Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Demontáž vlepeného motoru
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 8:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2012
Příspěvky: 76
Jak bude solidní počasí budu zkoušet. To těžiště neznám, jak jsem psal na začátku vycházím z předpokladu, že má být v místě hlavního nosníku křídla. Handsel tady asi nikdo nemá, že by to upřesnil?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Demontáž vlepeného motoru
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 13:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Ještě je možnost zkusit telefonicky kontaktovat výrobce
http://www.jr-models.cz/index.php?&desktop=clanky&id=2

V pondělky má přímo "PORADENSTVÍ" :mrgreen:
Snad s nastavením úhlu seřízení a vyosením motoru jejich modelu poradí.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demontáž vlepeného motoru
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 18:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
Valsorim píše:
...vycházím z předpokladu, že má být v místě hlavního nosníku křídla.

Model neznám, ale podle fotky odhaduji, že těžiště určitě nebude v místě hlavního nosníku, ten je moc vepředu, spíš by to vypadalo na polohu někde v místě upevňovacího šroubu. Orientačně bych řekl tak 40% hloubky křídla u trupu, vzhledem k šípovitosti uší.
Najdi v okolí zkušenějšího modeláře a za 10 minut bude vyřešeno, tady to je jen akademická diskuze.
Nebo sem aspoň dej pár fotek tvého modelu, ideálně taky nějakou z boku, kde bude vidět poloha motoru proti křídlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demontáž vlepeného motoru
PříspěvekNapsal: sob 22.12.2018 16:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2012
Příspěvky: 76
zdzd píše:
A co tak podložka pod motor? Kousek hliníkového plechu nebo překližky nemáš?

Psal jsem hned v úvodu, že je tam ten motor vpatlaný od předchozího majitele tavnou pistolí. Čili není co kde podkládat.
Na simulátoru jsem našel podobný model, větroň řízený směrovka - výškovka - motor a v tom simulátoru se chová stejně jako ten můj v reálu, takže to tak asi má být a musím se naučit ten motorový let uřídit.
Děkuji všem za rady a snahu pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demontáž vlepeného motoru
PříspěvekNapsal: pon 24.12.2018 0:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Skusim aktualizovat info pro vsechny.... vcetne zakladatele vlakna. :)

Prilozene podklady a fotky z vcerejsiho dopoledne muzou byt pro nektere diskutery ve vlakne i skromnym Vanocnim darkem.

V nejblizsich dnech bych mel byt schopen odpovedet na vetsinu dotazu, tykajicich se zminovaneho modelu v puvodnim provedeni.

Jen musim aspon jeden kus zkompletovat a zalitnout... toz prosim o lehke strpeni. Sam jsem celkem zvedav, jak se to v lufte bude chovat. :wink:

Jeste vysmahnu dalsi trupy a v lednu by mohlo byt k prodeji nachystano cca 10 short kitu z puvodni vyroby ( 5ks kridelkove kridlo a 5ks kridlo pouze s usima) .

Trupy v obou verzich muzu dodat v poctu a barevnem provedeni dle pozadavku zakazniku.

Ps . po doprodani skladove zasoby drevenych dilu, ero dostane nove kridlo i ocasni plochy dle meho navrhu , zmeni se oznaceni a vyroba bude pokracovat v ramci kapacitnych moznosti VEKAmodel.

Podobne to bude u dalsich dvou desitek modelu, vybranych z puvodni produkce JR MODELS


Příloha:
handsel vykres _01.jpg
handsel vykres _01.jpg
[ 68.58 KiB | Zobrazeno 2087 krát ]


Příloha:
handsel vykres _02.jpg
handsel vykres _02.jpg
[ 61.73 KiB | Zobrazeno 2087 krát ]


Příloha:
vyr 39_trupy.jpg
vyr 39_trupy.jpg
[ 96 KiB | Zobrazeno 2087 krát ]


Příloha:
vyr 39_dily kridla a ocasnich ploch.jpg
vyr 39_dily kridla a ocasnich ploch.jpg
[ 103.99 KiB | Zobrazeno 2087 krát ]



Technicka: z webu JR MODELS je castecne funkcni pouze kolonka Bazar . Zbytek jsou jenom vzpominky. 8)

Muzu poskytnout aktualni info, tj. co je jeste skladem a k prodeji z vyrobku JR MODELS. Ne vsak o cizim zbozi, ktere se nachazi v Sebrovske prodejne... na to nemam ani chut, ani silu.

Naposled jsem na firme byl 21.12.2018. Dalsi navsteva ( kolikata uz?) az po dohode s majitelkou , ktera se ted venuje zimnim radovankam a obsluze hostu na lyzarske chate,.... toz ji modelarina lehce obteka. :)


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demontáž vlepeného motoru
PříspěvekNapsal: pon 24.12.2018 12:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Vánoční pozdravení všem modelářům.Tak po přečtení zprávy od p.mistra veka1 o činnosti shopu JR models je mi už jasné proč mi nedorazila moje objednávka ze začátku prosince i po ujištění že byla zásilka odeslána,jo lyžovačka je výnosnější,na jednu stranu pochopitelné na druhou stačilo napsat "setrvejte na příjmu".Přeji všem alespoň nějaký kousek modelařiny pod stromečkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demontáž vlepeného motoru
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 3:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
dratek píše:
Vánoční pozdravení všem modelářům.Tak po přečtení zprávy od p.mistra veka1 o činnosti shopu JR models je mi už jasné proč mi nedorazila moje objednávka ze začátku prosince i po ujištění že byla zásilka odeslána,jo lyžovačka je výnosnější,na jednu stranu pochopitelné na druhou stačilo napsat "setrvejte na příjmu".Přeji všem alespoň nějaký kousek modelařiny pod stromečkem.


... nevim, zda se p.Zapletlova aktivne podili na obsluze E shopu . Co vim, tuto cinnost provozuji dalsi dva lidi... byvaly prodavac a pravdepodobne ucetni,...nezkuomal jsem podrobnosti, nemam k tomu duvod.

Ona spise resi celkove ukonceni cinnosti firmy a snazi se o doprodej vseho,co tam jeste zbyva. Duvod je prozaicky .... zcela jine a efektivnejsi vyuziti modelarinou zaneradenych prostoru. :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demontáž vlepeného motoru
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 11:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2012
Příspěvky: 76
Zdravím všechny a jsem rád, že díky "Veka" neřekl Handsel poslední slovo.
Dneska jsem demontáž motoru "vyřešil". Radost ze slunečného dne překonala strach z větru a vyrazili jsme lítat. Hned po startu jsem model nezvládl a následovala hvězda. Motor je po ní venku i s přepážkou. Je k té přepážce sice přišroubovaný, ale je to všechno spatlané lepidlem. Aspoň konečně opravím přívod k motoru, původní majitel ustřihl regl těsně u motoru tak to nešlo kloudně spojit. Teď je na všechno dost místa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz