Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: čtv 07.06.2018 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Poohlížím se po nějakém rychlejším letadle, jelikož malý piloňák s rozpětím 700mm je už při 200km/h téměř neviditelný, chtěl bych něco většího. Prozatím na prvních příčkách jsou Ariane V6 a Optima V.

Nepotřebuju nic extrémního, rozpětí 1,5-2m, pohon do 1kW 3-6S. Za holý drak se mi zároveň nechce dávat deseti tisíce.

Jako další možnosti:

Mini Ion od JP Model
Slim od LS Model
Extreme od LS Model
ZOOM od ??? (cenově ale jinde...)

Nějaké vlastní zkušenosti? Všechno to jsou docela tutovky, k přistání mám cca 150m sečeného letiště, na koncích ohraničené obilím, případně kukuřicí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: čtv 07.06.2018 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
zame optimu jinak backfire :lol: jinak na tydle tema tu uněco je kazdy haji svoje jeste ion taky svizne ero V6 je celokompozit nekdo proste nerad drevo :) na 150m sednes aji bez klapek
nebo neco z bazaru sem tam se neco pekneho objevi tedka uzje asi pozde ale


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: čtv 07.06.2018 20:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
Ariane V6 je ve Tvém seznamu rozhodně bezkonkurenční. Měl jsem, lítal jsem, vím co to umí. Za mne rozhodně Ariane V6. Teď lítám IONa, je pomalejší, i když taky pěkně lítá. Ale i já jsem s věkem o něco pomalejší, tak mi to stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: čtv 07.06.2018 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Stylově mě vyhovuje pár vteřin nahoru, nějaký lopas, výkrut, průlet,... a tak dokola. Z toho důvodu třeba Stinger asi nebude úplně to pravé, předpokládám že dynamika bude horší (lehčí) a bude chtít lítat víc na motoru.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2018 5:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Na takové létání jedině kompozit. Ariane V6, Backfire, Staufenbiel HAWK III apod.
A nebo:
https://f3x.mypage.cz/menu/optima-extreme-composit

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2018 9:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
semi píše:


Pěkná novinka, to jsem neznal... U klasické Optimy od LSmodel je popravdě ta varianta Extreme až lehce úlet, u té varianty PS-dýha navíc obvykle jen lakované to nic moc nepřinese, ale o zaformování si to přímo říkalo a mohl by z toho být hodně zajímavý model pro rekreační blbnutí :-)

K tomu původnímu dotazu - já bych šel buď do klasické "retro" Optimy V, která vyjde pod 5000 korun (když si to člověk umí sám dolakovat atd) anebo si připlatil na celokompozit (asi stačí skleněný, tady není třeba ani řešit minimální hmotnost ani naopak extrémní pevnost).
U kompozitu je Ariane V6 velká klasika a asi nejlepší varianta vyloženě pro blbnutí. Naopak Extreme, Speedfire či dokonce Backfire jsou větší a budou zajímavé, pokud člověk chce i trochu plachtit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2018 9:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Taky dobrý, a není moc drahý cca 7000,-:
http://www.sandamodels.com/Minimach_electric.php

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2018 11:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
No jen že kdyš koupiš barvy lak x hodin prace broušeni / javim že do modelarinynejde pocitat svoji praci cas ale nekdy je lepsi zustat v robote nez smradit v dilně / neni lepsi zustat dva vikendy v praci a mas celokompozit kde jen nahazes vybaveni a letis ?
jestli chces něco co nejlevnejsiho tak asi optimu tri obyc serva motor kolem 800w-999w 2200-3500mah a po sezone uvidis kam dal. kdys ji trosku naklapkujes tak i plachti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2018 15:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
u Aiane V6 bych doporučoval vyztužit uhlíkem. Je to sice kompozit, kde se nepředpokládá mlácení o zem, ale při startu je trup v ruce přece jen měkký. Ale je na každém, co si zvolí. Ariane je stará klasika, ale dodnes úspěšně konkuruje novinkám. A za ty peníze, při velmi přívětivé době dodání, není co řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2018 7:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
SKAY píše:
No jen že kdyš koupiš barvy lak x hodin prace broušeni / javim že do modelarinynejde pocitat svoji praci cas ale nekdy je lepsi zustat v robote nez smradit v dilně / neni lepsi zustat dva vikendy v praci a mas celokompozit kde jen nahazes vybaveni a letis ?
jestli chces něco co nejlevnejsiho tak asi optimu tri obyc serva motor kolem 800w-999w 2200-3500mah a po sezone uvidis kam dal. kdys ji trosku naklapkujes tak i plachti


Tenhle názor je hodně smutnou ilustrací toho, jaká je dnes představa o modelařině...
Ona je Optima nalakovaná a dodělaná tak za tři hodiny práce (schne to samo, tak to se nepočítá), mimochodem to ani nemusí smrdět, dá se totiž lakovat lesklým bezbarvým akrylátem a výsledek bude také dobrý. Ale zjevně i toto je už vnímáno jako problém :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2018 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
tomashr píše:
Tenhle názor je hodně smutnou ilustrací toho, jaká je dnes představa o modelařině...(

:(

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2018 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Např. v mém případě je to spíš o „ o řízení létacího stroje” než o stavění modelů, ale to už tady bylo = stavěči a lítači :)
Dříve to jinak nešlo, než si něco postavit, proto taky asi vzniklo letecké modelářství. Jinak modelářství je taky průmyslový obor - licí formy apod.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2018 11:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
semi píše:
Např. v mém případě je to spíš o „ o řízení létacího stroje” než o stavění modelů, ale to už tady bylo = stavěči a lítači :)
Dříve to jinak nešlo, než si něco postavit, proto taky asi vzniklo letecké modelářství. Jinak modelářství je taky průmyslový obor - licí formy apod.


víš kolik pracovních postupů a materiálů zná stavěč oproti lítači? Na netu všechno nenajdeš a než to najdeš, má stavěč opraveno a dávno lítá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2018 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Standa Stuchlý píše:
víš kolik pracovních postupů a materiálů zná stavěč oproti lítači? Na netu všechno nenajdeš a než to najdeš, má stavěč opraveno a dávno lítá.

To je pravda, je lepší mít to „zmáklé”. Obdivuju lidi co v bytě 2-3+1, stavějí 1-3m makety, brousí, lakují atd. Já na to nemám nervy, musím kupovat :D

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ariane V6 vs. Optima V vs. ???
PříspěvekNapsal: pon 11.06.2018 12:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
No vzhledem k tomu co napsal tazatel hned v úvodu ohledně jeho poletuchy , tak rozhodně Ariane i ohledně toho , že ji časem může i hodně dobře nadopovat :twisted:
A co se týče nekonečnosti vesmíru , tedy lítači a stavěči "dřevaři a veteránisti " to maj jistě zmáklé , ale s novými materiály už ta většina stavěčů ne.Co se týče mě , prošel jsem si i obdobím klihu dýh , překližek pedigu atd. ale dnes raději kompozit.Dřevo jo,ale pěknou dubovou řádně lakovanou rakev .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz