Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 21:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Nerešte tu silnice, rešte tu modely, létání a dobrou věc, kterou Akce 1000 RC pilotů rozhodně je...

Jinak video je natočené tam kde je a mě nepřijde že by to bylo špatné místo pro létání! Zadny provoz, silnička tak pro traktor, proč ne... Než lézt někam do trávy... S tímto modelem a rozumným pilotem žádný problém ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 01.07.2018 18:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Pořídil jsem si StepOne s cílem učit létat dceru. Ovšem na zalétání jsem ho v pátek přihodil do kufru auta před MČR F5J, kde se ho ujali naši přední piloti - no asi ne tak docela cílová skupina :lol:
Ovšem díky tomu víme, že StepOne umí bez problémů průlety altány (i dva za sebou), umí přistát na střeše dodávky a pak z ní opět odstartovat, létá na zádech i v metrové výšce na zemí, na asfaltové dráze pro jety jezdí jak autíčko, dá se chytat za letu za křídlo a spoustu dalších zajímavých věcí :lol: :lol: :lol:
Videa naštěstí nikdo netočil, to by asi v rámci "Akce 1000" mohlo mít na nové adepty vliv spíše špatný, ale co se týče vlastního modelu, tak skutečně spokojenost a obstál bez výhrad. A mimochodem, půjčili jsme to do ruky i dvěma začátečníkům (synek jednoho pilota a přítelkyně druhého) a i tohle dopadlo dobře, takže OK i pro začátečníky...

Raději nebudu rozebírat, jaké nápady na tuning se objevily (křidélka, asi tak dvojnásobný výkon motoru, atd.), to už by bylo fakt jiné téma...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 10:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Ahoj lidi,
tato akce je super věc. Sám jsem začínající poletucha, ačkoliv mi bude "60". Rád bych vás, kteří se věnujete dětem, podpořil darování vysílače s přijímačem, který mi zbyl ze setu:
http://www.modelarina.cz/rc-letadlo-sco ... 38509.html

Ozvěte se ni někdo s udáním adresy, kam to mám poslat, bude li o to zájem. Nebo mohu osobně předat Kladensko, Slánsko, Praha -západ.

Letu zdar.

PS- Pokud by mi někdo pomohl (za úplatu!!!) s instalací nebo zprovozněním stabilizace do éra A200 Scorpio nebo FunCub 1400, bylo by to super :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 15:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.5.2018
Příspěvky: 68
Bydliště: Kousek od Prahé
Neuč se lítat se stabilizací. Nebudeš potom vůbec vědět, jak se vlastně letadlo chová bez ní. Získáš špatné návyky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 12:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Zajímalo by mne, jestli jste pro tu akci také zvažovali levné poletovadlo Magnum Reloaded...?

Pořizovací cena jeho výřezů je 1/3 proti StepOne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 9:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Otázka ceny a celého konceptu se tu už probírala, nemá cenu se k tomu vracet.

Ale přímo k Magnum reloaded - pro úplného začátečníka je StepOne přeci jen lepší. K nezaplacení je už jen tlačný motor, třeba z hlediska bezpečnosti. Když nováček někoho trefí se StepOne, tak se nestane nic, fakt nic, tady se skoro ani nedá vymyslet situace, kdy by s ním někomu ublížil. U Magnum tohle neplatí - minimálně seknutí vrtulí je zcela reálné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Naprostý souhlas s Tomášem neni vhodnější model do začátku než StepOne.
Magnumů mám několik a mám je moc rád dají se s němi dělat přímo psí kusy,
nicméně ten StepOne má pro začátečníka hodně navrch.

Jen stále platí mé předchozí vyjádření že, by:
RC Factory mohla přihlédnout ke všem faktům a cenu modelu snížit.
No ale to je asi jen můj názor a přání pro ty nové piloty :(

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 19.07.2018 8:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Možná by bylo "politicky" schůdnější cenu běžného StepOne nesnižovat a raději udělat pro "akci 1000" Lite verzi - vyhodil bych kolečka, jako táhla dal místo uhlíku ocelové struny a třeba to navíc dělal bez potisku (mládež by malování fixem naopak spíš bavilo)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 29.07.2018 13:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
tomashr píše:
Možná by bylo "politicky" schůdnější cenu běžného StepOne nesnižovat a raději udělat pro "akci 1000" Lite verzi - vyhodil bych kolečka, jako táhla dal místo uhlíku ocelové struny a třeba to navíc dělal bez potisku (mládež by malování fixem naopak spíš bavilo)...


A nebude to pak hnusný jaxviň?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 29.07.2018 15:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
HonzaS píše:

A nebude to pak hnusný jaxviň?


Já myslím že bude... ale někdo raději ušetří treba kilčo a nekouká na vzhled... Já myslím že jak to teď je, to je naprosto OK

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2018 16:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.12.2017
Příspěvky: 8
Ahoj,
někdy stačí k radosti Step One a kus krepáku... V tomto případě asi 15 metrů. A co je super, že si to kluci vymysleli a dostali do vzduchu sami.


Přílohy:
20180822_181704-1.jpg
20180822_181704-1.jpg
[ 25.92 KiB | Zobrazeno 7827 krát ]

20180822_181709.jpg
20180822_181709.jpg
[ 46.76 KiB | Zobrazeno 7827 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 14:13 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nedávno se u STEP ONE rozlámal předek trupu, kabinka, atd... Přestal jsem dávat pozor a cvičený pilot mi přinesl kousky EPP. Bylo na něm vidět, že je překvapen, že ho chválím, že přinesl všechny (má talent a už létá sám s Easy Gliderem).

V sobotu jsem zalétával po opravě a polétal jsem minut v termice. Jen jsem si musel přetrimovat na kluz :D.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 8:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Tak jsem tak dlouho koukal na to vaše poletování, až jsem před chvílí jeden setík Step One objednal. Oficiálně teda pro dceru, ale známe to, žejo... Takže doufám, že se ona přestane bát lítat a dá si konečně i nějaké sólo bez zásadnějších destrukcí a my se tak zapojíme do Akce 1000. Hezký nápad, docela se na to těším.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2018 12:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
Jo taky se pokouším přimět chlapce k létání a s tím starším (7let) už to jde, simulátor, Kluzák z Lídlu a teď motoráček na pylonu je to užasné jak rychle se učí


Přílohy:
IMG_3398.JPG
IMG_3398.JPG
[ 102.58 KiB | Zobrazeno 7424 krát ]

IMG_3401.JPG
IMG_3401.JPG
[ 108.18 KiB | Zobrazeno 7424 krát ]

IMG_3282.JPG
IMG_3282.JPG
[ 99.04 KiB | Zobrazeno 7424 krát ]

IMG_3265.JPG
IMG_3265.JPG
[ 138.05 KiB | Zobrazeno 7424 krát ]


_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2018 22:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Tak report z akce:

Dcera čerstvě 12 let, občas se mnou na dvojím řízení s Easy Starem, ale sóla se vždycky strašně bála, aby tomu neublížila nějakou chybou. Navíc vidina, že já tam stojím s rukou na vypínači, jí dával pocit beztrestnosti a občas měla sklony dělat ve vzduchu kraviny, které já horko těžko napravoval (a nebo občas taky ne, takže ES je kapku obouchaný).

Koupil jsem Step One s tím, že je to její letadlo, že tady k tomu má svoje rádio (Taranis X7) a já jí to při prvním letu jen zalétnu a dotrimuju. A že si to sama slepí.

Letadlo jsme samozřejmě nakonec stavěli oba, každý něco - trvalo to sice o nějakou hodinu déle, než kdybych to lepil sám, ale pohoda, důležité je, že na tom nechala nějaký svůj čas a zájem. Letadlo se staví dobře, i když tam pár kritičtějších míst je, ale nic zásadního.

Dneska odpoledne jsme zašli na pole, kde nás nikdo neviděl (navíc je ještě trémistka, takže to muselo být fakt bokem), foukalo jaxviň - 3 m/s trvale, 7 m/s v nárazech (podle Aladina, ale nebylo to daleko od pravdy), na dvacetidekové letadlo až až.

Já to poprvé hodil, srovnal proti větru, začal porůznu točit, stoupal, zkoušel přetáhnout (v tom větru to stejně moc nemělo smysl trimovat) - a děsně mě to bavilo. Po asi dvou minutách přistání u nohy (Harrier, proti větru, s nulovou rychlostí proti zemi :) ), holka nadšená - a že to teda zkusí sam. Vysílač na šňůru na krk, já jí to hodil - a přistávala po šesti minutách úplně stejným stylem jako já, jen asi deset metrů od nás, holt nemá ten odhad. Jen to komentovala, že je to fakt něco jinýho, když ví, že já to nezachráním i kdybych chtěl, že nemám jak jí do toho sáhnout. Dolítala baterku, ke konci motor trochu ztratil na síle a nepřepral vítr, takže přistála trochu tvrději asi 50 metrů daleko.

Následovaly další lety na další baterku, jedna lehká čumákovka (přetažení při přistání), ale všechno v pohodě, nechá si to líbit hrozně moc - jednou teda "zabloudila" a ztratila orientaci, tak mi za letu vrazila do ruky rádio, ať s tím něco udělám :) Tak jsem to přivedl zpátky a taky si chvilku polítal, jen ten vítr byl chvílema fakt spíš na to couvání.

Po dvou baterkách jsme to zabalili a jeli domů - na první sóla to bylo pro ni dlouhé až až. Dobré je, že mě tahá na letiště hned zítra večer po práci a už se nemůže dočkat teď :)

Letadlo je rozumně stabilní, odpustí fakt skoro všechno - když selže pilot, stačí pustit kniply a ono se to srovná samo (letadlo létá nejlépe, když ho pilot nekazí svým záměrem a vlastními chybami :) ), fakt příjemné a klidné, ale na druhou stranu i hodně utažené obraty zvládá bez ztráty kytičky a třeba utržení proudnic a pádu do vývrtky (tu to nepozná ani na fotkách :) )

Pánové, všichni, kdo za to můžete - děkuju, tohle jsem nečekal a moc mi to udělalo radost. A dceři taky, a to je to nejdůležitější. Takže možná -snad- bude časem o dalšího pilota ke splnění té tisícovky víc. Ještě jednou dík za jednodušší první krok k sólu.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz