Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BAYANGTOYS X22
PříspěvekNapsal: ned 30.09.2018 17:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Ahoj všichni,
kamarád by rád začal s kopterama, vyčíhnul si tuto:
X22.

Mě se podle popisu líbí, má telemetrii (zobrazuje se na vysílačce), 3-osý gimbal, klasickou (tj. ne speciální s exotickým konektorem) baterku, na kamerku je držák, takže by se možná dalo experimentovat s Gočkem (kamarád má GoPro k dispozici), má to FPV, pokročilé funkce (jako návrat domů), atd.

Nemáte jí náhodou někdo, případně co jí říkáte?
Díky za názory...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: BAYANGTOYS X22
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2020 6:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Měl jsem starší typ, BayangToys X16, vypadal prakticky stejně jako ten X22, jen neměl GPS a související funkce. Letový projev poměrně razantní a dynamický na to, kolik to váží. Nesrovnatelně živější než třeba X380 XK Detect, který jsem si pořídil potom. Možná, že ta GPS a funkce kolem tomu nedovolí tak divočit, což je ale pro Tvůj účel nahrávání videa jen dobře. Každopádně dej pak pls vědět, jak jsi s tou X22 spokojený, také by mě to zajímalo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: BAYANGTOYS X22
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2020 9:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Kámoš si jí skutečně vloni na podzim koupil, nikdy s ničím nelétal, a s tímto se naučil úplně sám, jen na základě pár rad, co jsem mu dal. Nlítal s tím spoustu hodin, točil videa z výšky, vše super. Jednou za mnou přijel (z Velešína do Písku) tak jsem měl možnost si s tím zalítat. Jak jsem zmlsaný z "dospělejších" kopter, tak mne to neuchvátilo, je to na mne příliš líné. Ale pro začátečníka je to fakt OK, lítá to slušně. Rychlost by mohla ale být opravdu tak 2 x vyšší, i pro začátečníka. To je snad jediná výtka. Už pokukuje po něčem rychlejším.
Kámoš si pak stěžoval, že dosah by mohl být delší, stalo se mu párkrát že dosah nestačil, ale jsou na to bezpečnostní funkce takže koptera neuletí.

Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc, která není ideální:
Když dochází baterka, aktivuje se bezpečnostní funkce návratu domů a nejde to převzít zpět do ručního řízení a třeba hned přistát. Automat to zvedne do bezpečné výšky a letí na domovskou pozici, jenže ta bezpečná výška je moc ysoko (30 metrů?), takže baterku to vycucne zbytečně moc.

A ještě jedno menší mínus: Strkají se do toho klasické 3S 2200 mAh LiPolky, tak jsem mu chtěl věnovat nějaké svoje baterky, co mám navíc, ale většina se tam nevešla, vejdou se tam jenom ty menší typy, jako je Zippy compact apod. Třeba modré Turnigy se nevejdou. Tohle není kritické, ale musí se na to brát ohled při výběru baterek.

Kámoš s tím pak havaroval (myslím že do něčeho narazil, do stromu nebo tak něco), tak teď je mimo provoz, potřebuje opravit jeden držák motoru.

Ale jinak fakt dobrý za tu cenu, i videa jsou překvapivě hezká. V této cenové kategorii je to určitě jedna z nejlepších kopter, lepší bych nenašel.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BAYANGTOYS X22
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2020 10:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Super, díky za info Woito :) Já jsem o X22 také dříve uvažoval, když jsem po X16 hledal lepšího drona s GPS. Váhal jsem mezi X22 a X380, nakonec jsem se tenkrát rozhodl pro o něco dražšího X380, protože díky 5400mAh akumulátorům umožňoval 30 minut letu a dosah čistých 1000m:
https://www.drony-kamery.cz/2016/12/19/predstaveni-xk-detect-x380/

Svého starého X16 jsem pak za symbolický peníz přenechal veliteli místních hasičů, vedl nějaký dětský kroužek a chtěl pořizovat záběry ze vzduchu na nějakých jejich akcích. Bohužel během několika prvních letů ho také rozštípal, na ruce...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: BAYANGTOYS X22
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2020 10:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Ta 380 bude fajn, tak ať ti to lítá!

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz