Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 22:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Sunn píše:
jio

Nevím jakou osobní zkušenost máš s ÚCL.
Dělal jsem před komisaři ÚCL teoretické a praktické zkoušky v listopadu a myslím, že to byli pohodoví a vstřícní lidé. Určitě jsem z nich neměl pocit jako z nějaké "vrchnosti", která by nejraději létání s bezpilotními letadly a modely zakázala. Spíš naopak.

A s drony nelétají pouze idioti, ale čím dál víc lidí, kteří mají schválené Letecké práce a vědí toho o vzdušném prostoru více než leckterý modelář - aspoň tak soudím podle dotazů v tomto vláknu.
A ti nechtějí riskovat ztrátu povolení (potažmo živnosti).
Každý modelář taky nemusí být výlupek všech ctností a zodpovědnosti - někdy může porušovat předpisy i z neznalosti.

Takže každé paušalizování pokulhává - v tomto případě velmi.

Mám zkušenost s tím, jak vypálili první verzi doplňku X. To dělali jejich úředníci a vrchnost spolu s armádou a asi i dalšími lidmi, kterým se to hodilo do krámu. Teprve pak se to umravnilo do současné podoby, která je jako doporučení OK. Už NE jako norma, podle které je možné někoho pokutovat a taky strašit lidi a tím si vynucovat existenci papíru na to, abych mohl dělat podle nich letecké práce i když to splňuje definici hobby a podle mě to letecké práce nejsou. Viz výše diskuze k tomu, jestli je Mobius přilepený na křídlo letecká práce.

Že se pak ke zkouškám dostaví lidi, kteří jsou pro letectví zapálení, tak to je úplně jiná kapitola. Znám taky pár pilotů a u všech jsem zatím vždy získal body navíc popřípadě i svezení, když jsem se zmínil, že lepím modely.

Závěr - souhlasím s tebou ve všem v tom co zde píšeš. Nepaušalizuji UCL. Píšu o tom, že UCL (asi) leze kam nemá kompetence. A v tom jsem myslím si konzistentní po celou dobu, co DX existuje.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 04.01.2019 6:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Plný souhlas s jio :!:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.01.2019 16:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
jio píše:
Píšu o tom, že UCL (asi) leze kam nemá kompetence.


Já myslím, že každý úředník je z podstaty věci líný.
Takže si nemyslím, že by se někomu z nich chtělo přidělávat si práci tím, že aktivně poleze někam, kam nemusí (a riskovat tak další práci při přípravách soudní pře) :-)

Jinak ta definice leteckých prací je u focení a filmování poměrně jednoduchá - musí to být komerční činnost (za úplatu). Je úplně jedno, jestli vozíš kameru nebo ne, to s tím nesouvisí.

Pokud to ale dáš na youtube a máš za sledovanost nějaký výdělek, tam už asi balancuješ na hraně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.01.2019 11:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Sunn píše:
Já myslím, že každý úředník je z podstaty věci líný.
Takže si nemyslím, že by se někomu z nich chtělo přidělávat si práci tím, že aktivně poleze někam, kam nemusí
Zní to logicky, ale praxe ukazuje, že to je hluboký omyl :(

Úředník vleze úplně všude, aby si posílil svůj pocit důležitosti a moci. Zároveň ukáže svoji nepostradatelnost. Nevadí, že přibude práce - přijme se další referent, asistent, kontrolor, koordinátor... Úředník se pak stane vedoucím oddělení, dostane příplatek za vedení a práci hodí na podřízené. To je přece princip úřední mašinérie. (Měl bych na to x příkladů z praxe.)

Omlouvám se za OT, ale nedalo mi to :)

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2019 18:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 205
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
Sunn píše:
Pokud to ale dáš na youtube a máš za sledovanost nějaký výdělek, tam už asi balancuješ na hraně.


A to YT aj platí za videá????....

Ja mám niekoľko videí na YT a nič nedostávam za to....žiadny peniaz...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2019 19:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Až u něho budeš mít sledovanost ve statisících až milionech plus desetisíce a více odběratelů, tak z toho něco kápne. :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2019 20:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Nemusí to být tak mnoho.
https://www.studentmag.cz/jak-vydelat-p ... i-myslite/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz