Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 16:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ještě bych se rád zeptal, máte po letu horký regl?
Já mám horký motor (ruku na něm asi udržím, ale regl, na tom po 10 minutovém letu neudržím ruku - a to ani zdola, ani shora. Musí mít tak 70°C nebo i víc. Máte to také tak, a je to dlouhodobě snesitelné? dneska bylo venku 25°C (hehe - a to je 12. října), ale v létě může být i o 10°C víc. To jsem zvědav, jestli se ten regl nemůže usmažit?
On v tom Devilovi nemá moc dobré chlazení (shora platíčko od baterky, a ještě ke všemu s tím chlupatým sucháčem, který v podstatě přiléhá k chladiči reglu). :(

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Chtěl jsem něco napsat už minule když jsi psal že máš horký regulátor. Já byl lítat taky a bylo kolem 10 stupňů. Já mám u všech vrtulníků (devila nemám)elektroniku jen lehce vlažnou. Doba letu na to nemá vliv.První co se víc hřeje je spíš starší baterka.Pokud není nějak nevhodně navržený pohon(čemuž až tak nerozumím) zbývá snad jen nevhodné nastavení,zpřevodování nebo třeba nějaká mechanická tuhost. To mě napadlo když jsi psal o těch napínácích řemenu.Nepřehnals to s napnutím? Když roztočíš rotor rukou nezastaví se moc rychle? Nebo třeba vůle pastorku na hlavní kolo.Když jde něco ztuha,tak se to začne zahřívat.

Co baterka a motor? Jsou chladnější? Jestli výrazně ano, asi bych se zaměřil na regulátor.

S baterkama jsme na tom asi stejně. Modré turnigy,dlouhá životnost.Časy kolem 7 minut- 3.8v na článek. Pokud bych je ždímal jako ty tak by 14 minut taky daly.Zkusím jednu starší o výkendu vyždímat nadoraz ale určitě to na teplotu elektroniky nebude mít vliv.

Koukám,že uvažuješ o maketě.Tím spíš bys to měl asi řešit.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 18:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Dagx, díky za reakci...
To o té dlouhé době jsem psal proto, abych zdůraznil že se jedná o ustálenou teplotu - to jen pro vysvětlení. Horký ten regl je i po 5-ti nebo 7-mi minutovém letu.

Baterka je trochu vlažná, tak jak má být. Motor je řekněme dosti teplý, ale myslím tak 50°C. Opravdu horký je ten regl.
S napnutím řemenu jsem to doufám nepřehnal (ale právě že já řemenové heli neznám - nikdy jsem neměl :oops: ).

Rotor se po vypnutí motoru dotáčí myslím že normálně dlouho, jak bych asi čekal. Heli s kardanem se mi dotáčí podstatně déle, ale to je asi dáno principem - myslím že řemen se bude dotáčet vždycky kratší dobu. Vůle v ozubených kolech mám, při sestavování jsem na to dbal a dával jsem patřičné podložky, aby byly malé (ale byly) vůle.

Uvažuju, že kdybych to nějak přetěžoval (kdyby to šlo ztuha), tak by byla horká i baterka. Ten motor myslím že teplý být také může. Řekl bych, že u Devila je blbě vyřešené chlazení reglu, shora na něj dosedá platíčko baterky se sucháčem, a to téměř těsně. Kdoví jestli je tam 1mm mezera.

Zkusím na youtube najít nějaká videa třeba s Goblinem 5100, aby bylo srovnání a kouknu jak se jim to dlouho dotáčí, kvůli tomu podezření na moc utažený řemen.

Uvidíme, snad se ohledně teploty reglu v Devilovi ozve někdo,kdo ho má.

Edit:
Taky možná že mám špatně nastavené v reglu časování, mohla by to být příčina?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 19:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Udělal jsem úpravu:
Ve snaze aby byl regl pěkně odpružený, dal jsem pod něj pásky oboustranky cca 4mm tlusté; když se zmáčkla, tak možná 3mm. :( O tuto tloušťku byl regl výše a mezera mezi platíčkem se zmenšila. Vyměnil jsem to za 1mm samolepku, zmáčkne se na 0,5mm. No a ještě jsem (normálě žiletkou) oholil ten sucháč, co drží baterku na platíčku. Další cca 2mm vzduchu k dobru. Teď mám mezeru mezi reglem a platíčkem možná tak 5mm, to je velký rozdíl oproti původní nepatrné mezeře. Myslím že to bude chladit o hodně líp.
Taky na radu zkušeného kolegy zkusím upravit časování. :idea:
Pak sem napíšu jak to chladí :wink:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2018 11:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Tak hlásím, že i přes tu zvětšenou mezeru to není o moc lepší. Přitom takto to musí mít všichni. Mám to podle návodu a jinam by regl moc nepasoval.
Po letu na motoru jen tak-tak udržím ruku, na reglu udržím ruku 3 sekundy. Baterka je vlažná.

Po vypnutí motoru se vrtule dotáčí na zemi přes 30 sekund, tak myslím že nic nedrhne. Je to akorát? Jak dlouho se dotáčí vám?

Proto bych rád poprosil: Někdo kdo nemáte regl po letu horký, mohi byste sem napsat nastavení reglu Hobbywing? Myslím časování, kmitočet atd?
Díky!

(Já mám časování 15° a kmitočet 32 kHz. Možná že těch 32 kHz je důvodem zahřívání? zkusil jsem to změnit na 8 kHz, ale kdy to vyzkouším zatím nevím. Zkusil jsem prozatím pouze doma bez listů, a rozběh vypadá stejně jako na 32 kHz, tak snad to poletí a teplota věřím že poklesne.)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2018 20:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
zkus vyměnit pastorek na motoru za menši budeš muset přidat na křivce plynu ale odlehčíš reglu
kolik máš ted zubu na pastorku motoru?

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 10:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.5.2016
Příspěvky: 24
Bydliště: Bludov
Zdravim. Ja to cel rok postupne tunim a zkousim nove a jine veci a uz nemam setovku ale regl mam 120 A a motor od kds co je i na agile 5.5 a zahriva se vsechno uplne stejne. Tak jsem resil jeste i chlazeni reglu.


Přílohy:
IMG_20181022_201443.jpg
IMG_20181022_201443.jpg
[ 65.71 KiB | Zobrazeno 11583 krát ]

IMG_20181022_214550.jpg
IMG_20181022_214550.jpg
[ 61.12 KiB | Zobrazeno 11583 krát ]


_________________
Walkera V400D02, WlToys V977, Trex 550 DFC , Alzrc Devil 505 Fast, Spirit, Aurora 9
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 19:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Klucí jak moc napínáte řemínky? (oba - dlouhý ocasní a krátký k motoru)
Už jsem se ptal v nějakém jiném (obecném) vlákně, ale tady budou asi informace přímo k věci, tj. k Devilovi.

Jeden kolega (zdejší RCManiak Vasylp - děkuji) radil ocasní řemínek napnout pouze vahou heli pověšené za ocas (a to včetně baterky) a v této poloze ocasní domeček přitáhnout.

A co tlustý řemínek od motoru? Já jsem ho našponoval fest, prý to taky není dobře, že prý stačí napnutí od těch pružin, co jsou tam uvnitř držáku. Mě by se to zdálo málo, ale možná že ty pružiny jsou tam zrovna proto, aby to napnuly akorát? To by mohl být i důvod, proč se mi tolik hřeje motor a regl.

Tohle říká návod od Goblina pro řemínek motoru:
- Loosen up the slide screw; the springs will tension the belt.
- Help the springs by pulling the motor and tighten.
- The belt must be very tight.
- Make sure to tighten all screws and nuts.

Tedy napínají to pružiny, ale pomoci jim tlačením na motor a řemínek musí být velmi natěsno. To není moc jednoznačné. Jak moc jim pomoci?

Ohledně napínání ocasního řemínku návod neříká vůbec nic.

P.S. Kebousi, nemáš moc napnuté řemínky? Podle mě to musí mít na zahřívání velký vliv. Jak dlouho (kolik vteřin) se ti dotáčí listy po vypnutí motoru? Tohle by mě fakt zajímalo.

Druhý protipól bude Vasylp, který má řemínky dost navolno - jak dlouho se to tobě dotáčí, a jak máš horký regl a motor?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
měl jsem natěsno napnuto na motoru Xnova 4020-1200KV taky a po cca jednom až dvou měsicech měnil jsem ložiska a hřídel motoru :-( teď to mam jen tak jak tlači pružiny od května 2017 cca 700 startu a pohoda 8)

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 21:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Sakra práce. Tak to budu muset rozebrat maketu a povolím to taky. Jestli jsi odlítal 700 startů tak to bude určitě makat. Já na tom odlítal tak 10 baterek, tak to ještě ložiska budou OK, tak honem dokud je čas :wink: .
Zítra se do toho pustím. Všechno pěkně zvolna bez násilí, to zní dobře.

Je tu ještě někdo, kdo má řemínek motoru našponovaný pouze pružinami?
Já jen že v návodech se píše že pořádně našponovat...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 515
Bydliště: Mlada Boleslav
pro porovnáni snad ti to pomůže :lol:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2018 17:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Jo, je tu ještě někdo - JÁ.
V jiném (obecném) vlákně jsem ti odpovídal s citem. (pravda, je to široký pojem) Sice jsi se ptal na ocasní řemínek, který ti vasylp lépe přiblížil jak já. Ale oba nás nenapadlo, že hlavní napneš jak strunu. S vasylp souhlasím a dle jeho videa to mám stejně. A ne jenom na Goblin 500, ale na všech heli.

Snad ještě na závěr mohu doporučit na prodloužení života řemenů 2x do roka namazat tímto:
Příloha:
IMG_20181113_154142.jpg
IMG_20181113_154142.jpg
[ 48.65 KiB | Zobrazeno 11211 krát ]


_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2018 20:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Vasylp: díky za video, to jsem potřeboval. Dneska jsem se k tomu řemenu nedostal (jiná práce) a zítra kdoví jestli. Rozhodně budu muset mechaniku vymontovat z makety a bude se povolovat...

Ivkucera: Ono o tom napnutí motorového řemenu to psali v manuálu - psali že se to má zatlačit rukou a řemen že má být velmi silně napnutý. Tak jsem je holt poslechnul - problém je v tom, že ve svém okolí nemám žádného helináře který by měl řemínkovou heli. On by stačil jediný pohled , případně si sáhnout na správně napnutý řemen.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2018 20:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
O tom šáhnutí si na napnutý řemínek u jiné heli máš pravdu. To by asi nejvíc pomohlo.

Co se týče manuálů k heli, některým se dá věřit, některým méně..... A třeba takovému, co je k HD502 CELL, se nesmí věřit v ničem.

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Devil 505
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2018 20:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Tak jsem to dnes povolil a správně našpónoval; ještě jednou děkuju za rady, hlavně za to video, to bylo dost zásadní. Teď se rotor točí o poznání lehčeji, bude se pěkně dlouho dotáčet (taky jsem dal Blattschmied listy, které jsou o dost těžší). Uvidíme, jestli to bude mít vliv i na to nadměrné zahřívání motoru a reglu.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz