Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 9:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Spíš než odkazované dlouhé pravidla bych to viděl na 2 krátké:
- Máš-li k dotazu co sdělit, tak to udělej.
- Nemáš-li co sdělit, zdrž se a raději nic nepiš.

Věta najdi si to na google jen jinak říká, že hobby diskuzní forum existuje zbytečně. Na googlu už přece všechno je, tak proč by mělo existovat? A co není na google je přece v manuálu nebo se to učilo nejlépe na prvním stupni Základní školy, tak proč se zdržovat nějakým DF?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 9:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
jio píše:
Spíš než odkazované dlouhé pravidla bych to viděl na 2 krátké:
- Máš-li k dotazu co sdělit, tak to udělej.
- Nemáš-li co sdělit, zdrž se a raději nic nepiš.

Věta najdi si to na google jen jinak říká, že hobby diskuzní forum existuje zbytečně. Na googlu už přece všechno je, tak proč by mělo existovat? A co není na google je přece v manuálu nebo se to učilo nejlépe na prvním stupni Základní školy, tak proč se zdržovat nějakým DF?


Já bych vřele doporučil knihu Digitální demence od Manfreda Spitzera, tam najdeš z této oblasti řadu odpovědí (proč je reakce UTFG atd. občas zcela namístě, proč ty "odpovědi dokola" škodí atd.).
A pozor, ten název zní jako bych se tím doporučením snažil urážet, ale není tomu tak, název se odkazuje na lékařský termín a jde o velmi vážně míněné téma z oblasti psychologie (občas i psychiatrie), termín mimochodem vznikl již před vydáním této knihy - https://cs.wikipedia.org/wiki/Digitáln%C3%AD_demence


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 10:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Znám, četl jsem z toho vybrané pasáže. To ale nic nemění na tom, proč mají nebo nemají DF existovat. Jaký je jejich smysl. Když se zeptám na letišti na nějakou banalitu, tak mě tam asi nikdo na google neodkáže.
Ono je obecně škoda, že se na diskuzích nedodržují obecné pravidla slušností, které jsou i na letištích tak nějak samozřejmé a není tam třeba o nich psát dlouhé návody.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jio píše:
Znám, četl jsem z toho vybrané pasáže. To ale nic nemění na tom, proč mají nebo nemají DF existovat. Jaký je jejich smysl. Když se zeptám na letišti na nějakou banalitu, tak mě tam asi nikdo na google neodkáže.
Ono je obecně škoda, že se na diskuzích nedodržují obecné pravidla slušností, které jsou i na letištích tak nějak samozřejmé a není tam třeba o nich psát dlouhé návody.

Lebo anonimita...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 11:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
... nebo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 11:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
jio píše:
... nebo


Ono se to ale týká i těch "banálních" dotazů na letišti ve smyslu průběhu diskuse... Jednak mám zkušenost, že se dost lidí při osobním dotazu přirozeně ostýchá a dotazy zas až tak nesmyslné nebývají. Hlavně se ale prakticky každý (a to dokonce i lidi, které bych jinak nebral jako nějak "povahově skvělé") zeptají s vědomím, že se ptají a oni žádají, fakt jsem se v osobní debatě nesetkal s jevem běžným v diskuzích, kdy tazatel bere odpověď za své svaté právo a myslí si, že ten "znalejší" je mu odpovědět povinný.

Tohle je hodně patrné - tady se třeba taky někdo zeptá formálně slušně, v tom až takový rozdíl není, ovšem v následné komunikaci často rozdíl nastane někdy až dramatický :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 13:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tohle je podle mě způsobeno tím, že face-to-face umí člověk daleko rychleji konverzaci udržovat ve směru původního dotazu. Ve fórech je ten napsaný text delší, člověk se do něho snaží vložit hodně úsilí aby se nedal interpretovat jinak, je větší prodleva mezi dotazem a odpovědí, takže potom frustrace z toho, že někdo to přecejen pochopil jinak, může být větší.

Ale zase si ty letiště neidealizujme. Já se často setkávám i s "destruktivní" konverzací face-to-face. Třeba posledně něco jako "ty máš FlySky? To zahoď a pořiď si Taranise, to je daleko lepší" bez toho, aby třeba ten člověk zvážil, co mám za letadlo, věděl kolik na tuto kratochvíli mám vyhrazených peněz, a přesto jen tak z placu doporučil, ať zahodím vysílačku a koupím si nějakou 5-10x dražší. Nebo "ty tady zas lezeš s tím samodomo samokřídlem? Proč si nekoupíš normální letadlo?" Namyšlené "mistry světa" kteří všude byli a na všechno mají názor člověk potká i na živo.

Ke zbytku diskuse: na odpověď jistě není nárok, na druhou stranu když už někdo má potřebu odpovídat, měla by ta odpověď nést aspoň nějakou informaci, a typicky nebývají tolerovány dehonestující odpovědi. Taky bývalo zvykem, že různé ty Usenet news a mailing listy mívaly své FAQ, kde bylo poměrně jasně napsané, na co se tak "nováčci" opakovaně ptají, proč se na to neptat znovu, a kde najít odpověď. Ale vždycky se to týkalo opravdu věcí, které byly v tom konkrétním místě opakovaně probírány, odpověď všichni kromě úplných nováčků jednoznačně znali, a ta konkrétní odpověď se dala najít i v tom samotném archívu, případně třeba v lepší a učesanější podobě někde v těch FAQ. Reálně to vypadalo tak, že se někdo zeptal, a všichni hned věděli, že se ptá na něco z FAQ. Ne že je tady dotaz, a pod ním mimo jiné několik reakcí typu "jo, tohle by mě taky zajímalo", a pak se po odečtení flame war ukáže, že na skutečnou odpověď mají různí lidé různé názory (od "odpověď neexistuje" až k poměrně přesně vymezenému "chová se to většinou tak a tak, pokud jsou dodrženy ty a ty podmínky"). To určitě není vhodný kandidát do FAQ nebo na odkazování UTFG.

Ale jinak souhlas s igorb, jako dítě jsem fakt neměl rád argumentaci věkem (je to tak, protože to říkám, a protože jsem starší). Toto se snažím ve výchově svých dětí pokud možno neaplikovat, přijde mi to neférové. Být starší není zásluha.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 13:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
YenyaKas píše:
Ale jinak souhlas s igorb, jako dítě jsem fakt neměl rád argumentaci věkem (je to tak, protože to říkám, a protože jsem starší). Toto se snažím ve výchově svých dětí pokud možno neaplikovat, přijde mi to neférové. Být starší není zásluha.

Být starší není zásluha, ale je to hlavní přírodní zákon který vytváří hierarchii smečky. Tvoje děti by ve smečce vlků dlouho nepřežily. My jsme byli vychováváni k úctě ke stáří a díky tomu jsme přežili i vojnu kde se o rok staršímu mazákovi muselo říkat "pane". :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 14:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
No já ti nevím. Ve vlčí smečce panuje úcta k silnějšímu, ne úcta ke staršímu. Naopak ten původně nejsilnější když zestárne a najde se někdo silnější, mívá obvykle smůlu.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 14:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
v DF je ještě jeden problém kromě nepochopení , co druhý chtěl říct a třeba mimiky obličeje , gest a podobně. Mimosmyslové vnímání - jestli to nazývám správně . Stalo se mi v životě cca 2x . Přiblížil jsem se k člověku, s kterým se o něčem měl jednat . Najednou v jeho blízkosti, aniž bychom už promluvili jsem dostal strach, cítil jsem se nepříjemně , jsem měl mrazení . Hovor a dohoda proběhly normálně, ale byl jsem rád, že jsme se už nikdy nepotkali . Chci říct, k jakékoli diskuzi je potřeba i osobní kontakt , aby vše bylo normální . Pokud není osobní kontakt , nebo vzájemná osobní znalost , je diskuze často vyhrocena. Pár lidí znám osobně a v diskuzích díky tomu kolikrát toleruji jejich názory a vyhnu se reakci . A nejde o anonymitu v mém případě. Prostě vnímáme lidi i jinak, než jen tím co říkají a jestli se zrovna usmívají, nebo mračí :D .

A ke stáří a mládí .
Vždycky jsem tvrdil - starej blbec byl i mladej blbec. Tohle se s věkem nemění .
Fakt je , že rozdíly mezi mladými a staršími lidmi jsou v řadě věcí . Zkušenost, praxe, často pomalejší reakce, rychlejší únava .
Klasika - jde do práce mladá a stará . Mladá noťas, plnou tašku skript a stará nic . A mladá - vy už máte vše v hlavě ,
že ano :). Ne, u prde.. děvenko .
To že je někdo starý, bych řekl, že často zásluha je - prokličkoval v životě řadou nástrah a přežil . Takže minimálně k tomu by určitá úcta měla být . Navíc ve většině odchoval potomstvo - ani to nebývá zadarmo a samosebou.

A ještě bych řekl logičtější úsudek . Na tom jsem se shodli se ségrou. S přibývajícím věkem si člověk dokáže lépe věci odůvodnit a pochopit . Řekla mi, že řadu věcí, který na vejšce biflovala, ale nechápala jí nyní přijdou jasné k pochopení a srozumitelné.
Takže věk hraje ve spoustě věcí velkou roli a každý věk má své pro a proti .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
YenyaKas píše:
No já ti nevím. Ve vlčí smečce panuje úcta k silnějšímu, ne úcta ke staršímu. Naopak ten původně nejsilnější když zestárne a najde se někdo silnější, mívá obvykle smůlu.

U těch zvířat máš asi pravdu, šéfem je nejsilnější. Ale u lidských smeček rozhodovala "Rada starších", později v monarchii byl volen králem vždy nejstarší syn. V dnešní době by měl být šéfem nejchytřejší ale je to bohužel málokdy pravda. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
dudaj píše:
Klasika - jde do práce mladá a stará . Mladá noťas, plnou tašku skript a stará nic . A mladá - vy už máte vše v hlavě ,
že ano :). Ne, u prde.. děvenko .

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Keď už hovoríme o tej mimike, pridám svoju osobnú skúsenosť s pred dvoch týždnov:

Priletím na dovolenku do Grécka, zaregistrujem sa na recepcii hotela u takého staršieho pána a na záver sa pýtam:
"What about beach servis?"
(Ako je to s plážovým servisom?)

Jeho zarazenie hneď upozornilo, že niečo nie je dobre. Počas toho, ako znechutene krútil hlavou som si uvedomil, že slovo beach som nepovedal s dostatočným predĺžením (beach - bíííííč - pláž), ale jednoducho krátko (bitch - bič - ku.va).

A tak som si uvedomil, ako som v jedinej vete vymenil plážový servis za servis s ľahkými ženami.
Následne som sa opravil a viditeľne mu odľahlo.

No predstavte si, čo by si pomyslel,keby sme nehovorili z očí do očí, ale cez telefón a ja by som nepostrehol tú jeho paniku v očiach...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 16:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Angličtina má takových chytáku docela dost. Jak na potvoru u dole běžných slov...

sheet - shit
us - ass
can not - cunt
which - witch

Nejvtipnější na tom je to, že běžných kurzech angličtiny na to nikdo nikoho neupozorní.

A Čížci mívají problém se svým bezděčným: "Fak jó?!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 16:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
No jo, nedorozumění je hned. Já jsem si jednou v Egyptě objednal po obědě rum. Ale holka to pochopila jako room, myslela, že ji chci na pokoj. Nebyla proti, jenom překvapeně řekla: now?

A jednou jsem hledal na Rodosu kde stál ten sedmý div světa Rhodský kolos (Colos of Rhodes). Všichni se nějak divně šklebili a nikdo mi to neřekl. Až potom mi jeden vysvětlil, že musím říkat kolosos protože kolos znamená řecky prdel. Takže jsem vlastně hledal prdel Rodosu. :)

A už toho nechám, kecám z horka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 17:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
UŽ ABY TA VEDRA POMINULA...
:roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz