Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2019 8:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Zdravim panove. Take bych se chtel podelit se svou prestavbou. Sledoval jsem videa na youtube, procital zahranicni i toto forum, tak jsem se pustil do prestavby Brudera. Puvodne se modelarine venuji, ovsem letam letadla. Tudiz jsem vedel, ze tohle bude uplne jina kava. Mam vsak rad vyzvy, takze proc ne.
Vsude mozne jsem se dival a vetsina upravuje traktory John Deere nebo Fendt. Tak jsem si rekl, pujdu "proti" proudu a predelam New Holland (samozrejme ma na tomto rozhodnuti podil i Farming Simulator, kde jsem se do teto znacky zamiloval). Vsiml jsem si, ze jej Bruder dela, a to dokonce oblibeny model T7.315 Heavy Duty.
Traktor jsem tedy objednal, druhy den prisel a vecer byl jiz rozebran (dalo to teda dost prace, ale podarilo se mi to jakz takz bez ujmy).
Jako pohon jsem vedel, ze pouziju serva, takze prislo hledani. Nakonec (to jsem nevedel, ze existuji 360°) padla volba na JX servo PDI-5521MG digital 360° (55g, tah 20kg). Opravdu velka serva, to se musi nechat. Na rizeni potom jsem chtel taky digital, ale pri zatezi tak divne piskal, tak mam ted JX servo PS-2503 HB (25g, tah 3,5kg).
Upravil jsem tedy "trup" pro instalaci vsech serv. Zadni jsem samozrejme prichytil zavitovymi tycemi M3, predni v "trupu" drzi samo, jen mam obe pulky sesroubovany srouby (puvodni cvocky to neudrzely). Vpredu jsem rizeni udelal na kulove cepy, aby zustala zachovana kyvnost napravy, zadni naprava (diky zavitovym tycim) je stavitelna na rozchod, odklon a sbihavost. Zadni serva jsou kazde vzlast na kanal prijimace, kvuli naprogramovani "diferencialu" prostrednictvim mixu z rizeni.
Osadil jsem predni mlhova svetla 3mm led 2x (hlavni by sly tezce, tak priste), stresni pracovni svetla 5mm led 10x a zadni svetla jsem musel vyrobit.
Jsou tedy vyrezany jakoby ctvrtkruhy z plexi, vzdy dva na sobe s mezicasti z cerne pasky a ledky do nich sviti na tupo (z jedne rezane casti) a proto, ze plexi vede skvele svetlo, tak je svetlo komplexni, ale umi svitit horizontalne napul. Vrchni couvaci svetla, spodni obrysove plus brzdove. Celkove toto osvetleni ridi jednotka firmy bel dss2, blinkry zase priste.
Cely traktor budu ovladat vysilackou Hitec Flash8, pracovni svetla budou spinany zvlast kanalem. Napajeni zatim 3S 1300mAh a UBEC Foxy 6A, pozdeji zrejme 2S a vetsi kapacita.
Fotky ze stavby pridam pozdeji :)

https://www.rajce.net/a15786653

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019 10:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
Velmi pěkná práce a zřejmě se nechám inspirovat, jednoho Brudera má můj syn a myslím si, že přestavba by ho potěšila.
Jaký odběr mají ty serva při pohybu? Zkoušel jsi to nějak zatěžovat?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019 10:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Oplu: Ahoj, jsem rad, ze by ses nechal inspirovat. No nevim, ale dnes budu mit prijimac venku, tak zapojim merak a napisu. Zatez jsem zkousel, pridam video :)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019 12:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Drobná připomínka, při otevření podobného tématu není od věci přidat odkaz na původní model - tipuji správně, že jde o toto: https://www.hrackarna.cz/bruder-3120-tr ... /d81003120 ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019 12:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Tomashr: Jo, presne, to je on. Omlouvam se za neuplnost :D

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019 18:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Oplu: Tak chlapce, je to lepsi nez jsem myslel :) Pri tazeni 4kg pet jako na videu a navic traktor ma asi 1600g tak kazde servo (motor) bere 1A :)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019 22:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Nove pridane fotky do alba. Mrknete ;) Dnes uz prisel spinac, tudiz mohla byt zapojena stresni svetla :)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019 23:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
je to parádní projekt, pohon servy je asi velmi rozumné řešení s nízkým odběrema velkou sílou , co tomu řeknou motorky se uvidí časem a docela jsem na to zvědavej.
Každopádně mi ale okem cuklo uložení závitovek které drží a štelují pohon, není tam moc málo pevného materiálu s ohledem na možnosti tahání větších zátěží? jestli se nepletu tak to je jen v tenkém výlisku z ABS........


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019 23:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Ahoj Ufone. Predem bych rad podekoval za mile slova.
Zadni pohon se mozna zda, ze je ulozen jen na tech zavitovlach, ovsem ve skutecnosti jsou serva jeste o ten trup oprena. Schvalne jsem rezal po malych castech, abych docilil toho, ze se serva oprou o podvozek a zavitovkama je prichytim.
Jasne, mohli by tam byt nejake zpevneni, ale nepredpokladam, ze by to nevydrzelo. Spise zpevnim zadni zaves na vleky (hlinikovym platem zespod :)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2019 8:52 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Moc pěkné. Mám v plánu předělat pásový BOBCAT.

Pohon servy je dle mě jen na krátkodobé ježdění. Tím nemyslím, že by to hned shořelo, ale hřeje se to a pak to musí chladnout.

Když si kluci hrají s buldozerem viewtopic.php?f=29&t=85027 tak to je tak na 5 minut a pak jsou motory serv horké, že na nich nejde udržet prst. A to mám spodní díl krabičky serv odmontovaný. Už jsem přemýšlel nad nuceným chlazením.
Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2019 9:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Tome dekuji. Vcera jsem prave jezdil po byte asi 20 minut v kuse (manzelka me skoro sezrala :D) a serva uplne v pohode. Je pravda, ze traktor jezdil sam, ale s vleckou plnou hliny taky pojede jen chvili ;) Potom chvilka cekani na nalozeni a bude to v cajku :)
Verim ovsem, ze na pasech to bude jinak, jelikoz tak pusobi jine sily. Abych se tomu vyhnul, tak jsem namixoval kazde servo pohonu do rizeni a kdyz zatocim doprava, tak prave kolo se zpomali. Samozrejme cim vic zvysim vychylku na rizeni, tim mene se toci. Docilil jsem tim znacne mensi polomer otaceni. Proto tam ani nepusobi to, ze by to kolo se chtelo mene otacet, ale servo by tam rvalo porad stejne otacky, potom by se hralo.

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2019 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
pohon servem mám odzkoušenej jen na upraveném malém kde jsem odstranil komplet elektroniku ale kupodivu motorek vydržel 5 let denního provozu v muzeu čokolády v Táboře:
Příloha:
PICT6326.JPG
PICT6326.JPG
[ 106.94 KiB | Zobrazeno 4166 krát ]


projíždělo to trasu zhruba 8metrů pokaždé když návštěvník dal povel tlačítkem......takže někdy skoro nepřetržitě od 9 ráno do 18 večer baterie se nabíjela automatem přes kontakty v přístavu. Řízení magnetem nad skrytým drátem pod plochou moře.
Příloha:
IMG_20161207_095317.jpg
IMG_20161207_095317.jpg
[ 61.29 KiB | Zobrazeno 4166 krát ]


Druhá fotka je z rozebírání modelu před instalací jiné expozice.
Servo má dosti vymleté fosforbronzové kartáčky ale stále běží i po těch 5 letech je ale fakt že jezdilo na nízké napětí z jednočlánku li-pol zregulované pulzně pro realistickou rychlost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2019 19:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Moc pěkný, traktory se mi taky moc líbí.
Nešlo by to udělat na pohon 4x4?

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019 6:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Tak panove, prestavbu povazuji za hotovou :) Posilam video, kde je prezentace jizdy a osvetleni.
Nazory beru ;)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019 8:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
MOc pěkný :wink:

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz