Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 10:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
ty budeš RES guru


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 10:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Má už od nás někdo zkušenost s RES gumicukem? V pravidlech jsou parametry dost svázané. Klasický RCVS gumicuk jde naopak spáchat skoro z čehokoliv. Zmiňovaná červená guma z HK asi vyhovuje, ale hlavně není dlouhodobě k mání. Asi nejlepší dle pravidel je ta žlutá guma, vypadá podobně jako ta červená, jenže se dá koupit jen z rakouska, ale cena je 4x vyšší. Modrá prý stojí za houby. Myslím, že určitě bude existovat nějaká alternativa, jen ji najít...

Na rekreační poletování je to jedno a naopak je ideální nějaký jen třeba jen 50m gumicuk. V případě uspořádání nějaké soutěže by to chtělo už gumicuky, které využívají mezí pravidel na 100%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 11:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
TomHlavinka píše:
ty budeš RES guru


Ono to spíš tak nějak sešlo samo - chtěl jsem stavebnici na hraní, pak jsem s tím čistě pro legraci létal na MČR RCVS, kde to dost překvapilo, pak jsem jako dobrý skutek udělal první překlad pravidel, atd. :lol:

Je paradoxem, že na to reálně moc čas nemám a například v rámci RCVS mají s dvoumetrovkami někteří jiní piloti nalétáno daleko více soutěží než já, ale prostě se to nějak seběhlo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 11:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
TomHlavinka píše:
Mašina už vrčí!!

Ty časy propiskou... to jsou časy jak dlouho ta která deska trvá?
A frézička, průměr 1,5?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 11:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
TomHlavinka píše:
Má už od nás někdo zkušenost s RES gumicukem? V pravidlech jsou parametry dost svázané. Klasický RCVS gumicuk jde naopak spáchat skoro z čehokoliv. Zmiňovaná červená guma z HK asi vyhovuje, ale hlavně není dlouhodobě k mání. Asi nejlepší dle pravidel je ta žlutá guma, vypadá podobně jako ta červená, jenže se dá koupit jen z rakouska, ale cena je 4x vyšší. Modrá prý stojí za houby. Myslím, že určitě bude existovat nějaká alternativa, jen ji najít...

Na rekreační poletování je to jedno a naopak je ideální nějaký jen třeba jen 50m gumicuk. V případě uspořádání nějaké soutěže by to chtělo už gumicuky, které využívají mezí pravidel na 100%


Ahoj Tome, já loni při koupi stavebnice koupil originál toho "DE/AT gumicuku" s žlutou gumou včetně jejich standardního praporku atd. Ale ostudně jsem ho ještě nepoužil ani jednou, létám výhradně s kratším. Pokud bys chtěl, tak ti klidně ten originál půjčím, ať máš referenci pro srovnání, kdyžtak se ozvi do SZ. Jinak ta červená guma z HK je o dost tenčí (6mm proti 8mm), je super s kratším gumicukem (tak létám), ale v plné délce mám trochu pochybnosti, muselo by se zkusit... MImochodem Zeller ji má skladem, je to jen 10m, taže se musí koupit 3 balení na 2 gumicuky, cena pak vyjde cca 15EUR na 15m, tedy proti žluté půlka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 11:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
jyrry píše:
Ty časy propiskou... to jsou časy jak dlouho ta která deska trvá?
A frézička, průměr 1,5?


Ano, ale jsou to orientační časy prvního frézování. V serii je to však už jinak...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 11.02.2019 16:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Kdyby nekdo z kolegu uvazoval a nakupu gumicuku od Zellera dle popisu vyse, aby nezustal odpad,byl bych zajemce. Stejně tak, paklize by chtel nekdo gumicuk prodat.
JO TEN MUJ objednany MODEL od pana Hlavinky se bude jmenovat KIVI. To ptacisko ma uplne stejny zobak. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: sob 16.02.2019 15:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Dnes jsem zalétal SambaRES - již zmíněná galérie https://adobe.ly/2q4UXSu je doplněna o letové a celkové fotky.
Letové vlastnosti v pohodě, asi o něco horší než AndREaS, ale rozdíl malý a model naopak hodnější, což je s ohledem na cílení této akce SMČR na žáky spíš lepší varianta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 8:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Nevím jestli jste zaznamenali, ale ve sportovním řádu 2019 už kategorie RES je ve formě předběžných pravidel - viz http://svazmodelaru.cz/klem/Pravidla/SRad2019.pdf .
Zatím se to moc neví a žádná oficiální akce v kalendáři není, nicméně podklad tu je jak na příští sezónu, tak případně pokud by chtěl někdo dodatečně vyhlásit akci už letos.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 10:21 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Pokud by se někdo odhodlal k uspořádání soutěže/akce, tak mi napište na kalendar@klem.cz a vložím to do kalendáře. Berte to jako podporu nové kategorie.

A samozřejmě plánujte na příští rok...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 22.02.2019 10:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
na podzim bych něco na zkoušku udělal, dřív to asi nemá cenu, modely mezi lidmi zatím moc nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: sob 23.02.2019 12:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Ahoj!
Jak to tu tak čtu, čím dál víc přemýšlím o tom,že bych chtěl nějaký soutěžní lítání vyzkoušet...
RES mi připadá jako ideál a ta kategorie se mi velmi líbí, ale je mi 16 a se závodama nemám žádný zkušenosti...
Momentálně lítám hlavně se swishem a stavěl jsem zatím jen čejku od veky.
Kdybyste mi někdo vysvětlili co vše je potřeba abych mohl nějaký závod vyzkoušet, byl bych moc rád :D
Do lítání se zažírám čím dál víc, tak myslím, že občasný soutěžní polítání by neuškodilo :mrgreen:
Předem dík, Šnek

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: sob 23.02.2019 18:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ahoj,
myslím že k účasti na soutěži potřebuješ v zásadě tohle:

1. Model odpovídající pravidlům zvolené kategorie.
2. Členství v SMČR a na modelu uvedené číslo licence.
3. Případně další náležitosti uvedené v propozicích dané soutěže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: sob 23.02.2019 18:23 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Myslím, že v Nymburku klub je. Pokud by jsi potřeboval pomoci s členstvím, tak ti s tím mohu pomoci.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: sob 23.02.2019 18:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.10.2017
Příspěvky: 109
Obrázky: 4
Pokud máš chuť a zájem, určitě si soutěž vyzkoušej. Nejdřive si přečti stavební a soutěžní pravidla dané ketegorie. To aby jsi věděl, jestli tvůj model odpovídá pravidlům a jak se létá a hodnotí. Pokud nejsi členem SMČR, pak bude po tobě pořadatel chtít také pojištění odpovědnosti.
Ale určitě do toho běž. U nás se říká, účast na jedné soutěži ti dá víc než deset tréningů :-)

Á, už jsem byl předběhnut. Ale je to v podstatě stejné.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz