Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 8:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6019
Bydliště: Praha ČR
Kupodivu jsem v diskusích nezaznamenal zatím žádné reakce na v dost ohledech zajímavé novinky Flysky...
V první řadě je už venku Nirvana - https://www.banggood.com/Flysky-FS-NV14 ... h&ID=42482 , což je rozvoj TGY Evolution, který nově užívá OpenTX - hodně zajímavá alternativa jak ke staré Evolution, ale také X-Lite od FrSky.

Na spadnutí jak také "klasický" Paladin, nejspíš také s OpenTX, ale navíc zřejmě (tady bych si ještě počkal) s novým protokolem AFDHS3, který by měl mít hlavně dost sraženou latenci - s ohledem na to, že v tomto směru bylo AFDHS2A (ač vnímané jako lowend) hodně dobré už nyní, to bez zajímavosti není. Viz https://www.banggood.com/Flysky-FS-FT10 ... h&ID=42482

A v neposlední řadě je avizovaná i autíčkářská Noble - https://www.banggood.com/Flysky-FS-TR4- ... mds=search - taky to není bez zajímavosti a pokud by i tam dali OpenTX, tak by to byl až lehce převrat v oblasti různých expedic, kde systém se zcela volným programováním dost chybí. Ale i kdyby tady na OpenTX nedošlo, tak to je zajímavé a jde reálně o posun FlySky do o poznání vyšší třídy, než bylo dosud obvyklé.

Je samozřejmě nutno vyčkat, jak dopadne uvedení Paladina a Noble, nicméně pokud termíny dodrží, tak to může trh do jisté míry provětrat a řekl bych, že u konkurence to sledují se značným zájmem...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 8:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6019
Bydliště: Praha ČR
Ještě doplním odkaz: https://oscarliang.com/nirvana-tx/ , to je asi nejpodrobnější recenze Nirvany.
Zajímavé je v hodnocení srovnání s FrSky X-lite:
To be totally honest here, I think the Nirvana is a better radio than the X-Lite in nearly every way. Some people might prefer the smaller form factor and less radical design of the X-Lite, but that’s mostly a personal choice so let’s just focus on the performance and specs.
First of all, the Nirvana has full size gimbals, they feel just as good as the ones on the Taranis X9D, if not better. The X-Lite has much smaller gimbals and shorter stick travel. I would use the X-Lite if I need something tiny, but I wouldn’t use it for my everyday flying due to the lack of precision in control. The Nirvana feels more “pincher-friendly” than the X-Lite too.
Secondly, you can’t use standard JR module on the X-Lite without modifications. The X-Lite is designed for the smaller modules such as the R9M-Lite. Despite being pin-compatible with the Crossfire, you have to do some DIY mods for installation.
Lastly, the Nirvana uses 18650 batteries and they are rechargeable inside the radio. The X-Lite uses the less popular 18500, and you need a dedicated charger to charge them. In my opinion this is not user friendly at all.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Doplnil bych ještě: Nevím proč mám pocit, že je to taky z této továrny:
https://www.banggood.com/Jumper-T12-Ope ... mds=search


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 10:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6019
Bydliště: Praha ČR
HLA píše:
Doplnil bych ještě: Nevím proč mám pocit, že je to taky z této továrny:
https://www.banggood.com/Jumper-T12-Ope ... mds=search


Továrna možná jo, ale vývoj Flysky to spíš nebude, tyhle Jumper (přechozí verze se prodává i v ČR) se od pojetí Flysky rádií dost liší. Popravdě netuším, jak u té nové vypadá firmware, píší "založeno na OpenTX", což může znamenat cokoli, předchozí verze užívala Devo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
tomashr píše:
Ještě doplním odkaz: https://oscarliang.com/nirvana-tx/ , to je asi nejpodrobnější recenze Nirvany.
Zajímavé je v hodnocení srovnání s FrSky X-lite:
To be totally honest here, I think the Nirvana is a better radio than the X-Lite in nearly every way. Some people might prefer the smaller form factor and less radical design of the X-Lite, but that’s mostly a personal choice so let’s just focus on the performance and specs.
First of all, the Nirvana has full size gimbals, they feel just as good as the ones on the Taranis X9D, if not better. The X-Lite has much smaller gimbals and shorter stick travel. I would use the X-Lite if I need something tiny, but I wouldn’t use it for my everyday flying due to the lack of precision in control. The Nirvana feels more “pincher-friendly” than the X-Lite too.
Secondly, you can’t use standard JR module on the X-Lite without modifications. The X-Lite is designed for the smaller modules such as the R9M-Lite. Despite being pin-compatible with the Crossfire, you have to do some DIY mods for installation.
Lastly, the Nirvana uses 18650 batteries and they are rechargeable inside the radio. The X-Lite uses the less popular 18500, and you need a dedicated charger to charge them. In my opinion this is not user friendly at all.


X-lite jsem pořídil právě kvůli velikosti při transportu, nirvana se mi zdá obrysově stejně velká jako Taranis. Na létání s modely, kde je potřeba trochu víc přesnosti, používám pultovky, X-lite mám pro modely na blbnutí, řídím tím i samokřídlo Frsky Vantac, které létá i kolem 130 km/h, a s expy se to dá uřídit v pohodě. Jinak samozřejmě proti gustu žádný disputát, věřím, že nirvana si své kupce najde a dobře jim poslouží.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 10:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6019
Bydliště: Praha ČR
Z hlediska transportu je naprosto geniální TGY Evolution - je malé, ale navíc má nacvakávací kryt na vršek přes knyply, se kterým se dá doslova pohodit do batohu atd. X-lite je sice malé podobně, ale tato vychytávka u něj není.
Nirvana je sice větší, ale zase u něj zachovali tu fintu od Evolution s krytem pro transport. Podle mne v reálu si bude z hlediska přepravy stát dost podobně jako X-lite, sice větší, ale zase pro transport odolnější...

Ale kdyby se vybíralo jen podle tohoto kritéria, tak je vítězem pořád Evolution :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
tomashr píše:
Z hlediska transportu je naprosto geniální TGY Evolution - je malé, ale navíc má nacvakávací kryt na vršek přes knyply, se kterým se dá doslova pohodit do batohu atd. X-lite je sice malé podobně, ale tato vychytávka u něj není.
Nirvana je sice větší, ale zase u něj zachovali tu fintu od Evolution s krytem pro transport. Podle mne v reálu si bude z hlediska přepravy stát dost podobně jako X-lite, sice větší, ale zase pro transport odolnější...

Ale kdyby se vybíralo jen podle tohoto kritéria, tak je vítězem pořád Evolution :-)


Asi ano...

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 21:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Čo ja viem...
Odhliadnuc od farebného prevedenia ( čo je otázka vkusu, ja viem, že na to, ako vysielajda vypadá, sa nelieta ), by som Nirvanu s X-lite moc neporovnával, je jo hodne väčšia. A trochu drahšia.
To skôr Paladin vyzerá zaujímavo, zrejme chcú konkurovať Horus X10, lebo na klasický Taranis X9D sa nechytá cenou. V poslednom čase som moc FlySky nesledoval, neviem, ako sú na tom s telemetrickými senzormi, majú nejaké prúdové čidlá?
Na ten Jumper T12 som už pozeral skôr, vyzerá to byť zaujímavá konkurencia Q7...
Každopádne pozitívum z môjho pohľadu je posun k OpenTX.
Ale cenami oproti i6 išli riadne hore :(

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 6:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6019
Bydliště: Praha ČR
ddano007 píše:
Každopádne pozitívum z môjho pohľadu je posun k OpenTX.
Ale cenami oproti i6 išli riadne hore :(


Ad OpenTX - popravdě si nejsem úplně jistý, nakolik to jede v klasických kolejích OpenTX a nakolik jde o samostatný fork, popisy jsou zatím lehce zmatené. Dojem jsem z toho měl, že u Nirvany se to snaží trochu rozvíjet díle, naopak Jumper T12 je zřejmě dost ořezaný. Tady bude asi třeba vyčkat, až se to usadí.

Ad ceny proti i6 nahoru - to je nesmysl, tohle nemá s cílením i6 nic společného. Míří to spíš do oblasti jako FS-i10 ( https://www.banggood.com/Flysky-FS-i10- ... h&ID=42482 ), proti které je Nirvana naopak levnější a Paladin jen mírně dražší.

To samé Noble pro auta - tam jde o alternativu FS-iT4s, vůči které je avizovaná cena fakticky stejná, určitě to nenahradí lowendy jako GT2E atd.

Jinak to ale zajímavý trend určitě je - dosud z produkce Flysky dominoval právě lowend jako FS-i6 a třeba zmíněná FS-i10 byla dost okrajová záležitost. Uváděné novinky ale budí dojem, že si Flysky začíná věřit i pro vyšší třídu a ne pouze v "superlevné" třídě - hlavně u FrSky asi budou mít o čem přemýšlet :lol:

EDIT - ještě poznámka k tomu, že je Nirvana "o něco dražší než X-Lite" - to ale není pravda, Nirvana je sice o cca 1000 korun dražší, ale cena je včetně dvou RXů a navíc do ní vyjdou levněji LiION (běžné 18650 se seženou i za polovinu jako 18500 do X-lite). Podle mne je cena reálně prakticky stejná, rozdíl nulový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 7:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Flysky FS-FT18 2.4G 18CH Paladin
Mohli tam dať väčšiu obrazovku, priestor na to mali.

https://www.banggood.com/Flysky-FS-FT10 ... h&ID=42482


Přílohy:
Paladin.jpg
Paladin.jpg
[ 36.76 KiB | Zobrazeno 4541 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 8:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Máte někdo tu Nirvanu? Zajímala mne jako náhrada za Evolution, ale když se projdou RC fóra, tak jde o výrobní počin snad na "zakázku banggood" a nenašel jsem jediné kladné hodnocení, vše končí s informací že to je nedodělaný prototyp a nefunguje tam plno věcí včetně některých přepínačů a vraceli prodejci i peníze, tož nevím. Pokud má někdo reálnou zkušenost, sem sní :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 8:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
juraj.jurej píše:
Flysky FS-FT18 2.4G 18CH Paladin
Mohli tam dať väčšiu obrazovku, priestor na to mali.

https://www.banggood.com/Flysky-FS-FT10 ... h&ID=42482

V popise je FLYSKY FW.... Nič o OTX tam nieje...

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 9:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6019
Bydliště: Praha ČR
bahora píše:
Máte někdo tu Nirvanu? Zajímala mne jako náhrada za Evolution, ale když se projdou RC fóra, tak jde o výrobní počin snad na "zakázku banggood" a nenašel jsem jediné kladné hodnocení, vše končí s informací že to je nedodělaný prototyp a nefunguje tam plno věcí včetně některých přepínačů a vraceli prodejci i peníze, tož nevím. Pokud má někdo reálnou zkušenost, sem sní :)


V ruce jsem ji zatím neměl, ale třeba ten test od Oscara rozhodně špatně nevyznívá.
Co tam ale je zajímavé - asi se fakt ladí firmware, zatím je prý stabilnější verze dodávaná přes UndergroundFPV jako DarkKnight (tyhle dodávky i přes partnery jsou u FlySky běžné). On totiž použitý OpenTX není veden v zaběhlém OpenTX kanálu ( http://www.open-tx.org/radios.html ), jde spíš o určitý samostatný fork a to trochu komplikace je. Doufejme, že jen dočasně...

Mimochodem k těm diskusím - mě přišlo, že v dost případech je to hodně o "demenci OpenTX", u Taranisu si na to lidi tak nějak zvykli a často jeho nepřívětivost naopak až fanaticky hájí, ale tady to kupují i lidé, kteří netuší, o co jde a pak se diví :-)

Berme to jako novinky - jak píšu hned v prvním příspěvku, reálně dostupná je jen Nirvana, zbylé dvě FlySky novinky jsou asi na spadnutí, ale zatím zkrátka nejsou, tak se s dětskými nemocemi musí počítat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 9:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6019
Bydliště: Praha ČR
Jinak můj ryze osobní názor...
Téma jsem otevřel čistě jako upozornění na novinky, které by mohly (ale také nemusí) mít i poněkud širší dopad na situaci na trhu. To si jistě pozornost zasluhuje, ale je evidentní, že na nějaký finální úsudek je ještě brzy.

Z hlediska možného osobního nákupu mě asi nejvíc zajímá Noble pro auta - za jistých okolností si umím představit, že bych šel do nákupu celkem brzy po uvedení, záleží ale na dalších detailech specifikací, které zatím nejsou jasné.
Nirvanu nekoupím proto, že jsem celkem nedávno pro coptery koupil Taranis SE a zatím to na upgrade/doplnění nevidím. Kdybych ale nerealizoval nákup Taranisu, tak by mne to asi zajímalo hodně.
Paladin jde mimo mne, ten sleduji čistě jako zajímavost...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novinky Flysky - (nejen) Nirvana
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 19:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
ta nirvana je celkem zajímavá....
14 kanálů, skladný, dotykový displej, pokud bude open tx tak vůbec super
jen za mě se jim moc nepovedl ten vzhled...
nevíte jestli to má hlasový výstup?
možná další kandidát na mé nové rádio :D

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: aviatika a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz