Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: stř 11.07.2018 5:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Od pondělí se lítá v Martine Mistrovství Evropy F3K. Za nás reprezentuje:

Ondra Rezler
Martin Zemánek
Pavel Krištof

Junior - Lukáš Kmoníček

Základní informace o ME http://www.rcmklub.sk/ech-f3k-2018/

ME předcházelo Martin CUP v kterém se kluci vylétali

5. místo - Ondra
22. místo - Lukáš

Pár detailů k probíhajícímu ME

V úterý měli kluci za sebou odlétáno 9 kol. Podle komentářů na FB jsou podmínky složité, ale "zatím" se klukům daří. :-)

Průběžné výsledky
2-Martin
12-Ondra
21-Pavel

V juniorech
14-Lukáš

V týmech jsou kluci na 2.místě

Průběžné info je na FB https://www.facebook.com/groups/327239520645589/
Fotky od Izabele https://photos.google.com/share/AF1QipP ... ExSmgtMTNn

Nezbývá než držet palce, aby kluci udrželi vynikající výsledky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 11:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Včera moc nepřálo počasí, pokud jsem správně zaregistroval, tak se odlétalo jen jedno kolo.

Aktuálně mají za sebou kluci 12 kol.

Martin drží 2 místo
Ondra postoupil na 11 místě
Pavel také o jedno polepšil na 20 místo

V týmech jsou kluci aktuálně na 1 místě!

Jak je na tom Lukáš bohužel nevím, protože Jeremy tyto výsledky nefotí.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 17:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Výsledky po 14 kole.

Martin 2
Ondra 8
Pavel 12

:-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: čtv 12.07.2018 17:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
A vzapeti výsledky po 15 kole.

Martin 3
Ondra 7
Pavel 20

15 kolo podle bodu bylo hodně těžké.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 7:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
Vysneny sen se splnil. Dnes uz se poleti jen fly-off,takze jsme v druzstvech Mistri Evropy!!!!

_________________
RCgliders.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 7:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Obrovská gratulace. Jste borci! :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 8:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Jak psal Ondra, dnes se kvůli počasí letí Flyoff.

Nalosované úlohy

1. poker
2. 1,2,3,4
3. 5x2
4. All up
5. 3200
6. Big ladder

To bude pěkný masakr. Nemám zprávy o aktuálním počasí, ale už poker může hodně zamotat. Věřím, že se najdou piloti, kteří zahlásí 9:58.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 11:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Přesně jak jsem psal. Poker nadělal paseku.

Z 10 pilotů má 5 nulu. 3 nahlásili 9:59 a nalétali. Ondra byl jeden z nich. Martin nalétal celkem 4 minuty a díky tomu bral 401 bodů.

Druhý let 1,2,3,4,

Ondra za 1000 ( nechal tam krásných 5 vteřin ), Martin za 993 ( nechal tam 9 vteřin )

Průběžně Ondra plný a sním jsou ještě další dva, Martin je 5.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 14:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Výsledek flyoff

Ondra - 3
Martin - 5

Pánové smekám před vámi. V týmech jsme zlatí. Do flyoff jste postoupili dva a výsledek je vynikající.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 16:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Gratulace kluci :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018 13:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.3.2017
Příspěvky: 6
Zdravím všechny příznivce F3K,
rád bych se podělil o svoje zážitky z ME F3K, protože jsem tam také byl.
Zúčastnil jsem se předsoutěže Martin CUP. Lítal jsem tam normálně, bídně, ale o tom psát nechci. Už když jsem se přihlašoval na Martin CUP , tak mi Miro Majerčík navrhnul, abych se zúčastnil Mistrovství Evropy. Jako časoměřič. Byla to pro mě příležitost. Při ME musí být dostatečný počet způsobilých a náležitě poučených časoměřičů, aby byl průběh podle pravidel FAI. Jeho nabídku jsem přijal.
Miro mě zařadil do svého týmu a ještě před zahájením soutěže, v neděli, jsem dostal první funkci. Dělal jsem lepiče. FAI musí dle pravidel provést přejímku všech přihlášených modelů každého soutěžícího, zkontrolovat štítek připravený soutěžícím, opísmenkování každé oddělitelné části modelu a dát nálepku s číslem soutěžícího. Na soutěž delegovala FAI tři komisaře, mezi nimi i pana Tomáše Bartovského, který je delegátem KLeM za ČR a členem předsednictva CIAM FAI. Dohodli jsme se a tak jsem pro něj dělal lepiče čísel soutěžících. Kuriozitou bylo, že si jeden Belgičan nechal polepit i náhradní výškovku,směrovku a čumáček. Drobným problémem byl u některých modelů štítek, který dle nových pokynů obsahuje ID soutěžícího, což mnozí nevěděli.
V neděli večer bylo slavnostní zahájení a já stál napravo od banneru ME mezi pořadateli. Zahájení bylo střízlivé, pragmatické, krátké. Miro dal dohromady tým schopných a odpovědných lidí a tyto velké soutěže umí organizovat!
Pondělní ráno začalo brífingem časoměřičů. Znovu jsme si mohli vyzkoušet stopky s centrálním hlídáním času a šlo se na věc. Jako prvního jsem měřil Litevce. Ten se zajímal hlavně o to, jestli jdou stopky pustit před zahájením pracovního času. Nešly. Tak nevím jesli byl spokojen nebo ne. Postupně jsem pak měřil Federika Dusse ze Švýcarska, Nikolu Frančiče z Chorvatska, Olafa Starmanse z Německa, Cezary Janase z Polska a další. Je to docela kolotoč, byl jsem asi 4 hodiny na place. Po obědě další asi 2,5 hodiny a pak už byli jen junioři, které jsem neměřil.
V úterý jsem měřil zase od rána a to i juniory, kteří zahajovali. Při měření němce juniora Paula Starka, který přistál předčasně a neměl maxe, začali němci při přistávání modelu sledovat cosi na obzoru, jako že stále letí. Trochu mě to zmátlo, ale stopky jsem zmáčnul správně. Naměřený čas mi odsouhlasili. Ten den se také podařilo, že jsem měřil naše. Nejdřív Pavla Krištofa v úloze 1234, kdy ztratil jen 9 vteřin. Měl smůlu protože časy přelítával o 0,8-0,9 vteřiny. Pak jsem měřil Martina Zemánka v úloze 5x2, který i při přistávání na zem udělal ztrátu také 9 vteřin.
Před úlohou POKER nás Miro zase svolal na brífing časoměřičů. Úloha je náročná z hlediska komunikace se soutěžícím, protože se při splnění nahlášeného času musí časoměřič zakřičet anglicky „DONE“. Měřil jsem zrovna chorvata Miljenko Frančiče, který v jednom letu o 3 vteřiny nedoletěl. Opakoval čas 2 minuty, pospíchal. Byl už už připravený chytit model v letu a pomocník mu četl 57,58,59. Já jsem křikl „DONE“ a zmáčkl stopky. Když jsem pak odečítal čas bylo tam 2:00,0. Asi by mě neměli rádi, kdybych to zmáčnul o desetinku dřív. Měřil jem průběžně až do půl páté, kdy jsem musel (nerad) končit. A pak už jsem jel domu.
S odstupem pár dní si už dovolím říci „zúčastnil jem se Mistrovství Evropy“.

Pepa Stanko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 8:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Trošku som sa aj ja rozpísal o ME. Prikladám odkaz kde je článok.

https://www.rcportal.sk/martin-cup-2018-a-majstrovstva-europy-f3k-2018-c423


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 9:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
Jsme Mistři Evropy v F3K!
Po dlouhých šesti letech se opět konalo Mistrovství Evropy v F3K. Z ekonomických důvodů o to pořadatelé nemají takový zájem. Na pořádání musí klub zajistit řadu sponzorů a velké množství sehraných lidí. Tento rok se toho zhostil klub ze slovenského Martina.
Celý tým vedl Miro Majerčík za pomoci Ľubomíra Grena s Ľubomíra Nemčeka.
Bylo znát, že už mají za sebou více takových velkých akcí.
Poprvé jsem byl pro reprezentaci team managerem. Kromě obvyklého papírování jsem se snažil sehnat i nějaké sponzory. Od Svazu Modelářů ČR jsme měli zaplaceno startovné a dostali jsme opět zaplacené diety. Od pana Hořejšího jsme dostali každý nabíječ ISDT SC-608. Malá chytrá krabička i s balancérem o 150 W je asi nejvhodnější nabíječka pro F3K jakou jsem viděl. Firma Modela Praha nám darovala finanční obnos. Oběma sponzorům a Svazu všichni velice děkujeme, protože naše úspěchy jsou tím i jejich zásluhou.
Na výpravu jsme vyráželi v sestavě čtyř pilotů. Poprvé jsme totiž v reprezentaci měli i juniora! Sestava tedy byla Ondřej Rezler, Pavel Krištof, Martin Zemánek a junior Lukáš Kmoníček.
Jako obvykle proběhl předzávod zařazený do seriálu Eurocontest i World Cup. Tohoto závodu jsme se z reprezentace účastnili jen já s Lukášem. Partu ještě doplnil Josef Stanko a Jan Zelenka.Bylo krásné bezvětrné počasí, kde to létalo téměř všem. Já jsem ve výsledku ztratil z 5 nalétaných kol (50 minut) pouze 5s a byl jsem celkově pátý. Velice mě překvapil Lukáš. Vezl si na poslední chvíli sestavené Concepty 5 a suverénně je vodil po obloze. Bylo z toho nakonec slušné 22. místo ze 72 pilotů. Těžká situace nastala s příchodem silné bouřky. Celou dobu se držela u hor a během chvíle se přesunula nad letiště. Nevěděli jsme, jestli máme dříve chytat stany, nebo letadla. To zanechalo dojem na všechny účastníky. Kdykoliv se začal během týdne přibližovat mrak, všichni okamžitě snižovali stany a uklízeli házedla.
Zahajovací ceremoniál proběhl komorně na letišti. Byla to dobrá volba. Mnoho pilotů bydlelo jako my na letišti, nebo v blízkých hotelech. Při ceremoniálu symbolicky zahajoval soutěž Tomáš Martovský, který byl celý týden i v jury.
Po zahájení proběhl TM briefing, Dozvěděli jsme se, že se budou střídat dvě skupiny seniorů a dvě skupiny juniorů. Němci řešili, jestli se dají zapnout stopky před pracovním časem. Naštěstí nedalo, protože Miro zakoupil speciální stopky, které byly spojené s hlavním počítačem. Mnoho dotazů bylo i k úloze společné starty. Od tohoto roku je tato úloha bez pomocníků. Pomocník pouze měří čas a nesmí nijak zasahovat do průběhu úlohy. To znamená, že pomocník nesmí ani model donést z velké dálky a jakkoliv s ním manipulovat.
První dny závodů byly celkem bezproblémové. Pavel jen trochu zaváhal v prvním letu, ale jinak se vše dařilo. Velká změna však nastala třetí den, kdy začalo pršet a zem prochladla. Dolétávalo se ještě v podvečer a mnoho pilotů si nasekali špatné výsledky. Nejvíce stresující byla pro mě úloha poslední let. Termika byla slabá a v silnějším větru jsem se nedokázal ustředit. Tím jsem si vyrobil nejhorší výsledek soutěže. Poté následovala úloha 3 x 3 minuty, kde jsem za celou dobu nenarazil na lepší vzduch a opět jsem hodně ztratil. Pavel naštěstí ztratil jen v úloze poslední let a mohl i dál bojovat o finále. Bohužel stopku mu vystavilo až nedoletění do čtverce o pouhých 5 m v poslední úloze soutěže.
Největším překvapením byl pro nás Martin Zemánek. Létal dokonale a bez nervů celý šampionát. Nedařilo se až ve čtvrtek v úplně poslední úloze 1,2,3,4 minuty, kdy jsme se museli vydat daleko nad pole za termikou a v obrovské dálce jsme jí nenašli. Model pak přistál za val do vysoké kukuřice. Naštěstí Slovenští piloti hned vytyčili z kanistrů směr jakým se máme vydat při hledání. Martin chodil s vlajkou nad sebou a pomocí telefonu mu určovali směr. I tak záchrana Snipa trvala přes půl hodiny. Našel ho až ve velké dálce jeden z Polských juniorů.
Lukášovi se už ve ztížených podmínkách tolik nedařilo jako v předzávodě. Byla to daň za nová, pořádně nezalétaná házedla. Museli jsem doladit přesněji výchylky v letových režimech, balasty a mírně i těžiště. Pavel s Martinem mu navíc změnili uspořádání v kabině. Určitě si z tohoto týdne odnesl potřebné poznatky. Když jsem mu ale chodil radit, tak jsem smekal nad tím, co dokázal vytočit. Jestli ho to nepustí, tak budeme mít v příštích letech těžkého soupeře a konkurenceschopného pilota v Evropě.
Naplánované byly ještě lety v pátek dopoledne. Počasí podle předpovědí nebylo na pátek vůbec ideální. Naše nadějná výprava si celý večer a ještě ráno moc přála, aby byla základní část soutěže ukončena, protože v té době jsme postupovali do finále dva a hlavně jsme vedli týmy před Francouzi o pouhých 14 bodů z 41 tisíc. Ráno nadešel toužený okamžik. Miro vyhlásil konec základní části z důvodu nejistého odpoledního počasí pro Fly-off a my jsme se mohli radovat ze zlata!
Do finále jsem tedy postoupili já a Martin. Martin byl určitě jediný za celou historii, který postoupil do fly-off a ani jednou to za letu nechytil za kolíček. Na tuhle techniku házení už se prý nebude přeučovat. Já třeba doma netrénuji nic jiného.
První úloha byla Poker. Je to úloha, kdy máte 10 min pracovní čas a počítá se vám maximálně 5 letů. Na velkých závodech se to však většinou létá na jeden start. Z deseti finalistů si osm nahlásilo plný čas. Já byl mezi nimi. Hned po minutě letu jsem se proklínal, co jsem to udělal. Termika byla slabá a šla rychle po větru. Dálka byla opravdu strašná. Kus jsme museli odejít z plochy, abych na model vůbec viděl. Naštěstí kolem páté minuty jsem začal pořádně stoupat. Ostatní závodníci to nervově nevydrželi a začali se vracet. V té době nastala určitě životní rada od Pavla, ať se ještě nevracím, že tu je špatný vzduch a všichni padají. Další dvě dobré rady přidal ještě při návratu, abych se vracel danou stranou a abych opět nespěchal nad plochu. Po přistání jsme začali zjišťovat, že plný čas jsem nalétal jen já, Chorvat a Francouz. Ostatní popadali dřív. Martin zvolil jinou taktiku, že si čas nalétá na pět hodů. Nad plochou ale opravdu nebyl dobrý vzduch a nalétal pouze 4 minuty. Bylo to ale mnohem lepší než u ostatních pilotů, kteří měli 0. Čtvrtou úlohou byly společné starty. Bohužel jsme se s Martinem dvakrát neudrželi v termice a nenalétali jsme plný čas. Zbývaly už pouze dvě úlohy, kde už se nám dařilo lépe. Já jsem dokonce jednu házecí vyhrál a v druhé jsem ztratil pouze 1 s. Po dolétání však už bylo jasné, že vyhraje Anthony Rotteleur z Francie, druhý bude Adrian Hacaljuk z Chorvatska a já jsem se mohl těšit na druhou medaili ze šampionátu a to bronzovou.
Moc nových házedel se na závodech neobjevilo. Docela zajímavý je projekt BAMF, se kterým Anthony vyhrál. Zamlouvá se mě i Concept 5. Vůbec netuším, proč si na to na jaře Francouzi stěžovali. Má obrovský rozsah rychlostí a dá se hlavně vysoko vyhodit. Má menší problém s formami, kde by důkladní uživatelé našli řadu nespasovaných hran. Pavel s Martinem létali Snipy. Snipe 2 udělal velký krok s trupem. Už to není skládačka z několika dílů. Často byly zastoupena i házedla jako NXT, Flitzbogen 2 a Fireblade 2. Na Fireblady nedám dopustit. Je to rozhodně jedno z nejlepších házedel, která se dají na trhu pořídit. Do klidného počasí mám Fireblade 1 ještě s dutým křídlem, ale novým trupem. Do středních podmínek už mám Fireblade 2, který už je jádrový a dá se o mnoho výš hodit. Řada výrobců ještě teď závidí pevnost a povrch, který na křídlech z jádra je.
Celé podařené mistrovství korunoval sobotní banket. Se Slováky, Poláky, Němci a Francouzi jsme si oslavu užili až do pozdních hodin. Ještě teď játra žalují .


Přílohy:
1 místo družstva.jpg
1 místo družstva.jpg
[ 135.81 KiB | Zobrazeno 4552 krát ]

3 místo jednotlivci b.jpg
3 místo jednotlivci b.jpg
[ 68.24 KiB | Zobrazeno 4552 krát ]


_________________
RCgliders.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 11:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Velka gratulace!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ME F3K 2018 - Martin
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 12:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Moc pěkně napsáno.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz