Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 18:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9138
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jardátor píše:
Já když jsem začínal,tak jsem okamžitě "hltal" všechny rady,snažil jsem se co nejdříve odpovědět a poděkovat.Chlapec asi nemá čas,nebo už ho třeba chuť do lítání přešla.No,ještě uvidíme,třeba se ozve a kdyby bydlel kousek ode mě,rád pomůžu.

Nech brouka žít, třeba píše domácí úkoly :lol: . Ale jinak máš pravdu, to se dnes moc nenosí. Ale vzhledem k úpravě zadání zde zcela určitě nejméně jednou byl a zřejmě si něco přečetl. To místo, kde se pohybuje, jsme mu radili všichni, než jsem dopsal, tak zareagoval. Dokonce napsal i něco navíc (poděkování, paráda!). Martine, dej si to do profilu, tady se to za chvíli ztratí a nikdo to zde hledat nebude,. V profilu to máš napořád.
Na internetu najde spoustu věcí, ale něco se odsud prostě nevyčte, Uncle Google prostě není všemocný :wink: .
Step One určitě nebude pro začátek špatná volba, zvlášť pokud nebude mít nikoho s pomocnou rukou. V každém případě to chce si něco zjistit o mechanice letu, tedy o funkci kormidel, že třeba samotná směrovka na zatáčku nestačí (nebavíme se o jednokanálech Mars II), není to volant jako v autě, a že se to musí korigovat výškovkou atd.

Martine, v Jindřicháči musí nějací modeláři být. Vím, že tam někde v té oblasti bývá Kapr v luftě (nevím, přesně kde), takže tam kolegů bude dost. Najdi si třeba RC mapy a prohledej je. Určitě najdeš nějaký sobě blízký plácek (myslím vzdáleností), zajdi, pokecej, navaž kontakty a určitě se najde někdo, kdo ti pomůže.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 19:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2019
Příspěvky: 23
Bydliště: Jindřichův Hradec
Jsem z Jindřichova Hradce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
martinsulc.05 píše:
Jsem z Jindřichova Hradce.


To už jsi psal. Ostatní ti ale radí, aby sis to dal do svého profilu, abys to tady nemusel vypisovat v příspěvcích.
Otevři si Uživatelský panel (vpravo nahoře), potom Profil a tam si napiš Bydliště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 19:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2019
Příspěvky: 23
Bydliště: Jindřichův Hradec
Děkuji za rady, (chtěl bych mód 2 ) na vše se podívám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 19:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2019
Příspěvky: 23
Bydliště: Jindřichův Hradec
Promiňte že se opakuju (nejsem ten z dnešní mládeže který sedí celé odpoledne u počítače a hraje hry popravdě moc s počítačem nebo se smartphonem neumím.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 19:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9138
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Marťas, v klidu(!), nejen čti, ale také vnímej psané, času je dost, žádné hoňky. Celkem tě chápu, protože podobných "dárečků" mám na kroužku 10.
Volba módu je jen na tobě, když budeš mít nějaký simulátor, vyzkoušej a uvidíš. Jinak pokud budeš shánět "učitele", musíte létat ve stejném módu, jen málo lidí jich používá vícero.
Model Step One se tu rozebíral, je na to i samostatné vlákno, stačí to prohledat (např. Akce 1000 pilotů). Pokud to koupíš v té sadě a časem tě model přestane bavit, zůstane ti poměrně dost slušná vysílačka, ke které půjdou dokoupit přijímače a pořídíš si něco většího a třeba i rychlejšího. Wasserfták má v nabídce poměrně dost modelů z pěnových hmot a v různém stavu předpracovanosti, stačí si pak došetřit a pořídit. Třeba tě také chytí stavba a to už je pak zcela o něčem jiném.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 20:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Tak to je super,o to více by tě mohlo bavit lítání.Mám syna ve tvém věku,v 10 letech jsem ho snad trošku naučil lítat na Flopovi od Šad model,hodné,levné,poletovadlo,které se po haváriích dá lepit do nekonečna.Jen by ti ho musel asi někdo poslepovat a osadit nějakými levnými komponenty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Pokud jsi trochu zručný takový Flop II od Šad model by nemusel být úplně špatná volba.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9138
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Flopa II od ŠADu budu právě letos kupovat na kroužek. Éro je levné (podle stupně předpracování mezi asi 600 - 800,-Kč u výrobce), výbava - dvě serva SG90 po nějakých 70,-Kč, motor E-Max 2812 nebo 2822 (kolem 300,-Kč) regl zhruba za stejné prachy, no a baterka, ta bude mezi 300 - 400,-Kč (nějaký 2 - 3S, mezi 1300 - 1500mAh). A abych nezapomněl, tak ještě ten klacek na míchání vzduchu :lol: s unašečem (cca 200,-Kč). Nabíječku (snad) dokoupíme později, zatím budu používat mou. Éro na výuku také dobré (s něčím podobným jsem už kluky učil, jen to fakt roztřískali :lol: ), velikost přiměřená - rozpěti cca 1300mm, skladné a dobře převozitelné.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 20:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2019
Příspěvky: 23
Bydliště: Jindřichův Hradec
Flop ll nevypadá špatně, ale jelikož se nevyznám ve vybavení tak nevím přesně co k němu koupit aby to sedělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 20:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2019
Příspěvky: 23
Bydliště: Jindřichův Hradec
Chtěl bych se zeptat, pro začátečníky jaký je vhodný vysílač?(nějaký základní)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 20:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Šad má na stránkách i potřebné komponenty sice Čína největší ale jedno poštovné.
No a kdyby mu to šlo stačí nůž a lepidlo zmenšit vzepětí přidat křidélka, klidně i klapky. polepit křídlo páskou...no hodně předbíhám.
Se dívám než sem dopsal předchozí příspěvek ně s tím flopem předběhli.
Pokud to myslíš trochu vážně třeba tgy i6. Něco umí relativně levná.Když jsi vzpomenu na Focuse 4 za pětku při mých začátcích.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 21:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2019
Příspěvky: 23
Bydliště: Jindřichův Hradec
Protože jsem manuálně zručný (vyrábím volně létající modely z balsy ) uvažuji o flop ll hlavně kvůli tomu že když si ho sám sestavým ( osladím servy, motorem....) budu o něm něco vědět, naproti tomu když si koupím nějaký model tak ho nemohu skoro vylepšit ( křidélka klapky) u svého flopa bych mohl vylepšovat a zdokonalovat jak model tak své pilotní schopnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 22:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
https://emotors.cz/vysilace/12566-fly-s ... macem.html

https://emotors.cz/isdt/14059-isdt-q6-p ... cerem.html

vysílač postačí bohatě na dost dlouhou dobu- pročti si návod . Umí heliny, 3 mixy a je to včetně přijímače . Umí mnohem víc věcí, než potřebuješ k létání s čímkoli.

Nabíječ je potřeba slušnější, aby byl spolehlivý a neničil baterky . Tenhle potřebuje ještě zdroj - ten se dá sehnat kolem 600 Kč , nebo autobaterka.

serva, motor, regulátor, baterie jsou relativně spotřební věci a to budeš stejně dokupovat s novými modely.
Takže postačí pro začátek to nejlevnější na trhu.
Modelařina je koníček do kterého se stále něco kupuje. Nemá smysl limit na vše. Pořiď si postupně základní věci, které ti chvilku vydrží a postav si model. Když ti něco bude chybět na dokončení, určitě ti v rodině někdo finančně pomůže. Navíc rodiče budou rádi, když ti budou snadno kupovat dárky od maličkostí po dražší. To že si stavíš modely sám, je velká výhoda.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2019 22:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9138
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Martine, už jsem ti psal, abys pozorně četl (i po sobě) a přečtené vyhodnotil. Prakticky celou vybavu jsem ti popsal, pokud bys měl zájem, najdu ti i odkazy. Spousta věcí se dá koupit na Hobby Kingu. Jenže budeš muset clít a záruka se bude řídit podle žlutého muže. Někomu to nevadí a v případě reklamace peníze oželí.
P.S. Celkem chytrá nabíječka na 12 i 230 V se dá sehnat do tisícovky.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz