Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 6:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
LV píše:
No a ja mam pri kazdej funkcii moznost EXPO1, EXPO2, BODOVA (nevyhladena) , SPLINE (vyhladena) .


jojo, tohle je klasika u vyšších modelů Futaby i dalších značek.
U lowendu, třeba levné FS-i6 to obvykle je tak, že má Expo na S,V,K a na motor je bodová křivka - celkem slušné řešení, které vesměs vyhoví, nicméně samozřejmě pro nejnáročnější to jisté omezení někdy je.

Pro jyrryho - fakt je, že klasické expo mimo S,V,K (a v nějaké formě M) smysl nemá. U věcí jako je butterfly se u top rádií pracuje spíš s nějakým "bodovým lomením", to ano, ale vyloženě Expo moc ne (i když by tzo třeba u mé Futaby šlo)...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 12:04 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
aviator píše:


Mluvil jsem s chlapíkem do RCDEPOT a na konkrétní otázky jsem poslouchal jen marketingové povídání. Bohužel jim nedávám moc šancí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 15:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomasC píše:
Mluvil jsem s chlapíkem do RCDEPOT a na konkrétní otázky jsem poslouchal jen marketingové povídání. Bohužel jim nedávám moc šancí.


Jsem sice taky zdravě skeptický, nicméně to, co jsem psal výše o jistém probouzení právě nyní mám jako informaci od člověka, který s nimi komunikuje přímo a nějaký posun "od totálních keců k práci" tam prý opravdu je. Ale jestli to bude stačit je otázka :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 18:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jak řídit závěs profesionálního dronu najdete zde.
To opravdu nesouvisí s výběrem modelářského vysílače.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 18:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
A jak je to tedy - obecně - s těmi expy na vysílači MX-16 HoTT? Jdou nastavit na jakýkoliv kanál nebo ne?
To je snad legitimní otázka při výběru vysílače.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 18:30 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Sunn píše:
A jak je to tedy - obecně - s těmi expy na vysílači MX-16 HoTT? Jdou nastavit na jakýkoliv kanál nebo ne?
To je snad legitimní otázka při výběru vysílače.

Manuál strana 102. EXPO jen na AIR, ELE, VOP.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2018 20:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Pak ještě vícebodová křivka mixu libovolného kanálu do libovolného kanálu. Dá se nastavit i exponenciální průběh.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 4:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
jyrry píše:
Pak ještě vícebodová křivka mixu libovolného kanálu do libovolného kanálu. Dá se nastavit i exponenciální průběh.

Pro upřesnění . Křivka je pětibodová, jestli se nepletu, tak lomená (neumí spline).

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 19:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ahoj,před nějakou dobou jsem tu řešil výběr vysílače,zredukoval jsem to Na FrSky Taranis Plus (X9D+) nebo Hitec Flash 8. Teď my kolega doporučil Spektrum DX8,máte s tím to vysílačem někdo nějaké zkušenosti?

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 6:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Mám Spektrum DX8 G2, kupovaný jako nový letos na jaře. Mám s ním odlétanou kompletní sezónu s RCEV (Django) a za mě spokojenost.

Přijímače používám Orange, cenově jsou s originály nesrovnatelně levnější a spolehlivost super. A že se s termickým větroněm někdy létá zatraceně daleko . . .

Zajímá Tě něco konkrétního?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 16:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
No právě ty přijímače,v těch tápu. Originály my přijdou drahé a jinak nemám zatím přehled o náhradách. A když ji máš dá se vysílačka naučit ,mluvit česky? A poslední věc co telemetrie a ceny čidel,nebo celkově jak chodí telemetrie,mě by stačilo výška,napětí baterie.

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 18:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Originál přijímače jsou opravdu dost drahé. Samozřejmě záleží, v čem je vozíš. Do těžkého/rychlého letadla bych asi čínu (Orange) nedával, ale já s tím létám stopalcovky, F3K a Funcuba a s Orangem nikdy žádný problém. A jak už jsem psal výše, se stopalcovkou občas létám opravdu na hraně viditelnosti.
Co se týká telemetrie, tak já mám ve větroni čidla Orange z HK, které umí teplotu a napětí baterky. Výškoměr si telemetricky posílat nesmím, takže to neřeším, ale možná zrovna tohle Orange neumí. Ale nevím, musíš pohledat. Pak jsou ještě přijímač Lemon, ale o těch vím jen, že existují. Ale možná by plnou telemetrii mohly umět. Nevím, podívej se.

Ostatně ta telemetrie Orange přijímačů je jediná věc, na kterou bych mohl trošku nadávat. V popisu přijímače uvádí dosah telemetrie 400m, realita je tak 100m. Ale zase, mi osobně to nevadí, u větroně mě stejně zajímá jen napětí baterie při startu, když někde daleko chytám termiku, tak jsou mi tyhle údaje ukradené.

Vysílačka česky umí, respektive neumí, ale můžeš ji to naučit. Z webu si stáhneš soubor s češtinou a nahraješ ho. všechno najdeš na webu Astra model: https://www.astramodel.cz/cz/katalog/sp ... 46637.html

Hlasový výstup má samozřejmě nejen na telemetrii, ale víceméně na všechno, co si nastavíš. Třeba letové režimy, hlášení polohy přepínačů atd.

Jo a ještě jedno upozornění, já na to v tu chvíli hrozně nadával. Na přenos hlasových souborů, firmware nebo zálohování potřebuješ SD kartu. Tak jsem si ji koupil. Vysílačka ji ale nerozeznala, přitom karta bylo OK (Otestována v NB). Po rozhovoru s podporou jsem se dozvěděl, že to je tím, že jsem si koupil novou, že mám zkusit nějakou starou. Po dlouhém přemýšlení, kde ji seženu, jsem si vzpoměl na nepoužívaný odložený foťák, ze kterého jsem vylovil deset let starou SD kartu. A ta fungovala. Nadával jsem jako špaček. :lol: Fungl nová vysílačka a neumí spolupracovat s aktuálními SD kartami.

Ale to jsou jen detaily, jinak fakt plná spokojenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 18:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Já jsem od staršího Spektra (stará DX8) přešel k FrSky (Taranis Q X7S).
Originální přijímače byly drahé. OrangeRX ve 2 případech z asi 8 nespolehlivé (i když je možné, že některý z nich byl pouze DSM2, které samo o sobě bylo špatné). Zdaleka ne každý OrangeRX přijímač má integrovanou telemetri.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 18:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Grugh píše:
Já jsem od staršího Spektra (stará DX8) přešel k FrSky (Taranis Q X7S).
Originální přijímače byly drahé. OrangeRX ve 2 případech z asi 8 nespolehlivé (i když je možné, že některý z nich byl pouze DSM2, které samo o sobě bylo špatné). Zdaleka ne každý OrangeRX přijímač má integrovanou telemetri.


No a když máš zkušenosti s Spektrem i Frsky, můžeš je nějak porovnat? To by mě strašně zajímalo :)

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 18:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ještě řeším počet kanálů,8 my přijde málo. Když budu počítat 2x křidélka,2 x klapka,motor,směrovka,výškovka. Tak jsem na 7 kanálech,nebo se pletu?

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz