Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Marťasi, máš tam SZ, jukni na to a pokud něčemu nebudeš hovět, ozvi se.

Sky59 agrhoubrkskrmecák, je ti to jasné! :lol: Co jsi mu poradil? Cypovinu, kterou mu každý rozmlouvá! Stejně tomu je i v jiných vláknech. Neříkám, že jsem znám všechno, ale určitě nebudu radit kolegovi k velkému benziňáku dát pidiservo na ovládání karbecu, nebudu odsuzovat 3D tisk, protože z materiálu, který je běžně k dostání, a z tiskáren, které jsou na trhu zatím nevychází supermodely se supervlastnostmi. A tak by se dalo pokračovat. Nevím, kdo z nás toho postavil víc a nehodlám si tu poměřovat pindíky, kdo toho měl víc. Od počátku mého modelářského věku stavím, neskládám. ARFka jsem měl za celý modelářský život asi jen 3 nebo 4 kousky a opravdu postavených modelů desítky (dnes už to ani spočítat nejde). Věřím, že máš určitě dobré znalosti z jiných oboru, o to se nehodlám přít, ale o tvých (ne)znalostech z tohoto oboru si už cvrdlikají vrabci na střeše. Podívej se, jak ti odpovídají ostatní. stejně.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 19:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Ja uz presne viem o ktorych ludi ide co sa nevedia zmierit so skutocnostou :)

A poradil som mu presne to co hlada, nikde sa nepise ze chce lepit rebierka na stole, on chce lietat

A nechapem co vsetkych trapi ze nelepim rebierka, nikdy som sa k tomu nehlasil, ja potrebujem lietajuce veci pre pilota, ja som pozemny personal

A naposledy dostal Jeti 2.4GHz/900MHz supravu a Extru 190cm s 30ccm OS, aj s tou lieta je to este jednoduchsie ako s mensimi lietadlami, nemam potrebu rok skladat, ak rozbije poridi sa nove


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 19:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Pokud bys měl zájem a zdejší rada zkušenějších ti to schválila,mám nejaké starší nebo pro mě ne vhodné věci.
Nemám model, kužel, vrtuli a nabíječku.baterka je stará 2s850mah fialová Ray serva Tg9e :oops: ,na podzim sem ji jště létal v belance z epp,základní dualsky 40A, setový regl z belanky od pelikána stařičký jes 18A +motor,další ray cd 2830/12.

Není to že bych se toho chtěl zbavit a zbohatnout už vůbec ne :)Nějak tak aby ses vešel do rozpočtu komplet vybavený.
Na modelbazar to dávat nebudu už mám plné zuby různých vykuků ...

Jen ještě dotaz páječku máš? Minimálně konektory budeš pájet cínem.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 19:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
DAF píše:
Martine vrťas a letadlo je něco zcela odlišného. To nejde porovnávat.


Podle mě toto není pravda. Je to trochu odlišné, ale ne zcela. Řekl bych, že je to lepší než začínat z čisté vody na letadle. Sám jsem taky začínal na čtyřkanálovém koaxiálu, Sky Surfera jsem si pořídil až pak. Pěkné na tom je, že člověk získá reflex: jsem v problému -> je třeba přidat plyn. Zatímco úplný začátečník má reflex: jsem v problému -> potřebuju být výš -> přitáhnu výškovku. Čímž při nedostatečné rychlosti problém ještě zhorší.

Pro mě bylo při přechodu z koaxiálu na letadlo největším mentálním překvapením, že se to ovládá o jednu derivaci jinak než vrtulník: letadlo se výkyvem páčky nakloní (ať už směrovka tříkanálu nebo křidélka), pak s páčkou v neutrálu zůstane nakloněné, a pak se páčkou v opačném směru srovná. Pokud člověk drží páčku vychýlenou, tak skončí ve vývrtce na zemi.

Znalost ovládání vrtulníku ale fakt pomůže, určitě lepší než nic.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 19:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
letadlo se výkyvem páčky nakloní (ať už směrovka tříkanálu nebo křidélka), pak s páčkou v neutrálu zůstane nakloněné, a pak se páčkou v opačném směru srovná. Pokud člověk drží páčku vychýlenou, tak skončí ve vývrtce na zemi.
Tohle není zcela pravda ta první část, druhá část s podržením kniplu pravda je.
hodně modelů je navrhnuto tak že po uvovnění pák se srovnají do přímého letu.
Jiná otázka je v jákém úhlu k zemi.
Pořádný ušatý větroň nejlépe letí když mu do toho nekecá modelář na zemi, i se srovná do klouzavého letu.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Jako jasně, ale to srovnání se (třeba u Sky Surfera) trvá i tak docela dost dlouho na to, aby člověk který na to není zvyklý začal panikařit. Teď jsem třeba za to rád, když letím fakt daleko od sebe, a na letadlo taktak vidím - prostě pustím kniply a věřím, že se to během pár vteřin srovná do vodorovného letu. Ale volant to prostě není, ve smyslu vrátím ovladač do neutrálu a v tu desetinu vteřiny to letí rovně.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 20:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
Citace:
Ahoj chtěl bych začít s RC modely letadel je mi 13 let a že začátku bych si chtěl něco pořídit asi tak do 3000 kč a nejspíš bych chtěl motorový větroň co si mám pořídit?

Vzhledem k omezenému rozpočtu těch možností zas až tolik není. Já bych poradil podívat se i do světa, například zde: https://hobbyking.com/. Dají se tam najít cenově a letově vyhovující éra + RC vybavaní, jedno z nich je tady: https://hobbyking.com/en_us/hobbykingr-tm-bixlerr-tm-2-epo-1500mm-ready-to-fly-w-optional-flaps-mode-2-rt.html. Jediný zádrhel je v tom, že není zrovna na skladě, to se ale může v dohledné době změnit. Výhodou je tlačná vrtule, takže v případě pádu, který nevyhnutelně přijde, se zas až tak moc nestane a ovládání nejen směrovky, ale i křidélek. A k tomu všemu to docela solidně lítá (vyzkoušeno). Jo a k vysílačce je přibalen i USB kabel na PC simulátor, takže se ovládání dá před ostrým startem i natrénovat, což docela důrazně doporučuji, šetří to nejen čas, ale i peníze. :-) https://www.youtube.com/watch?v=1xzDJQPtoe4

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 20:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
YenyaKas píše:

Pro mě bylo při přechodu z koaxiálu na letadlo největším mentálním překvapením, že se to ovládá o jednu derivaci jinak než vrtulník: letadlo se výkyvem páčky nakloní (křidélka), pak s páčkou v neutrálu zůstane nakloněné, a pak se páčkou v opačném směru srovná. Pokud člověk drží páčku vychýlenou, tak skončí ve vývrtce na zemi.


Suhlas

Plati to samozrejme pre lietadlo /akrobat/, nie hornoplosnu Cessnu s kridlami do V

Lietadlo s gyrom sa ovlada ako 'vrtulnik', naklonenie packy kridelok nakloni lietadlo, bez gyra sa naklapaju kridelka

Cize s gyrom a vychylenou packou lietadlo zostava naklonene, bez gyra s vychylenou packou rotuje okolo pozdlznej osi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 21:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
sky59
Nějak nerozumím řeči tvého kmene. "naklonenie packy kridelok nakloni lietadlo, bez gyra sa naklapaju kridelka"

Gyro rozumím ale ten zbytek nechápu?

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahojte,

zběžně jsem proběhl vlákno a docela mě iritujou ty hádky tady. To se asi mladý kolega diví do jaké že to party se dal.
Taky na něj vychrlíme spoustu dobře míněných rad ( až na výjimky) a hlavně spoustu terminusů technikusů, kterým jako začátečník asi ani nerozumí - viz módy, programování, pro nás bežné nakupování na Hobbykingu, jestli křidélka nebo ne, regulátory.... asi má v hlavě pěkný guláš.
Za mě - pro 13-ti letého kluka, který chce začít - určitě najít nějakého modeláře nebo kroužek, kde příjde k informacím.
A jelikož je kolega bez zkušeností asi určitě setovku Step One s rádiem, a předtím vyzkoušet páčkování na simulátoru. Tím odpadnou problémy co a kde koupit za vybavení. Taky bych doporučil Flop II od Šadu, mám s ním osobní a dobrou zkušenost pro začátečníka. Ovšem vyžaduje to už nějaké stavební zkušenosti. A ty asi moc nejsou. Ani ten Step a ani ten Flop nemají křidélka. A myslím že po nějaké zkušenosti s létáním jdou přidělat. i když se jedná o ušaté a stabilní letadla. Ale dá se vyblbnout i bez křidélek. Co mě pro začátečníka dost vadí - nutnost programování rádia. Když o tom nic nevím jak a co mám programovat???? Tady se rada zkušenějšího modeláře hodí. Ale proboha, raďme začátečníkům tak ať to pochopí, kdyby na mě někdo vychrlil např. expa taky bych nevěděl co to je.
Tedy pro začátečníka - určitě bubliny, tedy modely z EPP, lehce postavitelné a se setovým vybavením. Pro začátek, po získání zkušeností a zjištění, že mě to baví a mám na to, jít dál a do vyšších levelů.

Tak přeju letu zdar

Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Martin už v podstatě dostal všechny dostupné řady, dokonce i neveřejné, tedy prostřednictvím SZ. Teď už záleží na něm, musí si to přebrat a rozhodnout se. Dostal odkazy na konkrétní místa a lidí. Pokud má opravdu zájem, využije to. Další kroky jsou teď na něm.
P.S. Ten Bixler je v podstatě jiný název pro Betu 1400, a mnoho dalších stejných, pouze jinak se jmenujících modelů. Ano, může koupit venku, ale je to kluk, který zjevně nebude mít konto, kartu, PayPal a vůbec. Pokud má nějaké ty mergle, tak v "hotovejch". Proto jsem mu doporučil, a nejen proto, zdejší prodejce.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 22:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
Citace:
P.S. Ten Bixler..,Ano, může koupit venku, ale je to kluk, který zjevně nebude mít konto, kartu, PayPal a vůbec.

Souhlasím, že junior se zájmem o létání si asi na 100% s nákupem neporadí, ale předpokládám, že ten, kdo mu ty prostředky poskytne, by ty platební záležitosti mohl zvládnout, případně by se mohlo zeptat. :oops:

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 22:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To by byla polemika bez znalosti poměrů. O tom, co kolik stojí třeba rodiče mých kluků nemají ánung a když s něčím přijdu, jen se jim zamlží brýle a protočí panenky. Kluk možná dostal něco od rodičů, něco od prarodičů, já jsem v jeho věku odnášel papír do sběru (jak shání omladina peníze dnes, nevím). Navíc ne každý rodič při vyslovení požadavku nákupu přes internet v zahraničí zaplesá blahem. Už bych to fakt nechal na něm. Dostal toho dost, pravda, některé příspěvky byly přínosnější, některé nikoliv, pár až zbytečných, a teď musí zapracovat jeho CML a spustit analyticko - syntetický proces rozhodování. Dostal přímo kontakty na lidi z okolí, odkazy nejen na věci, ale kluby a kroužky, kde se přiučí atd. Co víc?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
DAF píše:
Martin už v podstatě dostal všechny dostupné řady, dokonce i neveřejné, tedy prostřednictvím SZ. Teď už záleží na něm, musí si to přebrat a rozhodnout se. Dostal odkazy na konkrétní místa a lidí. Pokud má opravdu zájem, využije to. Další kroky jsou teď na něm.
P.S. Ten Bixler je v podstatě jiný název pro Betu 1400, a mnoho dalších stejných, pouze jinak se jmenujících modelů. Ano, může koupit venku, ale je to kluk, který zjevně nebude mít konto, kartu, PayPal a vůbec. Pokud má nějaké ty mergle, tak v "hotovejch". Proto jsem mu doporučil, a nejen proto, zdejší prodejce.


No já nevím, moje děti v podobném věku konto a kartu mají. Ale tak píše že má rozpočet 3K, tak to nejspíš nějak namyšlené má. Nevyvozoval bych z toho, že to má v hotovosti a chce to podle svého rozhodnutí utratit tajně rodičům za zádama. Klidně to může být tak, že mu táta řekl "já ti to letadlo koupím, ale nejdřív si zjisti, co vlastně chceš". Což on evidentně dělá, a dělá to na třináctiletého kluka dobře a samostatně. Klidně to může být tak, že výsledkem bude "tati, tady mi říkají, že bych měl chtít Step One, akorát je to o tisícovku navíc". Tak to ukáže tátoví, ten buďto řekne OK, tak teda jo, anebo řekne "tak se ještě zeptej na to a to".

Za mě - z pozice otce stejně starého dítěte - Martine, jseš dobrej, že si to takhle sám zjišťuješ! Tak ať si dobře vybereš a ať ti to lítá!

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 7:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
kornutek píše:
sky59
Nějak nerozumím řeči tvého kmene. "naklonenie packy kridelok nakloni lietadlo, bez gyra sa naklapaju kridelka"

Gyro rozumím ale ten zbytek nechápu?


Ak by tam nebola ta dodatocna otazka bola by to jednoznacne seriozna otazka, inak neviem ci je to ironicky alebo nie, predpokladam ze nie tak skusim vysvetlit znova:

Ak je aktivne gyro, tak naklonenie packy kridelok znamena ziadanu hodnotu pre naklonenie lietadla okolo pozdlzej osi
(vychylene vpravo/vlavo= lietadlo naklonene vpravo/vlavo packa v neutrale lietadlo leti horizontalne /nebavim sa o vyskovke/ )
Ak nie je aktivne gyro, tak naklonenie packy kridelok znamena vychylenie kridelok
A je tu aj tretia moznost pre "rypakov", moze to byt aj hocico ine co naprogramujem do gyra (Atom CC3D poznam so softom OpenPilot)

Aj ked tu poniektori povodneho "tazatele" bombardovali cez SZ, aspon dufam ze mu nedporucovali lietadlo typu StepOne, pretoze na nom sa nic nenauci a to z dovodu, ktori tu poniektori rozumnejsi aj uviedli a to fakt, ze to nema kridelka, to si moze rovno pustat model parasutistu z kopca do udolia


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz