jsem věci a šel. Našel jsem jej celkem v pohodě. Nic se mu nestalo, jen byl pěkně mokrý. Začátek lítání byl ale parádní – to jsem byl spokojený. Škoda že jsem nic nenafotil aspoň na telefon.
Má někdo s tímto raním lítáním zkušenosti? Nemohl jsem Flaira dostat dolů a zároveň k sobě. Bývá raní lítání s RC paragliderem horší? Dá se s tím něco dělat? Níž jsem moc nemohl, neboť jsou u cesty stromy. Vše začalo až ve větší výšce. Myslím si, že až tam foukalo pořádně a navíc se za kopcem vítr zvedal. S letadlem se mi to nikdy nestalo. Vždy jsem jej dostal zpět. Mám na Flairu ovládání přes paramixer a nic navíc. Takže jen co on dovolí.
Tak mám tedy pěkný zážitek a schnul jsem i já. Věci jsou v pračce. Jak jsem přelízal k cestě a pak na pole byla tam po pás mokrá tráva. Byl jsem tedy navíc jak prase.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2018 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Pokud jsem to dobře pochopil, tak tě prostě vítr zavál po větru. Ono s tímto jevem mají začátečníci problém i u modelů letadel a u rc paraglidu je to ještě mnohem horší. Navíc Flair je singl a ten se proti silnému větru prodírá hodně pomalu. Jinak ranní létání s tím nemá nic společného.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2018 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já jsem polétal o víkendu, účastnil jsem se modelářské akce Mega Cup na modelářském letišti Czech Heaven. V pátek po bouřce bylo úplné bezvětří, tak jsem létal jak za světla tak i po tmě. V sobotu v programu jsem udělal pouze jeden start s padákem. Letěl jsem hned druhý v pořadí a to už začínalo hodně pofukovat, ale to nebyl hlavní problém, tím byla právě začínající silná termika. Do vrchlíku to kopalo jako prase, nemít hybrida tak už jsem několikrát na zemi. Celí den to bylo hodně termicky rozbité a do toho ještě silnější vítr, tak už jsem létal raději jenom z letadly.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 7:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2017
Příspěvky: 6
Jo jo, je to tak, jak píšeš. Zkusil jsem si kusem hedvábí, kam fouká a byl slabý vánek. Proto jsem si zkusil i start bez motoru, abych věděl, jak se bude Flair chovat. Ten vítr začal až ve větší výšce. Ještě kus nad stromy. Zjistil jsem to tak, že při zatáčce proti větru dostal nějakou ránu. Začal se houpat. Ze začátku jsem si myslel,že jsem jej rozhoupal při zatáčení. Zkusil jsem tedy velkou i malou zatáčku a tak různě a výsledek byl vždy stejný.
Tak to jsem rád, že nedělám něco špatně. Jak bude víc zkušeností třeba bych jej dostal zpět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2018 7:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
PavelPavelK píše:
Jak bude víc zkušeností třeba bych jej dostal zpět.


Hlavní zkušenost je odhad, kdy neletět...

A pro neočekávané větrné přepady něco jako toto http://www.rcparagliding.cz/viewtopic.p ... =GPS#p3006


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 07.06.2018 12:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2017
Příspěvky: 6
Tak jsem to dnes ráno nevydržel a před sedmou hodinou vyrazil z Flairem znovu na kopec. Dole foukalo jen tak lehce. Na kopci to už bylo horší, ale ještě pořád dle mého uvážení v pořádku. Nachystal si věci a zkusil odkud přesně fouká. Pak zapl motor a odstartoval. Šel jsem nahoru a trochu víc tam foukalo. Flair se ale pořád prodíral dopředu. Už jsem si říkal, že pohoda. Pár zatáček a začal zesilovat vítr. Po minulé zkušenosti jsem nic neriskoval a přistál. Moc jsem si tedy nezalítal, ale už vím, co a jak při větru (osobní zkušenost je nejlepší) a jak se vrátit. Myslím si tedy, že posledně foukalo přes kopec jen mírně a ve větší výšce hodně a navíc jiným směrem. Prostě, že kopec mě při startu skryl a výš se projevila skutečnost, jak doopravdy fouká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2018 21:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Řekl bych, že tady jim při lítání s CrossAlps na svahu fouká fakt hodně a přesto to pořád letí i dopředu a že červená barva je vidět nejlíp. Ale zase je pravda, že jim to ten vichr nafukuje zespodu, já teď sedávám s modelem na zemi spíš kvůli protivnýmu vodorovnýmu vichru (lítání na louce). Respektive i když jsem se pokoušel polítat naposled v neděli ráno, tak je to boj a není to radost.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Pěkné video, ale upřímně už mě ten cross alp nechává chladným ty prachy jim za to nedám. Už se dá pořídit bazarový Nexus za 390,-EUR. Nový je sice taky pořád dost drahý a pochybuji že ho zlevní. Třeba Nyos už se neprodává a cena vydržela stejná až do konce.
Ale to teď neřeším, popravdě si parádně zalétám i z mým Nyosem. V pondělí jsem byl 1,5h v termice poskakoval jsem celou dobu mezi 180-290m. Pak mě už bolelo za krkem tak jsem šel dolů a bylo zajímavé že v nižší výšce to šlo jako šutr k zemi. V úterý jsem šel také zalétat, to už termika nebyla ale mám video z padáku, jen tak zkusmo jsem přidělal mobil ke krosně a už letěl. Popravdě bych to normálně neriskl, ale před týdnem mi malá rozbila sklo na telefonu tak jsem ho poslal vstříc osudu a přežil. Takže nový nebude a do výměny skla se mi investovat nechce, takže s toho vyplývá že ho ještě povozím. Musím však udělat nějaký držák aby šel nasměřovat i do lepší polohy než na videu.
https://youtu.be/iOZO9OrcTXE


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
A ještě přidávám jedno starší video z nočního létání.
https://youtu.be/VSKg47CXFY8


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz