Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pila - štípe hranu řezu
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 14:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Měl jsem kamaráda-bohužel už zemřel...a ten mi na ukazoval, jak brousí pilu:

Kotouč - bez plátků ! - normálně nabrousil , pak dal do cirkulárky, roztočil a poté "orovnávačem brusných kotoučů"
jemně pohladil pilu nejdříve zuby čelně a pak 2x boky zubů.
Na materiál který tím uřízl nebylo třeba sáhnout smirkem. Pro mne neuvěřitelné. Kdybych neviděl-nevěřím !


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pila - štípe hranu řezu
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2018 20:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 205
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
hozyy píše:
....A...... samozřejmě ten kotouč je na vyhození.....

A......prečo by mal byť ten kotúč na vyhodenie???...Každý takýto pílkový kotúč sa dá predsa ešte opraviť.../vybrúsiť....vyšrankovať/....
....Hmmmm....Blbý dneskajší trend......všetko poškodené vyhodiť a.... kúpiť si zase niečo nové.......Kde sú tie časy keď.....sme si vedeli všetko sami svojpomocne opraviť....spojazdniť.....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pila - štípe hranu řezu
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2018 20:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
někde ještě fungují...... znám to z vlastní dílny , jen jsem občas za vola co nevydělá dost, aby koupil nové ,,lepší,, :lol: :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pila - štípe hranu řezu
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2018 22:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahoj,

tak ten kotouč na vyhození není. Jen pořádně nabrousit, vyšraňkovat a na běžné řezání dobrá.
Já nechávám kotouče nabrousit u profesionálů než bych se pouštěl do něčeho co neumím.
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pila - štípe hranu řezu
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 0:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
dobrý přístup, dnes málokdy viděný či přiznaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pila - štípe hranu řezu
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 12:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.10.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: Mělník
Dobrý den kolegové.Ještě tedy zareaguji na diskusi o zbytečném vyhazování kotoučů. Napsal jsem to proto, že když se kolega zeptal proč se mu štípe materiál a poslal foto takové pily, tak mi bylo jasné, že řešit něco o broušení kotoučů by nemělo cenu, když nepoznal , že pila je tupá , rychlost posuvu a tak dále Tím však v žádném případě nechci snižovat něčí vážnost, proto že proto je toto téma, aby se každý mohl ptát. Jen pro ty šetrné co by to brousili bych poznamenal že o tom něco vím. Brousím si do cirkuly i do motorové pily. Ale jemný kotouč do mafla není to samé jako velkej do cirkulárky, jak tady píšete. V prvé řadě kotouč do mafla u nás koupím za cca 250,- , což si myslím že není zas taková položka co by nešla ustát. V druhé řadě když už někoho seženete, kdo vám to nabrousí, tak mu určitě dáte nějakej peníz a ještě mu ho musíte nějak dopravit. I když nebude nic chtít, tak mu na kafe ze slušnosti necháte. To porovnejte z 250,- nákupu nového a možná ušetříte 100. Tak takhle jsem to mysle v dobré víře. Já taky počítám koruny, ale v tomto případě bych to asi řešil takhle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pila - štípe hranu řezu
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 12:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Otázkou ale je, jestli ten kotouč za 250,- je už při nákupu kvalitní, dobře nabroušený, rovný a pod.
Aby se ti nestalo, že za kamarádem s tím balíčkem kafe půjdeš i tak.
Dobrý list a dobré používání ti to odborné nabroušení bohatě zaplatí.
Kupováním nových a nových listů nemusí být správná cesta. Snad jen pro toho, kdo to umí a ty "špatné" mu dáš ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pila - štípe hranu řezu
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
naprostý souhlas se předchozím kolegou, koupíš obvykle jen polotovar co při použití na chalupě je celkem dobře použitelný, ale né v modelařině, kdy občas jde o setinky i na prkénku.
cena za dobré nabroušení se může ale opravdu rovnat né příliš kvalitnímu novému kotouči......a je také obrovský rozdíl jak kotouč pak používáme a na co........
Osobní zkušenosti s řezáním kotouči-frézami dýhového materiálu v až 10 vrstvách naráz na prkénka 0,2x0,5mm
tam se šrank řešil jen tím, že se neorovnávalo po broušení...... :wink: živilo mě to 10 let...... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz