Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BRZDY ABS (e-)kolo(běžka/brnda) ++ASR
PříspěvekNapsal: pát 20.07.2018 15:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
    Pokud bych si kupoval na elektro-kolo(vozík) hydraulické brzdy, tak asi brzo budou i s ABS.
    Stránky kde o tom byl psáno (základem má být "Brake Force One's existing H20 brakes")
    ABS brakes and traction control could soon be the norm for e-bikes
    Za větší senzaci považuji(nejen v nadpisu)zmínku o připravovaném Anti Slip System (ASR)
    "Another interesting spin off from this technology is the potential for traction control.
    Working in a similar way to ABS, traction control uses the same speed sensor to monitor speed
    at the rear wheel. When a loss of traction is detected the system cuts power to the motor,
    which allows the rear wheel to regain traction."
    Další zajímavou možností této technologie je potenciální možnost řízení trakce (ASR). Pracuje
    podobně jako ABS. Řízení trakce používá stejný snímač rychlosti pro sledování rychlosti
    zadního-hnaného kola. Když je zjištěna ztráta trakce, systém sníží(omezí) výkon motoru,
    což umožní zadnímu-hnanému kolu opět získat trakční schopnost.
    - Nějak mi to nesedí. Samotné snížení rychlosti otáček hnaného kola nenastává jen při prokluzu.
    - Otázkou je (zda např u koloběžky se středovým pohonem na předním kole)
    by stačilo porovnání drah předního a zadního kola (otáčky přepočtené poměrem průměrů)?


    Nahoru
     Profil Soukromé album  
     
     
    PříspěvekNapsal: pát 20.07.2018 21:24 
    Mazák
    Mazák
    Uživatelský avatar

    Registrován: 30.4.2008
    Příspěvky: 12767
    Bydliště: praha 5
    guchar píše:
      Pokud bych si kupoval na elektro-kolo(vozík) hydraulické brzdy, tak asi brzo budou i s ABS.


      předminulý víkend jsem lehnul při sjezdu po jedné vymleté polní cestě, kde byl do těch vymletých kolejí naplavený píseček, kola nezablokovaný, ale v tom písku se mi přední kolo rozkmitalo---klasika, jako když budeš chtít přejet na kole pískoviště, uplně si nejsem jistý, k čemu by mi tam pomohlo abs, nebo třeba když někde dřu do svahu pod plynem-- protiskluz pro motor---kolo hrabe pod plnym, strán jak když postavíš žebřík, jak to kolo hrabe, občas se chytí a zase o kousek poskočí---trakci by tam hledalo do soudného dne.

      Ted už jsem po nějakých zkušenostech trochu vyměknul--hlavně co se týče kapacity baterií
      více výkonného pohonu a nějakého rozumného dojezdu, ale pořád si stojím za tím, že pokud pujdu do něčeho trochu více wattového, než 250W, rozhodně to bude pro turistické značené trasy a jednostopé vozidlo náhon jak na předek, tak na zadek--mě by stačilo 250W vepředu i v zadu---zadek by aktivoval pouze plynový ovladač paralelně i s předním kolem, jinak by se po rovinkách a běžném terénu zadek pouze vezl za přípomocí předního kola.

      Praxe ale ukázala, že se bez toho dá v pohodě žít a že by spíš byl problém v tom terénu třeba někde vynášení po schodech kde žádný pohon stejně nepomuže, bo
      nezbyde, než to pohybovadlo přenést je efektivnější jít cestou--čím to pohybovadlo bude vážit na přenášení mín, tím líp.

      Jasně že se mi líbí super výkonné elektrokola,který zatím ještě mohou za ceduli---zákaz vjezdu m,otorových vozidel, ale když ti pak dojde, že nájezd je třeba jen 10 km, bo pokud to ty baterky žere, tak najedeš prd, tak už s tím vícewattovým pohonem fakt měknu---smysluplně bych ho nevyužil- jet na víkend někam, kde po hodině jízdy je konec, vysosáno a znovu nabijíš mi přijde už o ničem.

      sorry, že jsem trochu víc uhnul od abs, nic méně doufám, že si vážíte toho, že jsem do vlákna o abs na kolo neprdnul alespon jednu fotku nějakého gramofonu :lol:


      Nahoru
       Profil  
       
      PříspěvekNapsal: pát 20.07.2018 21:56 
      Moderátor serveru
      Moderátor serveru
      Uživatelský avatar

      Registrován: 3.5.2003
      Příspěvky: 11187
      Bydliště: Břeclav, ČR
      pepin píše:
      bo nezbyde, než to pohybovadlo přenést je efektivnější jít cestou--čím to pohybovadlo bude vážit na přenášení mín, tím líp.


      Přesně. Elektrokolo pořád považuji za nesmysl. Pokud se potřebuji někam dostat, jedu autem. Pokud se chci protáhnout jedu na kole.

      Ano, babičce, která má přes osmdesát, jsme to pořídili. Na cestu do obchodu a zpátky. To je OK. Fyzicky to nedá. Není zbytí.

      Ale mám-li kolo kvůli fyzické aktivitě, elektro na něj nepatří. Tím se aktivita eliminuje jen na to, že těžší kolo někam vláčím,,,


      Nahoru
       Profil  
       
      PříspěvekNapsal: pát 20.07.2018 22:48 
      Mazák
      Mazák
      Uživatelský avatar

      Registrován: 30.4.2008
      Příspěvky: 12767
      Bydliště: praha 5
      zdzd píše:

      Přesně. Elektrokolo pořád považuji za nesmysl. Pokud se potřebuji někam dostat, jedu autem. Pokud se chci protáhnout jedu na kole.



      takhle to uplně přesně nefunguje, uplně zjednodušeně --elektro pohon ti třeba umožní naplánovat trasu pro návrat, která je dlouhá třeba 70km, kdybys neměl elektro přípomoc, někdy to nejde vymyslet tak, aby to šlo utáhnout--obkroužit na 35 kilometrech--jen na nohy

      já mám na zítra naplánovanou trasu právě těch cca něco okolo 70km, kámoš jezdí na nožní pohon, ani jsem mu nevolal--bez šance, aby to ujel a zkrátit to kolečko nejde.

      předpokládám, že tvuj zítřejší modelářský víkend taky nezačne tím, že jako prví po příjezdu na modelářské letiště bude to, že natáhneš gumicuk


      Nahoru
       Profil  
       
      PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 4:31 
      Mazák
      Mazák

      Registrován: 7.5.2015
      Příspěvky: 7415
      Bydliště: ČR
      Obrázky: 8
      Přesně jak říkal pepin. "Chci se protáhnout". Ale je taky milé se u toho někam podívat, jenže to
      "podívat" moje "protáhnout" nedá CELÉ "podívat". Je dobré TO rozdělit mezi Elektro- a Já- Watty.
      Klidně i s přihlédnutí k hodnotě TEPOVÁ FREKVENCE jako ukazatele míry Já-Zátěže.
      - A to ABS na brzdách je zatím na kg těžší, ale pokrok nezastavíš.
      ABS jsem poznal až při přesedlání z Felicie na Fábii. A jeho písk-písk mne dvakrát vytáhlo z maléru
      Ve městě v jednom místě bylo nečekané náledí - do vozovky vešel chodec schovaný za čekárnou.
      Po druhé, na jinak suché krásné silnici byl krátký mokrý úsek s trochou listí. Do proti volno,
      a tak přes náklaďák. Jenže tam byla mulda (co jsem přehlédl) a na horizontu začalo růst BMW
      Můj motor na dokončení neměl, a já musel fofrem zpět za náklaďák.
      V obou případech (mimo to že to brzdilo možné maximum, dle adheze) auto taky drželo směr.
      A o řadě případů, které nebyly tolik na hraně (za hranou) jsem nejspíš ani nevěděl.
      --Fotku gramo, Hi Fi, či čehokoliv sem klidně dej. Moc příspěvků tu nebude = zůstane to přehledné


      Nahoru
       Profil Soukromé album  
       
      PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 14:22 
      Moderátor serveru
      Moderátor serveru
      Uživatelský avatar

      Registrován: 16.8.2008
      Příspěvky: 6896
      Bydliště: Moravský kras
      zdzd píše:

      Přesně. Elektrokolo pořád považuji za nesmysl. Pokud se potřebuji někam dostat, jedu autem. Pokud se chci protáhnout jedu na kole.

      Ano, babičce, která má přes osmdesát, jsme to pořídili. Na cestu do obchodu a zpátky. To je OK. Fyzicky to nedá. Není zbytí.

      Ale mám-li kolo kvůli fyzické aktivitě, elektro na něj nepatří. Tím se aktivita eliminuje jen na to, že těžší kolo někam vláčím,,,


      To se pěkně kecá od Břeclavi z rovin... Já o tom naopak začínám přemýšlet s úmyslem hýbat se aspoň nějak a při tom v těch našich kotárech v krasu někam dojet aniž bych se zlikvidoval do mrtva. Ono to s torque senzorem není o tom, že by to jelo za tebe, jenom to určitý procento pomůže.

      _________________
      OK2WY


      Nahoru
       Profil  
       
      PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 15:22 
      Mazák
      Mazák

      Registrován: 7.5.2015
      Příspěvky: 7415
      Bydliště: ČR
      Obrázky: 8
      @JirkaA (k @zdzd) "... po rovině ..." Když v těch končinách vynechám místa "se schůdky dolů",
      ta nejhezčí místa mne čekala po "vyplazení se" na Pálavu. A to nemluvím(v rovinách) o protivětru.


      Nahoru
       Profil Soukromé album  
       
      PříspěvekNapsal: ned 22.07.2018 12:18 
      Mazák
      Mazák
      Uživatelský avatar

      Registrován: 30.4.2008
      Příspěvky: 12767
      Bydliště: praha 5
      JirkaA píše:

      To se pěkně kecá od Břeclavi z rovin... Já o tom naopak začínám přemýšlet s úmyslem hýbat se aspoň nějak a při tom v těch našich kotárech v krasu někam dojet aniž bych se zlikvidoval do mrtva. Ono to s torque senzorem není o tom, že by to jelo za tebe, jenom to určitý procento pomůže.


      Je to jak predpokladas protahnes se ale muzes ovlivnit tou pripomoci jakoukoli trasu na prijemne protazeni a ne se po vyjizdce vracet uplne dobitej a prez tyden se v praci davat zase dohromady.

      Pokud je tvuj pracovni tyden za pc tak to problem asi nebude pokud je tvuj pracovni tyden o manualni cinnosti neni uplne dobre se z vikendu vracet uplne dobity.


      Nahoru
       Profil  
       
      PříspěvekNapsal: ned 22.07.2018 12:49 
      Moderátor serveru
      Moderátor serveru
      Uživatelský avatar

      Registrován: 3.5.2003
      Příspěvky: 11187
      Bydliště: Břeclav, ČR
      pepin píše:
      Pokud je tvuj pracovni tyden za pc tak to problem asi nebude pokud je tvuj pracovni tyden o manualni cinnosti neni uplne dobre se z vikendu vracet uplne dobity.


      To snad není o elektrice, ale o výběru trasy ne?


      Nahoru
       Profil  
       
      PříspěvekNapsal: ned 22.07.2018 13:02 
      Mazák
      Mazák
      Uživatelský avatar

      Registrován: 30.4.2008
      Příspěvky: 12767
      Bydliště: praha 5
      zdzd píše:

      To snad není o elektrice, ale o výběru trasy ne?


      no prave jakoukoli dnes vyberu tak ji taky ujedu

      ono pokud jezdis casto nechces jezdit je jedno prijmne kolecko od baraku .
      .


      Nahoru
       Profil  
       
      PříspěvekNapsal: ned 22.07.2018 15:51 
      Moderátor serveru
      Moderátor serveru
      Uživatelský avatar

      Registrován: 16.8.2008
      Příspěvky: 6896
      Bydliště: Moravský kras
      zdzd píše:

      To snad není o elektrice, ale o výběru trasy ne?


      V Moravským krasu? Podívej se na vrstevnice :) A tahat se někam s kolem autem, na to se můžu vyprdnout..

      _________________
      OK2WY


      Nahoru
       Profil  
       
      PříspěvekNapsal: ned 22.07.2018 16:55 
      Mazák
      Mazák
      Uživatelský avatar

      Registrován: 19.11.2013
      Příspěvky: 3515
      Bydliště: Olomouc, ČR
      Zaplať pánbůh za elektrokolo. Před dvaceti lety jsem přežil leteckou havárii a dnes nedojdu dál jak 100 m. Do přírody se dostanu jen autem kam vede silnice. Teď se mohu po delší době podívat i do lesa. Mám skládačku, naložím do auta, někam dojedu a tam si to pojezdím na kole.


      Nahoru
       Profil  
       
      PříspěvekNapsal: ned 22.07.2018 17:05 
      Moderátor serveru
      Moderátor serveru
      Uživatelský avatar

      Registrován: 3.5.2003
      Příspěvky: 11187
      Bydliště: Břeclav, ČR
      JirkaA píše:

      V Moravským krasu? Podívej se na vrstevnice :) A tahat se někam s kolem autem, na to se můžu vyprdnout..



      Tam jsem jezdil taky. Dvě kola mám v autě do pěti minut. Zajedeme na zajímavé místa a tam teprve cyklujeme.

      https://www.montaguebikes.com/


      Nahoru
       Profil  
       
      PříspěvekNapsal: ned 22.07.2018 17:06 
      Moderátor serveru
      Moderátor serveru
      Uživatelský avatar

      Registrován: 3.5.2003
      Příspěvky: 11187
      Bydliště: Břeclav, ČR
      OK2BUH píše:
      Zaplať pánbůh za elektrokolo. Před dvaceti lety jsem přežil leteckou havárii a dnes nedojdu dál jak 100 m. Do přírody se dostanu jen autem kam vede silnice. Teď se mohu po delší době podívat i do lesa. Mám skládačku, naložím do auta, někam dojedu a tam si to pojezdím na kole.


      Toto dává smysl.


      Nahoru
       Profil  
       
      PříspěvekNapsal: ned 22.07.2018 17:06 
      Moderátor serveru
      Moderátor serveru
      Uživatelský avatar

      Registrován: 3.5.2003
      Příspěvky: 11187
      Bydliště: Břeclav, ČR
      OK2BUH píše:
      Zaplať pánbůh za elektrokolo. Před dvaceti lety jsem přežil leteckou havárii a dnes nedojdu dál jak 100 m. Do přírody se dostanu jen autem kam vede silnice. Teď se mohu po delší době podívat i do lesa. Mám skládačku, naložím do auta, někam dojedu a tam si to pojezdím na kole.


      Toto dává smysl.


      Nahoru
       Profil  
       
      Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
      Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

       


      Kdo je online

      Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


      Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
      Nemůžete odpovídat v tomto fóru
      Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
      Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
      Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

      Hledat:
      Přejít na:  

       

        Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

       

      NAVRCHOLU.cz