Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 10.10.2018 20:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Za mne lepší 1s lipolky než z Rotoramy jsou z Hobbykingu, mají je jak v 150mAh tak 200mAh provedení.
Oproti Acehe 210mAh lítá Turnigy nano-tech 200mAh o cca 2-4s kratší dobu ale stále naplno :)
Navíc jsou teď na HK za bezkonkurenční cenu.

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan ... -pack.html
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan ... -5pcs.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 10.10.2018 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Souhlas, těch 5 kusů jsem kupoval na jaře a naprostá spokojenost. Blbnutí s podobným prckem přes 5 min (na napětí 3,8V- šlo by i déle) po celou dobu drží stabilní výkon. Doporučuji a o ceně ani nemluvím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.10.2018 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
nechci dělat chytrýho zde , ale před pár roky bylo něco podobného tady:
http://blog.micromagic.cz
jestlipak by nestálo za to, domluvit se a dát se do konstrukčního soutěžení s danou jednotkou ovládání a pohonu........ :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 0:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Chápu to dobře, že je to vlastně "půlvolňásek"? Když vypnu motor (což bych asi u větroně, byť mrňavého, tak nějak občas i čekal), tak neřídím a jsem tam jako divák?

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 4:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ono se to dá poskládat třeba jen s tímto přijímačem, má v sobě DC reglík už od začátku. K němu DC či BLDC pidi pohon dle své volby, serva taky tak. Pak se to dá poskládat do gumáčka, CO2 či volňáska možná lépe než ten motor na servu.
Příloha:
20181011_053619.jpg
20181011_053619.jpg
[ 66.53 KiB | Zobrazeno 1821 krát ]

Tomuhle stačí 1s LiPol napájení.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 7:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
bitovod píše:
Chápu to dobře, že je to vlastně "půlvolňásek"? Když vypnu motor (což bych asi u větroně, byť mrňavého, tak nějak občas i čekal), tak neřídím a jsem tam jako divák?


Implicitně to tak je...
Lze to ale různě měnit, motorem fakticky točí běžné servo, takže můžeš přidat i řízení směrovky (ať už místo natáčení motoru anebo kombinovat oboje).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 7:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
jyrry píše:
Ono se to dá poskládat třeba jen s tímto přijímačem, má v sobě DC reglík už od začátku. K němu DC či BLDC pidi pohon dle své volby, serva taky tak. Pak se to dá poskládat do gumáčka, CO2 či volňáska možná lépe než ten motor na servu.
Příloha:
20181011_053619.jpg
Tomuhle stačí 1s LiPol napájení.


Tak jasně, ale tím už končí ten půvab pro začátečníky/kroužky atd... Poskládat klasické mikrovybavení je snadné a levné - 2,5g serva z HK, přijímač s ESC (třeba tady v DSM verzi https://www.banggood.com/2_4G-4CH-Micro ... mds=search ), motor z Tiny Whoopa dostaneš často i zadarmo od někoho, kdo s Tiny létá, protože se pořád objevují výkonnější a staré zůstávají ladem - bude to fungovat zcela jistě a dobře.

Jenže to zkrátka a dobře už není ta hezká standardizovaná sada jako je zde debatovaný Graupnerův Vector a při společném létání už mizí porovnatelnost atd.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 8:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Přesně, kouzlo má dle mého jen ta sestava: natáčecí motor na servu. Super je i možná jednoduchost stavby modelu, který pro toto potřebuji. Třeba pro děcka, které nemají trpělivost dlouho stavět... Vše se tímto principem hodně zjednodušilo. Možná i ovládání třeba pro začátečníka...

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 8:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
S tímto setem si hraju pomalu tři roky.
Je důležité pro bezmotorový let přidat na motor malé kormidlo, aby v bezmotorovém letu trochu zatáčelo.
Dále pak je důležité otočit vrtuli na motoru podle potřeb. Od výrobce je montovaná jako tažná.
Mnoho lidí používá jednotku jako tlačnou aniž by by vrtuli otočili.
Létat se s tím dá, ale účinnost je mneší.
Přeji hezký den
rh
Příloha:
kormidlo.jpg
kormidlo.jpg [ 4.36 KiB | Zobrazeno 1740 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 9:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Trochu mě zaskočilo to náhlé vzplanutí. :D Ta sestava je na stránkách Trivox už nejméně několik měsíců.
Ale hlavně chci upozornit (pro Hiesboka), že výrobce nabízí tažný i tlačný pohon (a jen otočení vrtule bez změny smyslu otáčení motoru - nestačí. Nebo jsem to dobře nepochopil...)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 9:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
ellet píše:
Trochu mě zaskočilo to náhlé vzplanutí. Ta sestava je na stránkách Trivox už nejméně několik měsíců.


Ono to tu už tuším padlo dříve celkem bez odezvy... Zkrátka se to občas sejde, že něco vzbudí rozruch v jisté chvíli, ač to předtím nikdo moc neřešil :-)

Těch věcí dělá Graupner kolem "Vector" víc, ne vše je běžně skladem u nás. Třeba jsem u nás nikde neviděl tu půvabnou ježibabu: https://www.graupner.com/Vector-Plane-Witch/13303/

Pohonné sady jsou minimálně dvě - "běžná" a pak výkonnější Extreme se silnějším motorem. Tažná/tlačná sada podle mě není, celé sady jsou jen tlačné, ale dá se koupit motor s opačným smyslem otáčení samostatně, zase dobře známé z TinyWhoop (jinak ale stačí prohodit dráty).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ta změna smyslu otáčení by neměl být problém, protože u DC motorku stačí prohodit piny v konektoru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 9:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Lark píše:
Ta změna smyslu otáčení by neměl být problém, protože u DC motorku stačí prohodit piny v konektoru.

Tak pro pořádek - úplně pravda to není, hodně DC motorů má určité časování, výkon při opačném smyslu točení je proto horší. Popravdě zrovna u těchto jsem to nezkoumal, ale nepřekvapilo by mne to - CW a CCW se nemusí lišit jen barvou vodičů a jejich připojením.
On to jako nouzovka jde, taky jsem výše psal o prohození drátů, nicméně pořízení "správného" motoru je přeci jen lepší volba.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 9:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
hola hola , tak už ho mám , dorazil před minutkou. Vrtule jsou tam dvě každá určená pro jinou montáž. Jsou opačné.
Křídlo je čistě vybroušené do profilu z 5mm balzy.Trup je z lehoučké překližky a dvě balzové bočnice
Vysílač na 3LR 03 AAA. Kniplík velice jemný.
Vše je v tom servu ,trčí z něho tak 2cm anténka.
No a somzřejmě UHU lepidlo. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
tomashr, s tím časováním máš pravdu :oops:, jak ale píše HONZIK 22, je to řešené výměnou vrtule.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz