Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Martinovi jsem přes SZ posílal jednak odkaz přímo na výrobce Flopa, kde na jeho stránkách najde návod na stavbu i nějaké vybavení. Dále jsem mu poslal návrh vybavení (motor, regl serva baterek), včetně nějakého vysvětlení. Odkazoval jsem ho věci, které použiju v modelu pro kroužek a které nejsou příliš drahé. Vybrat si musí sám.
Vím, že dostal přes SZ také kontakty ze svého okolí, na koho a kam se obrátit o radu a pomoc. Spoustu informací dostal i tady přes tuhle mírně klikatou diskuzi, co ještě víc? Teď je to na něm.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 12:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Novou betu a podobné proč ne.
Tu bazarovou už bych byl docela opatrný,měl sem ji adeptovi schválit.Katastrofa polovina vypadla z výběru už podle fotky a kousek co vypadal že to nemá už za sebou a byl blizko si zapamatoval tvary podle uložení na skříni,křídlo překroucené trup do vrtule výškovka taky,motor házel jako prase.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 12:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
To je asi taky pravda,tato začátečnická éra už většinou mají něco za sebou, radost z prvního letadla by možná netrvala dlouho.Tak snad jen koupit starší éro s prohlídkou se zkušenějším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 12:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.9.2011
Příspěvky: 12
Pokud je tazatel šikovný, už něco létajícího postavil, baví ho stavba a má omezený rozpočet, klidně bych mu doporučil:

https://www.flitetest.com/articles/flit ... ny-trainer
https://www.flitetest.com/articles/ft-explorer

Plány jsou zdarma, materiál na stavbu (Depron, Climapor, nebo něco takového) a UHU Por se pořídí za pár stovek. Zbyde víc na vybavení a pocit z vlastnoručně postaveného létajícího modelu je k nezaplacení. Navíc upravit takový model (přidat křidélka, klapky, cokoli ...) je snadné a otázka chvilky.

Tipy na vybavení už zřejmě proběhly.

Držím palce se správným výběrem a ať to lítá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít..
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
lz-mil píše:
Ahoj všem.
...

Svoju predstavu si definoval celkom jednoznačne, preto ti doporučím Valiant od Hangar 9. Je to hornoplošník na benzín, ovládaný okolo všetkých osí, aj s klapkami.
https://www.rcsvet.sk/skolni-a-cvicne/4 ... 68811.html
Vyzerá to dobre vo vzduchu, na zemi a určite to bude efektné aj v zemi. Ak by sa ti to predsalen, vzhľadom na veľkosť (rozpätie dva a trištvrte metra) zdalo príliš. Robí sa aj menšia verzia, na desiatku žhavík. ;)
https://www.rcsvet.sk/polomakety/64630- ... 92115.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 19:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
LV píše:
Tebe ako začiatočníkovi radím, prosím ťa neraď.


Kde si bol doteraz? Uz si tu chybal..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 20:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
A já už se bál.že i ty jsi se na nás "vyprdnul".Už to tady bez tebe začínala být nuda a téměř žádná sranda. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 20:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Jardátor píše:
A já už se bál.že i ty jsi se na nás "vyprdnul".Už to tady bez tebe začínala být nuda a téměř žádná sranda. :D


:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít..
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 13:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2019
Příspěvky: 4
macil píše:
Svoju predstavu si definoval celkom jednoznačne, preto ti doporučím Valiant od Hangar 9. Je to hornoplošník na benzín, ovládaný okolo všetkých osí, aj s klapkami.
https://www.rcsvet.sk/skolni-a-cvicne/4 ... 68811.html
Vyzerá to dobre vo vzduchu, na zemi a určite to bude efektné aj v zemi. Ak by sa ti to predsalen, vzhľadom na veľkosť (rozpätie dva a trištvrte metra) zdalo príliš. Robí sa aj menšia verzia, na desiatku žhavík. ;)
https://www.rcsvet.sk/polomakety/64630- ... 92115.html



Tak ten druhý odkaz se mě celkem zamlouvá. Ten první s tím rozpětím skoro tři metry je asi do začátku úplná hloupost.
Co na ten druhý odkaz říkají ostatní ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 13:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Možná jsi hodně šikovný a v pohodě to zvládneš,je to hodný hornoplošník,ale jestli jsi dosud lítal jen na simulátoru,a budeš na to sám,asi bych si pro první let po simulátoru vyzkoušel jiné éro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 13:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2019
Příspěvky: 4
Jardátor píše:
Možná jsi hodně šikovný a v pohodě to zvládneš,je to hodný hornoplošník,ale jestli jsi dosud lítal jen na simulátoru,a budeš na to sám,asi bych si pro první let po simulátoru vyzkoušel jiné éro.


O.K. a dáš nějaký konkrétní typ ?¨


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 14:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Vhodných letadel na začátek je dostatek,ideální je nějaké epp,ale to ty nechceš.Už se to tu řešilo mnohokrát,nemusíš si ani kupovat nějakého epp "vozemboucha",pokud máš nějakého kamaráda který lítá,ať nějaký model půjčí na pár letů a uvidíš jak ti to po simulátoru půjde.Nechci tě odrazovat od koupi éra z odkazu,třeba jsi hodně šikovný a lehce ho zvládneš,já bych se ho po simulátoru asi bál.Na simulátoru asi nemusíš řešit těžiště apod.u modelu už ano,a já nevím jak jsi v těchto věcech zkušený.Já začínal sám ,bez pomoci zkušenějších,a kdybych rozbil první konstrukční éro,asi bych to vzdal.....je to opravdu jen tobě,na co si troufáš...halvní je aby tě to bavilo :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 14:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
lz-mil píše:

O.K. a dáš nějaký konkrétní typ ?¨


Takže Míro - chceš rozumný odpovědi, ale sám rozumný názor nemáš. Nemáš ani soudnost, ani zkušenosti.
Tady můžeš skončit se čtením mého příspěvku a jít si za svým názorem a na nic se tady na mánii neptat.
Druhá možnost je, přehodnotit svůj přístup.
Nebudu rozebírat detaily, ale lítání na simulátoru je jako skákat padákem ve virtuální realitě, nebo ve skutečnosti.
Prostě vem jako fakt, že lítat s rc modely neumíš a začni nějakým EPP s podvozkem na elektriku a nauč se bezpečně odstartovat a přistát. Ve větru i za bezvětří, pod mrakem i za sluníčka. Současně si klidně pořiď i to , co jsi dal odkaz. Ale do vzduchu to pošli až pochopíš o čem létání je. Ten model EPP, bude mnohem levnější, než tvá první rána s klasickým větším modelem na spalovák. A že bude, na to vem jed - pokud to bude tvůj první model ve vzduchu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít..
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
lz-mil píše:


Tak ten druhý odkaz se mě celkem zamlouvá. Ten první s tím rozpětím skoro tři metry je asi do začátku úplná hloupost.
Co na ten druhý odkaz říkají ostatní ?


Vzhledem k tomu, jak ses tady sám prezentoval, nebude asi moc lidí, co ti budou tvůj výběr vymlouvat.
Moje zkušenost je taková, že nejčastější chybou začátečníků je to, že chtějí model co nejhezčí a co nejmenší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: sob 26.01.2019 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Iz-mil, dal jsem ti odkazů několik, stačí si to přečíst. Je to od rozsypů po ARFka.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz