Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2018 13:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Myslím, že toto: https://www.horejsi.cz/Pages/DetailProd ... cislo=3413, popř. domácí stavbu téhož.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2018 18:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Majky007s píše:
Ahoj Kluci, omluvte můj možná hloupý dotaz, ale co to máte za mašinku na měřeni těžiště a vážení modelů?


Jak již bylo uvedeno, je to váha viz web Hořejšího. Jde o volný projekt přístupný na netu, který může použít kdokoliv. Chce to jen trochu něco vědět o pájení, mechanice a úpravě programu v Arduinu.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Braivo models
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2018 15:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2009
Příspěvky: 111
Já mám pěkně seřízeného testovacího Progresse s letovkou 250g (standard verze) na těžišti 65mm. Dozadu jsem to posouvat nechtěl, ale vyzkouším a dám vědět. Je vidět, že Progress je celkem flexibilní co se týče těžiště.
Přidávám fotky křídla Progressu light, který poletí na moravské f3k tréninky.. :twisted:
Ivo


Přílohy:
IMG_0698.JPG
IMG_0698.JPG
[ 144.79 KiB | Zobrazeno 14094 krát ]

IMG_E0700.JPG
IMG_E0700.JPG
[ 89.93 KiB | Zobrazeno 14094 krát ]

IMG_0701.JPG
IMG_0701.JPG
[ 48.46 KiB | Zobrazeno 14094 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Braivo models
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2019 23:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2009
Příspěvky: 111
Pro oživení pár fotek nových Progressů :)


Přílohy:
IMG_1442.JPG
IMG_1442.JPG
[ 150.72 KiB | Zobrazeno 13468 krát ]

IMG_1452.JPG
IMG_1452.JPG
[ 149.93 KiB | Zobrazeno 13468 krát ]

IMG_1455.JPG
IMG_1455.JPG
[ 123.47 KiB | Zobrazeno 13468 krát ]

IMG_1446.JPG
IMG_1446.JPG
[ 135.43 KiB | Zobrazeno 13468 krát ]

IMG_1445.JPG
IMG_1445.JPG
[ 72.2 KiB | Zobrazeno 13468 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Braivo models
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2019 9:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2005
Příspěvky: 132
Los577 píše:
Pro oživení pár fotek nových Progressů :)

No, nevím, je to takové barevně mdlé. Chtělo by to víc barev, a hlavně signálních :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2019 9:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Mě se tedy nové motivy hodně líbí. Kdybych si u Ivoše nnekoupil Progrese dříve když toto zkoušel, tak novému vzhledu bych osobně neodolal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2019 10:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2009
Příspěvky: 111
Pro jistotu, kdyby to nebyla ironie.
Barvy jsou fluorescentní - zářivé. Je trochu problém je vyfotit to tak, aby na fotce tato barva zářila jako v reálu. Mobil to nepobírá většinou.
Pro tvoje info, lakovat tento design není vůbec žádná prča. Kombinace dvou barev bílá a např. růžová je nádherně vidět.
Pří kroužení termiky v dálce je tento design fakt krásně vidět. Nevím, co by sis představoval ještě jiného? :)
Například ta duhová verze - kombinace čtyřech barev s bílou je časově a pracovně o hromadu náročnější.
Je k tomu potřeba namíchat 4 různé barvy + bílou a navíc čirý lak. Tzn. míchání 6 kelímků s barvami jiná technika lakování..
O přípravě a lepení šablony do forem pro tento design nemluvě. Taky pak umývání 6 pistolí je chuťovka :).

Jinak komu se nelíbí reflexní barvy případně ani jeden z designů. Není problém se domluvit na vlastním designu. Pošlete si svůj náčrt a můžeme se domluvit jestli je to reálné, či ne. Když ani to nikoho neuspokojí, nechť si objedná model z ciziny. Jen se obávám toho, že s vámi o designu moc výrobců nebude chtít bavit, nebo za vlastní design vysolíte takovou raketu, že si to rychle rozmyslíte.
Příprava téměř jakéhokoliv designu vyjímaje obyčejných pruhů je několik hodin práce v pc např. v corelu poté řezání šablon, které ne vždy úplně sedí, protože ve formě jsou klíny pro panty křidélek různé výstupky atd.. Mnohdy je s tím problém pokud do nich desing zasahuje. No a nakonec vždy překvapení, při otevírání formy jestli vypadne vůbec jedničkové křídlo, který zákazník tak vehementně chtěl se svým vlastním designem. Nejednou jsem musel vyrobit nový kus, protože vznikl problém při lakování složitějších designů.
Když pak příjde vyúčtování za model, kdy si za půl dne práce navíc naúčtuji směšných 500 Kč za vlastní design a barvy, ještě lítaji nepěkné pohledy.
Tyhle tři aktuální, sériové designy jsou podle mě fajn kompromis mezi složitostí výroby, estetikou a taky váhou samotného křídla.
Přeci jen u káček řešíme každý gram. Vznikly díky spolupráci s mladým designérem. Nechali jsme na tom dva dny práce.
I.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2019 10:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2009
Příspěvky: 111
Na těchto fotkách jsou barvy snad jasnější :)


Přílohy:
IMG_1514.JPG
IMG_1514.JPG
[ 72.17 KiB | Zobrazeno 13136 krát ]

IMG_1517.JPG
IMG_1517.JPG
[ 70.71 KiB | Zobrazeno 13136 krát ]

IMG_1525.JPG
IMG_1525.JPG
[ 37.62 KiB | Zobrazeno 13136 krát ]

IMG_1519.JPG
IMG_1519.JPG
[ 79.05 KiB | Zobrazeno 13136 krát ]

IMG_1522.JPG
IMG_1522.JPG
[ 66.5 KiB | Zobrazeno 13136 krát ]

IMG_1474.JPG
IMG_1474.JPG
[ 80.62 KiB | Zobrazeno 13136 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2019 19:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2005
Příspěvky: 132
No a nešlo by to nějak udělat, aby se ty barvy za letu měnily? Třeba když letadlo bude stoupať, bude svítit nepřerušovaně žlutě a gdyž bude klesať, bude blikat červeně. Přece jenom sebevíc barevnej nástřik se za chvíli omrzí a lítáme přece aby nás to bavilo a ne abychom čuměli furt na stejný éro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2019 19:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
midge píše:
No a nešlo by to nějak udělat, aby se ty barvy za letu měnily? Třeba když letadlo bude stoupať, bude svítit nepřerušovaně žlutě a gdyž bude klesať, bude blikat červeně. Přece jenom sebevíc barevnej nástřik se za chvíli omrzí a lítáme přece aby nás to bavilo a ne abychom čuměli furt na stejný éro.

A co ti brání v tom si ho sám vyrobit? Zajisté o něho potom bude zájem a lidi ti ruce utrhnout, aby ho mohli mít taky :lol:

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2019 20:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Přijdou mi ty uštěpačné poznámky nemístné.
Každý kdo létá termiku ví, že žádná barva není dost šílená, hlavně když se blýskne v pravý čas.

Mně se tyhle vzory od Iva moc líbí.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: stř 20.02.2019 17:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2019
Příspěvky: 2
Midge posli fotky sveho glideru at se muze Ivo inspirovat.....
Za me je design suprovy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: stř 20.02.2019 18:27 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2009
Příspěvky: 111
Midge děláš tady ze sebe jen šaška. Pokud nemáš na srdci něco přínosného do tohoto vlákna, zdrž se prosím zbytečných komentářů.

Teď k jinému tématu.
Chtěl bych vás všechny pozvat na výstavu RC Modely 2019, která se bude konat tento pátek/sobotu 22.-23.2. na Výstavišti PVA v Letňanech. Budeme tam mít s Marcelem Králíkem stánek se všemi modely, které vyrábím, jeho digitální CG váhy a serva KST. Všechny vystavené modely budou zároveň v prodeji s velkou slevou a objednávky přijaté na výstavě taktéž. Kdo budete mít čas a chuť, přijďte se za námi podívat. :)
I.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: ned 24.02.2019 13:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2005
Příspěvky: 132
Hoši, neberte se tak vážně, chtělo by to trochu nadhledu. Ale pokud se můj návrh na blikající éro vážně někoho dotknul, tak se omlouvám. Je dobře, že se vám to takto barevné líbí, je to o vkusu každého soudruha. Všem vám přeji, ať vám to jenom stoupá :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: úte 22.06.2021 17:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Ahoj,
tak za nedlouho rozšířím vaše řady o dalšího Progresse :) Ačkoliv to bude moje první F3K, tak mě Ivo ujistil, že se toho zase tolik nemusím bát. Díky prvotřídní předpřipraveností by i stavba měla být bez problémů.

Každopádně po pročítání fóra/diskuzí a atd. bych rád použil toto osazení:
přijímač FrSky G-RX6 (inegrované vario)...lepší než s externím variem, který by překáželo a hlavně by to pak dělalo problém s těžištěm, když bych jej demontoval
baterie 1S 600mAh (přímo od Iva, který mi ji doporučil)
servo 4x KST

Nepoužíváte někdo taky toto vybavení? Jestli jo, nemohli by jste mi zaslat fotku, jak to máte uspořádané v trupu? Hlavně, aby se mi povedlo těžiště bez dovažování.

Když by jste měl někdo jinačí návrh/zkušenosti s jiným přijímačem a napájením, tak klidně dejte také vědět....mám vysílač Radiomaster TX16S s multimodulem, který umí těch protokolů podstatně více....přijímač budu teprve objednávat...Frsky G-RX6 je snad všude vyprodán, lae snad do 1 měsíce by měl být zase naskladněn...uvidíme

předem díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz