Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FPV na relax
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 9:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.8.2006
Příspěvky: 115
Bydliště: Nivnice
Ahoj ve spolek,
chtěl bych se zeptat, jelikož už nějakou dobu se kochám na youtube videama lidí, kteří provozují fpv letadla, větroně.

Neprodává se nějaký rozumný set, případně na kolik vyjde komplet vybavení na fpv, pokud bych chtěl následující :
- větroň schopný létat i termiku (případně mám easy glider, tak třeba na začátek proč ne)
- moje představa je zažít takový relax, kdy jsem na kopci mimo všech měst a vesnic (což u nás není naštěstí problém), odstartuju, nasadím brýle a létám po okolí, mám tam i nějakou telemetrii ohledně výšky a rychlosti a v pohodě si létám od mraku k mraku, od kopce ke kopci, dejme tomu 1km do výšky a třeba 2km o dálky s bezpečnou rezervou.

To by byla pro mě taková nirvána, jelikož na velké létání s větroni už nemám čas a papíry propadlé. Vím, že je fpv teď takové "náročné" skrze legislativu, ale jelikož bydlím skoro na konci světa, nikde okolo velice není, neměl bych mít s tím problém.

Díky za případnou odpověď/radu či odkaz, který by pomohl. Všem kdo to tak mají, tak upřímná závist :-)

_________________
Letadla, hrtulníky a tak různě.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 10:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Třeba tenhle týpek provozuje Radiana na FPV. Pod videem má popsaný vybavení..
zkopíruju:
Equipment:
• LastOneDown variometer
• FrSky 2.4Ghz transmitter with a patch antenna.
• Fatshark Dominator goggles with head tracker module.
• ImmersionRC 5.8Ghz A/V transmitter with a cloverleaf antenna.
• ImmersionRC 5.8Ghz A/V diversity receiver with a CircularWireless SPW antenna. Tracking done manually.
• FPV-Japan DVR
• Parkzone Radian glider with 1.8Ah 3S LiPo


Chce to určitě headtracker kvůli rozhlížení..taky mě to láká



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 11:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Ahoj, mám foxe epp 2300mm, kameru zabudovanou v kabině, OSD s GPS kde je vidět vzdálenost a směr od místa vzletu, výška, rychlost, napětí baterek a kolik mAh mají vylítáno, FPV brýle headplay. dosah jsem zatím skoušel že jsem byl 450m vysoko a cca 800m daleko kamarád na mě řval at to otočím že už ho nevidí a obraz byl pořád parádní dál se mi to riskovat nechtělo ale melo by to mít dosah daleko větší. pokud bys měl zájem dokázal bych se s tím za 12000 rozloučit. nemám nato čas a když si udělám čas na letiste radeji vytahnu benzín

recenze na brýle:
http://www.fpvguru.cz/fpv-bryle-headplay.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 12:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Vím že budu za toho špatného, ale přečti si zákony.
To co chceš je hodně za hranicí legálnosti provozu.
A 1km vysoko s malim větroňem? To jsi fakt magor. Tam už jde potkat i provoz letounů bez vidu. Takže tě ani nemusí vidět a sestřelíš letadlo.
Od někoho s papírama na větroňe bych tohle nějak nečekal.

Čím dál více začínám chápat nové regulace provozu dronů.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 12:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.8.2006
Příspěvky: 115
Bydliště: Nivnice
Díky všem za odpovědi. K tomu poslednímu, ano, čekal jsem, že někteří tohle budou považovat za nehorázné a označí mě různými jmény. Jen doufám, že tihle lidi taky dodržují zákon a nikdy nejedou např. v autě více jak 90kmh/50kmh a dodržují taky ostatní zákony... Ale to je fuk, hold budu za teroristu či magora no :D z rc fóra tyhle lidské "vlastnosti" přece jdou lehce poznat, stejně jako místo kde bych létal... :lol:

_________________
Letadla, hrtulníky a tak různě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 13:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Řešíš do toho věci které tam nepatří.
Já to znám z obou stran.
Modelář 20roků
Pilot ppl 10roků.
Obojí létám aktivně.
Už jsem měl tu čest potkat se s modelem ve vzduchu. A vzhledem k počínání provozovatele modelu jsem raději uhnul s cessnou. A vážně to není hezký pocit když proti sobě vidíš rc model.
Není v téhle republice místo kde není riziko že potkáš jiný letoun.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2018 17:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
freddix píše:
v autě více jak 90kmh/50kmh


jenze on je rozdil v tom zda jedes 95-100 a nebo zda to hoblujes 150. Nejde jen o poruseni ale jakousi uroven toho poruseni. Modelarskou cast nekomentuju protoze uz tak me nikdo nema rad....

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 6:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Upřímně si myslím že pán střílel vzdálenosti od boku, ne že by to bylo nerealné ale spíš těžko realizovatelné, nejen že riskuješ ztrátu modelu a bez dalších uprav RC soupravy to není ani tak otázka jestli ale kdy, je i celkem velká šance na blizké setkání s letovým provozem jak píšete, třeba takovej záchranářskej vrtulník létá dost nízko a muze se objevit kdekoliv a z boku nebo zezadu nemáš šanci je vidět. Akorád ti poradím ze začátku nelítej sám vem si někoho sebou kdo bude hlídat letadlo a popřípadě při výpadku videa prevezme řízení. Můžu te ujistit že model na 800m po sundání brýlí jen tak nenajdeš.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
freddix píše:
Ahoj ve spolek,
chtěl bych se zeptat, jelikož už nějakou dobu se kochám na youtube videama lidí, kteří provozují fpv letadla, větroně.

Neprodává se nějaký rozumný set, případně na kolik vyjde komplet vybavení na fpv, pokud bych chtěl následující :
- větroň schopný létat i termiku (případně mám easy glider, tak třeba na začátek proč ne)
- moje představa je zažít takový relax, kdy jsem na kopci mimo všech měst a vesnic (což u nás není naštěstí problém), odstartuju, nasadím brýle a létám po okolí, mám tam i nějakou telemetrii ohledně výšky a rychlosti a v pohodě si létám od mraku k mraku, od kopce ke kopci, dejme tomu 1km do výšky a třeba 2km o dálky s bezpečnou rezervou.

To by byla pro mě taková nirvána, jelikož na velké létání s větroni už nemám čas a papíry propadlé. Vím, že je fpv teď takové "náročné" skrze legislativu, ale jelikož bydlím skoro na konci světa, nikde okolo velice není, neměl bych mít s tím problém.

Díky za případnou odpověď/radu či odkaz, který by pomohl. Všem kdo to tak mají, tak upřímná závist :-)


Postavit to umím, lítal jsem to dost dlouho a v mnohem větších výškách a dálkách než požaduješ. Ale už mi to nějak nebaví a tak to neprovozui a poslední model nějak prošel zkrz strom :-) :-)
Vzhledem k tomu,že je to ve všech směrech nelegální...můžu ti poradit jak to postavit, ale lítat s tím budeš na své triko.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 17:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Můžu doporučit úplně něco jiného. A to Reptile S800. Je to je křídlo, ale lítá to pěkně a na FPV je to super konstrukce. Ale jsi ve špatné společnosti. Tady tě bude akorát každý peskovat o nelegálnosti. Já si s tím poletuju už druhý rok k naprosté spokojenosti. Nově mám AR wing. Ale tady Ti nidko neporadí, takže doporučuji FB skupiny s tímto tématem.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 9:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
ST píše:
Nově mám AR wing.


Zeptám se blbě - v čem je AR Wing přínosem proti Reptile 800? Přijde mi to úplně na jedno brdo (sám Reptile mám), tak mě zaujalo, že to formuluješ jako upgrade...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 15:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Ohledně vysílačky jako takové. Tak bezpečný dosah 2,4ghz systému je většinou okolo 1.5km. Dál to sice někdy chodí, ale bál bych se.
Stejně tak FPV 5,8ghz je optimální do toho 1,5km.
A koupit se to dá za pár šlupek z číny.
Řekněme kamera 500,- vysílač 500,-, přijímač s diverzitou nevím kolik okolo 800,- odhadem, potom nějakou kuklu, ta by mohla stát 1500,-, lepší anténky.
A pokud vše ostatní máš, tak víc nepotřebuješ.
O tom jak daleko a vysoko létat polemizovat nebudu. Se zákonama je tu asi každej obeznámenej.
Já to zkoušel na skysurferu a chodilo to normálně. Ale nebavilo mě to, tak sem to zase sundal. Je to taková nuda. Nikam daleko letět nemůžeš a kroužit nad hlavou tě zachvilku přestane bavit.
Kličkovat s koptérou mezi stromama je lepší zábava a člověk ani nemusí létat nijak daleko.
Chci to zkusit dát na samokřídlo a lítat trošku akčněji, jestli mě to bude bavit.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV na relax
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 21:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Jo samokřídlo má něco do sebe. Taky jsem absolvoval jednu episodu s bublinovým FPV letadlem made in China a dlouho to rozdýchával. Nakonec jsem pořídil to S800 a to mě chytlo a zatím nepustilo, takže další bráška je ARwing, který lítá stabilněji. Není tam to komíhání kolem YAW osy. No a rodí se na přiští sezonu Mini Drak. Řídím to X-LITE s R9M mini a rx je R9 slim nebo R9Slim+.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz