Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2018 10:29 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Super akce. Přihodím taky dvě momentky.


Přílohy:
DSC_0000_BURST20180526120906080.JPG
DSC_0000_BURST20180526120906080.JPG
[ 67.08 KiB | Zobrazeno 6414 krát ]

1000.jpg
1000.jpg
[ 96.4 KiB | Zobrazeno 6414 krát ]

DSC_0063.jpg
DSC_0063.jpg
[ 108.85 KiB | Zobrazeno 6412 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2018 19:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Čau kluci. No super vlákno, asi skoro celé jsem si ho pročetl. Příkláním se k názoru, že v dnešní době bude asi opravdu problém odlepit děcka od PC, tabletů, iPhonů apod...
Začínal jsem s létáním asi před třemi lety, takže co se stavby týká moc zkušeností nemám. Ovšem s elektronikou, airbrushem apod bych něco měl :)
Nicméně i s řízením modelu v módu2 bych mohl být nápomocen. Tudíž, pokud někdo se nejde z okolí Opavska, klidně se ozvěte.

Jen tak DÁL.

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 02.06.2018 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Roman_rc.pilot píše:
Čau kluci. No super vlákno, asi skoro celé jsem si ho pročetl. Příkláním se k názoru, že v dnešní době bude asi opravdu problém odlepit děcka od PC, tabletů, iPhonů apod...
Začínal jsem s létáním asi před třemi lety, takže co se stavby týká moc zkušeností nemám. Ovšem s elektronikou, airbrushem apod bych něco měl :)
Nicméně i s řízením modelu v módu2 bych mohl být nápomocen. Tudíž, pokud někdo se nejde z okolí Opavska, klidně se ozvěte.
Jen tak DÁL.


Jsi pro mě trochu z ruky, ale třeba DDM, kde vedu kroužek, by chtělo otevřít ještě aspoň jeden a chybí vedoucí. Já vedu jeden, k tomu práce a také něco doma, takže když k tomu připočítám ještě nějakou přípravu na kroužek (nákupy, výběr modelu, stavba vzorového, pomoc se stavbou klukům - forychtungy, nějaké složitější díly apod., učení létání), tak mi na druhý už nezbývá čas. Čas mi pak vlastně pořádně nezbývá ani na moje modely.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 02.06.2018 20:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Jasne tak tomu rozumim. Spise bych se asi chtel soustredit, kdyby nekdo chtel nejak pomoct s pilotazi a konkretne pristani. Mam Hurricane, sice EPP, ale 1360mm s klapkami apod.... a rekl bych, ze pristani jsem dle mych odhadu z reakci oststnich, mnohem zkusenejsich pilotu dotahnul k dokonalosti ;) Ale jelikoz vim, ze samochvala smrdi, tak uz mlcim :D
Kazdopadne DAFe diky za vsimnuti ;)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2018 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To nebylo myšleno nijak zvlášť rýpavě :wink: . Ona ani výuka létání není jednoduchá, můžeme si o tom pokecat, zvlášť, když nemáš druhé rádio s kabelem :lol: . Jestli ovládáš elektroniku a případně ten airbrush, určitě by v nějakém DDMku za to byli rádi. Máme třeba kroužek, kde lektor učí hru na nějaký africký hudební nástroj, jehož jméno si nepamatuju a ani neumím vyslovit, natož napsat (dyjeridu?). Je to kus dřeva s dírou a když to rozjede, hučí to jak piliňáky v největších fajrunku. U nás, před mým nástupem, koupili kompresor s pistolí (samo že stříkací) na plastiky, stálo to snad bůra, a vedoucí (kitař) na začátku školního roku řekl, že na to peče (velmi slušně řečeno). Šéfová z toho byla na prášky, protože děti přihlášené, prachy zaplacené a vedoucí v pr...análním otvoru. Vzal jsem to a začal s funkčními modely, tu historii jsem tu několikrát popisoval. Od září pojedu 4 ročník.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2018 20:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Nymbursko
Díky všem za tuhle skvělou akci!
O víkendu jsem zalétl Stepa pro syna.
Je to opravdu skvělé začátečnické letadlo.

Pokud by někdo potřeboval s něčím poradit, nebo pomoci, nebo i vyzkoušet řízení (možno i na "kabelu"), tak rád pomůžu. (Okolí JC)


Přílohy:
IMG_20180609_102317.jpg
IMG_20180609_102317.jpg
[ 71.21 KiB | Zobrazeno 5901 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 12.06.2018 11:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Není mi úplně jasné, zda v setu https://www.rc-factory.cz/…/rc-factory-kompletni-set-pro-up… je motor a regulátor už propojen, nebo musí novic pájet?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 12.06.2018 11:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
O víkendu si to u nás zkusili tři adepti
Příloha:
gabo_201806009b[1].jpg
gabo_201806009b[1].jpg
[ 89.26 KiB | Zobrazeno 5844 krát ]



http://www.kolmanl.info/?show=SHOW_TXT&alias=A1000_20180609222057


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 12.06.2018 15:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Nymbursko
Libor píše:
Není mi úplně jasné, zda v setu https://www.rc-factory.cz/…/rc-factory-kompletni-set-pro-up… je motor a regulátor už propojen, nebo musí novic pájet?

...bral jsem set bez vysílačky a vše bylo spájeno, ale bohužel kabliky byly krátké, takže nedosáhly ani k přijímači (vyřešeno prodlužovacim kabelem) ani k baterii.
Takže pájet jsem stejně musel. :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2018 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Chtěl jsem původně využít trochu kýčovité scenerie a udělat "propagační" filmeček, ale potom jsem se rozhodl nechat původní zvuk, aby bylo slyšet motor a napsal jsem k tomu nějaké povídání, kde vysvětluji, co to tam vlastně dělám:
http://www.kolmanl.info/?show=SHOW_TXT&alias=A1000_20180613222611 ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 8:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Libore oba příspěvky "tři adepti" a "zdroj zábavy" super :wink:, hlavně přidaný popis.
To je podle mně přesně to správné naplnění původního záměru akce 1000 RC pilotů, ještě jednou smekám.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 9:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
krizovatka statni silnice jako letiste
zajimava inspirace pro zacatecnika s rc letanim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 11:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Co znamená státní silnice nevím, možná křižovatka silnice III. třídy s účelovou komunikací :wink: .
Při tom provozu (jedna motorka za celé video) nevidím žádný problém, naopak Libor slušně vyjel za vesnici na klidnější místo, aby neobtěžoval místní létáním kolem jejich zahrad.
Každý adept na začátečníka nemá za domem modelářské letiště a pokud mu někdo bude tvrdit, že to jediné místo vhodné k létání, zejména se Step Onem a podobnými pomalolety, nebude to nejlepší argument, aby se k nám přidal. A za lezení do středu louky, nebo pole jeho majitel taky většinou nechodí s nadšením poděkovat.
Navíc, podívej se, na jakém místě lítal, když měl sebou mládežníky.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 11:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
vitahavlicek píše:
krizovatka statni silnice jako letiste, zajimava inspirace pro zacatecnika s rc letanim
Ano, to je chyba. Kdybys znal místní poměry, provoz na té silnici, tak bys možná pochopil, proč zrovna tam jsem šel létat. Je to prostě taková kouzelná křižovatka - genius loci se tomu říká. :)

Začátečníka pošlu o 150 metrů dál od silnice nebo tam s ním jdu já, protože vím, že on jako já neuslyší to auto, které je slyšet z více jak kilometrové vzdálenosti a trvá minutu, než dojede k tomu místu, začátečníkovi budu stále opakovat, že fotbalové hřiště je na létání malé, že by se měl vyhýbat létání u silnice, u železniční tratě, u lidí, kteří s létáním nemají nic společného. Je lepší lidi naučit hodnotit situaci, hodnotit svoje schopnosti, vysvětlovat jim rizika. Měl by mít každý schopnost zhodnotit, zda silnice končící v malinké vesničce a druh provozu na ní snese konkurenci provozu takovéhoto modelu. Natočil jsem videa, kde jsem létal na silnici, kde auta jezdí rychle a hustota provozu je větší, ale natáčel jsem to před kolaudací té silnice, kdy tam nic nejezdilo. V tom videu to ale patrné není. Kamarád natočil video z létání na rozestavěné dálnici, kdy silnice končila na jedné straně výkopem a na druhé nedostavěným mostem. V tom videu to ale patrné není. Striktně vzato létal jsem v rozporu s doporučeními, ale kdybych to neudělal, to video by nevzniklo. Není prostě v dosahu jiné takové místo v mém okolí. Mám tedy takové video (auto)cenzurovat, abych náhodou neinspiroval někoho k následování a k létání u silnice / na silnici, kde je provoz? Nebo ho nemám cenzurovat a spolehnout se na zdravý úsudek diváka?

Nepíšu to Víťo nějak popuzeně, jen o tom přemýšlím a přemýšlel jsem o tom už když jsem to stříhal. :D


Naposledy upravil Libor dne čtv 14.06.2018 12:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nevím, jak jinde, ale "státní silnice" neboli "státovka" se u nás říká třeba silnici 611 (dříve 11) což je původní silnice z Prahy do Hradce Králové. Nyní je souběžná D11. No na tý 611-ce se vzhledem k provozu lítat určitě nedá. :mrgreen:
Tohle pojmenování silnic "státní", "krajská", "okreska" vychází z toho, komu "patřila" a kdo se o ní měl starat. Přibližně to je stejný jako označení silnice první, druhý a třetí třídy.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz