Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
LV píše:
Čo sa ti zdá na nadpise nepresné?

Přesně to samé, jak je nepřesně pojmenováno vlákno viewtopic.php?f=39&t=84017
Proč se nejmenuje Pád na JETI? A všiml si někdo, že kromě jednoho komentáře tam nikdo nepřihodil něco ve smyslu že to šmejd a tak podobně?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 8:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
mior píše:

To by som netvrdil. Keď už, tak určité problémy má každá značka a tu popisovaný problém vôbec nepotvrdil, či je chyba v značke.
Za mňa a brata:
Máme 4 vysielacie moduly Frsky a cca 25 rôznych prijímačov v modeloch.
Tu popisované problémy sme za 10 rokov nezaznamenali.

Spravidla to nie je v technike, ale v inštalácii.


Vzpomínám si,když ten zázrak 2,4Ghz nastupoval na to oslavné hýkání,již žádné rušení od instalace,motoru atd.prostě elektroniku našlapeš do trupu a vše bude ok.A najednou to potřebuje různé fičury aby to alespoň trošku fungovalo.
Mě na tom grafu zarážela jiná věc a to,že signál vypadl na cca 2 sekundy a potom se obnovil v plné výši,přesto ten model šel k zemi ! U starého systému,by model možná tak akorát dostal na dvě sekundy škytavku,nebo by si toho pilot ani nevšiml.
Tož asi tak

Ps. již předešlém vlákně jsem se ptal na typ modelu,než to někdo zamáznul


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 8:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vydržte.
Držím Tomovi palce ať vám to brzy vyhrabe a můžete se v tom zase rýpat.
:roll:

TomasC čtv 14. čer, 2018 15:39 píše:
...
Vlákno není smazané, jen není v běžném dohledu. Až budu mít chvilku času, tak z toho zkusím něco vytřídit. Ale nebude to moc brzo a určitě to bude velmi stručné.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 9:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
tratonah píše:

Vzpomínám si,když ten zázrak 2,4Ghz nastupoval na to oslavné hýkání,již žádné rušení od instalace,motoru atd.prostě elektroniku našlapeš do trupu a vše bude ok.A najednou to potřebuje různé fičury aby to alespoň trošku fungovalo.
Mě na tom grafu zarážela jiná věc a to,že signál vypadl na cca 2 sekundy a potom se obnovil v plné výši,přesto ten model šel k zemi ! U starého systému,by model možná tak akorát dostal na dvě sekundy škytavku,nebo by si toho pilot ani nevšiml.
Tož asi tak

Ps. již předešlém vlákně jsem se ptal na typ modelu,než to někdo zamáznul


Bol to MDM Fox 2200mm cca 1900g.Ja som mal vsetky serva napojeje na jeden primac ziadny Sbus nic podobne.Motor v tom lietadle je neaky turnigy 35nieco,regulator 70A s 4A beckom na 2-6S napajane to bolo 4S 3000mah.Su tam iba 4 serva takze regulatorom by to nemalo byt.Primac bol S8R zo stabilizaciou riadne skalibrovany a nastaveny podla navodu od RiMr.Stabilizacia bola ale vypnuta sice nie cez nastavenie v primaci ale trojpolohovou packou.Moze si hocikto vraviet co chce ale toto bol moj treti pad na frsky.Dva boly v minulosti este zo starou turnigy 9xr pro s integrovanym modulom.tie nebudem ratat lebo v tom module uz bolo ripane kvoli telemetrii a podobne.Teraz som mal prvy krat nastaveny failsafe.Primac som doma po kupe odskusal renge test vyzeralo byt vsetko v poriadkuaj ked na tych 30m som mal signal 40 db ale nizsie nepadol.Na letisku som lietadlo polozil na strechu auta a odysiel cca150m signal 50-70 db.Tak som to hodil do vzduchu bezproblemov som odlietal,skusil stabilizaciu vcetko bolo v poriadku.Toto sa opakovalo asi na 3 baterkach.Pri poslednom lete mi telemetria zahlasila slaby signal asi 15-20s pred padom.Hned som spozornel a chystal sa pristat ale uz som to nestihol.A teraz zaujimavost failsafe bol nastaveny aby drzal vsetky serva v strede cize aby lietadlo letelo rovno.Ale ked som neskor kontroloval ten log zistil som ze serva v kridielkach dostali pokyn ist na doraz dolava a vyskovka dolu.To nasvedcovalo aj padu najprv cumak dolu a vzapeti sa fox zacal tocit okolo svojej osi.
Nechcem sa hadat ani tvrdit ze je jednoznacne navine frsky,primac siel na reklamaciu uvidim ako to dopadne.
Moj nazor ale je ze Frsky je precenovana a hlavne predrazena Cina.
Nechcem uprednostnovat jednu znacku pred druhou ale podla mna graupner mc-16 bolo radio podla ktoreho cinania urobily taranis-e.Ano mc-16 ma iba 8ch a taranis 16 ale povedzme si uprimne kolko z nas potrebuje tych kanalov viac ako 8.Ceny tychto dvoch radii si uz mozete porovnat sami.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 10:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Tomix
Citace:
Bol to MDM Fox 2200mm cca 1900g.Ja som mal vsetky serva napojeje na jeden primac ziadny Sbus nic podobne.Motor v tom lietadle je neaky turnigy 35nieco,regulator 70A s 4A beckom na 2-6S napajane to bolo 4S 3000mah.Teraz som mal prvy krat nastaveny failsafe.
A teraz zaujimavost failsafe bol nastaveny aby drzal vsetky serva v strede cize aby lietadlo letelo rovno.Ale ked som neskor kontroloval ten log zistil som ze serva v kridielkach dostali pokyn ist na doraz dolava a vyskovka dolu.To nasvedcovalo aj padu najprv cumak dolu a vzapeti sa fox zacal tocit okolo svojej osi.


Díky za info
Fox je mrcha i v normálním letu,natož při těch výchylkách ve failsafe. ve cca 40m neměl šanci.Proč tomu tak je nevím neznám to,ale není dle mě normální aby byl takto omezený dosah a chování při tak krátkém výpadku.Pokud by vše zůstalo v neutrálu tak ten model nemusel takhle skončit.
Nedokážu poradit , ale sleduji to dění,po pár zkušenost s mou fujtabou na kopci , ji používám jen na bzučení kolem hlavy a na svahu vytáhnu bič ze svého JR zapnu a spokojeně lítám ,neřeším různé range testy a jiné fičury.Vím zamrzl jsem v minulém století,ale mě to nevadí


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 10:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Na Foxa kaslem o chvilu je opraveny mna stve ze ten primac som chcel do belanky 2,3m 7kg.
Mam s nou problem ze sa pod motorom strasne vzpina a vyosenie motora nepomohlo tak som premyslal ze toto by mohlo pomoct.
Jedine stastie som mal v tom ze som sa neodvazil dat do nej stabilizaciu bez toho ako ju vyskusam v inom modeli.
Mi tu mame iba rovinu ale stejne mam pocit ze na jednom mieste ma nieco rusi ale neviem uz je to iba kusok nad zemou cca 5-10m a je tam maly kopcek mozno sa ten signal od neho odraza raz sa mi to stalo osudným pri pristáti.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Naposledy upravil Tomix dne ned 17.06.2018 10:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 10:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
tratonah píše:

již žádné rušení od instalace,motoru atd.prostě elektroniku našlapeš do trupu a vše bude ok.

Ale toto predsa platí všeobecne, nielen pre Frsky!

tratonah píše:

A najednou to potřebuje různé fičury aby to alespoň trošku fungovalo.

Žiadne, ale naozaj žiadne fičurky nepotrebujem!
Len slušnú inštaláciu - teda rozumné umistnenie prijímača, antén, slušné napájanie. Žiadne vrabčie hniezda, desať serv na jeden bec, antény v chumli drátov...
Samozrejme nemožno vylúčiť chybný kus prijímača, ale to nemožno generalizovať u žiadnej značky.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 11:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Citace:
to: mior Žiadne, ale naozaj žiadne fičurky nepotrebujem!
Len slušnú inštaláciu - teda rozumné umistnenie prijímača, antén, slušné napájanie.
Žiadne vrabčie hniezda, desať serv na jeden bec, antény v chumli drátov...
Samozrejme nemožno vylúčiť chybný kus prijímača, ale to nemožno generalizovať u žiadnej značky.


štěkáš na špatném hrobě, já ti tvou značku nepomlouvám,mě je jedno jakými opratěmi řídím,chci jen spolehlivost jednoduchost atd.
Trošku si protiřečíš :
žiadne fičurky nepotrebujem!
Len slušnú inštaláciu - teda rozumné umistnenie prijímača, antén, slušné napájanie

Argument pro 2,4GHz byl právě toto , že odpadnou tyhle fičury.Neřeším ? musím dávat bacha na různé uhlíkače , zastínění táhly,umístění příjmače ,antén ,super zdroje,které omezí výkyvy napětí atd.Pořád se z 2,4Ghz něco řeší a vylepšuje,takže asi žádný zázrak se nekoná .
Můj názor


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
tomix: Jak jsi měl nastavený FS pro volbu módu stabilizace a kanál pro volbu letové pozice?
Jestli se při FS nedostal přijímač do stavu třeba stabilizace v nožovém letu.
A přece jen bych rozlišoval pád na kombinaci modul frsky - Turnigy, a pád na Frsky vysílač, resp. přijímač.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 11:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
tratonah píše:


Trošku si protiřečíš :
žiadne fičurky nepotrebujem!
Len slušnú inštaláciu - teda rozumné umistnenie prijímača, antén, slušné napájanie

Argument pro 2,4GHz byl právě toto , že odpadnou tyhle fičury.Neřeším ? musím dávat bacha na různé uhlíkače , zastínění táhly,umístění příjmače ,antén ,super zdroje,které omezí výkyvy napětí atd.Pořád se z 2,4Ghz něco řeší a vylepšuje,takže asi žádný zázrak se nekoná .
Můj názor

Ale to nie sú fičurky - to je pre mňa úplne normálne - bez ohľadu, aký systém používam alebo aký príde v budúcnosti.
Nechceš mi povedať, že čakáš na ten zázrak, keď Ti bude stačiť, že do modelu nadžgáš hrču káblov, elektroniky a zdrojov a ono to poletí a bude to spoľahlivé...
Kúpil by si si taký model? S takým chaosom v trupe?
Nech príde akokoľvek spoľahlivý systém, ja sa "technickej čistoty" nevzdám, nebude zo mňa zrazu bordelár! Teda - aspoň dúfam...
Prečo? Lebo svet je o poriadku, nie o chaose - nielen v technike.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 11:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Budem sa opakovat ale stejne to napisem.
Vsade vo svete je Frsky stale iba cina a tak sa na nu aj hladi.Iba u nas a v Cechach sa z toho zrazu stala top znacka ale taka proste nieje.
Moje prve lepsie radio bola FlySky FS-T6 z betou,tam som hodil primac dnu pomiesane anteny z kablami serv regulatorom pri baterka ci pod nou a lietal som.Dokonca sa mi stalo ze som utrhol aktivnu cast anteny odblankoval som zvysnu odstanil izolaciu cca na 3cm a lietal som v pohode dalej.A ze sa lietalo daleko a vysoko si asi vie kazdy predstavit.Asi by som ju mal este aj dnes keby mi stacilo 6ch,ale nechal som sa zlakat spinanym osvetlenim a telemetriou dnes si uz zacinam uvedomovat ze to bolo zbytocne (ale chapem ze niekto to k zivotu potrebuje.A teraz dam antenky z primaca do buzirok jednu vodorovne smerom k cumaku druhu zvyslo tak mi 10 ludi napise ze je to zle a preto som padol.
Cele je to podla mna hlupost na 150m musi byt signal aj ked obe anteny zabetonujem ak nie nieco je zle ale nie v napajani a instalacii.
Bos myslim ze je irelevantne ako bol FS nastaveny hlavny problem je v tom ze pri 150m nastal vypadok signalu ale aj ked takmer hned naskocil lietadlo sa uz nedalo riadit.

Ked uz sme pri tom rozdiel medzi turnigy a taranisom ja nevidim ziadny to co dokaze taranis dokala aj turnigy a ze som na nej po roku musel menit kniple no a s tym ratam ked kupujem cinu. Mimochodom na terajsej frsky taranis mi uz odysli 2 potenciometre a to este nema ani 2 roky.Najlepsie na tom je ze na tych potenciometroch som este nikdy nemal nic nastavene asi sa urazily ze ich nepouzivam.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
A sme zase na začiatku problému - zatiaľ sme nezistili, či ten pád spôsobil Frsky - a presnejšie ktorá jeho časť.

Sám si sa nepriamo priznal, že mávaš inštaláciu typu hrče káblov. Možno šťastná kombinácia spôsobila, že v tom modeli si problémy nemal - čo však nezaručuje, že v inom problémy nebudú.
Je jedno, či si použil Frsky alebo iný systém...

A skúsim ešte raz - "prímač" neexistuje, máme "prijímač", lebo prijíma rádiový signál...
Takže - zbytočne budeme nadávať na Frsky či Futabu či inú značku, ak sme doteraz nezistili, kde bol problém!
A ver mi - dosť často je chyba práve medzi zemou a kniplami :-)

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Naposledy upravil mior dne ned 17.06.2018 11:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 11:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2008
Příspěvky: 608
tratonah píše:
... Argument pro 2,4GHz byl právě toto , že odpadnou tyhle fičury.Neřeším ? musím dávat bacha na různé uhlíkače , zastínění táhly,umístění příjmače ,antén ,super zdroje,které omezí výkyvy napětí atd.Pořád se z 2,4Ghz něco řeší a vylepšuje,takže asi žádný zázrak se nekoná .
Můj názor

Nemyslím, že argumentom pre 2,4 GHz bolo to, že odpadnú fičury.
V snahe držať antény čo najďalej od vodivých častí modelu nevidím žiadnu fičuru. Rovnako spoľahlivé napájanie prijímača nepovažujem za fičuru. Toto všetko (a aj ďalšie iné) bolo treba dodržiavať aj za éry 35/40 MHz. Aj prijímače na 35/40 MHz, ak v nich bol procesor, boli citlivé na výrazné poklesy napájacieho napätia.

Ak sa ti 2,4 GHz v porovnaní s 35/40 MHz nejaví byť pokrokom, tak sa vráť k upútancom. Ale IgorB by ti povedal, že ani tam sa dnes bez procesoru nezaobídeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 11:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Mior ty necitas? Co som priznal? To co som pisal bolo v bete nie vo foxovi miesas hrusky z jablkami.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád na Frsky
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Ukáž nám inštaláciu vo Foxovi, prosím!
A skúsime sa spolu dopátrať príčiny.

Neber to ako kritiku či posmešky alebo znevažovanie . To naozaj nie - toto tu nikto o mne nemôže povedať.
Naopak - chcem Ti pomôcť vyriešiť problém a zároveň sa niečo priučiť - lebo ja Frsky hromadne používam a chcem zistiť, kde je pes zakopaný!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kuta33 a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz