Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 6:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
Zdravím borci.
Ta mirage vypadá dobře.
Jsem zvědav jak to poletí, ale určitě dobře.Ty FMS dmychadla létám já a letí to dobře. 70 mám v Eurofighter a 2x 64 mám v tom migu. výkonu to má dostatek a ten zvuk docela slušný.
Chtěl jsem 90 do Vipera, ale ta nějak z Banggoodu zmizla. Tam byl udávaný slušný tah.
Ted mám dilema, jestli nacpat do gripena 64 od FMS ale na tříčlánek. Váha by byla k letu cca. 750g a tah udávaný 900g.
Koupil jsem ho a asi mi zůstane napospas. Mno, uvidím.

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 22:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Prosím tě dudaji nemáš náhodou povědomost kde se u nás dá koupit motor do dmychadla,obyčejný za rozumný peníz?Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 23:08 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jak velký, jaké KV, a čemu říkáš rozumný peníz ?
Mmodely , Satria Olomouc, Hořejší , Emotors .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 19:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Moje další rychlokvašný EDFko ,cca 4h práce a pak 4 pokusy o zálet a než jsem zjistil příčinu nezdaru tak byl čumák deformován.Netušil jsem totiž že za výtokovkou vzduchu od dmychadla nesmí být sebemenší zábrana v proudění vzduchu,Mě tam nepatrně zasahovala imitace horní trysky motoru a raketoplán okamžitě padal na čumák.Napočtvrté jsem ho hodil vzhůru nohama a on vyletěl a to mě už asi došlo že bude buď špatně nastavená trubka a při prohlížení jsem si všiml jak tam trošku zaclání ta tryska tak jsem je uřezal,čumák zalepil a snad zítra by to mohlo letět.
Příloha:
img3.jpg
img3.jpg
[ 84.55 KiB | Zobrazeno 4971 krát ]

Příloha:
img1.jpg
img1.jpg
[ 73.14 KiB | Zobrazeno 4971 krát ]

fko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018 11:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz Tak zase trochu oživení u EDFkařů,něco málo odpoledního polétání s trochou obav zdali poletí déle nežli 3 vteřiny a on letěl takže si můžu udělat další čárku u svých expedimentů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: čtv 26.07.2018 20:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz Zdravím příznivce EDF.i tady je nějaké dovolenkové mrtvo a tak jsem zase stvořil cosi k letu,měl by to být POLARIS,rozpětí 880 mm,délka 1230 mm,váha do 1000g,(po převážení má naložený jen 700g),EDF 64mm /11lopatek(od kamaráda PÉTI "chrpose"),4s1300mAh.První dva nekontrolované pády ala padající list byly způsobeny přerušením energie,supr samopřistání bez poškození,na zemi vše fungovalo a ve vzduchu ne,nakonec doma pod lupou zjištěno poškození izolace na kabelu od réglu k přijímači takže po opravě vše OK a jiná nezdařená přistání to padá na vrub pilota,jo marně si říkám hlavně nedostat éro za hlavu......Jinak se zdá že to je pohodovka a proto jsem dělal zároveň 2 najednou (každé z jiného materiálu)a to druhé na pohon tlačnou vrtulí,premiéra bude asi o víkendu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2018 18:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz Tak jsem zahlédl na Y. tohle monstrum a zalíbilo se mi ne vizáží (ta je hodně nehezká jako tubus na plakáty)ale rychlostí stavby a letovým projevem no a za 3h.bylo hotovo a to jsem měl premiéru s profilovým křídlem které se mi zdá se povedlo. EDF 64mm si jen ševelí a je to(pro mě) hooodně hbitý na povely ale už se pomalu sbližujeme. Nějak se mi to vkládání záznamu pokazilo takže se omlouvám,zítra sjednám nápravu


Naposledy upravil dratek dne sob 01.09.2018 9:20, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2018 19:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
dratek píše:
a je to(pro mě) hooodně hbitý na povely ale už se pomalu sbližujeme.


Není to hbitý, ale nestabilní . Někde je problém ve vzájemných úhlech _ edf, křídla, výškovka . Výsledkem je, že to ve vzduchu vypadá divně a špatně se to řídí. Odhaduji, že máš pro let stále nataženo a model se nedostane na rychlost, při které by se dal uřídit. Udělej něco, kde nebude cílem to udělat rychle a jednoduše, ale aby to pěkně letělo .
Budeš z toho mít mnohem větší radost :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2018 20:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
dratek píše:
[youtube]https://youtu.be/6Mvs_humyj8[/youtube] Tak jsem zahlédl na Y. tohle monstrum a zalíbilo se mi ne vizáží (ta je hodně nehezká jako tubus na plakáty)ale rychlostí stavby a letovým projevem no a za 3h.bylo hotovo a to jsem měl premiéru s profilovým křídlem které se mi zdá se povedlo. EDF 64mm si jen ševelí a je to(pro mě) hooodně hbitý na povely ale už se pomalu sbližujeme. Nějak se mi to vkládání záznamu pokazilo takže se omlouvám,zítra sjednám nápravu


Obdivuji tvou vytrvalost
Kdysi jsem pro kolegu stavěl toto jako první EDF lítalo to dobře a stavba rychlá,třeba se ti to bude hodit, je tam i plán
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... Park-Flyer


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2018 21:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím Vás pánové a děkuji za shlédnutí ,nejprve,myslím si ač stále začátečník že rychlost to má dobrou ale ponechal jsem velké výchylky na ovládání a proto se to chová tak pro Vás nezvykle(blbě)protože to neumím ještě dostatečně krotit.Asi nejsem ten správný modelář ve slova smyslu protože právě tyhle nedostatky mě nabuzují jít znova do něčeho jiného.Právě pro to si nekupuji žádnou hotovku,vidím to u souseda kterého jsem nalanařil a on si koupil hotovku a je to u něj stále stereotypní,vylétne,5 minut čučí jak to krouží a konec,já u toho mám alespoň nějaký adrenalin a i se u toho zasmějeme,on má jen strach aby nerosekal cca 5 litrů,kdežto já mám v luftě cca 50Kč. Co se týče tuším Delfína tak jsem měl 2 L39 tohodle formátu(EDF55mm) ale ani jedna nechtěla moc poslouchat,do vzduchu jsem je dostal ale pak jsem je honil zprava do leva a naopak,strašně se prostě kroutily,a zrovna tohle pondělí jsem z něj demontoval dmychadlo a dal éro dětem ale i tak děkuji tratonahu za námět.A vytrvalost? Modelařina mě pohltila víc než cokoliv jiného i když nejsem a ani asi nebudu nikdy perfekcionalista ale spíš čudla,myslím že málo kdo tady chodí denně blbnout s něčím co trochu poskakuje ve vzduchu a spokojeně se vrací s vědomím že vlastnoruční výroba bez plánků trochu rajtuje ve vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2018 21:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
dratek píše:
tak jsem měl 2 L39 tohodle formátu(EDF55mm) ale ani jedna nechtěla moc poslouchat,



A to je způsobený tím, co ti tady píši . U edf , stejně jako u vrtule se musí řešit směr tahu . A protože EDF má víc soustředěný tah do menší plochy, může špatný úhel proti křídlům ještě výrazněji ovlivnit ovladatelnost modelu . Jde poměrně o jemné nastavení. Konkrétně Albatros má na konci tvarovanou trysku vrchním přesahem tak, že vniká mírný tlak potlačující trup špičkou dolů . Pokud bude dmychadlo rovně s křídlem , už to není ono . Srovnej si tyhle dvě videa . Ten menší má výstup rovnej a ten tištěnej už ho má správně . Je krásně vidět, jak ten polystyrenovej se hůř řídí a má horší stabilitu .



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
polystyren



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
tištěnej

prostě to na tom letu musíš vidět . Oba letěj poměrně rychle, ale prvního mám problém uřídit a není to velikostí výchylek .
To je jako s autem, dokud se nesvezeš v lepším, nepochopíš co je všechno u staršího špatně .
Je na tobě, jestli chceš ve svých schopnostech pokročit, nebo ne .
Snažím se ti pomoct. Nechci se vnucovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2018 22:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak dudaji neodmítám žádné rady,asi se ti budu jevit jako magor ale nic moc rozdílu jsem nepoznal,nesmíš poměřovat tvoji letitou zkušenost s mojí začátečnickou i když si myslím že o proti začátkům jsem už malinko pokročil.U tohoto Tubusu moc nejde něco pokazit,křídlo i výškovka je na jedné rovině která je zároveň i rovinou pro výtok vzduchu i když je tam EDFko vlastně strkaný ze zadu baj oko tak ty souběžný plochy by měly usměrnit vzduch v jedné ose s křídlem a výškovkou.Když jsem dělal pokusy s naklánění dmychadla tak to nedopadlo nikdy dobře a předpokládal jsem že rozhodující je výtoková roura ,ta by měla usměrňovat vzduch a měla by být někam nakloněná???Mám v tom nějaký chaos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 7:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
na tom prvním videu je vidět, jak se několikrát snažím rovnat model výškovkou skoro po každém srovnání zatáčky. Je tam něco špatně. Buď těžiště, nebo výtok, nebo obojí . Model jsem prodal za cenu dmychadla a serv, takže už ho nemám . Když jsem s ním lítal, tak jsem to neřešil. Teď bych to řešil , ale už ho nemám .
U tvého modelu stačí pro potlačení prodloužit výtok nahoře . Vzduch který opouští trubku (v tvém případě hranatou) vlastně vyběhne rychleji směrem dolů a tím tlačí ocas modelu nahoru . Délkou přesahu to vlastně můžeš regulovat . Jde o to dosáhnout , aby po přidání plynu model, který letí rovně nezačal stoupat . (při porovnatelné rychlosti) .
Taky bych zkoušel posunout těžiště dopředu . Naučit tenhle model lítat určitě nebude jednoduchý. Ono tam může být řada problémů. Cesta vlastních modelů je trnitá a dlouhá a vše souvisí se vším. Těžko v tomhle radit . Já teď budu učit lítat Mirage . Zatím se mi ji nepovedlo ani hodit, takže dělám katapult . Nedávno jsem viděl video 3 m Mirage , která letěla nestabilně a kluk měnil směrování turbíny a už je to v pořádku. To video už změnil za další se stabilním letem . Prostě umět najít problém je předpoklad stavby vlastních modelů . To je taky důvod, že naprostá většina lidí staví stavebnice a do vlastního modelu se nepustí. A ještě tady vznáší dotazy, jestli je stavebnice dobrá a pěkně lítá :) .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 9:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím dudaji,ono to moje posouzení projevu letu souvisí s tou letovou "negramotností"Já vlastně jsem (nebudu psát génius)ale asi štístko když mi to všechno alespoň takhle poletuje.Teď tě asi zaskočím ale ten Tubus má vzadu horní převis cca25cm od EDFa spodní cca4cm,je to takový kosodélník?? Na Y. je tam celá řada videí i s postupem stavby.Možná že to těžiště mám u všech poletuch z obavy aby to nešlo hned na čumák trochu víc dozadu ,a zase pokud dělám vše na koleně bez plánků tak i to odhadnutí těžiště mě docela uspokojuje protože je to asi dost zásadní prvek u letadla.Jak píšeš o správném nasměrování dmychadla tak to je asi hodinářská práce a vůbec mě nenapadá jak to dokonale udělat třeba v uzavřeným prostoru.Nemám za zlé nikomu že si pořizují stavebnice,jde jen prostě o nějaký pocit či náturu a já raději postavím sám ,polítám jak to jde ,rozbiju nebo demontuju (bych se asi už doma prostorově nehnul)dám nějakým dětem na hraní a jdu do dalšího a těším se na další neznámí letový projev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mirage 2000 Depron
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2018 9:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
může to být i těžištěm příliš vzadu . Pokud jseš spokojen s nestabilitou a letovým projevem, dobrá. Nic proti .
Koukal jsem teď na bezmotorové přistání a mrcasí se to stále stejně . Takže asi problém bude jinde .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz