Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jakou vrtulu ideal na ZDZ 56-RV-J
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2018 13:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Shanim ted novou vrtuli na ZDZ, Vcera jsem hrabl lehce o zem a sla na trisky.

Jde mi hlavne o zkusenosti kdo je vyzkousel. Nechce se mi moc laborovat. Ve dreve to jeste jde, ale v pripade uhliku v tom muzu mit peknej ranec. Momentalne jsem lital FIALA 24x8. Z duvodu velikosti bych preferoval ale 23 palcovou. Ta 24 je docela blizko nad zemi a vcerejsi pristani, kdy slo letadlo vylozene vodorovne s plochou a potom malinko tvrdeji dosedlo znamenalo pri propruzeni podvozku a nafukovacich kol hrabnuti. V pripade lehkeho dosednuti a nebo dosednuti takrikajic na 3 body to bylo v pohode. Letadlo je Extra 300.

Mam v merku momentalne tyto vrtule
FIALA 24x8 (do ted jsem ji lital, ale pripada mi ze nedam deklarovanych 7200 RPM)
FIALA 24x10
FIALA 23x10

FOXY 24x10
FOXY 23x8

XOAR 24x10 carbon
XOAR 22x10 carbon
XOAR 22x8 carbon

A ted babo rad. Doporucene vrtule pro motor jsou 22x12, 24x8-10, tak ze porad mi vychazi nejlip to co litam. Jak se projevi pokud bych dal tu vrtuli 23x10 pripadne tu carbonoovu 22x10 ? Jde mi i o to, aby vrtule na volnobeh relativne dost brzdila protoze kratka ranvej. S malo vrtuli a velkym stoupanim zase budu mit rychle letadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou vrtulu ideal na ZDZ 56-RV-J
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2018 10:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 159
Žádáte o radu jakou vrtuli pro svůj motor ZDZ 56rvj. Je škoda, e neuvádíte, jaký máte typ výfuku. Pokud máte "laděný" výfuk, tak je dobrý lítat vrtule 24". Pokud je to jen hrníček, tak bych volil vrtuli jen 23". Určitě bych nešel do menší vrtule 22". Motor s vrtulí 22" se bude určitě dost přetáčet.

Známej lítá tenhle skvělej motor ZDZ56rvj (s hrníčkem) ve svém Sbachovi vrtuli Bambula 24x8 a je s tím nadmíru spokojený.

Chtěl jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s tímto motorem. Já doma lítám ve vlečné ZDZ-50NG a nemohu si ji vynachválit. Proto jsem si koupil teď 2x ZDZ 56rvj. Jeden motor mám již osazen v Extře. Motor (s hrníčkem) a vrtulí Babula 23x8 dává tah 12,5kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou vrtulu ideal na ZDZ 56-RV-J
PříspěvekNapsal: pát 01.06.2018 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Z motorem pouzivam hrnicek od JMB

Momentalne jsem dal zase vrtuli 24x8 FIALA, Otacky mam v maximu 6740, mozna by se dalo jit i vys na cca 7000, ale nechci ho moc pokouset. Asi bych mu musel jeste utahnout H jehlu a to bych se dostal na cca pulku otevreni a mel bych strach abych jej nezadrel. Uz takto ma H jehla pouze jednu otocku.
Minimalni otacky mam nekde na 740.

Jinak s behem motoru nemam jediny problem. Zatim ma za sebou nejakych 10l benzinu a musim rict, ze prvopocatecni otazky ohledne taroku v nizkych otackach jiz nejsou a motor i v nizkych otackach prestal tarokovat. Startovani probiha uplne v pohode, cca 3x protocit a potom otevrit sitic a vetsinou na druhe pootoceni chytne. Dalsi startovani je jiz bez protaceni. Pokud jsem to zkusil z nevedomosti treba podruhe protocit se zavrenym syticem tak jsem ho uchlastal a startovani trvalo relativne dlouho.

Pokud bych dnes resil motor teto kubatury tak jej poridim znovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou vrtulu ideal na ZDZ 56-RV-J
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2018 11:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 159
Hodnoty, které udáváte na své ZDZ 56 RV-J jsou velmi dobré s porovnání s jinými podobnými konkurenčními motory. S laděným výfukem by motor hravě zvládnul vrtuli 24"x10!

Při porovnání s velmi rozšířeným čínským motorem DLE-55 vychází výkonově naše ZDZ 56 RV-J lépe. DLE-55 neutočí vrtule 24"!

Kupodivu ani současná cena ZDZ 56 RV-J v porovnání s DLE-55 není o moc vyšší.

Před nedávnem jsem na tomto diskusním fóru řešil připomínky, že pořádný motor musí bít jedině z Číny. Jsem rád, že jsem těmto tendencím nepodlehl a zvolil ryze českou značku z perfektním výkonem i servisem.

Píšete, že máte strach ze zadření motoru. Já létám ZDZ-ky na polosyntetiku 1:35, záběh 1:30. Motor létá ve vlečné na plný plyn a nikdy nebyl problém.

I já začínám pomalu uvažovat, že si pořídím již třetí motor ZDZ 56 RV-J do svého "stařičkého" Capa, ve kterém mám motor, který i když je po generálce nejede, tak jako ZDZ 56 RV-J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou vrtulu ideal na ZDZ 56-RV-J
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2018 12:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Ten poměr létám stejně. Ale i tak pokud utahují H jehlu a už teď ji mám na na necoz jednu otáčku. Zbraním bych možná ještě dál nějaký 100 - 200 otáček ale za cenu chudší směsi a tím pádem i horším mazáním a vyšší teplotou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz