Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 11:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.8.2018
Příspěvky: 1
Zdravím, mám dotaz ohledně přijímače flysky FS-A6, FSiA6, FS-iA6B, mají psanej voltovej rozsah 4 - 6,5V a 4-8,4V, jdemi o tu spodní mez jestli má někdo vyzkoušeno jestli by fungovali i třebas se slabším dosahem na 3,2V???? Potřebuji napájet lion články 18650 a ty mají cca 3 - 4,2V, díky moc za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: dotaz
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Přímo Flysky neznám, ale jestli mají přijímače uvedenou spodní mez 4V, tak bych pod ní určitě nešel. Nejde o nějaké zmenšení dosahu, ale přijímače obsahují stabilizátor napětí pro procesor (nejspíš 3,3V) který potřebuje nějaký přesah napětí, aby měl co regulovat, a pokud dojde ke kolísání napětí pro procesor, bude nejspíš docházet k resetu přijímače a riziku havárie. A že to napětí bude kolísat podle odběru zatížených serv, je jisté. Proto bych v tvém případu doporučil použít dva články v sérii a nemusíš nic řešit.

Edit: Vidím že jsi tu nový, tak bych ti ještě doporučil používat nějaký výstižnější název vlákna, případně psát dotaz do již existujících vláken konkrétní soupravy. Je jich tady už dost.
Jinak vítej do klubu. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 13:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Neviem skade si zobral tu hodnotu 4-8,4V ale to urcite nie je spravne Vsetky flysky primace pracuju na 4-6,5V.Ale ako pise kolega pod 4V z napajanim urcite nechod primac sa bude resetovat.(Mam odskunane napajanie 1S ale po poklese napetia na pod 4V sa mi primac zacal resetovat.)

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 20:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2014
Příspěvky: 45
Obrázky: 1
Ty hodnoty mohl získat např. zde.


Přílohy:
flysky_rx.jpg
flysky_rx.jpg
[ 94.27 KiB | Zobrazeno 1485 krát ]


_________________
Valenta (MO 72-3), Svíčka (AR 76), Modela 6 AM, Prism 7, FC-16, DC-16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 23:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Ani jsem si nevšiml toho různého označení - mám je přímo před sebou (oba dva) a fakt to tam je....

FlySky jsem si nedávno koupil, opravdu jen jako levnou verzi do lodiček (Footy a pod.).
Za ty peníze umí dost, ale do "lepšího" letadla bych to nedal. Na to mám jiná rádia ;-)
V té Footyně jezdím na čtyři tužky dle pravidel a pořád držely napětí a najednou to spadlo někde na cca 3V a dost to varovalo, pískalo.... - u malé plachetky víceméně pohoda, jen jsem se bál, že nedojedu ke břehu a do vody se mi nechtělo.
U letadla (nepíše, do čeho to má) bych nad cíleně podlimitním napětí ani neuvažoval!
I jedna lipolka by byla na zvážení (záleží na druhu modelu).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.08.2018 9:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
jaryfuk píše:
Zdravím, mám dotaz ohledně přijímače flysky FS-A6, FSiA6, FS-iA6B, mají psanej voltovej rozsah 4 - 6,5V a 4-8,4V, jdemi o tu spodní mez jestli má někdo vyzkoušeno jestli by fungovali i třebas se slabším dosahem na 3,2V???? Potřebuji napájet lion články 18650 a ty mají cca 3 - 4,2V, díky moc za odpověd


Pod 4 V bych asi nešel. Konkrétně ia6B interně funguje na 3.3 V, přičemž má uvnitř LDO na 3.3 V a diodu. Čili napájecí napětí by _teoreticky_ mohlo být použitelné tak o 0.3-0.4 V výš kvůli té diodě. No ale stejně serva potřebují taky větší napětí pro rozumnou funkci. Já bych vzal tu 18650, dal bych za ni nějaký malinký step-up (boost) převodník nastavený na 5 V, a tím bych napájel všechno. Nebo teda dát dvě menší, třeba 14500 (což je rozměr AA). Ale chápu, že různých 18650 se všude povaluje dost, takže je jednodušší je získat, než někde speciálně objednávat 14500.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alf a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz