Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 13:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
guchar: "... Pokud aspoň jeden detektor není "na drátě", pak mi to nedává smysl ..."
Vyjádřil jsem se příliš stručně. Mělo to být takto Kombinovaný hlásič CO a výbušných plynů
Kombinovaný detektor CO a výbušných plynů
Má dvě čidla 1)CO=nad podlahu 15 až 30 cm a 2) výbušné plyny = pod strop 15 až 30 cm.
Obě čidla s potřebnou elektronikou v jedné krabici. Detekovat současně 1) i 2) tedy nelze.
Oddělit jen čidlo (jako termistor u teploměru) není dost dobře možné.
Spoj čidlo elektronika musí být relativně krátký. Pro detekci 1) a 2) současně
nutno mít samostatný 1)detektor-hlásič CO a 2)samostatný detektor-hlásič výbušných plynů.
Co je možné pokud s tím (230 V)AC-DC zdroj*) v 1) počítá, je možno DC z 1) přivést do 2).
*) a vestavěný DC založní zdroj
P. S.
Vždy se najde "GENIUS", kterému nikdo*) neřekl, že to nejde a udělá to. /*)Říkali to všichni.
- Lubomír Lipský: "Lepší je si to posrat podle svého, než podle toho, jak ti radí ti druzí."


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 14:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Kdyby se ten přístroj nedal používat pro detekci obou plynů zároveň, asi by se nevyráběl :idea: . Montuje se do určitého místa jen podle toho hořlavého plynu, který v daném prostoru přichází v úvahu. Protože je CO přibližně stejně těžký jako vzduch, nachází se v celém prostoru (nahoře i dole), takže se poloha nemusí řešit. Už zase, zdá se, vymýšlíš kolo :roll: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 14:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@karval Ď Než si něco koupím (nad zákonnou povinnost), sháním INFO = popis - návod - manuál
To o tom "nad podlahu" a "pod strop" je v popisu prodejce. O tom PROČ se lze jen dohadovat.
Zda promíchání bude víc nebo méně rovnoměrné bude otázkou proudění-míchání
a teplot vzduchu a CO. A to si netroufám odhadovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 15:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Co v tom pořád vidíš za problém? Když používáš propan-butan, tak umístíš detektor k podlaze, když používáš zemní plyn, tak ke stropu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 15:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
CO je tezsi nez vzduch. Jako prvni zacnou byt malatne deti a domaci mazlicci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 17:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Protože jsou menší. CO je mírně lehčí než vzduch, ale rozdíl je tak malý, že pro umístění senzoru nemá zásadní vliv.
Přestaňme už teoretizovat, tohle asi tazateli moc nepomůže :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
karval píše:
Přestaňme už teoretizovat, tohle asi tazateli moc nepomůže :wink: .


Je zde mnoho gůglistů, co budou do nekonečna diskutovat o věcech, o kterých ve skutečnosti vědí howno. Jsem názoru, že na odbornou práci má být odborník... :wink:
Není přeci ostuda přiznat, že nevím všechno a nebudu si hrát na ředitele zeměkoule.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2018 1:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
- Už to hodně široké spektrum názorů účastníků ModelFora, je samo o sobě zajímavé.
- Až to budu chtít od profíka, tak pohledám v dřívějších kontaktech pár ochotných a dobrých
známých, kteří instalaci PožárHlásičů mají jako chleba. Instalují je ve firmách i domácnostech.
Všem dík za ochotu, vstřícnost a rychlou reakci.
- Fakt, že CO (za stejných podmínek) je lehčí než vzduch není moc rozšířen mezi veřejností.
I když rozdíl (co vím a který jsem si ověřoval) CO(1,234kg/m3) - vzduch(1,2759) je v setinách.
Pokud nejdřív reaguji psi, kočky a děti zdá se, že v běžných podmínkách se směs dost promíchá.
Začátkem minulého století se pro detekci důlních plynů používali kanárci.Mají citlivost na důlní plyn
třikrát větší než lidé.To možná souvisí s odlišností dýchacího systému savců a ptáků(plíce+vaky).
Jejich "službu" zrušil až vývoj a výroba dostatečně citlivých a malých analyzátorů plynů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2018 13:04 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
jova píše:
Osobně mám v dílně sněhový (CO2). Po tom práškovém bych tam uklízet nechtěl. :?



Mám to přesně stejné. Použitím práškového přístroje je vše vlastně zničeno, tak to mohu nechat raději dohořet....

Ale mám na schodišti ve sklepě a u půdy CO2 5kg náplň (hmotnost přístroje cca 14kg). Ale v obou bytech je ještě malý CO2 přístroj s náplní 2kg (7kg přístroj), který zvládne ovládat i žena.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2018 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Mě poradil kámoš hasič do baráku 2kg halotron a do dílny mě přinesl repasovanej 4 kg bromiďák. Oba uhasí všecko i pod napětím a nic nezničí. Akorát se doporučuje se před hašením zhluboka nadechnout a nedejchat a po vystříkání rychle utýct. :wink:
Ale ty halotrony stojej ranec, ještě víc než CO2.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 7:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Celeron Nevím. Hašení "Na nádech" bych v uzavřeném prostoru asi neriskoval.
Auto na volném prostranství (ne v garáži) - pak je ideální.
HASIČI - Jaký hasicí přístroj na co použít? Halotronový HP:
Nepoužívejte v uzavřených prostorech bez větrání - hrozí poškození Vašeho zdraví!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.9.2012
Příspěvky: 55
No a co nějaké sofistikovanější řešení, které vám to i samo uhasí ? Stabilní hasicí zařízení např. http://www.nordexeurope.cz/ultra-fog.html . V Americe se to používá už i na hašení samostatných bytů. A hasivo lze zvolit dle libosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 20:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
V Americe si taky docela běžně staví u domu protiatomové kryty :roll: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
guchar píše:
Nepoužívejte v uzavřených prostorech bez větrání - hrozí poškození Vašeho zdraví!

Však jsem tam taky dal smajlíka. :mrgreen: V garáži, do který se dostanu jen po otevření sklápěcích vrat s bromiďákem není problém, odvětrání dobrý. V dílně mám čuchačořvouna od Jablotronu, kterej reaguje za cca minutu i na zapálenej PB hořák a za cca 5 minut na pálenou kalafunu. Do dílny se jde po schodech a hasič říkal, že ty halogeny tečou hlavně po zemi a že by s tím neměl být problém.
Navíc po osobní zkušenosti po jednom hašení ve svařovně před cca 20 lety, kde toho nebylo moc k hoření, (jen pár hořících hadrů a od nich svářečská zástěra) Ti můžu říct, že to hašení na nádech je téměř nutný, celej prostor je ihned zakouřenej a ukašleš se tam a ubrečíš k smrti. To jen v emerickejch akčních filmech pobíhaj hasiči mezi plamenama v prostoru s viditelností nekonečno. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
karval píše:
V Americe si taky docela běžně staví u domu protiatomové kryty :roll: .

ano a i v rakousku ti to bez něj nezkolaudují od doby co spustili T :wink: emelín...........


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: pberki a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz