Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Dudaji. Vis o cem je perfektne odvedena prace? Casto o tom. Ze pokud neni opravdu zpetna vazba. Nekdy muzes v dobre vire ze konas kvalitni praci i praci takovou. Ze ti uz ani ten zakaznik nezavola.....tak to. Co jste udelal bylo uplne na hovno.

V principu navic ani nejde umet jedno osvedcene reseni. Meni se materialy od tech firem navic nikdy neovlivnis stavebni postup a pouzite materialy nez po tobe nekdo chce. Abys to finalne nejak doresil a opravil.

Foto sprachace ve fazi vystavby a podivovani nad timm jak to nekomu nemuze fungovat a jistota. Ze me to fonvovat bude. Ackoli se v tom sprchaci zatim jeste nikdo nesprchoval......sorry. na to fakt nemam.

Ty sracky jsem resil v bytech nad 10 mega.minimalne. Fakt si myslite. Ze tam nebyla hydroizolace. Nebo cokoli se lepilo. Lepilo se jilem?Neni duvod. Aby nikomu nic nefungovalo. Ale neni boha mit osvedceny postup. Osvedcenou technologii kdyz pokazde resis trochu jinepredesle technologicke postupy a menici se materialy....to. co ti fungovalo od xy vyrobce uznevyrabi. Dela neco jineho.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Resi jen posrane zatejkani vody mezi dlazbou a zlabkem...klasika rc manie...celej barak zbourej. Postav novej. My ti ho tu na rc manii do tydne naprojektujem jako prd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: pát 27.07.2018 23:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
dudaj píše:

To vysychání je na dlouho . Možná by pomohlo jenom proškrábnout někde spáry . Já likvidoval spáry rozbruškou a tenkým kotoučem . Pokud máš širší spáry , neměl by to být problém . Záleží, jaké máš vybavení .Šroubovákem to nejde, pokud jsou kvalitně udělaný :D .
Ono cokoli tam naleješ na vyplnění, tak nepřilne k okolí .
Moje zkušenost je palici a koupit metr nový dlažby . Je to zpravidla nejrychlejší postup :D .
Ale chápu, že se ti do toho nechce a radit na dálku, bez toho abych to viděl taky není o ničem .


To proškrábnutí spar jsem mu už navrhoval.
I tak se dá najít místo, kde je pod dažbou a spárou vlhko.
Ale hlavně jediný způsob kromě vybourání, jak alespoň trochu podklad vyvětrat.
Udělat dno v novotě považuju nakonec za rychlejší než různé zkoumání a hledání.
Materiál je za pár set a výsledek jednoznačný.

Jak už jsem psal - možná to pod dlažbu zatéká odjinud, už jsem se s tím setkal.
No a někteří prodejci vychvalují materály až do nebes, m.j. že lepidlo těsní a není nutná izolace.
Řemeslník na to pak prdí a klade dlažbu i obklady jen do lepidla na nahrubovanou zeď či betonový podklad.
A přesto si myslím - jak tu už bylo napsáno - že pokud to smrdí, tak ne voda pod dlažbou ale něco jiného. Netěsnost v potrubí (někdo nedává kroužky, špatně se to sestavuje) a lepit? Je nová doba...

Chce to alespoň fotku, aby bylo jasné, o čem se tu vůbec vede teoretická diskuze.
Kdybych se ptal já, byl by to první krok ;-)


Naposledy upravil Steve dne sob 28.07.2018 21:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 7:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
dudaj píše:
Jenže jsou lidi, co to neuměj a daj kolem žlabu silikon a celý to udělaj špatně . Proto jsem hned na začátku psal, že by se to muselo vidět, jak je to udělaný .

Taky jsem dělal pár sprcháčů a nikdy nebyl nejmenší problém . Silikony nepoužívám 15 let nikde . Ani kolem vany . Je to přežitek obkladačů , co vše matlaj silikonem a po pár letech se to musí opravovat . Neživím se tím a chápu, že to jde rychle - velký spáry a zaplácat silikonem . Ale není důvod .


Tak přesně takhle je to zfušovaný i u našich... :evil:
Je tam dlouhý odtokový žlábek který je zasilikonovaný ze všech stran.
Příloha:
IMG_20180728_082232704 (Medium).jpg
IMG_20180728_082232704 (Medium).jpg
[ 799.57 KiB | Zobrazeno 629 krát ]



No a pokud šlápnu celou vahou na stranu jedné dlaždice tak se z pod ní začne hrnout voda:
Příloha:
IMG_20180728_082255407 (Medium).jpg
IMG_20180728_082255407 (Medium).jpg
[ 833.75 KiB | Zobrazeno 629 krát ]



Takže starý silikon vyškrábu, pokusím se to co nejvíc vysušit, potom tam narvu nový silikon a až se rodiče vrátí tak jim vyřídím ať si pomalu začnou shánět někoho šikovného kdo jim ve sprcháči udělá novou podlahu...
Mám své práce na své stavbě až - až ještě abych předělával něco dalšího...

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 15:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Pokud je hrana nerezového žlábku výš než dlažba a tady to vypadá že možná je, tak se tam ta voda v kombinaci s tou nepřesně uřízlou dlaždicí téměř beze spáry zkrátka jednou dostane. Evidentně je (když při došlapu vytéká voda) dlaždice uvolněná. Nakolik ,to jde ověřit tím poklepem třeba násadou od kladívka.Nějaká šance na vydloubnutí dlaždice a opravu tam je.Buď se to povede nebo ne.Pokud ano,určitě bych pak tu delší (pravděpodobně problémovou) dlaždici zkrátil na potřebnou větší spáru.Vždy necháváme zákazníkovi nějaký zbytek obkladů a podobně.Panelákoví většinou nemají zájem protože to nemají kde skladovat.

Jako záchranu s minimem práce bych asi zkusil odstranit všechen silikon,vzít nějakou malou brusku(dremel apod.) s diamantovým kotoučem a vybrousit kolem žlábku u dlaždic takovou vůli aby to šlo klasicky zaspárovat. 2mm. Při spárování nechat hmotu dostatečně vytuhnout(u dlažby to trvá poměrně dlouho) nebo si zkrátka pohlídat aby mezi dlažbou a žlábkem nevznikl opět propad(vymytí spárovačky) kde bude voda stát a nebude mít kam odtéct.Silikon není špatná věc a má své využití ale v tomto případě asi spíš ne.Spárovačku bude možné dotlačit mnohem hlouběji a vyplnit víc prostor ale do tak malé spáry se zkrátka nedostane.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 16:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pepin píše:
Dudaji. Vis o cem je perfektne odvedena prace?


Mě přijde, že si myslíš že ostatní vědi prdlačku a ty víš všechno .
Takže pro tvou informaci - není tomu tak . Pokud nesouhlasím s tvými postupy vím naprosto přesně proč a nejsme v mateřský školce .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 17:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
malé zvíře píše:
vyřídím ať si pomalu začnou shánět někoho šikovného kdo jim ve sprcháči udělá novou podlahu...
Mám své práce na své stavbě až - až ještě abych předělával něco dalšího...


Souhlas

jenom je divnej ten smrad , odkud opravdu jde . Já bych to spíš viděl na nefunkční sifon.
Pokud by smrdělo z tý spáry , tak by se to asi odvětralo - navíc předpokládám denní sprchování i s mýdlem, které bude taky trochu desinfikovat . Není možný, že by něco (záchod) odcuclo ten sifon ?
Nechybí tam nějakej díl sifonu ?
Tohle je potřeba vyzkoušet . Třeba na noc ucpat důkladně odtok a zjistit, jestli to o den později stále smrdí . Může být i podobný problém s umyvadlem vedle .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Mám pocit, že odtok je tady jediná pořádně udělaná věc. Jsem si na 100% jistý, že ten nesmrdí. Když jsem ráno vytáhl první kus silikonu, tak jsem si neuvědomil že to bude smrdět a jak jsem měl hlavu nad tou spárou abych viděl co je uvnitř, tak jsem tam málem přidal i snídani. Opravdu to smrdí z pod dlažby - a hodně. Během dneška jsem z celého sprcháče vybral všechen silikon, pomocí papírových ubrousků jsem ze spár vytáhl co nejvíc vody a teď to nechám přes víkend vysichat. V týdnu jak budu mít čas, tak to obtáhnu znovu silikonem a naši budou mít cca rok na to, aby se rozhodli co s tím udělají. To už nechám na nich... 8)

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 20:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dal bych tam Savo, ať to spálí ten binec, co tam je, vypláchl vodou (třeba i vapkou) a pak to teprve čistil dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
dudaj píše:

Mě přijde, že si myslíš že ostatní vědi prdlačku a ty víš všechno .
Takže pro tvou informaci - není tomu tak . Pokud nesouhlasím s tvými postupy vím naprosto přesně proč a nejsme v mateřský školce .

Ja jen vim ze treba do milimetrovy spary se ti fakt kotouc rozbrusky nevejde a i kdyz bude spara 5 milimetru. Staci tim kotoucem jen trochu liznout dlazdici tak ta glazura dlazdice uleti a dlazbu osekas.

Snazim se kdyz radim pouze na internetu radit prvotne variantu ktera by mozna stacila ale rozhodne nebude znamenat jeste vetsi destrukci v pripade ze tu opravu provadi nekdo kdo kdo ma jen chut si vyhrnout rukavy ale prakticke zkusenosti nema tak aby neudelal vic skody nez uzitku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 22:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
dudaj píše:

Mě přijde, že si myslíš že ostatní vědi prdlačku a ty víš všechno .
Takže pro tvou informaci - není tomu tak . Pokud nesouhlasím s tvými postupy vím naprosto přesně proč a nejsme v mateřský školce .

Ja jen vim ze treba do milimetrovy spary se ti fakt kotouc rozbrusky nevejde a i kdyz bude spara 5 milimetru. Staci tim kotoucem jen trochu liznout dlazdici tak ta glazura dlazdice uleti a dlazbu osekas.

Snazim se kdyz radim pouze na internetu radit prvotne variantu ktera by mozna stacila ale rozhodne nebude znamenat jeste vetsi destrukci v pripade ze tu opravu provadi nekdo kdo kdo ma jen chut si vyhrnout rukavy ale prakticke zkusenosti nema tak aby neudelal vic skody nez uzitku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda pod dlaždicemi
PříspěvekNapsal: ned 29.07.2018 8:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pepin píše:
Ja jen vim ze treba do milimetrovy spary se ti fakt kotouc rozbrusky nevejde


Vejde.
Na spáry stačí 0,8 na kov . Sice rychle ubejvá, ale pořád je to rychlejší. Ale běžně se jako malá spára dělá 2 mm . Na 1 mm musí bejt vše dokonale včetně kalibrovaný dlažby. To není tento případ .
Ruka se ti pochopitelně klepat nesmí :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz