Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Graupner MC16 HoTT
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2019 23:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kámoš, co není na fóru si nechal vloni dodat od Léžucha zcela novýho Graupnera MC16 HoTT. Koncem roku ji dal na přibalenou nabíječku a den nechal nabíjet. Chovalo se to nějak divně, nabíjení nebralo konce. Zkusil MC16 zapnout, začala kvičet a blikat na nízký napětí, na displeji bylo 3,6V. Pak na to neměl čas.
Dnes s tím přišel nešťastnej za mnou, že to zase celý den nabíjel a po zapnutí si vysílač ani neškrt. Vyndal jsem baterku LiIo 1S4P 3,7V/ 4Ah. Napětí 0V. :cry: Tak bude reklamace.
Raytronik napřímo baterku vůbec nedokázal dostat na nějaký napětí, hlásil error. Tak jsem baterku přetlačil na laboratorním zdroji napětím 4,1V s omezením 1A. Asi za 5 minut měla 3,7V a tak jsem ji dal znova nabíjet na Raytronic. Vešlo se do ní jen 1100 mAh a vypnula na 4,2V. 10 minut po konci nabíjení spadla pod 4V. Zkusil jsem ji dát do MC16 a zapnout, během 3 minut spadla na 3,6V.
Takle zničenou Lixx baterku jsem snad ještě neviděl.
Otázka ovšem je, proč se ty baterky vybily na 0V. Předpokládám, že MC16 má havarijní odpojení baterek na nějakým minimálním napětí tak by baterka snad měla na tom napětí zůstat a dál se nevybíjet. Manuál jsem zatím neměl čas zkoumat. Tak buď MC16 i po vypnutí žere nějakej proud a nebo má některej z paralelních článků svod a vybíjí ostatní. Nexhal jsem baterku logovat na vybíječi s proudem 1mA, zítra se uvidí jak bude dál padat napětí.
Takováhle závada u zcela nový věci je docela divná. Nojo, Made in China...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC16 HoTT
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 0:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... Nojo, Made in China...

Tak ať si koupí Horuse nebo Taranise. To bude lepší.
:roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC16 HoTT
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 0:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Myslím, že jsem ti už všechno řek do telefonu. Normálním používáním nemůže dojít k vybití až na nulu, i kdyby někdo zapoměl vysílač zapnutý, tak napřed při 3,6V (lze změnit) spustí alarm, "Nízké napětí vysílače", a pokud ho nevypne, při 3,3V se vypne automaticky sám a nemůže dojít k vybití až na 0V. Jak to bude s reklamací si netroufám odhadnout, protože jestli nešel vysílač zapnout už při koupi, měl rovnou chtít jinej, protože evidentně ta baterka byla slabá. LiIon i LiPol jsou dodávané na skladovacím napětí, kolem 3,8V. Takže jestli prodejce tvrdil, že to nejde zapnout, protože je baterka vybitá, tak ho oblbnul a teď se ta záruka asi bude dost těžko uplatňovat. Leda že by měl svědka, jak ta koupě probíhala. V manuálu je uvedené viz. výňatky z manuálu:


Přílohy:
Beterka_zaruka.PNG
Beterka_zaruka.PNG [ 6.27 KiB | Zobrazeno 3857 krát ]
Baterka.PNG
Baterka.PNG
[ 17.79 KiB | Zobrazeno 3857 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC16 HoTT
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 0:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ono taky kopit si takovou hračku a nechat jí měcís ležet bez vyzkoušení, já bych to asi nevydržel. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC16 HoTT
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 1:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To víš, každej není státní rentiér jako my. :lol:
On je ještě 54 letý jinoch a jezdí v zaměstnání po montážích od nevidím do nevidím a nebo když přijde z práce, tak hákuje ve svý truhlářský dílně pro svoji ženskou nový dveře do celýho baráku a kuchyň. Děláš, jako kdybys nebyl ženatej. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC16 HoTT
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 1:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No jó, už se stalo, teď už to nezmění. Ale jak jsem psal, já bych to nevydržel v jakémkoli věku, i kdybych měl být vzhůru až do rána. :lol: Moh bych ti vyprávět, když jsem pořídil první počítač ATARI 800 a ráno od něj odcházel do práce se sirkama v očích. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC16 HoTT
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Tak někaj laboruji nad smyslem založení tohoto vlákna. Co to má přinést uživatelům tohoto vysílače, případně těm, co o koupi uvažují...?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC16 HoTT
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 10:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.5.2005
Příspěvky: 895
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, no to jsou problémy, koupit novou baterku a jede se dál. Hezký den :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC16 HoTT
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 10:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.5.2005
Příspěvky: 895
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
To Jyrry, kdyby koupil Horuse nebo Taranise v Brně tak by se mu to nestalo. :D :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC16 HoTT
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Proč by si měl kupovat novou baterku? Podána reklamace, slíbeno vyřízení do tří týdnů. Stejně se nedá lítat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: pát 05.04.2019 0:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kámoš si o posledních Vánocích pořídil MC16 HoTT. Novou vybalil, dal nabít protože už v krámě hlásila vybito. Chvíli si s tím hrál a pak uložil na měsíc do regálu. Po měsíci mrtvola, displej nic. Dal to celej den nabíjet a stále nic. Měril jsem mu baterku, 0V. Tak celou soupravu odvezl prodejci na reklamaci. Ten prohlásil, že to musí poslat do německýho servisu. Reklamace uznána, baterka vyměněna.
Zase to odzkoušel a přes noc nabil a uložil. Jenže za 14 dní znova mrtvola, baterka 0V. Přivezl baterku celej nešťastnej ke mě.
liIon 1S4P (4Ah) jsem vyndal z vysílače a připojil na procesorovku a dal ji nabíjet proudem 300 mA. Chvíli brala jen cca 40mA a po dosažení cca 2,5V naskočilo 300 mA. Podivný je, že po nabití přesně 330 mAh procesorovka nahlásí End nabíjení aniž by napětí dosáhlo 4,1V. Těch 330 mAh je už počtvrtý za sebou, napětí jen pomalu stoupá, nyní je kolem 3,9V.
Tak teď je otázka, proč se nabitá baterka vybije za 14 dní.
Je několik možností.
- Vysílač má ve vypnutým stavu stále nějaký odběr.
- Nebo nabíječka dává jen malý nabíjecí proud a baterka se moc nenabije.
- Nebo se po nabití 330 mAh baterka odpojí jako se to děje mě na procesorovce. Tyhle věci až mě doveze vysílač můžu změřit.
- Nebo je vadnej některej z paralelních článků a přes něj se vybíjí ostatní články.
- Nebo je něco s elektronickou ochranou integrovanou v baterce. Nojo, ale ta je podle reklamačního protokolu vyměněná. Ovšem jestli tomu věřit, německej servis asi nevyplňuje protokol o reklamační opravě česky.
No to jsem zvědavej, co s tím je. Lark mi tvrdí, že mu (MC24 ?) s baterkou 6Ah vydrží bez problému přes půl roku aniž by moc pokleslo napětí.
Neřešil jste někdo něco podobnýho?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s baterkama
PříspěvekNapsal: pát 05.04.2019 1:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ne MC24, ale MC-20 HoTT.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s baterkama
PříspěvekNapsal: pát 05.04.2019 8:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nevěděl jsem to na beton a tak dal do závorky s otazníkem. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s baterkama
PříspěvekNapsal: pát 05.04.2019 11:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 144
Bydliště: Praha 10
Vašek Janko si předloni koupil taky MC 16 a po dvou nabitích (přeprogramování jeho letadel) odešla originál baterka - padla na nulu a nafoukla se. Dali jsme jako provizorium Li-Ion a fungovalo úplně perfektně, takže ve vysílačce problém nebyl - baterka na h....! Ale já měl MC-20 a baterka fungovala 4 roky úplně bez závad. Vždy jednou za tři nebo čtyři měsíce jsem nabil (a to lítám dost!). V MC 16 jsou asi jiné baterky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s baterkama
PříspěvekNapsal: pát 05.04.2019 11:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Mám a měl jsem doma různý HoTT Graupnery Tx řady MX, MC i MZ, ale napětí mi při vypnutém vysílači nikdy nekleslo. Dal bych to znovu na reklamaci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: VTjr a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz