Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 831 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019 22:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... držení čistě v ruce...

To by to museli ještě trochu zaoblit, každá krabice se v ruce drží blbě a zvlášť u větroňářů když je to na delší dobu.
Nevím jak do dýzajnu ještě kecá Joshua ale myslím že by do toho mohli hrábnout ještě víc, nejen to odkrabicoidovat.
Můj názor, je možno mít jiný :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2019 15:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
Ergo držení mají strašnou nebojím se říct nepoužitelnou. Když si otiskneš ruku treba do koule sněhu kubismus to opravdu není vtomhle jsou v jeti za.... Dyzajner má v aute asi volant z jeklu ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 12:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
SKAY píše:
Ergo držení mají strašnou nebojím se říct nepoužitelnou. Když si otiskneš ruku treba do koule sněhu kubismus to opravdu není vtomhle jsou v jeti za.... Dyzajner má v aute asi volant z jeklu ....


Že je to nepoužitelné prosím hlavně neříkej třeba mistrům světa v pylonech, mistrům ČR v několika kategoriích a dalším. Aby jim to pak nezačalo lítat blbě, nebo abys nebyl za blbečka ty :P

http://www.jeti-team.com/mistrovstvi-sveta-f5d/

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 13:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Nepoužitelnost rádia je vidět i z vida kde lítá Jase Dussia :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 14:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
HonzaS píše:

Že je to nepoužitelné prosím hlavně neříkej třeba mistrům světa v pylonech, mistrům ČR v několika kategoriích a dalším. Aby jim to pak nezačalo lítat blbě, nebo abys nebyl za blbečka ty :P

http://www.jeti-team.com/mistrovstvi-sveta-f5d/


Honzo, to je zbytečný....

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 15:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Také si myslím. Na tohle kolik je lidí, tolik je názorů....
Mě osobně např. nesedne nic, kde nemohu mít páčky držené mezi palcem a ukazováčkem. A znám lidi, co to mají přesně naopak a i takové, kteří jsou obojetní...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 16:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Nemůžu mluvit k řadám DS. Mám DC-16 v pultu, držení a ovládání předčilo moje očekávání, jsem velmi spokojen. Předtím jsem měl Horus X10S v pultu a připadal jsem si jako obalený polárník na severním póli. Rádia bylo všude nějak "hodně", byl jsem v něm sešnerovaný. V čem mě Horus více seděl, byl display a dostupnější postranní slidery. Prostě jak již bylo psáno, každý má vnímání jinak nastavené a kupuje si rádia podle svých požadavků a domácího rozpočtu. Buďme tolerantní a hlavně rádi, že je tolik značek a je z čeho vybírat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: stř 16.01.2019 21:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Petronel píše:
Nemůžu mluvit k řadám DS. Mám DC-16 v pultu, držení a ovládání předčilo moje očekávání, jsem velmi spokojen.


DC řada jako pultovka je naprosto v pohodě, to se povedlo - může mít někdo námitky estetické, ale principiální ergonomický problém asi nemá nikdo.
U těch DS ale prská dovolím si říct většina lidí preferujících palcovku. V F5J mě ze špičky fakt nenapadá snad nikdo, kdo by to měl jako palcovku, je tam hodně VELMI spokojených uživatelů, ale právě že to mají na hácích jako kompaktní pultovku (na to je to výborné).
Pro držení v ruce je to ale horší, mimochodem i na tom videu od HonzyS je hezky vidět, jak to má dost důkladně zapřené proti řemenu a sice řídí palcově, ale je to už takový ten přechodný stav...

Jinak zvyknout se dá na cokoli, pamětníci si jistě vybaví časy, kdy mistři světa F3B Wurst a Perkins létali jako s palcovkou s obrovským ryze pultovým Multiplexem Profi MC - holt tehdy MPX USA slušně sponzoroval :lol:
Tito extraborci se s tím vyrovnali, ale asi by nikdo na základě tohoto netvrdil, že Profi MC je dobrá palcovka :) U Jeti DS to není dovedeno do takového extrému, ale..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: ned 20.01.2019 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Ergonomie palcového vysílače je jedna z jeho nejdůležitějších vlastností. Co je pro koho ergonomické je individuální záležitost. Pro mne je DS nepoužitelné jak tvarem, rozložením jednotlivých prvků, tak chodem páček (DS-12 jsem zatím v ruce neměl). Někdo to může mít jinak, já to beru, někdo je sponzorovaný, tak to pro něj bude více ergonomické, než je skutečnost. Joshua to prostě neudělal dobře, tedy přesněji, neudělal to dobře pro mne a chod páček s nevýrazným středem při měkčím chodu mi prostě nevyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: ned 20.01.2019 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Mám na to stejný názor jako momobrut. Myslím, že v tomto případě se dala přednost designu a atraktivitě před praktičností. A taky si myslím, že ergonomie vysílače nemá přímý vliv na výkony těch "mistrů".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: ned 20.01.2019 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
Myslím, že v tomto případě se dala přednost designu a atraktivitě před praktičností.

Mě by stačilo mít v ruce "lehoučkou ovladačku", jako u počítače klávesnici a myš.
Zbytek by mohl být určitě někde jinde. Koncepce dnešních RC vysílačů je stará snad 50 roků a za dnešní ceny toho umí ve srovnání se stejně drahou jinou elektronikou žalostně málo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: ned 20.01.2019 22:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
HLA píše:
... a za dnešní ceny toho umí ve srovnání se stejně drahou jinou elektronikou žalostně málo.

To je fakt, pořád se musí smysluplně hejbat páčkama :mrgreen:

Tedy vyjma takových těch věcí s hooodně vrtulema co umí "letět" samy. Někdy.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: ned 20.01.2019 23:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No, na jednu stranu má ale pravdu. Když si srovnáš co dnes dokáže kdejaký mobil s cenou, dejme tomu kolem 5 tisíc, s velkým kvalitním displejem, velkou pamětí, s podporou spousty jazyků, hromadou funkcí atd. Ale asi je to dané tou masovostí výroby, takže ty náklady na vývoj (asi hlavně SW) se snáz rozpustí v tom množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 6:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
A co by to malo este vediet naviac? Chybati ti tam intetnet? Chyba ti hrat sa na vysielaci? Odosielat maily z vysielaca by bolo kul?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12 - první náhled
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 6:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Ergo neergo - lítání je stejně nakonec vždy o rukách - kopytu nepomůže super ergonomické rádio, a člověk se šikovnýma rukama zalítá s čímkoliv.

Já dvanáctku držel, pro mé ruce vyhovovala, ale možnosti srovnání mám omezené na Graupnery MX, Frsky Q7, Horus 10 a Xlite, Jeti DS-16 (tu mám už ale v pultu). Musím ale přiznat, že palcové rádia neřídím palci, ale držením bližším pultovkám. A mám poměrně velké ruce. Palcovky používám u F3K, a půl napůl u větroňů. Heliny a akrobaty řídím pultem.

Edit: Oprava, Xlite řídím palci (tam to snad ani jinak nejde)

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Naposledy upravil BoŠ dne pon 21.01.2019 6:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 831 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], habasek a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz